Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση


zozo1

Recommended Posts

Ξενιουλακι μου λυπάμαι (μόλις είδα το μήνυμα σου γιατί είχε πρόβλημα το κομπιούτερ μου και ήταν για σέρβις). Έτσι μην το βάζεις κάτω γιατί όσο περισσότερο παιδευόμαστε για να αποκτήσουμε τα παιδιά τόσο καλύτερες μανούλες θα γίνουμε. Κουράγιο και καλή επιτυχία στην επόμενη φορά.

Εγώ θα πάω στον γιατρό την Τετάρτη αλλά έχω λίγα πονακια περιόδου και πόνο στο στήθος και τρέμω :unsure: να μην μου έρθει .

κορίτσια ξέρει καμιά αν τα χάπια ουτρογκεσταν αν επηρεάζουν το τεστ εγκυμοσύνης στο αποτέλεσμα ;

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και θετική σκέψη σε όσες περιμένουν αποτελέσματα. :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 141
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sou ευχομαι τα καλυτερα ειρηνη μακαρι εσυ να εχεις θετικο αποτελεσμα.........και αν οχι,οπως ειπαμε δεν το βαζουμε κατω,εχει ο θεος για ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ksenioulaki δεν πειράζει η επόμενη φορά είναι πολύ κοντά. Καλά κάνεις και δεν το βάζεις κάτω. Σίγουρα θα τα καταφέρεις κι εσύ και όλες οι κοπέλες που προσπαθούμε.

Ειρήνη μου άρεσε πολύ αυτό που έγραψες πιο πάνω, κι εγώ συμφωνώ. :)

Όσο για τα utrogestan (προγεστερόνη)δεν επηρεαζουν το τεστ εγκυμοσύνης ή τη χοριακή. Εκείνο όμως που κάνουν είναι ότι καθυστερούν την περίοδο. Έτσι την πάτησα κι εγώ με την 1η σπερματέγχυση όπου καθυστέρησα να δω περίοδο κι έτσι παρά το αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης έλπιζα ότι τα κατάφερα. Μέχρι που ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι η προγεστερόνη προκαλεί καθυστέρηση έτσι κι αλλιώς. Μακάρι εσύ να φανείς πιο τυχερή, περιμένω νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα βρε κοριτσια το αντιθετο εγινε.....αντι να μου καθυστερηση μου ηρθε πολυ νωριτερα 26η μερα του κυκλου,εγω παντα ειχα πολυ μεγαλο κυκλο 35-40 ημερων.....τι να πω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera! eimai kainourgia sto site! i alitheia einai oti de xerw se poia akrivws katigoria na pw tin diki mou istoria. loipon peripou sto 1.5 xrono

(pou i alitheia einai oti de prospathousame sunexeia)me elegxo gonimwn merwn ktl - auto to kanoume apo peripou ton perasmeno septemvrio... eimaste stin prospatheia na ginoume goneis. otan prwtoxekinisame kaname oles tis aparaitites exetaseis kai oi duo mas....ektos tou mikroviou oureoplasma k mukoplasma eimastan mia xara mas eipane...( to sperma - gonimotato)kaname sxetiki therapia me farmaka kai ston epanelegxo.....ola kala... meta tin therapia pou diairkise sto mina( me apoxi) sunexisame tin eleftheri epafi( ws tote ginotan xwris profilaxi - alla de prospathoume gia paidi).

afou perase peripou ena 8 mino xwris epityxia mpikame k pali stin diadikasia elegxou .... kai tsoup to oureoplasma k mukoplasma thimithike ton antra mou.... egw de ekana exetasi alla therapia kai ston epanelegxo imoun ok alla o antras mou oxi k prosthetike k o enterokokkos...( o giatros mas eipe oti duskola ayta ta mikrovia feygoun apo ton antra) kai parelipsa na pw oti para twn mikrooviwn pou exei, to sperma einai gonimo mas eipan ...ara xwris ta mikrovio akomi pio gonimo... ante pali apo tin arxi i therapia. aurio i therapia teleiwnei. prepei na perasei mia vdomada xwris farmaka gia ton epanelegxo..elpizw auti tin fora se thetika apotelesmata.o giatros mou , mou eipe oti an me to kalo katharisei na prospathisoume enan mina kai apo ton aprilio na kanoume tin 1. spermategxusi....mou leei oxi tpt allo apla na min exeis tin talaipwria tou metra meres k ela se epafi( koritsia einai kourastiko i alitheia, thes de thes prepei :). sas kourasa me tin megali mou istoria ..... eseis ti lete ?? na mpw stin diadikasia i na perimenw kapoious mines?????

