Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΟΥΧΑ ΜΩΡΟΥ??ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ?????


Recommended Posts

egw xrisimopoiw to stegnwtirio edw kai 2 xronia....apo meria mou pantws ANTIO SIDERWMA....mono poukamisa ante kai kana sentoni sta trella kefia....egw exw swthei me to stegnwtirio....ama ta bgaleis amesws pou einai zesta kai ta diplwseis den theloun tpt...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

pitsounitsa έγραψε:

egw xrisimopoiw to stegnwtirio edw kai 2 xronia....apo meria mou pantws ANTIO SIDERWMA....mono poukamisa ante kai kana sentoni sta trella kefia....egw exw swthei me to stegnwtirio....ama ta bgaleis amesws pou einai zesta kai ta diplwseis den theloun tpt...

Auto akrivws... Siderwma sta trela kefia mono i' kanena rouxo pou xreiazetai oposdipote siderwma... Mi ginoume kai gyftoi... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

βρε κορίτσια δεν ξέρω, εγώ ακόμα δεν έχω παιδάκι αλλά επειδή έρχεται σύντομα και εγώ έπλυνα τα ρουχαλάκια του με ειδικό σαπούνι και τα σιδέρωσα καλά αλλά μήπως είμαστε λίγο υπερβολικές με όλα αυτά;παλιά δηλ που δεν είχαν ειδικό απορρυπαντικό για μωρά έπαθαν τίποτα τα μωράκια που μεγάλωσαν φορώντας ρουχαλάκια πλυμένα με άλλο απορρυπαντικό και μέσα σε αυτά και εμείς;;μήπως υπερβάλλουμε τελικά με όλα αυτά; :huh:

Βασικά συμφωνώ μαζί σου.. ;) Παλιά δεν υπήρχε τίποτα..μάλλον είμαστε υπερβολικές & οι διαφημήσεις-ΜΜΕ μας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου... :blink:

Ισως πάλι είναι ο φόβος μην τυχόν συμβεί κάποια αλλεργία & κατηγορήσουμε τον εαυτό μας.. :unsure:

Φυσικά αν διαπιστωθεί ότι υπάρχει κάποια αλλεργία θέλει τρελή προσοχή..

Εμένα η φίλη μου ούτε αποστειρώσεις έκανε,ούτε ξεχωριστά πλυσίματα,τα παιδιά μεγαλώσανε με 3 σκυλιά στο σπίτι (τρίχες-βρώμα απίστευτη) & είναι υγιέστατα..αντιθέτως η ξαδέρφη μου μικροβιοφοβική (χειρότερη από εμένα) το σπίτι κλίβανος & τα παιδιά μονίμως άρρωστα-αλλεργίες..

Δυστυχώς όμως οφείλω να ομολογήσω ότι έχω κόλλημα με την καθαριότητα -αποστείρωση. Το σπίτι μου έχει σχεδόν τα πάντα από απορρυπαντικά & καθημερινά επιφάνειες όπως πάγκος κουζίνας-λεκάνες τις περνάω με χλωρίνη-χωρίς χλώριο την καινούρια την πράσινη- & dettol.

Λιγο πριν γεννήσω γνώρισα τον άντρα μιας φίλης μου που είναι χημικός σε μεγάλη εταιρεία απορρυπαντικών..

Πάνω στη συζήτηση μου είπε ότι αυτά οικολογικά είναι απάτη & ότι βάζουν τα ίδια συστατικά απλά αφαιρούν το αρωμα.. Ολα την ίδια δουλειά κάνουν! & αν είναι να πάθει αλλεργία θα πάθει.. Δεν ξέρω τι να πω...

Ο γιος μου είναι 2,5 μηνών & τα ρουχαλάκια του τα πλένω με προδερμ ή percil υγρό (γιατί η σκόνη αφήνει υπολλείματα) & το ανάλογο μαλακτικό.. Δεν κάνει μαλακτικό από τόσο νωρίς????

