Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο be...!Όταν θα δείς κι εσύ κι ο αντρας σου τις δυο καρδούλες,δεν θα σε νοιάζει τίποτα.Θα τα καταφέρετε,αγάπη να υπάρχει κι όλα γίνονται.Άλλοι παλεύουν χρόνια,εσάς σας ήρθε απλόχερα ένα πελώριο δώρο!

Να είστε καλά κι ευτυχισμένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

αχ οτι ειχα αρχισει να ηρεμω frosobal και τωρα τα ξανασκεφτομαι. Κοιτα να δεις δεν μου ειναι ευκολο να παρω μια κοπελα γιατι οπως ειπα δεν εχω συνηθισει κ ετσι λεω αρχικα να το προσπαθησω μονη μου κ αν δω οτι δεν βγαινει θα δω τι θα κανω μετα. Δεν ξερω τι αλλο να κανω αν το αφησω θα με παρει απο κατω. Το μεσημερι με ειχαν πιασει τα κλαματα. Τα λατρευω τα παιδακια κ αισθανομαι ασχημα και μονο που εχω μπει στην διαδικασια κ σκεφτομαι ποσο δυσκολα θα ναι. Δεν θελω να το γκαντεμιασω. Αφου μου ηρθαν θελω να πανε ολα καλα

Προς το παρόν το μόνο που θα σκέφτεσαι είναι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου, τίποτα άλλο. Όταν έρθει η ώρα θα βρεις κι εσύ τις λύσεις. Απλά οπλίσου με υπομονή. Εγώ δεν έστειλα και τον μεγάλο παιδικό γιατί φοβάμαι τις ιώσεις. Τα κλάματα σε πιάνουν επειδή οι ορμόνες σου δουλεύουν στο φουλ. Εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν σκέφτηκα το μετά. Το μόνο που με ένοιαζε ήταν να εξελιχθούν όλα ομαλά κι σε όσους μου έλεγαν ότι θα είναι δύσκολα απαντούσα ότι τα δίδυμά μου είναι ευλογία, τόσος κόσμος προσπαθεί να κάνει ένα παιδάκι και δεν μπορεί.

Τα είδες στο avantar μου; Έτσι θα είναι και τα δικά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα θα πανε καλα ...σιγουρα ειναι ζορικα αλλα ολα για καποιο λογο γινονται..

ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkerbel25 έγραψε:

καλε στο Καρπενησι εχω σπιτι...λετε να ειναι θαυματουργο να παω για Χριστουγεννα και να γυρισω εγκυος?????

ααααα μου αναψατε φωτιες τωρα!!!

Και εγώ πάντως στις διακοπές είχα μείνει!

Ή στη Μήλο, ή στο Ν. Ρέθυμνο… χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοοοοοοοοοοοο.....διδυμακια ...με μιας πολυτεκνη .

Ειναι λογικο να αγχωνεσαι,αλλα ολα θα πανε καλα θα δεις..

ο Θεος μας εχει προικισει με τεραστια δυναμη και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.

Κοιτα λοιπον να χαρεις την εγκυμοσυνη σου και να σκεφτεσαι θετικα..με το καλοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαμε βάλει το πρωί τα διδυμάκια στο κρεβάτι μας (ο μεγάλος ήταν βόλτα με τον παππού του) και παίζαμε. Μιλάμε τρελάθηκα αφού έβαλα τα κλάμματα από την ευτυχία που ένιωθα. Γελούσανε και τα δύο, χτυπούσαν ποδαράκια και χεράκια όταν τους μιλούσα, έπιανε το ένα το άλλο. Μύριζε όλο το δωμάτιο μωρουδάκια. Τα "έφαγα" τα μωρά. Και τότε θυμήθηκα όταν είχα τον Αλέξανδρο μωρό και σκέφτηκα ότι ήταν πολύ λίγο. Ναι ένα μωράκι τώρα μου φαίνεται πολύ λίγο. Τα κοιτάω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Μετά από πολύ παιχνίδι ένωσαν τα κεφαλάκια τους κι αποκοιμήθηκαν έτσι ήσυχα ήσυχα.

Κάτι τέτοιες στιγμές δεν τις αλλάζω με τίποτα, ξεχνάω και την κούραση και την ταλαιπωρία.

Μωράκια μου απλά σας λατρεύω!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω κοριτσακι μου με συγκινησες. Πιστευω οτι θα τα καταφερω τελικα. Μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην ταλαιπωρηθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosobal έγραψε:

Θα ταλαιπωρηθείς αλλά αξίζει τον κόπο. 2 γελάκια, 2 αγκαλίτσες, ,4 μπουτάκια, 4 μαγουλάκια κι όλα αυτά για σένα!

ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!! :woohoo: :woohoo: ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΑ!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη κοιτάς το ποτήρι μισοάδειο καλή μου! Κάθε κατάσταση έχει τις δυσκολίες της, αλλά πάνω και πρώτα απ' όλα είσαι μια ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ γυναίκα.

Αν η ευχή που δίνουν σε όλες τις μανούλες είναι "μ' έναν πόνο" για σένα αυτό ισχύει Χ 2!!!

