Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι είναι διαφορετικά ή θρομβοφιλια είναι είτε κληρονομική ή δημιουργείται από εξωτερικούς παραγοντες δεν έχει σχέση με αντισώματα αλλά με μεταλλάξεις σε κάποια γονιδια που ελέγχουν τη λήξη του αίματος.αλλα πάλι αντιπηκτικες κάνουν κ στις δύο περιπτώσεις.

Στο διαδικτυο τα εχω διαβασει αυτα μπλουμπλου, δεν τα εχω συζητησει με γιατρο, οπότε ισως δεν ειναι εγκυρα.αλλα αυτο γραφουν για τα αντισωματα αυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Στο διαδικτυο τα εχω διαβασει αυτα μπλουμπλου, δεν τα εχω συζητησει με γιατρο, οπότε ισως δεν ειναι εγκυρα.αλλα αυτο γραφουν για τα αντισωματα αυτα. 

Κάτσε καλέ,απλα λέω ότι τα αντισώματα αυτά που βρεθηκαν ανήκουν στο φωσφολιπιδικο συνδρομο,επειδη ειπατε ότι δεν επηρεάζει την εμφύτευση.η θρομβοφιλια δεν επηρεαζει αλλά τα φωσφολιπίδια εμποδίζουν.η mag δεν έχει τα αντισώματα καρδιολιπινης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτσε καλέ,απλα λέω ότι τα αντισώματα αυτά που βρεθηκαν ανήκουν στο φωσφολιπιδικο συνδρομο,επειδη ειπατε ότι δεν επηρεάζει την εμφύτευση.η θρομβοφιλια δεν επηρεαζει αλλά τα φωσφολιπίδια εμποδίζουν.η mag δεν έχει τα αντισώματα καρδιολιπινης;

Νομιζω ναι.

Δεν τα ξερω ομως οπότε δεν μπορω να πω κατι αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Νομιζω ναι.

Δεν τα ξερω ομως οπότε δεν μπορω να πω κατι αλλο. 

Να μου κάνεις ένα μεγάλο χαδι το μπεμπη στη κοιλιά❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτσε καλέ,απλα λέω ότι τα αντισώματα αυτά που βρεθηκαν ανήκουν στο φωσφολιπιδικο συνδρομο,επειδη ειπατε ότι δεν επηρεάζει την εμφύτευση.η θρομβοφιλια δεν επηρεαζει αλλά τα φωσφολιπίδια εμποδίζουν.η mag δεν έχει τα αντισώματα καρδιολιπινης;

Εγώ είπα η θρομβοφιλια δεν επηρεάζει τώρα δλσε συνδυασμο με άλλες εξετάσεις δεν το ξέρω ! Ας μας πει ο ιατρός καλύτερα γιατί μπερδευομαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ είπα η θρομβοφιλια δεν επηρεάζει τώρα δλσε συνδυασμο με άλλες εξετάσεις δεν το ξέρω ! Ας μας πει ο ιατρός καλύτερα γιατί μπερδευομαστε 

Καλέ δεν έχει θρομβοφιλια ή magaiver.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ είπα η θρομβοφιλια δεν επηρεάζει τώρα δλσε συνδυασμο με άλλες εξετάσεις δεν το ξέρω ! Ας μας πει ο ιατρός καλύτερα γιατί μπερδευομαστε 

Ναι κορίτσια ψυχραιμία. Όλα καλά θα είναι. Θα το αντιμετωπίσουν αν τελικά βρεθεί κάτι. Μην αγχωνομαστε, θα πει ο γιατρός.

Μπεμπακι ετοιμάσου για βολτιτσα να σου φτιάξει το κέφι.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ξερω για θρομβοφιλια αν επηρεαζει και που. εκανα ομως εξετασεις και περιμενω αποτελεσματα. Θα ρωτησω τον αιματολογο σε δεκα μερες που θα τα παρω περιπου. Βεβαια ως τοτε θα τα χετε λυσει εσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι κορίτσια ψυχραιμία. Όλα καλά θα είναι. Θα το αντιμετωπίσουν αν τελικά βρεθεί κάτι. Μην αγχωνομαστε, θα πει ο γιατρός.

