Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΚΕΦΑΛΙΟΥ?ΑΝΧΩΘΗΚΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ....ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΑΝΙΟ...

ΓΕΝΝΑ 34

40 ΗΜΕΡΩΝ 37

2 ΜΗΝΩΝ 38,6

3 ΜΗΝΩΝ 40

ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ 42 ΕΚΑΤΟΣΤΑ

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ...ΘΕΕ ΜΟΥ ΦΥΛΑΓΕ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

ΕΣΑΣ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ????? :S:S

ΠΑΝΤΟΣ ΜΙΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ 52 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙ....ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννα 35,5

40 ημερων 38,5

3 μηνων 41

4+ μηνων 42,5

5 μηνων 43,5

Αντρούλα με άγχωσες!!!!!εμενα δεν μου εχει πει τιποτα ο παιδιατρος!!μου λεει ολα φυσιολογικα ειναι!!!δες και τις καμπύλες αναπτυξης!!

και μενα σαν πεπονακι ειναι το κεφάλι του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις γεννηθηκαμε 35

1 μηνων ηταν 37,5

2 μηνων 40

3 μηνων 41

4 μηνων 42

5 μηνων 43

6 μηνων 43,5

7 μηνων 44,5

εγω δε ανχονομαι γιατι ειμαστε ποντιοι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΣΟ ΚΕΦΑΛΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΕΙΧΑ.

ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ....ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΣΑ ΜΠΙΖΕΛΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ....ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ...ΛΕΤΕ ΝΑΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ???>>>>>ΧΙΧΙ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΙΣΩΣ ΤΗΣ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΝΕΙ 2 -2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΙΝΑΠΩ?Ο ΘΕΟΣ ΝΑΤΑΧΕΙ ΓΕΡΑ ΜΟΝΟ...ΠΩΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΤΙ ΑΝΧΟΣ???ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΓΕΡΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΜΩΡΟ ΘΕΜΟΥ ΦΥΛΑΓΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΚΤΛ ΚΤΛ.......ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΟΥΣ ....ΑΧ ΡΕ ΜΑΝΕΣ.....ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗ ΜΑΤΙΑ Η ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΤΑ ΚΛΕΙΣΕΙ...ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΤΙΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΣΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις εχουμε μεγαλο κεφαλι αναλογικα με την ηλικια του και το υψος κ το βαρος, λεει η παιδιατρος, αλλα δεν ειναι ανησυχητικο. Λεει πως ενα μεγαλο κεφαλι δειχνει πως το μωρο εχει προοπτικες να ψηλωσει πολυ ακομα κ να παρει κ αλλο βαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

εμεις γεννηθηκαμε 35

1 μηνων ηταν 37,5

2 μηνων 40

3 μηνων 41

4 μηνων 42

5 μηνων 43

6 μηνων 43,5

7 μηνων 44,5

εγω δε ανχονομαι γιατι ειμαστε ποντιοι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχα μάρθα πολυ καλο!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

εμεις γεννηθηκαμε 35

1 μηνων ηταν 37,5

2 μηνων 40

3 μηνων 41

4 μηνων 42

5 μηνων 43

6 μηνων 43,5

7 μηνων 44,5

εγω δε ανχονομαι γιατι ειμαστε ποντιοι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαχαχα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

πολύ πολύ καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΥ ΒΓΗΚΕ ΜΕ 31! ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΚΙ ΗΤΑΝ!! ΦΥΣΙΚΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ!!! ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΑΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΙΓΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΡΙΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ? ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν,πήρα τώρα μπροστά μου το βιβλιαριο κ βλέπω

γεννηθηκαμε 35

μετα από 10 ημέρες 38

μετα απο ενα μηνα 39

μετα απο 2 μηνες 40

μετα απο 3 μηνες 41

μια χαρα είναι το κεφαλάκι σας καλέ!!μην ανησυχείς!φιλάκια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula μου χαλάρωσε! Ο δικός μου έχει ακόμα πιο μεγάλο αλλά, σύμφωνα με την παιδίατρο, εφόσον κάθε μήνα η ανάπτυξή τού είναι σταθερή, κι εφόσον και εγώ και ο άντρας μου απο κεφάλι έχουμε να δώσουμε και σε άλλους δύο, είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δες αριθμούς πιο κάτω:

Γέννα: 35

1ος μήνας: 37

2ος μήνας:41,5

3ος μήνας:42,8

4ος μήνας44,8

:laugh: Όλα καλά είναι και μη σκας!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...