Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί θα γεννήσω τελικά σε δημόσιο μαιευτήριο!


Mamoli

Recommended Posts

tonia28 έγραψε:

Ομως προσωπικα φοβαμαι να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο χωρις το γιατρο μου οπου του εχω απολυτη εμπιστοσυνη..Δυστυχως ομως ξεγενναει μονο στο ΜΗΤΕΡΑ.. :(

Εχω παραδειγματα γνωστων μου και μη, που ειχαν ασχημη εμπειρια απο τα δημοσια εδω στο Ηρακλειο.. :(

Τόνια, έχω ακούσει από φίλες στο Ηράκλειο, ότι τα πράγματα στις τιμές είναι πολύ πιο χαλαρά.

Θυμίζω ότι κατάγομαι από Θεσσαλονίκη, εκεί έμενα μέχρι τον Μάρτιο. Και στη Θεσσαλονίκη, οι τιμές διαφέρουν απ' ότι στην Αθήνα, σε πολλές περιπτώσεις, όμως, είναι και εκεί αρκετά ανεβασμένες.

Για τα κορίτσια που μου πρότειναν να γεννήσω Θεσσαλονίκη, το έχω σκεφτεί, αλλά πώς θα επιστρέψω μετά με το λεχουδάκι μου Αθήνα; Εδώ είναι πια το σπίτι μου, το σπίτι ΜΑΣ και το ιδανικό θα ήταν να γεννήσω εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KONNA έγραψε:

Αν πάω εγώ μια άγνωστη στο δημόσιο πιστεύετε θα με προσέξουν το ίδιο με τη mamoli ( ο κος. Αντώναρος είναι γνωστός δημοσιογράφος κ ο αδερφός του βουλευτής αν θυμάμαι? μπορεί κ να έχω μπερδέψει)

ξαναλέω δεν είναι προσωπικό μ εσενα mamoli κ χαίρομαι που μιλάτε εσείς κ για αυτούς που δεν μπορούν αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αξιοκρατία στην Ελλάδα.

Καλημέρα ΚΟΝΝΑ!

Αυτό που λες, συνέβη και σε πολύ δικό μου πρόσωπο που γέννησε σε ιδιωτικό μαιευτήριο (δηλαδή, η επώνυμη μαμά είχε άλλη μεταχείριση από τις υπόλοιπες). Επίτηδες δεν αναφέρω ονόματα ανθρώπων και κλινικής, γιατί το ζητούμενο εν προκειμένω δεν είναι να κρίνουμε ανόμοιες καταστάσεις, αλλά να σταθμίσουμε γεγονότα, να συγκρίνουμε και να επιλέξουμε. Ο άντρας μου, επειδή στην πατρίδα του κάποιες παροχές που εμείς πληρώνουμε χρυσό θεωρούνται αυτονόητες, θέλει να πάω να γεννήσω εκεί το γιο μας, πράγμα που εμένα με προβληματίζει. Όπως είπα και πιο πάνω δεν είναι αυτό καθευατό το οικονομικό, αλλά η βιομηχανία πλουτισμού του συστήματος που έχει στηθεί γύρω από αυτή την τόσο ευαίσθητη στιγμή.

Κάποιες κοπέλες είπαν ότι το κριτήριο γιαυτές είναι ν' ακολουθήσουν το γιατρό τους. Απόλυτα σεβαστό, αν εμπιστεύεσαι απόλυτα το γιατρό σου. Η δική μου γιατρός είναι καλή κι έμπειρη αλλά τη βλέπω μία φορά το μήνα στις εξετάσεις που πρέπει να κάνω, δεν υπάρχει προσωπική σχέση, δε θα νοιώσω άνετα να την ενοχλήσω στις 2 το βράδυ αν κάτι κακό μου συμβεί. Συνεπώς, δε θα έχω πρόβλημα να την αλλάξω εάν βρω ένα εξίσου καλό γιατρό.

