Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εκτρωτικό χάπι;


Recommended Posts

Με βάση ένα θέμα που αφορούσε την έκτρωση, άνοιξα διάφορα sites που στηρίζονται στην προστασία του εμβρύου και που είναι κατα της έκτρωσης. Διάβασα λοιπόν ότι ακόμη και τοχάπι της επομενής ημέρας θεωρείται έκτρωση και μάλιστα το αναφέρουν ως εκτρωτικό χάπι. Πιστεύω πως πέρα από το καλό που κάνουν αυτά τα sites αποτρέποντας πολλές κοπέλες που σκέφτονται να κάνουν έκτρωση , δεν θα έπρεπε να τα βάζουν όλα στο ίδιο καζάνι. Το χάπι της επόμενης ημέρας δεν είναι εκτρωτικό!!Έκτρωση λέμε ότι γίνεται όταν πια το έμβρυο έχει ήδη εγκατασταθεί στη μήτρα και αρχίζει να αναπτύσσεται. Το χάπι της επόμενης ημέρας δεν καταστρέφει κανένα έμβρυο, απλώς δεν αφήνει το γονιμοποιημένο ωάριο να εγκατασταθεί στη μήτρα. Άλλωστε δεν καταλήγουν όλα τα γονιμοποιημένα ωάρια σε εγκυμοσύνη! Όταν ένα ωάριο γονιμοποιηθεί υπάχουν 50% πιθανότητες να εξελιχθεί σε εγκυμοσύνη και άλλες 50% να αποβληθεί από τον ίδιο τον οργανισμό.Όταν όμως εγκατασταθεί και άρχίσουν να αναπτύσσονται τα όργανα και κυρίως η καρδιά, τότε ναι έχουμε εγκυμοσύνη. Οποιοδήποτε χάπι ληφθεί από εκείνη τη στιγμή και μετά με σκοπό την διακοπή της κύησης ,τότε αυτό λέγεται εκτρωτικό. Έτσι για να μην δημιουργούμε άσκοπες τύψεις σε κοπέλες που το έχουν πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.

ΤΟ ΕΝΑ "ΣΚΟΤΩΝΕΙ" ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ-ΝΟΜΙΖΩ- ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.

ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ,ΕΚΤΡΩΣΗ Κ.Α. ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΣΕ ΧΩΡΑ.ΑΛΛΑ ΗΘΗ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ!!!!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΛΛΟ ΕΚΤΡΩΣΗ,ΑΛΛΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.

ΤΟ ΕΝΑ "ΣΚΟΤΩΝΕΙ" ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ-ΝΟΜΙΖΩ- ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.

ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ,ΕΚΤΡΩΣΗ Κ.Α. ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΣΕ ΧΩΡΑ.ΑΛΛΑ ΗΘΗ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ!!!!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΛΛΟ ΕΚΤΡΩΣΗ,ΑΛΛΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.

ΤΟ ΕΝΑ "ΣΚΟΤΩΝΕΙ" ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ-ΝΟΜΙΖΩ- ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.

ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ,ΕΚΤΡΩΣΗ Κ.Α. ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΣΕ ΧΩΡΑ.ΑΛΛΑ ΗΘΗ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ!!!!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΛΛΟ ΕΚΤΡΩΣΗ,ΑΛΛΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ... Είμαι γενικότερα κατά της έκτρωσης, ειδικά από τότε που έγινα μάνα, αλλά το χάπι που αναφέρεσαι τυρογαριδάκι μου, δεν θεωρείται ιατρικά...έκτρωση, αλλά απόρριψη του γονιμοποιημένου ωραρίου. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα και η ύπαρξη του χαπιού είναι χίλιες φορές προτιμότερη όταν υπάρχει υπόνοια (ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης, όπως π.χ. σε ...ατυχήματα με το προφυλακτικό ή ...βιασμούς - δυστυχώς συμβαίνουν!) παρά η εκ των υστέρων αναγκαστική άμβλωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ... Είμαι γενικότερα κατά της έκτρωσης, ειδικά από τότε που έγινα μάνα, αλλά το χάπι που αναφέρεσαι τυρογαριδάκι μου, δεν θεωρείται ιατρικά...έκτρωση, αλλά απόρριψη του γονιμοποιημένου ωραρίου. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα και η ύπαρξη του χαπιού είναι χίλιες φορές προτιμότερη όταν υπάρχει υπόνοια (ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης, όπως π.χ. σε ...ατυχήματα με το προφυλακτικό ή ...βιασμούς - δυστυχώς συμβαίνουν!) παρά η εκ των υστέρων αναγκαστική άμβλωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ... Είμαι γενικότερα κατά της έκτρωσης, ειδικά από τότε που έγινα μάνα, αλλά το χάπι που αναφέρεσαι τυρογαριδάκι μου, δεν θεωρείται ιατρικά...έκτρωση, αλλά απόρριψη του γονιμοποιημένου ωραρίου. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα και η ύπαρξη του χαπιού είναι χίλιες φορές προτιμότερη όταν υπάρχει υπόνοια (ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης, όπως π.χ. σε ...ατυχήματα με το προφυλακτικό ή ...βιασμούς - δυστυχώς συμβαίνουν!) παρά η εκ των υστέρων αναγκαστική άμβλωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγλω γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι εκτρωτιό χάπι. Ίσα ίσα που σε τέτοιες περιπτώσειςπου αναφέρεις είναι σωτήριο. Απλώς διάβασα ελληνικό site το οποιο υποστηρίζει πως είναι εκτρωτικό και είναι σαν να έχεις ΄κάνει έκτρωση. Με εκνευρίζει που τα βάζουν όλα ίσα κ όμοια.Εντάξει όσον αφορά τις εκτρωσεις καλά κανουν και τις απότρέπουν, αλλά το παρατραβάνε!!Υπερβάλλουν και κάνουν χειρότερο το πρόβλημα, καθώς αν το διαβάσει καμίά πιτσιρίκα και επηρρεαστεί, μπορεί να μην το χρησιμοποιήσει την κατάλληλη στιγμή και να βρεθεί έγκυος με αποτέλεσμα να καταλήξει τελικά σε έκτρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγλω γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι εκτρωτιό χάπι. Ίσα ίσα που σε τέτοιες περιπτώσειςπου αναφέρεις είναι σωτήριο. Απλώς διάβασα ελληνικό site το οποιο υποστηρίζει πως είναι εκτρωτικό και είναι σαν να έχεις ΄κάνει έκτρωση. Με εκνευρίζει που τα βάζουν όλα ίσα κ όμοια.Εντάξει όσον αφορά τις εκτρωσεις καλά κανουν και τις απότρέπουν, αλλά το παρατραβάνε!!Υπερβάλλουν και κάνουν χειρότερο το πρόβλημα, καθώς αν το διαβάσει καμίά πιτσιρίκα και επηρρεαστεί, μπορεί να μην το χρησιμοποιήσει την κατάλληλη στιγμή και να βρεθεί έγκυος με αποτέλεσμα να καταλήξει τελικά σε έκτρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγλω γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι εκτρωτιό χάπι. Ίσα ίσα που σε τέτοιες περιπτώσειςπου αναφέρεις είναι σωτήριο. Απλώς διάβασα ελληνικό site το οποιο υποστηρίζει πως είναι εκτρωτικό και είναι σαν να έχεις ΄κάνει έκτρωση. Με εκνευρίζει που τα βάζουν όλα ίσα κ όμοια.Εντάξει όσον αφορά τις εκτρωσεις καλά κανουν και τις απότρέπουν, αλλά το παρατραβάνε!!Υπερβάλλουν και κάνουν χειρότερο το πρόβλημα, καθώς αν το διαβάσει καμίά πιτσιρίκα και επηρρεαστεί, μπορεί να μην το χρησιμοποιήσει την κατάλληλη στιγμή και να βρεθεί έγκυος με αποτέλεσμα να καταλήξει τελικά σε έκτρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...