επίσης έχει τύχει μέσα να βάλω πετσέτες-σεντόνια δικά μας (όχι πολύ βρώμικα πχ πετσέτα 1 ημέρας) απλά για να γεμίσει το πλυντήριο.. :huh:

Σίδερο κάνω με πολύ ατμό αλλά διάβασα από εσάς ότι αναπτύσσονται μικρόβια... θα τον κόψω.. :blush:

Οσο για το στεγνωτήριο & εγώ ψήνομαι & ευτυχώς συμφωνεί & ο άντρας μου γιατί όσοι έχουν μου λένε ότι δεν έχουν σιδερώσει από τότε..μόνο πουκάμισα... :cheer:

Αλλά προσοχή .. καλό είναι να προτιμήσετε συσκευή Α ενεργειακής κλάσης ..γιατί καταναλώνει & λιγότερο ρεύμα & είναι φιλικότερο προς το περιβάλλον!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεισ κατι ?και γω ειχα αυτη την απορια με τα οικολογικα αλλα εδω παιζονταοι εταιριεσ ονοματα και πολλα εκατομμυρια...δε πιστευω οτι θα ρισκαραν αυτα για να πουν ψεμματα διοτι εαν μια στο εκατομυριο καποιοσ τα επαιρνε για οικολογικα που χε οντωσ προβλημα και την πατουσε παει θα τουσ το κλεινε το μαγαζακι...επισησ αν θελαν να κοροιδεψουν θα βγαζαν και χλωρινη ντεμεκ οικολογικη...αλλλα σου λενε οτι μονο η χλωρινη δεν γινετε να αλλαξει συσταση διοτι περιεχει συστατικα που δεν υπαρχουν στη φυση-εδω κια το ειτζ σκοτωνει...φαντασου....στα οικολογικα ομωσ δε υπαρχει κατι αντιστοιχο...επισησ εχουν ενα σωρο σφραγιδεσ απο οργανισμουσ και πιστοποιησεισ....ασε που τα μαγαζια που τα χουν περναν σχεδον καθημερινα απο ελεγχουσ...το ξερω γιατι εχει μια φιλη και τη ρωτουσα μηπωσ ειναι μουφα τα φρουτα....χιχι....τι να πω δε ξερω...παντωσ αυτο με το σιδερι κ τον ατμμο δε το ξερα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

nomizete oti upervaloume genika apla gt den eiste allergikes,rotiste k emas ta erma pou me xapia epivionoume!!!!!!

Κόψ'τα τα χάπια επιτέλους!!! :woohoo:

Ή τουλάχιστον να ελέγχεις την ημερομηνία! :P

Σε ποιο γραφείο μπήκες τελικά?

Συνθηματικά..

Τα έχουμε χέσει τα θέματα με τα εργασιακά μας! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

nomizete oti upervaloume genika apla gt den eiste allergikes,rotiste k emas ta erma pou me xapia epivionoume!!!!!!

Δεν πιστευω στα παιδικά ή υποαλλεργικά απορυπαντικά . Πιστευω στα πιο φυσικα μεσα οπως τα soap nuts και στο να ξεπλενουμε ΚΑΛΑ τα ρουχα. Τα μαλακτικά και το κακο ξεπλυμα ευθυνονται για τις αλλεργιες . Μενουν τα απορυπαντικά στις ίνες των ρουχων και πειραζουν στο δερμα .

Γιαυτο ξυδι αντι μαλακτικό στο πλυντήριο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στα δικα σας ρουχα η μονο της μικρης?

το κοινο ξυδι?

η αληθεια παντως ειναι πως εμενα προσωπικα μ'αρεσει να μυριζουν τα ρουχα απορρυπαντικο

μου φαινονται πιο καθαρα ετσι

εχω κολλημα και με τις μυρωδιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα πια το βαζω και στα δικά μας και στης μικρης . Ολα συνήθεια ειναι και μαλιστα κακή ... Πλεον δεν μπορω να μυρισω ρουχο με μαλακτικο αν και παλι εριχνα με το κιλο :blush:

Με το ξυδι τα ρουχα γινονται αφράτα και "τριζάτα" . Δεν ειναι γλιτσερα οπως με το μαλακτικό και με τα απορυπαντικά . Δοκιμασε το θα δεις διαφορα :) Λευκο ξυδι στη θηκη του μαλακτικου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lala μου το soap nuts δε χαλαει το πληντυριο?γιατι σημερα ηθελα να παρω και δεν ηξερα τι να κανω?και πηρα ενα υγρο απορυπαντικο απο καρυδα και λεμονι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δες εδω αναλυτικες οδηγιες ! Δεν τα χω χρησιμοποιήσει ακομα αλλα τρωγομαι ... http://popelix.blogspot.com/2008/09/soapnuts.html