Και βέβαια εννοείται πως το πλεον σημαντικό είναι να έχω την παρακολούθηση που πρέπει με χαμηλότερο κόστος, όχι να διακυβεύσω την υγεια τη δική μου και κυρίως του γιου μου μόνο και μόνο για να πληρώσω λιγότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamoli kalispera...esy eisai stin photo???

an nai...exo thema:soy exei pei tipota o giatros gia to tatoo??exo kai ego ena stin koilia kai anarotiemai.

les na anoiksoyme thema ''oi mamades me ta tatoyaz''???

signomi poy kano asxeti me to thema erotisi,alla edo tin petixa tin mamoli..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land έγραψε:

mamoli kalispera...esy eisai stin photo???

an nai...exo thema:soy exei pei tipota o giatros gia to tatoo??exo kai ego ena stin koilia kai anarotiemai.

les na anoiksoyme thema ''oi mamades me ta tatoyaz''???

signomi poy kano asxeti me to thema erotisi,alla edo tin petixa tin mamoli..

Χαχαχα, τελείως άσχετο, αλλά θα σου πω... δεν υπάρχει κανένα θέμα με τα τατουάζ και την εγκυμοσύνη ή το θηλασμό. :laugh: :laugh: Το μόνο πρόβλημα σε ένα τατού στην κοιλιά είναι ότι ίσως "ξεχειλώσει"... Προς το παρόν εμένα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η επιλογή μαιευτηρίου είναι θέμα κουλτούρας για μένα.

Εδώ στην Ελλάδα νομίζουμε πώς αν τα 'σκάσουμε' θα τύχουμε την καλύτερη μεταχείριση. Το σύστημα είναι τέτοιό που μας κάνει να νίωθουμε πως το αυτονόητο πρεπει να το πληρώσουμε. Σε ποιά χώρα του πλανήτη το μωρό αποχωρίζεται τη μητέρα του αμέσως μετά τη γέννηση του; Μόνο εδώ συμβαίνει αυτό. Το rooming in είναι προνόμιο όσων έχουν τη διάθεση (όχι πάντα τη δυνατότητα) να τα ακουμπήσουν.

Προσωπικά το μετάνιωσα οικτρά που επέλεξα ιδιωτική κλινική για να γεννήσω. Λυπάμαι και για το τελευταίο ευρώ που πλήρωσα στο 'σύστημα'.Δυστυχώς δεν ενημερώθηκα,δεν έψαξα και δεν ρώτησα εγκαίρως πράγμα το οποίο μου κόστισε πολλά.

Γέννησα σε ιδιωτική κλινική της Θεσ/νίκης που κατά τ'άλλα έχει φήμη και όνομα.Στο επόμενο λεπτό αφότου αποφασίστηκε καισαρική (όχι από μένα φυσικά) ο σύζυγος μου δέχτηκε τηλεφώνημα από τη γραμματεία για να υπογράψει νέα χαρτία με το αναμενόμενα νέο αυξημένο ποσό καταβολής.

'Έκατσα 4 μέρες εκεί μέσα και πλήρωσα 5 γιάτι έτσι γίνεται.Είναι το πακέτο.

Ο γιατρός μου μ'έβλεπε εξαρχής σαν πορτοφόλι και το αντιλήφθηκα δυστυχώς στο τέλος όταν ήρθε η ώρα να τσεπώσει τα 1500 ευρώ που μου ζήτησε στην αρχή. Αυτά τα έρημα τα ευρώ ξαφνικά απο 1500 έγιναν 1650.Φαίνεται πως τόσα του έλειπαν εκείνη τη μέρα.

Δεν φαντάζεστε πόσο μικρή ένιωσα εκείνη την ώρα. Μ'έσφαξε χωρίς λόγο ,ή μάλλον για να τελειώνει μια ώρα αρχίτερα μαζί μου,και μου ζητούσε με απίστευτη άνεση παραπάνω λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Γέννησα σε ιδιωτική κλινική της Θεσ/νίκης που κατά τ'άλλα έχει φήμη και όνομα.Στο επόμενο λεπτό αφότου αποφασίστηκε καισαρική (όχι από μένα φυσικά) ο σύζυγος μου δέχτηκε τηλεφώνημα από τη γραμματεία για να υπογράψει νέα χαρτία με το αναμενόμενα νέο αυξημένο ποσό καταβολής.

