Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Θελω να μαθω πιθανοτητες για τον φυσικο τροποποιημενο κυκλο που μου προτεινε ο Σφακιανουδης! Νιωθω οτι εχασα καθε ελπιδα.

Νομίζω ότι στις φτωχές ανταποκρίτριες ο φυσικός τροποποιημένος είναι πολύ καλή εναλλακτική. Θα βγάλεις 1-2 ωάρια αλλά καλύτερης ποιότητας. Μην νιώθεις ότι έχασες τίποτα. Κέρδισες μια εμπειρία. Τώρα γνωρίζεις και εσύ και ο γιατρός σου και θα κάνετε κάτι που να ταιριάξει απόλυτα σε σένα. Δες το μόνο σαν θετικο. Η επόμενη θα είναι καλύτερη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε

στις πριν 10 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Νομίζω ότι στις φτωχές ανταποκρίτριες ο φυσικός τροποποιημένος είναι πολύ καλή εναλλακτική. Θα βγάλεις 1-2 ωάρια αλλά καλύτερης ποιότητας. Μην νιώθεις ότι έχασες τίποτα. Κέρδισες μια εμπειρία. Τώρα γνωρίζεις και εσύ και ο γιατρός σου και θα κάνετε κάτι που να ταιριάξει απόλυτα σε σένα. Δες το μόνο σαν θετικο. Η επόμενη θα είναι καλύτερη!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου, μακαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Σε

Σε ευχαριστω κοριτσι μου, μακαρι

Και εμένα η πρώτη μου φορά ήταν μεγάλη απογοήτευση. Δεν είχαμε καθόλου γονιμοποίηση και δεν ολοκληρώθηκε η εξωσωματική. Όμως οι επόμενες ήταν καλύτερες προσπάθειες. Ποτέ θα κάνετε τον τροποποιημένο φυσικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Και εμένα η πρώτη μου φορά ήταν μεγάλη απογοήτευση. Δεν είχαμε καθόλου γονιμοποίηση και δεν ολοκληρώθηκε η εξωσωματική. Όμως οι επόμενες ήταν καλύτερες προσπάθειες. Ποτέ θα κάνετε τον τροποποιημένο φυσικό?

Μολις μου ερθει περιοδος, αμεσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εννοείται ότι θα σε πάρω γραμματέα (αν και ελπίζω να είμαστε φουσκωμένες και να πάμε μόνο για να ψηφίσουμε ίσα-ίσα. Και εγώ νομίζω ότι την έχουμε πλέον, αλλά κάτσε να έρθει πει και η κυρία Πρόεδρος και η άλλη κυρία της εφορευτικής. Όσο για την περίοδο, έλεος τί να πω!!!

Εγώ πιστεύω θα αντέξουν μέχρι τα 22 χιλ που σπάνε, προλαβαίνεις άνετα. Μεγαλώνουν 1-1,5 χιλ την ημέρα, δύσκολα περισσότερο. Καλή επιτυχία Ελενάκι μου. 

Μακάρι δεν είμαστε για να χάνουμε ωαριάκια!

 @bebe2 @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ θα νιώσετε καλύτερα με τον γιατρό χρόνο εχει δίκιο η @Πιου-πιου μένει μια κακή ανάμνηση μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πού είσαι μπλουμπλούκι; Έχουμε κανένα νεότερο;

Εδώ περίοδο έχω χαχα νεότερο τα χριστούγεννα θα έχω.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εδώ περίοδο έχω χαχα νεότερο τα χριστούγεννα θα έχω.εσυ;

Περιμένω την Παρασκευή να σηκωθώ να φύγω! Και ας περιμένουν οι γιατροί και οι εμβρυολόγοι. Λέω να τους την κάνω αυτό το μήνα! Κουράστηκα πια. Θα δώσω άδεια στον εαυτό μου. Τί αφεντικό είμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Περιμένω την Παρασκευή να σηκωθώ να φύγω! Και ας περιμένουν οι γιατροί και οι εμβρυολόγοι. Λέω να τους την κάνω αυτό το μήνα! Κουράστηκα πια. Θα δώσω άδεια στον εαυτό μου. Τί αφεντικό είμαι;

Α ναι έχουμε ταξιδακι,γιουπι!θα τα κάνουμε με το νέο χρόνο άντε πια μας πρηξανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

κοριτσια εχει κανει καμια αντιπατρικα αντισωματα?

Ούτε εγώ μπεμπεκι. Ιδέα δεν έχω τι είναι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα και εγώ σήμερα τηλέφωνο να τους πω ότι μου ήρθε περίοδος ενώ παιρνώ σικλακουρ και μου είπαν ότι δεν είναι περίοδος αλλά ορμονικη διαταραχή αυτό το αίμα που βλέπω...?