Μπεμπακι ετοιμάσου για βολτιτσα να σου φτιάξει το κέφι.❤️

Αύριο θα πάρω τους δρόμους !!! ❤️❤️Καλά είμαι πάντως ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κοριτσια δεν ξερω για θρομβοφιλια αν επηρεαζει και που. εκανα ομως εξετασεις και περιμενω αποτελεσματα. Θα ρωτησω τον αιματολογο σε δεκα μερες που θα τα παρω περιπου. Βεβαια ως τοτε θα τα χετε λυσει εσεις.

Χαχαχαχαχα μ αρέσει που συνεχίζουμε να λεμε θρομβοφιλια ενώ έχει άλλο πράγμα.εσυ θα κάνεις για θρομβοφιλια όμως ή mag έχει αυξημενη καρδιολιπινη άλλο το ένα άλλο το αλλο αλλά δημιουργούν το ίδιο,θρομβους στο αίμα.ουφ δε τα ξαναλεω γιατί γράφουμε πολλά μην κ μπερδεύονται.αμα πατησετε στο ίντερνετ αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο θα το γράφει ότι σε αυτό ανηκει οι καρδιολιπινη την οποία ή mag έχει αυξημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχαχαχα μ αρέσει που συνεχίζουμε να λεμε θρομβοφιλια ενώ έχει άλλο πράγμα.εσυ θα κάνεις για θρομβοφιλια όμως ή mag έχει αυξημενη καρδιολιπινη άλλο το ένα άλλο το αλλο αλλά δημιουργούν το ίδιο,θρομβους στο αίμα.ουφ δε τα ξαναλεω γιατί γράφουμε πολλά μην κ μπερδεύονται.αμα πατησετε στο ίντερνετ αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο θα το γράφει ότι σε αυτό ανηκει οι καρδιολιπινη την οποία ή mag έχει αυξημενη.

οχι οχι δε λεω για την Μαγκ συγκεκριμενα, ειδα που ανοιχτηκε θεμα με ρωτησεις αν επηρεαζει η θρομβο ή τα ΝΚ καπου. Εγω τωρα εκανα κατι εξετασεις για αυτοανοσα και θρομβο και περιμενω να βγουν και ειχα σκοπο να του κανω τις ερωτησεις μου αφου εχω τα αποτελεσματα βεβαια. Ρε παιδια εχει κανει καμια καρυοτυπο ζευγους? Τι ακριβως δειχνει? Εχει νοημα? εμενα κανεις γιατρος δε μου το προτεινει, ισα ισα μου λενε οχι. Καλα αλλα λεφτα για πεταμα δεν εχω, αλλα ρωταω μπας και. Ή μηπως γινεται και σε δημοσιο πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι οχι δε λεω για την Μαγκ συγκεκριμενα, ειδα που ανοιχτηκε θεμα με ρωτησεις αν επηρεαζει η θρομβο ή τα ΝΚ καπου. Εγω τωρα εκανα κατι εξετασεις για αυτοανοσα και θρομβο και περιμενω να βγουν και ειχα σκοπο να του κανω τις ερωτησεις μου αφου εχω τα αποτελεσματα βεβαια. Ρε παιδια εχει κανει καμια καρυοτυπο ζευγους? Τι ακριβως δειχνει? Εχει νοημα? εμενα κανεις γιατρος δε μου το προτεινει, ισα ισα μου λενε οχι. Καλα αλλα λεφτα για πεταμα δεν εχω, αλλα ρωταω μπας και. Ή μηπως γινεται και σε δημοσιο πχ

Κοίτα εμενα μου είχε πει ότι αυτά είναι για να βγάζουν μερικοί χρήματα κ δεν αξίζει.ν ομιζω στο καρυότυπο βλέπεις τα χρωμοσώματα σε αριθμό και ανωμαλίες.ξερω ότι είναι πανάκριβο αλλά δε ξέρω αν γίνεται στο δημόσιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι οχι δε λεω για την Μαγκ συγκεκριμενα, ειδα που ανοιχτηκε θεμα με ρωτησεις αν επηρεαζει η θρομβο ή τα ΝΚ καπου. Εγω τωρα εκανα κατι εξετασεις για αυτοανοσα και θρομβο και περιμενω να βγουν και ειχα σκοπο να του κανω τις ερωτησεις μου αφου εχω τα αποτελεσματα βεβαια. Ρε παιδια εχει κανει καμια καρυοτυπο ζευγους? Τι ακριβως δειχνει? Εχει νοημα? εμενα κανεις γιατρος δε μου το προτεινει, ισα ισα μου λενε οχι. Καλα αλλα λεφτα για πεταμα δεν εχω, αλλα ρωταω μπας και. Ή μηπως γινεται και σε δημοσιο πχ

Εμεις καναμε kat cat μου.