'Έκατσα 4 μέρες εκεί μέσα και πλήρωσα 5 γιάτι έτσι γίνεται.Είναι το πακέτο.

Ο γιατρός μου μ'έβλεπε εξαρχής σαν πορτοφόλι και το αντιλήφθηκα δυστυχώς στο τέλος όταν ήρθε η ώρα να τσεπώσει τα 1500 ευρώ που μου ζήτησε στην αρχή. Αυτά τα έρημα τα ευρώ ξαφνικά απο 1500 έγιναν 1650.Φαίνεται πως τόσα του έλειπαν εκείνη τη μέρα.

Δεν φαντάζεστε πόσο μικρή ένιωσα εκείνη την ώρα. Μ'έσφαξε χωρίς λόγο ,ή μάλλον για να τελειώνει μια ώρα αρχίτερα μαζί μου,και μου ζητούσε με απίστευτη άνεση παραπάνω λεφτά.

Κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα... Επειδή έκανα το μάθημα Γυναικολογίας στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης, ειλικρινά μπορώ να πω τα καλύτερα για τα ανακαινισμένα του δωμάτια, αλλά και για τους γιατρούς, όσους τουλάχιστον είχα καθηγητές.

Επαναλαμβάνω και θα το φωνάζω συνέχεια, πως κακώς κείμενα βρίσκεις παντού! Παντού!! Απλά με έρευνα και χωρίς ντροπή, βρίσκεις αυτό που σου αξίζει στο λιγότερο δυνατό κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον για να μην παρεξηγηθω ειμαι υπερ του δημοσιου νοσοκομειου μετα απο ενημερωση απο κοπελες που γεννησαν εκει, το θεμα ειναι αν ομως δεν μπορουσαμε σε δημοσιο να μας βαλουν σε μονοκλινο η δικλινο αλλα αναγκαστικα ισχυε οτι σε ολα τα νοσοκομεια που τα δωματια ειναι απο τετρακλινα και πανω τοτε θα πηγαινατε; ετσι μου εχει γεννηθει η απορια απο τις κοπελες που εχουν γεννησει εκει; ας μου απαντησουν πληροφοριακα ρωταω, εγω γεννησα και τα δυο παιδια στο μητερα στην δευτερη εγκυμοσυνη αφου ενημερωθηκα για τα δημοσια νοσοκομεια τι υσχιει αρχισα να το σκεφτομαι σοβαρα να πηγαινα σε δημοσιο, η εγκυμοσυνη ομως ειχε προχωρησει και επειδη στην πρωτη ειχα καποια επιπλοκη προτιμησα να εχω την ιδια γιατρο που ηξερε το ιστορικο μου, αν εμενα εγκυος τριτη φορα παντως στο ΕΛΕΝΑ θα πηγαινα να γεννησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαριαντα μου,το να ειμαι σε μονοκλινο,πιστευα οτι ηταν δυσκολο,αφου υπηρχαν μονο 2....

ελεγα οτι θα με εβαζαν σε 2κλινο...

Κ για να σου απαντησω στην ερωτηση σου,τι θα εκανα αν μου ελεγαν οτι θα ειμαι σε 4κλινο....παλι θα πηγαινα....γιατι κ στην κλινικη να πηγαινα δεν θα μπορουσα να δωσω τοσα λεφτα για να ειμαι μονη,οποτε θα ημουν τουλαχιστον σε 3κλινο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

Mαριαντα μου,το να ειμαι σε μονοκλινο,πιστευα οτι ηταν δυσκολο,αφου υπηρχαν μονο 2....

ελεγα οτι θα με εβαζαν σε 2κλινο...

