Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση


zozo1

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 141
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα είδατε κοριτσάκια μου μια γκαντεμιά;

Αλλά δε μασάμε μπορεί να είναι κάθε εμπόδιο για καλό.

Αφήστε που η χαζή μετρούσα τις μέρες μου λάθος.

Μπέρδεψα και τον γιατρό.

Εγώ μετράω 1η μέρα του κύκλου την ημέρα που έρχεται η περίοδος.

Ο γιατρός μου μέτρησε την επόμενη μέρα.

Οπότε εχθές δεν ήταν η 12η μέρα μου αλλά η 11η.

Ό,τι να ναι … :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δε θυμάμαι …

Πάντως πολύ καλό είναι πιστεύω που μου είπε ο γιατρός από όλες τους υπερήχους που έχουμε κάνει πως κάνω πολύ καλές ωορρηξίες!

Χάρηκα πολύ!

Τον μόνο που λυπάμαι είναι τον αντρούλη μου.

Έχει πήξη ο καημένος στα αντιβιοτικά, τα αντιιικά και τις βιταμίνες.

Δε παραπονιέται αλλά το βλέπω πως κουράζεται.

Και εγώ … ένα απλό φελισιν που ούτος η άλλος το παίρνω εδώ και χρόνια …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά θέλει ο γιατρός να είναι όσο πιο σίγουρος γίνεται.

Έτσι και αλλιώς δεν έχει και τόσα ποσοστά επιτυχίας η σπερματέγχυση.

Δε συνιστά να κάνω 2η αν δε πετύχει η πρώτη και δε θέλει να το ρισκάρει ακόμα πιο πολύ.

Θέλει οι περισσότερες πιθανότητες να είναι με το μέρος μας.

Αν και έχω ψιλοκαταλάβει πως με ψιλοκαθυστερεί γιατί θεωρεί πως εφόσον δεν έχουμε κανένα πρόβλημα μπορώ να συλλάβω και από μόνη μου.

Ίσως να ναι και αυτό.

Δε ξέρω…

Κάθε εμπόδιο για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κ εγώ με τον γιατρό μου Irene,τον κύκλο μου τον μετράμε απ την πρώτη μέρα της περιόδου!!Τώρα αν αδιαθετήσεις βράδυ δεν ξέρω τί γίνεται (όπως έγινε σε εμένα αυτή τη φορά κ με έχει μπερδέψει... :dry: )

Εύχομαι πάντως τον άλλο μήνα να έχεις στην κοιλίτσα σου ένα σποράκι κ να μην σου χρειαστεί η σπερματέγχυση!!!!!!!!!Αφού δεν έχετε κ κανένα πρόβλημα οι πιθανότητες είναι μεγάλες.... :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chri καλη επιτυχια τον μαιο ιουνιο.

ειρηνη βαλαντια αφου ξερεισ την ωορηξια σου βουρ και καλη επιτυχια.

χτυσα και ζουμπι ευχαριστω που παντα μου απαντατε σε ολα.

μου ηρθε σημερα περιοδοσ και μετα το πασχα εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο για να κανονισουμε την πορεια μασ απο δω και περα. καλη επιτυχια σε ολεσ.

ειρηνη βαλαντια και εγω ειχα μπερδευτη με την περιοδο γιατι η νοσοκομα στο νοσοκομειο μετρουσε την επομενη μερα που ειχα μεγαλη ροη περιοδου και οχι την πρωτη μερα που ειχα λιγεσ ροζ σταγονε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλιστα … οπότε μετράμε από την 2η μέρα περιόδου, ή για πιο σίγουρα λέμε στον γιατρό την πρώτη μέρα περιόδου και ας μετρήσει αυτός …

Ας κάνει και αυτός κάτι …χιχι … :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα . Είμαι κ εγώ νέα στο forum : έχετε την καλοσύνη να μου απαντήσετε, αν ξέρετε, τί αριθμό κινητικότας στο σπέρμα πρέπει να έχει ο άντρας ( ή αν έχει χαμηλή πόσο πρέπει να φτάσει με κάποια θεραπεία) για να γίνει σπερματέγχυση ? Σας ευχαριστώ πολύ πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paradise έγραψε:

Καλησπέρα . Είμαι κ εγώ νέα στο forum : έχετε την καλοσύνη να μου απαντήσετε, αν ξέρετε, τί αριθμό κινητικότας στο σπέρμα πρέπει να έχει ο άντρας ( ή αν έχει χαμηλή πόσο πρέπει να φτάσει με κάποια θεραπεία) για να γίνει σπερματέγχυση ? Σας ευχαριστώ πολύ πολύ !

Καλησπερα,

νομιζω πως τα νουμερα κ τα ποσοστα στο σπερμα για να προχωρισει ενα ζευγαρι σε σπερματεγχυση ή εξωσωματικη τα κρινει ο γιατρος λαμβανοντας υποψιν κ αλλες παραμετρους.

Παντως στην σπερματεγχυση εμπλουτιζουν το σπερμα κ ξεδιαλεγουν τα "καλα" σπερματοζωαρια.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 13 years later...

Καλημέρα σας ήθελα να ρωτήσω κάτι σημαντικό σήμερα το πρωί έκανα σπερματεγχυση όμως αντί για 9:40 που έπρεπε να γίνει επειδή είχα κάνει την ένεση την έκανα στης 10:05 δηλαδή με μια μικρή καθυστέρηση υπάρχει περίπτωση να μην ποιασει γιαυτο το λόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...