sas euxaristw poli pou me akousate .... oti kalitero se oles mas....

filakiaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giwtaki έγραψε:

kalispera! eimai kainourgia sto site! i alitheia einai oti de xerw se poia akrivws katigoria na pw tin diki mou istoria. loipon peripou sto 1.5 xrono

(pou i alitheia einai oti de prospathousame sunexeia)me elegxo gonimwn merwn ktl - auto to kanoume apo peripou ton perasmeno septemvrio... eimaste stin prospatheia na ginoume goneis. otan prwtoxekinisame kaname oles tis aparaitites exetaseis kai oi duo mas....ektos tou mikroviou oureoplasma k mukoplasma eimastan mia xara mas eipane...( to sperma - gonimotato)kaname sxetiki therapia me farmaka kai ston epanelegxo.....ola kala... meta tin therapia pou diairkise sto mina( me apoxi) sunexisame tin eleftheri epafi( ws tote ginotan xwris profilaxi - alla de prospathoume gia paidi).

afou perase peripou ena 8 mino xwris epityxia mpikame k pali stin diadikasia elegxou .... kai tsoup to oureoplasma k mukoplasma thimithike ton antra mou.... egw de ekana exetasi alla therapia kai ston epanelegxo imoun ok alla o antras mou oxi k prosthetike k o enterokokkos...( o giatros mas eipe oti duskola ayta ta mikrovia feygoun apo ton antra) kai parelipsa na pw oti para twn mikrooviwn pou exei, to sperma einai gonimo mas eipan ...ara xwris ta mikrovio akomi pio gonimo... ante pali apo tin arxi i therapia. aurio i therapia teleiwnei. prepei na perasei mia vdomada xwris farmaka gia ton epanelegxo..elpizw auti tin fora se thetika apotelesmata.o giatros mou , mou eipe oti an me to kalo katharisei na prospathisoume enan mina kai apo ton aprilio na kanoume tin 1. spermategxusi....mou leei oxi tpt allo apla na min exeis tin talaipwria tou metra meres k ela se epafi( koritsia einai kourastiko i alitheia, thes de thes prepei :). sas kourasa me tin megali mou istoria ..... eseis ti lete ?? na mpw stin diadikasia i na perimenw kapoious mines?????

sas euxaristw poli pou me akousate .... oti kalitero se oles mas....

filakiaaaaaaaaaaaa

Σου εχω απαντησει κ στο αλλο θεμα που εχεις γραψει,πηγαινε διαβασε κ αν θες κατι ευχαριστως να τα πουμε.φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eεγω ειμαι υπερ της σπερματεγχυσης αλλοστε αυτη ευθυνετε και για το δικο μου μωρακι...ειναι μια απλουστατη διαδικασια οπου αφου εχεις προετοιμαστει απο τον γιατρο σου δινει και ο αντρουλης σου σπερμα οπου καθαριζετε και εμπλουτιζετε και αφου ο γιατροσ σου περασει με ενα πολυ λεπτο καθετηρα το σπερμα μεσα σου περιμενεις ενα τεταρτο και εισαι ετοιμη...και μετα περιμενεις τα ευχαριστα...σημαντικο στην ολη διαδικασια ειναι να εισαι ηρεμη και να εχεις καλο γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

eεγω ειμαι υπερ της σπερματεγχυσης αλλοστε αυτη ευθυνετε και για το δικο μου μωρακι...ειναι μια απλουστατη διαδικασια οπου αφου εχεις προετοιμαστει απο τον γιατρο σου δινει και ο αντρουλης σου σπερμα οπου καθαριζετε και εμπλουτιζετε και αφου ο γιατροσ σου περασει με ενα πολυ λεπτο καθετηρα το σπερμα μεσα σου περιμενεις ενα τεταρτο και εισαι ετοιμη...και μετα περιμενεις τα ευχαριστα...σημαντικο στην ολη διαδικασια ειναι να εισαι ηρεμη και να εχεις καλο γιατρο
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πιστευω οτι το ποσοστο επυτιχιας της σπερματεγχησης εξαρταται απο πολους παραγοντες..δεν ειναι παντα τοσο χαμηλο..αληθεια κοριτσια ποσο στοιχιζει αυτη η διαδικασια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena o giatros mou eipe 100 ston mikroviologo k 100 o idios...