Κ για να σου απαντησω στην ερωτηση σου,τι θα εκανα αν μου ελεγαν οτι θα ειμαι σε 4κλινο....παλι θα πηγαινα....γιατι κ στην κλινικη να πηγαινα δεν θα μπορουσα να δωσω τοσα λεφτα για να ειμαι μονη,οποτε θα ημουν τουλαχιστον σε 3κλινο....

Ακριβώς έτσι! Και εγώ θα ήθελα να είμαι μόνη μου, να σας πω την αλήθεια.. Αν και είμαι κοινωνική μέχρι αηδίας ( :P ), αισθάνομαι ότι τις πρώτες μέρες με το νινάκι και ειδικά μετά από τον πρώτο μου τοκετό, θα είμαι πιο άνετα μόνη μου.

Από την άλλη, στο ιδιωτικό το είχα ξεκόψει στους δικούς μου: σε μονόκλινο για να δώσουμε 5.000 στο μαιευτήριο και 5.000 στο γιατρό ΔΕΝ ΜΕΝΩ! Άρα θα πήγαινα αυτόματα από δίκλινο και κάτω, άρα... ίδιο πράγμα είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα μου και εγω σε τετρακλινο και σε τρικλινο γεννησα μην νομιζεις απλα χτες καθομουν και σκεφτομουν αν παμε ολες και γενναμε σε δημοσια και δινουμε μια μουτζα στα ιδιωτικα που τους αξιζει, θα γεμισουμε ολα τα δωματια, οποτε αν μετα ξερουμε οτι θα μας βαλουν σε εξακλινο και στην καλυτερη τετρακλινο με οποια συγκατοικο συνεπαγεται αυτο τελικα μετα θα αποφασιζαμε να παμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

βουλα μου και εγω σε τετρακλινο και σε τρικλινο γεννησα μην νομιζεις απλα χτες καθομουν και σκεφτομουν αν παμε ολες και γενναμε σε δημοσια και δινουμε μια μουτζα στα ιδιωτικα που τους αξιζει, θα γεμισουμε ολα τα δωματια, οποτε αν μετα ξερουμε οτι θα μας βαλουν σε εξακλινο και στην καλυτερη τετρακλινο με οποια συγκατοικο συνεπαγεται αυτο τελικα μετα θα αποφασιζαμε να παμε;

Α! Οι επαναστάσεις απαιτούν θυσίες!!!! :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

konna με το καλό το μωράκι σου .

δεν λέμε (πιστεύω) να πάμε ξεκάρφωτα σε ένα νοσοκομείο να μας κουράρουν .όταν γεννάς σε κρατικό νοσοκομείο ,κλινική έχεις γιατρό δεν τον βρίσκεις εκείνη την ώρα και αν δεν είναι εκεί ενημερώνετε ώσπου να έρθει μέσο τηλεφώνου .

και τέλος όλοι οι κρατικοί γιατροί έχουν ιατρεία και έχουν συμβάσεις και με τα ιδιωτικά ...είναι πολύ λίγοι αυτοί που δεν έχουν και πάνε μόνο στο νοσοκομείο .