Κοιτα, οπως πολλες αλλες εξετασεις, ναι δινει αρχικα μια εικονα αλλα υπαρχουν δυο ειδων καρυοτυποι. Ο πιο κοινος και οικονομικος ειναι ο καρυότυπος αιματος κ ο μοριακος καρυοτυπος που ειναι πιο ακριβη εξεταση κ πιο εξειδικευμενη.

Εμεις καναμε και οι δυο τον απλο. Δειχνει αν ολα τα ζευγη των χρωμοσωματων μας ειναι οκ. 

Δεν ξερω αν αξιζει να μπεις κ σε αυτην την διαδικασια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοίτα εμενα μου είχε πει ότι αυτά είναι για να βγάζουν μερικοί χρήματα κ δεν αξίζει.ν ομιζω στο καρυότυπο βλέπεις τα χρωμοσώματα σε αριθμό και ανωμαλίες.ξερω ότι είναι πανάκριβο αλλά δε ξέρω αν γίνεται στο δημόσιο.

ναι και μενα καπως ετσι μου το ειπαν, βασικα δε μου το προτειναν καν ουτε γυναικο ουτε αιματολογος. Βεβαια τιποτα δε μου προτειναν για να ειμαι ειλικρινης, ολα μονη μου τα εκανα, αλλά άλλο αυτο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Εμεις καναμε kat cat μου.

Κοιτα, οπως πολλες αλλες εξετασεις, ναι δινει αρχικα μια εικονα αλλα υπαρχουν δυο ειδων καρυοτυποι. Ο πιο κοινος και οικονομικος ειναι ο καρυότυπος αιματος κ ο μοριακος καρυοτυπος που ειναι πιο ακριβη εξεταση κ πιο εξειδικευμενη.

Εμεις καναμε και οι δυο τον απλο. Δειχνει αν ολα τα ζευγη των χρωμοσωματων μας ειναι οκ. 

Δεν ξερω αν αξιζει να μπεις κ σε αυτην την διαδικασια. 

A μαλιστα Νικονα μου. Στο ειπαν λόγω αποτυχημενης εξω εσενα ή εξαρχης? Ηταν μεγαλο το κοστος να φανταστω ε? Δε νομιζω να μπω, δεν ηταν στις εξετασεις που ηθελα, αλλα θα τον ξαναρωτουσα τον αιματολογο οταν παω να παρω τις αλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι και μενα καπως ετσι μου το ειπαν, βασικα δε μου το προτειναν καν ουτε γυναικο ουτε αιματολογος. Βεβαια τιποτα δε μου προτειναν για να ειμαι ειλικρινης, ολα μονη μου τα εκανα, αλλά άλλο αυτο :P

Καλά βρε δεν ειπες ηρεμησες με τη σαλπιγγογραφια επιασες αλλα τώρα;έτσι έκανα κι εγώ εξού και όλα αυτά πήγαινα στο γιατρό κ του έλεγα έχω αυτό πως θα το δούμε και μ άρχιζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλά βρε δεν ειπες ηρεμησες με τη σαλπιγγογραφια επιασες αλλα τώρα;έτσι έκανα κι εγώ εξού και όλα αυτά πήγαινα στο γιατρό κ του έλεγα έχω αυτό πως θα το δούμε και μ άρχιζε.