kai enas allos gnwstos mou mou eipe oti dwsane 100 sto mikroviologo...ara pan katw toso paei k analogos posa pairnei o giatros....esu to skeftesai??? poios o logos ( an epitrepetai?) egw logo agxous :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου τι κανεις. εσυ εγραψεσ σε αλλη σελιδα για χοριακη μικρη; τι εγινε τελικα. εκανεσ σπερματεγχυση η εξωσωματικη. αν εισουνα εσυ με την χοριακη σε ευχομαι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου τι κανεις. εσυ εγραψεσ σε αλλη σελιδα για χοριακη μικρη; τι εγινε τελικα. εκανεσ σπερματεγχυση η εξωσωματικη. αν εισουνα εσυ με την χοριακη σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτακη μου εγω μεσα ενα χρονο ειχα 2 παλλινδρομες λογω διαφραγματος στην μυτρα το οποιο κ αφειρεσα το σεπτεμβρη... εμεινα κ τις 2 φορες εγκυοε σχεδον με την πρωτη φορα... τα χριστουγεννα ειχα κ μια βιοχημικη...το σκεφτομαο μονο κ μονο αποτην αποψη να μην χανω χρονο αλλα ακομη δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου.. την αλλη εβδομαδα θα παω στον γιατρο μου να δω τι θα μου πει...εσυ ειναι νωρις ακομη για να αγχωνεσαι κ να ψαχνεσαι.. απολαυσε το αντρα σου κ το μωρο θα ερθεο απο μονο του.. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw gia tin stirixi asteria apla to skeftomai gt i ilikia pernaei k i oli diadikasia tou metra gonimes k thes de thes ela se epafi me kourase:)kai to agxos ....oloi autoi einai i logoi an to kanw..tha deiksei....exallou an ginei tha to kanw ton aprilio i kai maio auton to mina monoi mas.....

filiaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

basileia me thn proth apo tote poy allaksa giatro kai phga ston kshmerh giati o anthropos kanei kalh kai sovarh doyleia alla me ton giatro poy eixa prin edo sthn ierapetra prospathoysame dyo xronia opote katalabaineis ankoyfhsh alla kai xara poy exoyme tora...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

eεγω ειμαι υπερ της σπερματεγχυσης αλλοστε αυτη ευθυνετε και για το δικο μου μωρακι...ειναι μια απλουστατη διαδικασια οπου αφου εχεις προετοιμαστει απο τον γιατρο σου δινει και ο αντρουλης σου σπερμα οπου καθαριζετε και εμπλουτιζετε και αφου ο γιατροσ σου περασει με ενα πολυ λεπτο καθετηρα το σπερμα μεσα σου περιμενεις ενα τεταρτο και εισαι ετοιμη...και μετα περιμενεις τα ευχαριστα...σημαντικο στην ολη διαδικασια ειναι να εισαι ηρεμη και να εχεις καλο γιατρο

ευχαριστώ για το Μήνυμα σουείμαι στην αναμονή των αποτελεσμάτων τις σπερματέγχυσης και μου έδωσες κουράγιο και ελπίδα. Πιστεύω να φέρεις γούρι στην σελίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαα κρ..ευχαριστώ για το Μήνυμα σουείμαι στην αναμονή των αποτελεσμάτων τις σπερματέγχυσης και μου έδωσες κουράγιο και ελπίδα. Πιστεύω να φέρεις γούρι στην σελίδα.

χρυσα μου ευχαριστω που απαντας παντα στισ ερωτησεισ μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα μου εννοουσα σε φυσιολογικη συληψη τα καταφερνα με την πρωτη... στγκεκριμενα την πρωτη φορα ουτε καν το περιμεναμε κ την δευτερη εγκυμοσινη με την πρωτη προσπαθεια παλι φυσιολογικα.... τωρα κατι παει στραβα κ δεν εχουμε αποτελεσμα... μαλλον φταιει το αγχος... φιλια σε ολες σας κ καλη επυτιχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...