B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!Μαμολι με το καλο η μπουμπουκα σας!!!!!!!Εγω νομιζω πως ολα παιζουν ρολο βαση του γιατρου..Ουτε εγω θα δινα ποτε 10000 τα θεωρω υπερβολικα και απαραδεκτα...Εγω απο μια ασχημη εμπειρια που ειχε η μητερα μου ση δημοσιο μαιευτηριο (κοντεψε να πεθανει απο καθαρα λαθος τους και οχι του περιστατικου και εφοσον τη γλιτωσε τοτε παραλιγο να την χαναμε 6 μηνες μετα διοτι της ειχαν ξεχασει εργαλεια μεσα της) ειλικρινα φοβαμαι να παω...Ο γιατρος μου ειναι στο Λητω ξεγεννησε την αδερφη μου εκει και επειδη το μωρο εκατσε θερμοκοιτιδα πληρωσε εξτρα δεν της καλυπτε η ιδιωτικη ασφαλεια θερμοκοιτιδα..Τοτε εκεινος αφου πληρωσαν και εφυγαν απο το μαιευτηριο καλεσε συμβουλιο και της επεστρεψαν το 50% του ποσου..επισης 2 χρονια μετα της ερχεται μια ειδοποιηση απο το ικα να παρουσιαστει σε μια επιτροπη πηγε και εκει της επεστρεψαν αλλα 1000-1200 ευρω...και ολα αυτα χαρη στο γιατρο!!!Δεν λεω πως δεν ειναι εκμεταλευση τα ιδιωτικα εφοσον τα σεντονια στο τρικλινο ειναι πιο φθηνα απο το μονοκλινο αλλα ειναι κ επιλογη μας τι λεφτα μπορουμε κ θελουμε να διαθεσουμε..εγω προσωπικα δεν θα πηγαινα σε μονοκλινο να δωσω τοσα χρηματα θα πηγαινα σε τρικλινο και την διαφορα θα τα εκανα δωρα για το μωρο μου...αν δεν ειχα ουτε αυτα θα το εψαχνα πολυ καλα θα μιλαγα κ με τον γιατρο μου και τοτε θα πηγαινα και σε δημοσιο!!!

Πιστευω πως ολα ειναι θεμα γιατρου καιπως το βλεπει τι θελει και μπορει να διαθεσει κανεις!!

Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη αλλα αυτα ειναι βλακιες του γιατρου και των λοιπων γιατρων στην Αθηνα. Εγω γεννησα στο γεννεσης στις 26/05.. Η αμοιβη του γιατρου ηταν σταθερη ασχετα με τι δοματιο θα διαλεγα και το που θα ημουν τελικα ( συνεργαζετε και με το διαβαλκανικο) μου το ειπε απο την αρχη 800 για φυσιολογικο 1000 για καισαρικη γιατι 200 παιρνει ο βοηθος χειρουργου. Και με αποδειξη. και τοσα πηρε. και μαλιστα οταν προεκυψε ενα προβλημα με το μικρο και επρεπε να νοσυλευτει δυο μερες παραπανω στην ΜΕΝΝ κανονησε να μην πληρωσω μια καινα μεινω στο δοματιο που εμενα, χωρις επιπλεων επιβαρυνση.

Δεν ειναι ετσι το συστημα. Εμεις το κανουμε ετσι γιατι καθομαστε και δεχομαστε τις βλακιες του καθενος.

ΕΡΑΝΟ΅ΥΠΕΡ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΞΙΟΠΑΘΟΥΝΤΩΝ ΙΑΤΡΩΝ. ΕΝΤΑΞΤΕ ΤΟΥς ΣΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗΣ- ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΝΑ ΦΑΝΕ ΜΗΛΑΜΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Συγνωμη αλλα αυτα ειναι βλακιες του γιατρου και των λοιπων γιατρων στην Αθηνα. Εγω γεννησα στο γεννεσης στις 26/05.. Η αμοιβη του γιατρου ηταν σταθερη ασχετα με τι δοματιο θα διαλεγα και το που θα ημουν τελικα ( συνεργαζετε και με το διαβαλκανικο) μου το ειπε απο την αρχη 800 για φυσιολογικο 1000 για καισαρικη γιατι 200 παιρνει ο βοηθος χειρουργου. Και με αποδειξη. και τοσα πηρε. και μαλιστα οταν προεκυψε ενα προβλημα με το μικρο και επρεπε να νοσυλευτει δυο μερες παραπανω στην ΜΕΝΝ κανονησε να μην πληρωσω μια καινα μεινω στο δοματιο που εμενα, χωρις επιπλεων επιβαρυνση.

Δεν ειναι ετσι το συστημα. Εμεις το κανουμε ετσι γιατι καθομαστε και δεχομαστε τις βλακιες του καθενος.