αχαχαχ, τελειωσα με τις γυναικολογικες τις αμιγως. Εχω παει σε αιματολογο πριν τη σαλπιγγο και μου εγραψε καποιες εξετασεις και καποια ανοσολογικα εδωσα αιμα αλλα κανουν καποιον καιρο να βγουν γιατι τις εκανα στο λαικο (θεωρειται το καλυτερο στα αιματολογικα). Ε εκει θα τελειωσω βασικα. Ο καρυοτυπος ηταν δευτερευουσα εξεταση παντα στο μυαλο μου, απλα το ρωταω τωρα λογω των αλλων συζητησεων. Κατι μου βαλε αυτος με dna αλλα κατι δικα τους δεν τα καταλαβα. Με τη σαλπιγγο απλα ηρεμησα παρα παρα πολυ, γιατι ειχα φαει ενα σκαλωμα με τις σαλπιγγες και πριν μεινω εγκυος. Ακουγα ολες να κανουν και ελεγα κατι εχω δε γινεται. Αφου ειχα προετοιμαστει να ακουσω για τη μητρα μου, για διαφραγμα, για αποφραγμενες σαλπιγγες, για ο,τι μπορεις να φανταστεις, συν οτι ημουν 100% σιγουρη οτι θα σφαδαζω στον πονο και θα ποναω και για κανα δυο μερες. Πηγα τρεμοντας. Οταν καποια στιγμη σταματησαν τη διαδικασια τους λεω τελειωσαμε? Μου λεει η νοσηλευτρια (για πλακα), οχι καλε δεν αρχισαμε ακομα. Η πλακα ειναι οτι ψαρωσα κανονικα, και της απανταω, "α, ειπα και εγω γιατι δεν καταλαβα τιποτα", και σκασανε στα γελια. Δεν καταλαβα καν ποτε ξεκινησαμε και αν τελειωσαμε. Ιδια αισθηση βασικα. Ουτε πηρα παυσιπονο που μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να χρειαστεις μετα την δικαδικασια γιατι θα χεις ποναλακια ισως κλπ. Γενικα τρωω τα σκαλωματα μου, και γω σαν παιδι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 δεν ησυχάζει έτσι η @Kat-Cat όλο κάτι θα βρίσκει να δίνει λεφτά. Δεν καταλαβαίνει πως ένα πράγμα έχει να κάνει. Σεξ κ παλι σεξ.

@Magaiver δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε βγει ανεβασμένο πάντως δ είχα θρομβοφιλια. Τις εξετάσεις τις έκανα πριν 2.5 χρόνια. Κάτι βγήκε αυξημένο μ έδωσε ο γιατρός σαλοσπιρ κ δ ρώτησα κ πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

A μαλιστα Νικονα μου. Στο ειπαν λόγω αποτυχημενης εξω εσενα ή εξαρχης? Ηταν μεγαλο το κοστος να φανταστω ε? Δε νομιζω να μπω, δεν ηταν στις εξετασεις που ηθελα, αλλα θα τον ξαναρωτουσα τον αιματολογο οταν παω να παρω τις αλλες.

Στην πρωτη μας επισκεψη στο κεντρο εξωσωματικης μας προτειναν κσποιες εξετασεις αν θελαμε να τις κανουμε. 

Θρομβοφιλια για μενα

Καρυοτυπο ζευγους 

Κυστικης ινωσης κ για τους δυο 

Το κοστος του καρυοτυπου αν δεν κανω λαθος, γιατι συνολικα τις πληρωσαμε €500 μαζι με τις ορμονικες και ελεγχο βιταμινης ντε κλπ, ηταν €50 για τον καθενα.

Και αν δεν κανω λαθος πρεπει να γραφεται. Δεν ειμαι ομως σιγουρη. Μιλαω για τον απλο καρυοτυπο. 

Συζητησε το με τον αιματολογο καλυτερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Bloublou85 δεν ησυχάζει έτσι η @Kat-Cat όλο κάτι θα βρίσκει να δίνει λεφτά. Δεν καταλαβαίνει πως ένα πράγμα έχει να κάνει. Σεξ κ παλι σεξ.

@Magaiver δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε βγει ανεβασμένο πάντως δ είχα θρομβοφιλια. Τις εξετάσεις τις έκανα πριν 2.5 χρόνια. Κάτι βγήκε αυξημένο μ έδωσε ο γιατρός σαλοσπιρ κ δ ρώτησα κ πολλά.

Τώρα αυτό θα τη ρωτούσα,σεξ εκανες @Kat-Cat??? Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα αυτό θα τη ρωτούσα,σεξ εκανες @Kat-Cat??? Χαχαχαχα

εχω κανει σιγουρα ολες τις εξετασεις. αχαχαχαχαχ. :P Ε κουτσα στραβα, δε μας πηγε πολυ καλα αυτος ο μηνας για να πω την αληθεια. Θα δουμε τον επομενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο καρυότυπος ζεύγους γράφεται πια και είναι η συμμετοχή γύρω στα 40 ευρώ νομίζω ! Εμείς την κάναμε λόγω της αποβολής ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Κορίτσια ο καρυότυπος ζεύγους γράφεται πια και είναι η συμμετοχή γύρω στα 40 ευρώ νομίζω ! Εμείς την κάναμε λόγω της αποβολής ! 

α, ναι? Θα ρωτησω ετσι για να ξερω. Με μια αποβολη σε βαλανε να τον κανεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...