Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Recommended Posts

Γλυκια μου να χαιρεστε τη ζουζουνα σας και με το καλο να ερθουν τα διδυμακια σας!!! :silly: :silly:

Σιγουρα ολα θα ηταν διαφορετικα αν ειχατε βοηθεια αλλα και τωρα μην αγχωνεστε γιατι μολις δειτε τα μωρουλια σας θα παρετε τοοοοοση δυναμη που δε φανταζεστε!!!! ;);)

Να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη και με πολυ αγαπη ολα γινονται!!!!!! ;):kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Beoutsaki, μην αγχώνεσαι!!!! Όλα θα γίνουν!!!!!!!! Εγώ από μικρή έλεγα (ακόμα ανυποψίαστη για τα προβλήματα που θα έρθουν!!!!) ότι θέλω διδυμάκια!!!!! Και όπου έβλεπα διπλά καροτσάκια, τα χάζευα!!!!!!! Μετά εμφανίστηκαν τα προβλήματα και έπεσε πολύ κλάμα και μεγάλος πόνος και αγωνία για το αν τελικά θα καταφέρουμε να κάνουμε μωράκι .... Τώρα είμαι έγκυος!!!!!!!! Περιμένω ΔΙΔΥΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Γιούπι!!!!!!! Με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής!!!!!!!!! Και ευχαριστώ τόοοοοοοοοοοοσο τον Θεό για αυτό το δώρο!!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σουπερ!!!!!!!!!!!!!!!

καταλαβαίνω το αγχος σου αλλα ολα θα πανε τελεια!!!!!εχω χαρει παρααααααααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!! :laugh: :woohoo: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki μην ανησυχείς είμαι σίγουρη ότι και ο άντρας σου θέλει πολύ τα μωράκια απλά ξέρεις πως είναι οι άντρες.Πρώτα αγχώνονται και σκεπτονται πιο πολύ τα προβλήματα και μετά δείχνουν την χαρά τους.Καταλαβαίνω ότι θα είναι δύσκολο για εσάς και εγώ να φανταστείς δεν θα έχω βοήθεια με το μωρό και θα πρέπει να τα βγάλω και εγώ πέρα μόνη μου,αλλά θα βρεθεί η λύση.Στα δύσκολα όπως είπες γινόμαστε δυνατές και ειδικά όταν θα γεννηθούν τα μωράκια σου και αντικρύσεις το προσωπάκι τους να σου χαμογελά είμαι σίγουρη ότι δεν θα θελήσεις να ήταν διαφορετικά τα πράγματα.Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και να προσέχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΠΩΣ ΜΑΓΚΩΜΕΝΟΙ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ, ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΜΕ, ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΜΕΝΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 3 ΕΤΩΝ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΤΗΣ, 2 ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ ΣΠΙΤΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΩ ΟΡΟΦΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΠΕΡΑ, ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΟΛΑ! ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ!

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντος εμένα ο γιός μου είναι 2,5 χρονών και κάνω δύο δουλειές !Αλλά μακάρι να κάνω και δίδυμα δεν με πειράζει και έχω και ιστορικό! Αν και ζορίσθηκα πάρα πολύ με τον γιο μου φαντάσου με 3α!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!! Μακάρι να μείνω και γω σύντομα έγκυος και ας έχω και τρίδυμα!!!!!!!!!!!!!!!! :blush:

Μη φοβάσαι, θα τα καταφέρεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα να σου ζησουν κοπελα μου

να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη

και να περασει γρηγορα ο καιρος χωρις να το παρεις χαμπαρι

αν και εχεις και την μικρουλα σου οποτε θα εχεις πολλες ασχολιες πλεον

σου ευχομαι μεγαλη υπομονη

θα την χρειαστεις

αντε και 2 πολυ ησυχα μωρα!!!!

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην αρχη θα ειναι δυσκολα

αλλα με τη βοηθεια του αντρουλη σου και καλη θεληση θα περασει γρηγορα ο καιρος

θα μεγαλωσουν

και μετα θα καμαρωνεις τα 3 αγγελουδια σου

και θα λες

εγω τα εκανα??

που βρηκα το κουραγιο??

και εγω εχω ενα κοριτσακι και θα ηθελα πολυ η επομενη εγκυμοσυνη μου να ειναι με διδυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου να σου ζήσουν, να πάνε όλα καλά και να δεις που θα τα καταφέρετε. η μαμά μου τα τρια πρώτα παιδιά της (εγώ η τρίτη) μας έκανε ανά ένα χρόνο και λέει πως ήταν σαν να μεγαλώνει τρίδυμα και ότι ήταν πολύ πιο εύκολα από το 4ο παιδί που έγινε μετά απο 6χρόνια από μένα και την ζόρισε περισσότερο από τα πρώτα 3 μαζί.

ελπίζω να είναι ήσυχα τα μωράκια σου και θα δεις όλα θα πάνε τέλεια... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες Μπεουτσακι μου,που σου τα ελεγα????διδυμακια τελικα ε???με το καλο να ερθουν στον κοσμο τα αγγελουδια σου.ξερω φοβασαι πως θα τα βγαλεις περα αλλα σκεψου πως και ενα να ηταν παλι θα ηταν δυσκολο ...τωρα θα μεγαλωσουν μαζι τα 2 μικρουλια σου και η μεγαλη σου θα δεις πως θα αρχισει να σε βοηθαει οταν θα περπατα θα σου φερνει οτι της ζητας και θα εχεις μια μικρη γλυκια βοηθεια.Ηρεμησε και μην γρουσουζευετε ε???αντε ολα να πανε καλα και ο θεος δεν αφηνει κανεναν!!!ολα θα πανε αψογα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στο κλαμπ!!!