http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... &aff_id=31

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαλα μου σημερα παρηγγειλα απορυπαντικα οικολογικα αλλα τησ σονεττ,βασικα πηρα και αυτο το αιθεριο που δειχνει και δω...το αρωμα μπουγαδασ....την αλλη φορα θα παρω και τουσ καρπουσ να δουμε...παντωσ το χω ριξει στα οικολογικα...δε χρησιμοποιω πια μωρομαντηλα γιατι ουτε τα χερακια μπορουσα να σκουπισω ουτε το πρωσωπο με τοσα χημια και πουχαν επανω ουτε στο κατουρημα ηθελα...εκανα πετσετε και βαμβακερα τετραγωνα πανακια και με νερακι καθαριζω το μωρο στα τσισα μονο η τα χερακια του χωρισ να τρωει ολο το δηλητηριο βαζοντασ τα στο στομα...μετα τα πλενω με πρασινο σαπουνακι και ειναι πολυ μαλακα και μοσχοβολανε...επισησ στο σφουγγαρισμα πρασινο σαπουνακι με αιθεριο τιοδεντρο.....φοβερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ναι και στο πλυντηριο στα ασπρα σοδα φαγητου...εχετε και κατασπαρα ρουχα αλλα και φοβερο αποσκληρηντικο νερου...και καθαριζει ολα τα αλλατα του πληντηριου...τυφλα ναχει το καλγκοννν...και αν εχετε ρουχακια που χουν στυψει φρουτα απανω και δε καθαριζουν βραστε τα λιγο με σοδα-ασπρα μονο ετσι?κουφετα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κ εγω στεγνωτηριο αλλα φοβαμαι να βαλω τα ρουχαλακια του μωρου.καποια απο τα δικα μας εχουν μπει πολυ μετα το στεγνωτηριο.εσενα δεν σου χαλασε κανενα μωρουδιακο?dev354pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θέλει αποχέτευση. Έχει δικό του μπιτόνι και μαζεύει το νερό και συ το αδειάζεις μόλις τελειώσει. Μόνο μπρίζα θέλει. Εγώ το πήρα ίδια μάρκα με το πλυντήριο και πήρα ένα σα συρταράκι και το έβαλα από πάνω από το πλυντήριο. Κουμπώνει ακριβώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera!

χρησιμοποιω κ εγω στεγνωτηριο κ ειμαι αρκετα ικανοποιημενη!

αν μπορειτε να το βαλετε πανω απτο πλυντηριο(με ειδικη βαση ή στρηργμα) βολευει απο θεμα χωρου!

μπορει να γινει η εγκατασταση του απο υδραυλικο κ το σωληνακι απ'οπου βγαζει το νερο να μπει στην ιδια αποχετευση με το πληντυριο(με σωληνα Τ).μπορεις να αδειζεις το νερο βγαζοντας την ειδικη θηκη αλλα ειναι μπελλας νομιζω....χυνεται απο εδω κ απο εκει,ειναι κ αρκετα βαρυ...

να προσεχετε(οσες ΘΑ αγορασετε)να καθαριζετε ΚΑΘΕ φορα το αποσπωμενο φιλτρο της πορτας κ ανα 1-2 μηνες το μεγαλο φιλτρο στην βαση(θα δειτε οδ.χρησης!)

τα ρουχα βγαινουντελεια αν δεν γεμισει πολυ ο καδος!...

κατα τ'αλλα...πλενω χωριστα της μπεμπας με βρεφικο απορρυπ. υγρο χωρις μαλακτικο ακομη κ στους 40-βαμβακερα!

θα δοκιμασω οπωσδηποτε το ασπρο ξυδι...απο περιεργια :P:) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι στιγμησ δε μουχει χαλασει κανενα ρουχο...ισα ισα οι πετσετεσ αλλαξαν μπρφη εγιναν απαλεσ και αφρατεσ....ουτε τα ρουχακια του μωρου....πιστευω οτι το πλυσιμο κανει τη δουλεια και μαζευουν η το υλικο...αν ειναι 100% βαμβακι καλο δεν εχει μπασιμο καθολου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πλενω της μικρης με προδερμ και χρησιμοποιω και το ιδιο μαλακτικο απο την πρωτη μερα!!! Δεν ειχαμε ποτε κανενα προβλημα, ουτε κοκκινιλες, ουτε τιποτα!!! Στεγνωνω παντα τα ρουχα της μεσα στο σπιτι και τα σιδερωνω μονο για να μην ειναι τσαλακωμενα!!! (οχι μεσα εξω κτλ )σφου σφου και τελος!!!! ;)

