Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΟΥΧΑ ΜΩΡΟΥ??ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ?????


Recommended Posts

καλημερα κ εγω τα πλενω με προδερμ χωρια τα δικα του απα τα δικα μας κ τα σιδερωνω, θα ηθελα να σας ρωτησω για το μαλακτικο της προδερμ παλι το χρησημοποιητε; εγω ακομη οχι μηπως θα επρεπε ν'αρχισω να βαζω λιγακι; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουτε κ γω εχω βαλει μαλακτικο και ειμαστε 5,5...θα συνεχισω να πλενω χωριστα απλα θα παρω ενα βιολογικο υγρα σαποθνι για ολουσ μας...αλλωτε για αυτο τα λενε κ βιολογικα αλλωστε..στο σιδερωμα αν και αχω στεγνωτηριο...ειμαι απικο...οσο και να βαριεμαι τα σιδερωνω...μαλακτικο θα δοκιμασω κανενα βιολογικο μετα το 8 η το plannet to ροζ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α βλεπω ολες εχετε στεγνωτηριο και εγω θελω

αλλα δεν χωραει πουθενα

ουτε πανω απο το πλυντηριο γιατι εχουμε ντουλαπα

που να το βαλω

ααααα θελω

το σκεφτομουν οταν παντρευτηκαμε αλλα λεω ασε αργοτερα

πιο εχετε?ποσο κανει περιπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το πηρα 380 ειναι ζανουσσι οποωσ και το πληντηριο καο βαλα απο πανω...εν τω μεταξυ τωρα τα στεγνωτηρια δε χρειαζονται εξαερισμο γιατι μαζευουν τουσ υδρατμουσ σενα κουτι ποτ το αδειαζεισ στο τελοσ...εαν φτιαξεισ ενα κουτι απο μελαμιμη η ξυλο σα νουλαπακι και το βαλεισ καπου προστατευμενο στο μπαλκονι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου εφουλα

και εγω χωριστα της τα πλενω με το το persil

ο προδερμ μου ειπε ο αντρας μου να το κοψουμε γιατι εχει μια ουσια πολυ υποπτη

m.i.t νομιζω

οσο για το σιδερο τα σιδερωνω κανονικα απο την εξω μερια.

το μεσα εξω το εχω κοψει καιρο

αλλα αν χρειαστει να της φορεσω κατι ασιδερωτο κανενα πιτζαμακι ας πουμε της το φοραω.

φιλια στη μικρη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ

ΝΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΜΕΣΑ ΕΞΩ.

ΕΓΩ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΕΩΣ 5-6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΛΕΝΑ

ΜΕ ΠΡΟΔΕΡΜ ΩΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ.

ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΕ ΑΡΙΕΛ Η ΣΚΙΠ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΜΑΛΑΚΤΙΚΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ(ΚΑΖΟΛΙΝ Η ΟΤΙ ΕΧΩ).ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΕΣΟΣΙΔΕΡΟ ΣΤΙΡΕΛΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ

ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια δεν ξέρω, εγώ ακόμα δεν έχω παιδάκι αλλά επειδή έρχεται σύντομα και εγώ έπλυνα τα ρουχαλάκια του με ειδικό σαπούνι και τα σιδέρωσα καλά αλλά μήπως είμαστε λίγο υπερβολικές με όλα αυτά;παλιά δηλ που δεν είχαν ειδικό απορρυπαντικό για μωρά έπαθαν τίποτα τα μωράκια που μεγάλωσαν φορώντας ρουχαλάκια πλυμένα με άλλο απορρυπαντικό και μέσα σε αυτά και εμείς;;μήπως υπερβάλλουμε τελικά με όλα αυτά; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γνωστή μου μαία μου είχε πει οτι τα ρούχα του μωρού να τα πλένουμε καλύτερα με υγρό απο κάποια γνωστή μάρκα κ να τα ξεβγάζουμε 2 φορές.Τα παιδικά θέλουν πιο πολυ ξέβγαλμα κ επίσης είναι καλύτερα να προτιμάμε γνωστές μάρκες γιατί είναι πιο αξιόπιστες .κ φυσικά οχι μαλακτικό!!