Κι εγώ έχω δίδυμα που θα γίνουν σε λίγο 2 μηνών και έναν γιο 2 χρονών.

Ναι θα είναι πολύ πολύ ζόρικα, ψέμματα δεν θα σου πω. Φτάνεις στα όρια της τρέλλας. Και δεν είναι μόνο τα δίδυμα με τους κολικούς, είναι κι ο μεγάλος που όσο να΄ναι ζηλεύει. Μετά από πολύ κόπο που κάνω για να τα κοιμίσω έρχεται επί τούτου και ουρλιάζει και τα ξυπνάει. Κι αρχίζουν μαζί το κλάμα και κλαίει κι αυτός. Κι εγώ στη μέση να ζητάω έλεος. Ηρεμώ τον έναν, παίρνω τον άλλον, αρχίζει ο άλλος. Το μόνο καλό είναι ότι με τη φασαρία δεν κοιμουνται κι όταν κοιμηθεί ο μεγάλος πέφτουν κι αυτά ξερά.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη προς το παρόν ασχολήσου με την εγκυμοσύνη, γιατί θα είναι μια πολύ δύσκολη περίοδο. Προετοίμασε το έδαφος με τη μικρή όσο γίνεται. Μάθε την τώρα να κοιμάται μόνη της, να είναι ανεξάρτητη και να μην είναι κολλημένη πάνω σου. Έπειτα βρες μια κοπέλα να σε βοηθάει γιατί δεν βγαίνει αλλιώς. Καλύτερα να μην σου μένουν λεφτά αλλά να έχεις την ψυχική σου υγεία. Θα έχεις 3 παιδιά που θα σε χρειάζονται.

Φυσικά κι όταν τα κοιτάς θα νιώθεις πολύ ΜΑΜΑ και φυσικά τα παιδιά σου δεν τα αλλάζεις με τίποτα. Εννοείται πώς είναι μεγάλη ευλογία και η ευτυχία τεράστια.

¨Ομως αντικειμενικά προετοιμάσου για δύσκολες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι να πω ετσι θα ειναι κ εμενα το καλοκαιρι που η μικρη μου θα γινει δυο εγω μετα απο λιγο θα περιμενω τα διδυμα. Αυτα ακριβως με φοβιζουν ολα αυτα που περιγραφεις. Ξερω οτι θα πλυμηρισω απο αγαπη αλλα και παλι απο την αλλη ολη μερα θα ειμαι τοσο εξουθενωμενη νομιζω που δεν θα μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μπεουτσακι μπορεις να μου πεις το κολπο για διδυμα?

θελω κ τριδυμα αμα ειναι δεν εχω προβλημα...

αντε με το καλο να τα δεχτεις να γινετε μια μεγαλη ευτυχισμενη οικογενεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με εκανες και γελασα beoutsaki...

βρε μηπως να παμε ολες μυκονο???? ολο το μαμυ στη μυκονο να γκαστρωθουμεεεε!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις κοριτσακι μου κ ολα καλα θα πανε!!!να σε ρωτησω κατι;;;παλινδρομη ειχες μετα την μικρη σου;;;;κ αν ναι ειχες αρχισει καποια θεραπεια κ επιασες διδυμα η ηταν τυχαιο;;;beoutsakiσε ρωταω γιατι κ γω εχω μια κορουλα κ μετα 2 παλινδρομες κ τωρα εχω αρχισει χαπια για προκληση ωορηξιας κ εχω αρχισει να βαζω μπρος!!!!μες να μου βγουν διδυμα αν μεινω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια περασαν 6 μηνες απο την καισαρικη που ειχα κανει για την διακοπη.μου ειπε ο γιατρος να περιμενω χρονο γιατι δεν μου ειχε κανει αυτος καισαρικη...βεβαια αν μεινω καταλαθος δεν πειραζει...αυτο το καταλαθος μπορει να μου εξηγησει καμια πως γινετε???

9 χρονια με τον συζηγο ποτε δεν εγινε κατι καταλαθος....πειτε μου βρε κοριτσια τι κανετε?το κολπο...να τον μεθυσω δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κοριτσακια μου πηγαινετε Μυκονο να δουμε κι αλλες εγκυμοσυνες. Να στε καλα για την συμπαρασταση σας αρχιζω λιγο λιγο κ συνερχομαι κ σας ευχαριστώ γι αυτό

να

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

βρε κοριτσια περασαν 6 μηνες απο την καισαρικη που ειχα κανει για την διακοπη.μου ειπε ο γιατρος να περιμενω χρονο γιατι δεν μου ειχε κανει αυτος καισαρικη...βεβαια αν μεινω καταλαθος δεν πειραζει...αυτο το καταλαθος μπορει να μου εξηγησει καμια πως γινετε???

9 χρονια με τον συζηγο ποτε δεν εγινε κατι καταλαθος....πειτε μου βρε κοριτσια τι κανετε?το κολπο...να τον μεθυσω δηλαδη?

τιποτα!Τελειωνει μεσα σου και σου λεει μετα"καταλαθως"!

"Δεν το καταλαβα, μου εφυγαν!" :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...