Εγώ έπαιρνα τα σικλακουρ βράδυ λίγο πριν κοιμηθώ. Επειδή λοιπόν πήγα Αμερική άλλαξε η ώρα που έπαιρνα τα χάπια και αυτό μου προκάλεσε ορμονικη διαταραχή. Δεν έπρεπε να μου πουν ότι πρέπει να τα παίρνω πάντα την ίδια ώρα? Που να το γνωρίζω? Ο γιατρός ειπε μέγιστο μια ώρα διαφορά επιτρέπεται... Εντάξει ότι να ναι... Τώρα η λύση που προτείνουν είναι να διπλασιάσουμε την δόση ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Αποβολή λόγω ανοσολογικου προβλήματος δηλαδή. Σου πρότεινε ο γιατρός να κάνετε εξέταση? Είναι πολύ νωρίς και δεν θέλω ακόμη να σε πιέσω με ερώτηση. Έχετε συζητήσει το λόγο που έγινε αποβολή με το γιατρό? Μην ζορίζεσαι να μου απαντήσεις εάν δεν νιώθεις έτοιμη. Βαζω τον εαυτό μου στην θέση σου και σκέφτομαι ότι θα ήθελα να ψάξω τι πήγε λάθος πριν προσπαθησω να το αφήσω πίσω μου ώστε να συνεχίσω γιαυτό σε ρωτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια πήρα και εγώ σήμερα τηλέφωνο να τους πω ότι μου ήρθε περίοδος ενώ παιρνώ σικλακουρ και μου είπαν ότι δεν είναι περίοδος αλλά ορμονικη διαταραχή αυτό το αίμα που βλέπω...?

Εγώ έπαιρνα τα σικλακουρ βράδυ λίγο πριν κοιμηθώ. Επειδή λοιπόν πήγα Αμερική άλλαξε η ώρα που έπαιρνα τα χάπια και αυτό μου προκάλεσε ορμονικη διαταραχή. Δεν έπρεπε να μου πουν ότι πρέπει να τα παίρνω πάντα την ίδια ώρα? Που να το γνωρίζω? Ο γιατρός ειπε μέγιστο μια ώρα διαφορά επιτρέπεται... Εντάξει ότι να ναι... Τώρα η λύση που προτείνουν είναι να διπλασιάσουμε την δόση ? 

Ωχ Mag μου, έπρεπε να στο πουν αλλά μήπως δε γνώριζαν ότι θα πας Αμερική. Πω πω τί μπορούμε να πάθουμε για τέτοιες λεπτομέρειες! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Θα δοκιμάσεις να πάρεις τα δύο; Αχ μωρέ κοριτσάκι μου...

@bebe2 δεν ξέρω τίποτα για αυτό που λες. Εμένα μου είπαν 99/100 τυχαια χρωμοσωμιακη. Βέβαια εμένα δικαιολογείται απλά λόγω ηλικίας και δεν το ψάχνουμε περαιτέρω. Μια συμβουλή μόνο αν και ξέρω ότι μόνο αυτά σκέφτεσαι και το καταλαβαίνω απόλυτα. Επικεντρωσου να το ξεπεράσεις σωματικά και μετά θα τα ψάξετε με καθαρό μυαλό. Ξέρω πόσο θολωμένη και καταβεβλημένη είσαι τώρα. Σε φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αποβολή λόγω ανοσολογικου προβλήματος δηλαδή. Σου πρότεινε ο γιατρός να κάνετε εξέταση? Είναι πολύ νωρίς και δεν θέλω ακόμη να σε πιέσω με ερώτηση. Έχετε συζητήσει το λόγο που έγινε αποβολή με το γιατρό? Μην ζορίζεσαι να μου απαντήσεις εάν δεν νιώθεις έτοιμη. Βαζω τον εαυτό μου στην θέση σου και σκέφτομαι ότι θα ήθελα να ψάξω τι πήγε λάθος πριν προσπαθησω να το αφήσω πίσω μου ώστε να συνεχίσω γιαυτό σε ρωτω.

Δεν συζήτησα με τον ιατρό μου καθόλου είπαμε μετά τις γιορτές ! Συζήτησα με μια φίλη μου ιατρό και μου το πρότεινε γιατί είχε και ίδια θέμα ! Η αλήθεια είναι πρώτα θα βρω το λογο γιατί ήταν 2 φορά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου αν ηξερε ο γιατρος οτι θα πας Αμερικη ναι επρεπε να σε ενημερωσει για αυτην την διαφορα ωρας κ την ληψη του χαπιου. 

Τωρα τι σκεφτεσαι?

Παντως δεν ειναι πολλά τα cyclacur ακομη κι αν διπλασιασετε την δοση. Εγω στην δευτερη προσπαθεια πριν κ μετα την ετ επαιρνα εξι ημερησιως. 

 

@bebe2 μου εχω διαβασει καποια πραγματα για τα αντιπατρικα αντισώματα όμως οχι αναλυτικα. Ωστόσο, οταν ειχα επισκεφθει αιματολογο για να δει τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα για την θρομβοφιλια, απο μόνος του, χωρις να τον ρωτησω μου ειπε: αν σου πουν οι εξωσωματικοι για αντιπατρικα και εμβολια μην κανεις τιποτα.

Δεν θελω να σε επηρεασω, απλα στο αναφερω.

Νομιζω πως αν διαβασεις θα το δεις κι εσυ οτι ειναι ενα ζητημα που δεν ειναι κοινα αποδεκτο. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @nikona ναι ρε γαμωτο δεν μου είχαν πει τίποτα και εγώ το πήγα σε φάση το παίρνω πριν κοιμηθώ. Εε αυτό έκανα και στην Αμερική. Και βασικά από την αρχή που τα ξεκίνησα δεν τα έπαιρνα ακριβώς την ίδια ώρα. Δεν μου είχαν αναφέρει ότι ήταν σημαντικό το θέμα της ώρας να μην υπάρχουν αποκλίσεις. Λέω να παρω αυτό με την διπλή δόση που προτείνουν. Ευτυχώς έρχονται οι γονείς μεθαύριο να κάνουμε εδώ Χριστούγεννα οπότε θα μας φέρουν από Ελλάδα. Εσείς τι λέτε? Καλυτερα δεν είναι να κάνω αυτό και να πάρω διπλασιασω την δόση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...