Από την αρχή ξεκαθάρισα ότι το ζήτημα αφορά κυρίως την Αθήνα. Όμως, η περίπτωσή σου είναι από τις καλύτερες που έχω ακούσει για Θεσσαλονίκη! Μπράβο στο γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι οντως πολυ καλος!!! Περαν του οτι ερχοταν καθε μερα να με δει και να αλλαξει ο ιδιος τη γαζα στην τομη- κανεναν αλλον γιατρο δεν ειδα να το κανει, μου βγηκε πιο φτοινος απο τον γιατρο μια φιλης που γεννησε στο Παπαγεωργιου. Εμ τον χΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΕ...ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΛΩΡΟ!!!

Πολυ εξουσια την ειδανε οι γιατροι !!! δεν ντραπηκε να σας πει οτι αυτος θα κανει τηνιδια δουλεια!!! Δηλαδη αμα εγω θελλω μονοκλινο για να εχω το μωρο μου μαζι μου...θα πρεπει να τον πληρωσω Χρυσο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη δεν ειναι ετσια ακριβως τα πραγματα..μια εβδομαδα νωριτερα στο ιασω φαινοταν κ μια εβδομαδα μετα στο αττικο δεν φαινοταν κ μια ημερα διαφορα στο ιασω φαινοταν..μονο στο αττικο δεν φαινοταν κ με ποια λογικη ο κ.Χ.....της ειπε ελα να το βγαλουμε αλλα της ειπε ομως οτι δεν εχουμε καλα μηχανηματα κ μπορει να ζει...κ της λεει ελα δευτερα γιατο αν ζει δεν μπορουμε να το ξαναβάλουμε...μηπως ο γιατρος ηταν μαλ/@@@@ η ελεγε αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναδιαβάζοντας αυτό, http://ekpizo.gr/blog/archives/268, μου προέκυψε και μία ακόμα ερώτηση...

Πόσες από εσάς που γεννήσατε σε ιδιωτικά, πήρατε απόδειξη από το γιατρό σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω και στην γεννα κ για το χειρουργειο πηρα...κ μαλλιστα στο χειρουργειο δεν μου πηρε 1300 οπως στην γεννα, μου πηρε 1000...την εβαλα κ στην εφορια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego egkuos den eimai akoma...alla toy ''dino kai katalavainei''..opote elpizoooooo!!!o giatros moy einai ena ekpliktiko atomo kai ergazetai sto dimosio nosokomeio ''aleksandra''.h fili h opoia moy ton sistise emeine poli eyxaristimeni.tin evale se diklino sto opoio tin episkefthika mia mera meta ton toketo kai epatha plaka.h pteriga itan pliros anakainismeni,exoplismeni kai kathari.h genna tis kostise 1500 -2000 eyro.olo ton kairo poy tin parakoloythoyse o giatros den tis pire fragko...alla opos exoyn pei polles kopeles parapano..simasia exei o giatros,parallila omos ta idiotika nosokomeia exoyn ksefigei stis times kai ayto einai mia alitheia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

αφροδιτη δεν ειναι ετσια ακριβως τα πραγματα..μια εβδομαδα νωριτερα στο ιασω φαινοταν κ μια εβδομαδα μετα στο αττικο δεν φαινοταν κ μια ημερα διαφορα στο ιασω φαινοταν..μονο στο αττικο δεν φαινοταν κ με ποια λογικη ο κ.Χ.....της ειπε ελα να το βγαλουμε αλλα της ειπε ομως οτι δεν εχουμε καλα μηχανηματα κ μπορει να ζει...κ της λεει ελα δευτερα γιατο αν ζει δεν μπορουμε να το ξαναβάλουμε...μηπως ο γιατρος ηταν μαλ/@@@@ η ελεγε αληθεια.

tora katalaba .o giatros aytos (ton kserw ligo) lene oti einai pra polu kalos .den exw kati na pw panw se ayto to thema alo .egw kserw mono thn dikh mou empiria me thn shnithismenh gunaika giatro pou kanei uperixous .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που γεννησα σε ιδιωτικό , καλύφθηκα πληρως από αποδειξεις...

με κολλητη διευθυντρια φορολογιας εισοδηματος δεν θα μπορουσα να κανω αλλιως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...