εχω στεγνωτηριο 8κιλο τρομαρα μου.....το οποιο δεν πολυχρησιμοποιω γιατι εχω ακομα ενα αδειο δωματιο, που το εχω κανει στεγνωτηριο!!!αργοτερα ελπιζω να μου φανει πιο χρησιμο!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ τα πλένω με το ειδικό απορρυπαντικό και μαλακτικό, πλυντηριο μόνο με τα ρουχαλάκια του και μετά σίδερο μέσα-έξω... Σκότωμα αλλά δεν γίνεται αλλιώς, αφού πρέπει να τα αποστειρώνουμε. Άραγε μέχρι πότε;

line_line_b_beg_40_time_1240891200_text_f4ef20ede9eddceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗ (ΦΡΕΣΚΙΑ) ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΜΑ...

ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ???

ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΥΚΑ??? (ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΛΕΥΚΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΥΛΙ?)

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΗΜΙΚΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ (ΧΛΩΡΙΝΗ, ACE, ΔΙΑΒΟΛΑΚΟ...)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ???

ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...

ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ, ΕΝΩ ΤΑ ΞΕΠΛΥΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΥΤΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ "ΠΡΟΔΕΡΜ" ΠΑΝΩ...

PLEASE ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελική 30 έγραψε:

ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗ (ΦΡΕΣΚΙΑ) ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΜΑ...

ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ???

ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΥΚΑ??? (ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΛΕΥΚΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΥΛΙ?)

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΗΜΙΚΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ (ΧΛΩΡΙΝΗ, ACE, ΔΙΑΒΟΛΑΚΟ...)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ???

ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...

ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ, ΕΝΩ ΤΑ ΞΕΠΛΥΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΥΤΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ "ΠΡΟΔΕΡΜ" ΠΑΝΩ...

PLEASE ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ???

ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ?

ΜΗΠΩΣ Η ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΦΑΝΗΣ???

ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... PLEASE!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι πολυ αγχωδεις με οτι αφορα το μωρο...να φανταστεις οτι ειναι 20 μηνων κ ακομα τα πλαινω ξεχωριστα με ειδικα απορυπαντικα κ ξεπλενω ακομα την θηκη απο το προηγουμενο πληντυριο κ τον καδο, μεχρι 1 ετους τα σιδερωνα με στεγνο σιδερο μεσα εξω...αλλα αναγκαστικα να βαλω χλωωρινη πλυντηριου γιατι ειχαμε καταστρεψει ολα τα ρουχαλακια...τα επλυνα 2 φορες ακομα κ τα τσεκαρα αν μυριζαν χλωρινη επιτοπου κ ολα καλα...δεν γινοταν ειχαν καταστραφει ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εγω ειμαι πολυ αγχωδεις με οτι αφορα το μωρο...να φανταστεις οτι ειναι 20 μηνων κ ακομα τα πλαινω ξεχωριστα με ειδικα απορυπαντικα κ ξεπλενω ακομα την θηκη απο το προηγουμενο πληντυριο κ τον καδο, μεχρι 1 ετους τα σιδερωνα με στεγνο σιδερο μεσα εξω...αλλα αναγκαστικα να βαλω χλωωρινη πλυντηριου γιατι ειχαμε καταστρεψει ολα τα ρουχαλακια...τα επλυνα 2 φορες ακομα κ τα τσεκαρα αν μυριζαν χλωρινη επιτοπου κ ολα καλα...δεν γινοταν ειχαν καταστραφει ολα.

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΧΛΩΡΙΝΗ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ??? ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ???

ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΜΑΙ???

ΕΙΜΑΙ!!! ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΧΛΩΡΙΝΗ ΑΝΤΒΑΝΣ...ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΛΕΥΚΑ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΟΙΚΤΟΧΡΩΜΑ...ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΜΙΣΟ ΔΟΣΟΜΕΤΡΗΤΗ...ΒΓΗΚΑΝ ΟΛΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΛΥΘΟΥΝ ΞΑΝΑ Κ ΘΑ ΞΕΠΛΥΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...