Μ΄ενα πόνο θα 'χεις δυο παιδάκια, δυο χαρές και όλη την ευτυχία στο πολλαπλάσιο! Καί όπως λέει και η φίλη

frosobal έγραψε:

Θα ταλαιπωρηθείς αλλά αξίζει τον κόπο. 2 γελάκια, 2 αγκαλίτσες, ,4 μπουτάκια, 4 μαγουλάκια κι όλα αυτά για σένα!

αλλά επιπλέον θα μεγαλώσουν μαζί και θα' ναι αγαπημένα -ΜΙΑ γροθιά!

frosobal: Να χαίρεσαι τα κουκλάκια σου, είναι πανέμορφα! Να σου ζήσουν καλή μου, είσαι κι εσύ μια ευλογημένη μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ψιλοανησυχω δεν εχω συμπτωματα κ εχω ανχωθει λετε να κανα κατι με την τοση ανασφαλεια που ειχα. Δεν θα το συνχωρησω ποτε στον εαυτο μου. Δεν αισθανομαι πονους στο στηθος κ τετοια βεβαια δεν τα ειχα συνεχως αλλα χθες ηταν εντονο ενω σημερα τιποτα. Λετε να γινε κατι ασχημο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

frosobal έγραψε:

ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!! :woohoo: :woohoo: ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΑ!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss:[/quote:uirwma72]

Ευχαριστώ πολύ. Κι εσένα vivianka.

beoutsaki μην ανησυχείς δεν είσαι και πρωτάρα. Δεν έχεις συνέχεια συμπτώματα, τουλάχιστον τον πρώτο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σκεφτεσαι αρνητικα και ολα θα πανε καλα να προσεχεις τον ευατο σου και να μην ακους τους γυρω σου αν σε στεναχωρουν

πλα καλα θα πανε και συντομα θα κρατας 2 ζουνουνακια αγκαλιτσαααααααααααα

τι πιο ωραιο?να εχεις μια καλη εγυμοσυνηηηηηη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου θελω να σας πω οτι τελικα ηρεμισα κ το εχω δει πολυ θετικα το θεμα. Θα ειναι τελεια πραγματικά. Δεν βλεπω την ωρα. Οτι ανησυχω ανησυχω κ εκνευριζομαι κ με τον κοσμο που μου δειχνουν οτι με λυπουνται οταν ακουνε οτι ειναι διδυμα. Ε λοιπον δεν μ απασχολει ε για 3-4 χρονια θα ναι σκουρα μετα πιστευω οτι θα ειμαστε μια χαρα κ δεν με πηραν κ τα χρονια τωρα θα κλεισω τα 28. Απλα ανυσηχώ μεχρι την Τεταρτη που μας ερχεται που θα παω να τα ξαναδώ γιατι δεν νιωθω τιποτα κ να πω κ την μαυρη αληθεια μου δεν μπορω να προφυλαχτώ καθολου γιατι πρωτον δεν εχω ποιος να με βοηθησει με τις δουλειες και δευτερον η μικρη μου ειναι ταρζανακι κ εγω ειμαι στην τσιτα συνεχεια κ στην υπερενταση. Ελπιζω να ειναι δυνατα τα παιδακια μου και να κρατηθουν καλα μεχρι τελους αλλα την τεταρτη θα παω να δω αν ειναι ολα καλα παλι κ ν ακουσω παλι καρδουλες. Τι τελειο συναισθημααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι!!Ειδες ηταν το πρωτο σοκ, οπως και να εχει σου ερχεται κεραμιδα οταν ακους για διδυμα :laugh:

Για τις δουλειες, βαλε προτεραιοτητες, και να μην ξεσκονισεις μια μερα δεν εγινε και τιποτα, κανε τα ελαφρια και αν μπορεις φερε μια γυναικα να σου κανει τα βαρια.Δε παθαινει τιποτα το σπιτι, μη φοβασαι.

Τωρα με την μικρη, ειναι αναποφεκτο, προσπαθησε να μην την σηκωνεις συνεχεια,να παιζετε κατω σε ενα χαλακι και γενικα να εισαι ηρεμη.

Φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki όλα καλά θα πάνε!!!

Μην κουράζεσαι με τις δουλειές του σπιτιού.Δεν χρειάζεται να είναι όλα στην εντέλεια!!!Προέχουν τα διδυμάκια σου .Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.Εν ανάγκη-αν μπορείς βέβαια και οικονομικά-προσέλαβε μια οικιακή βοηθό να σε βοηθάει έστω στο σιδέρωμα...

Μην ακούς κανέναν!!!Κατά βάθος ζηλεύουν όσοι σε ''λυπούνται''.Εγώ πάντως στο λέω...Θα ήθελα πάρα πολύ να είμαι στην θέση σου! :) Το βρίσκω υπέροχο να έχεις διδυμάκια! ;)

Όλα τέλεια θα πάνε!Να προσέχεις τον εαυτό σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα κοριτσακι μου.΅Εχω τρομερο ανχος γιατι αν ειχα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης θα ημουν πιο ηρεμη ενω τωρα ψαχνομαι συνεχεια κ δεν αισθανομαι τιποτα. Γιατι?????????????????? ειναι φυσιολογικό? Ουτε το στηθος μου μ ενοχλει ουτε τιποτα. Θα επρεπε κατι να νιωθω ετσι δεν ειναι? ν ανυσηχω? δεν ξερω γιατι μ εχει πιασει τετοιο ανχος αλλα ισως επειδη στην αρχη ολο κ κατι ειχα ενω τωρα τιποτα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...