Εγω τα πλένω χωριστά με υγρό Planet κ τα ξεβγάζω 2 φορές.Τα σιδερώνω με πρέσα με ατμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην κορη μου ταπλενα μ προδερμ στο χερι..αργοτερα πληντυριο με μαλαχτικο. οταν τον γιο μου εκανα επειδη γεμιζαν ταβαζα πλυντηριο μαζι με τις μικρης παλι με προδερμ και το μαλακτικο του...καμια φορα εβαζα και δικα μας...καμια πετσετουλα τετια(λιγο λερωμενα) παντως κοντα 1,5 χρονων εκοψα τα παιδικα σαπουνια...στην αρχη μονο στο ξεβγαλμα εβαζα το μαλακτικο προδερμ καιμετα ολα κανονικα απο τα δικα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΧΩΡΙΣΤΑ ΤΗς ΜΠΕΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΜΕ ΠΡΕΣΣΑ!!ΑΛΛΑ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕ ΒΑΖΩ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΥς ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ!! ΠΑΝΤΨς Η ΠΡΕΣΣΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΜΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στον μικρο τα ρουχακια τα επλενα με προδερμ-μαζι με το μαλακτικο της- μεχρι ενος ετους.απλα τα σιδερωνα απο την μεσα μερια του ρουχου πρωτα και μετα απο εξω-ειναι λιγο υπερβολικο αυτο αλλα το εκανα.οταν εγινε 1 δοκιμαστικα τα επλυνα με το δικο μας απορρυπαντικο και δεν επαθε τιποτα.απλα ακομα και τωρα τα πλενω ξεχωριστα απο τα δικα μας ρουχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

βρε κορίτσια δεν ξέρω, εγώ ακόμα δεν έχω παιδάκι αλλά επειδή έρχεται σύντομα και εγώ έπλυνα τα ρουχαλάκια του με ειδικό σαπούνι και τα σιδέρωσα καλά αλλά μήπως είμαστε λίγο υπερβολικές με όλα αυτά;παλιά δηλ που δεν είχαν ειδικό απορρυπαντικό για μωρά έπαθαν τίποτα τα μωράκια που μεγάλωσαν φορώντας ρουχαλάκια πλυμένα με άλλο απορρυπαντικό και μέσα σε αυτά και εμείς;;μήπως υπερβάλλουμε τελικά με όλα αυτά; :huh:

δεν ειμαστε υπερβολικοι γιατι παλια δεν ηταν ετσι η ατμόσφαιρα...τοσο καυσαεριο τοση βρωμα....που μαζευτε? στα παιδάκια μας.Για καντε μια βόλτα στην Αθηνη στο κεντρο που δεν μπορεις να αναπνευσεις κ πάτε κ στην παρνηθα να δειτε διαφορά...καλα αμα πας κ σε κανα βουνα στην επαρχια απο το πολυ οξυγονο θα λιποθυμησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑ! ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ....ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.... ΠΙΟ "ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΗ"!!!!

ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ, ΕΒΑΖΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΑΝΑ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ.... ΣΚΗΝΙΚΟ ΑΠΕΙΡΟΥ ΚΑΛΛΟΥΣ ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τραχανά στα μαλλιά? Μπρρρρρ... :x

Τόσο που μου αρέσει, μανταλάκι στη μύτη φοράω όταν της το μαγειρεύω...

Πάντως έχουν πολύ πλάκα τα μπομπίρια μας με τις σκανταλιές τους!

Πάντως κάθε φορά από που ξεκινούν τα threads και που καταλήγουν!

χαχαχα... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis molis anakalupsame oti o vixas tou moru ofeilete se allergikous paragontes,fuck fuck fuck,okso ta mallina xalia k oti allo mporei na prokalesei allergia!!!!!!!!!!!opote akathekti sunexizoume k to aporupantiko to brefiko...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΕΣΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΣΕ ΧΡΟΝΟ

ΝΤΕ-ΤΕ...ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ !!! ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ

ΣΤΙΒΕΣ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ :woohoo: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pantos na kserete oti den einai upervoli na pleneis me eidiko aporrupantiko ta rouxa tou morou...

EIMAI ALLERGIKI kai epei polla eti eixa provlimata eos otou allaksa to aporupantiko rouxon me planet kai usixasa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

pantos na kserete oti den einai upervoli na pleneis me eidiko aporrupantiko ta rouxa tou morou...

EIMAI ALLERGIKI kai epei polla eti eixa provlimata eos otou allaksa to aporupantiko rouxon me planet kai usixasa...

ΓΙΩΤΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ PLANET ? ΓΤ

Κ ΓΩ ΑΠΟ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΑΛΛΟ ΤΠΤ !!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΓΩ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΕ ΠΡΟΔΕΡΜ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΑΡΙΕΛ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ.ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΜΟΛΙΣ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΖΕΣΤΑ ΤΑ ΔΙΠΛΩΝΩ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΗΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΗΔΕΡΩΜΕΝΑ.ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΑΜΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια αν ειναι να γλιτωσω το σιδερο,να παρω κ εγω στεγνωτήριο!!σιγουρα ομως δε τσαλακωνονται τα ρούχα;;;παντως ως τωρα τα σιδερώνω ολα,μέσα-έξω!!μιλάμε για πολύυυ ζόρι,η στοιβα εχει φτασει στο ταβάνι!καλά που με βοηθα κ ο αντρούλης μου καμια φορα κ μοιραζομαστε τα σιδερωματα!πειτε ομως,στεγνωτηριο=αντιο σίδερο;;;;;!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...