Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μόνο εγώ γκρινιάζω για την δουλειά μου?


mirlitsa

Recommended Posts

Είμαι στην ίδια δουλειά εδώ και 9 χρόνια. Νοιώθω τόσο πολύ εγκωβισμένη εδώ μέσα..... :(

Όσο παέι και αναπτύσσεται η εταιρεία και μεγαλώνει και το προσωπικό. Όλα αυτά καλά, γιατί μπαίνει και κανένα καινούργιο άτομα να μιλάς. Με τους συναφέλφους τα πάμε περύφημα, βγαίνουμε πολλές φορές και εκτός δουλειάς και περνάμε όμορφα.

Για να μην πολυλογώ το πρόβλημά μου είναι η γυναίκα του αφεντικού μου, η οποία με στραβοκοιτάζει από τότε που γύρισα από την άδεια της δεύτερης γέννας.

Με τους υπόλοιπους συναδέλφους μιλά καλά σε γενικές γραμμές γιατί είναι πολύ «κακιά και ζηλιάρα» γυναίκα. Σε εμένα όμως ώρες-ώρες συμπεριφέρεται με πολύ κακία, χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος. Το έχουν παρατηρήσει και οι συνάδελφοί μου...και το χειρότερο απ΄όλα είναι ότι είμαστε στο ίδιο γραφείο...οι δυο μας.

Άνθρωπος είμαι κι εγώ και δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση. Όταν την βλέπω χαλάει η μέρα μου, με επιρρεάζει πολύ και με εκνευρίζει η όλη στάση της και πολλές φορές είμαι χάλια και όταν γυρνάω στ οσπίτι μου και ξεσπάω άδικα στον άντρα μου.

Έχω σκεφτεί τα πάντα αλλά καμμιά λύση δεν υπάρχει εκτός από το να φύγω. Βέβαια ξέρω πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα και πόσο θα παιδευτώ να βρω μια καινούργια δουλειά αλλά τι να κάνω???

Υπάρχει και η λύση να μιλήσω στο αφεντικό μου... όμως γυναίκα του είναι, εμένα θα υποστηρίξει? Άσε που έχουν πάνω κάτω και τις ίδιες απόψεις.

Έχω επιβιώσει 9 χρόνια γιατί έχω καταφέρει να μπαίνουν απο το ένα αυτί και να βγαίνουν απο το άλλο...αλλά για πόσο ακόμα?

Εσάς βρε κορίτσια πως σας συμπεριφέρονται στην δουλειά?

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mirlitsa μου συνεχησε όπως πρίν. Γι'αυτο ο θεός μας έδωσε 2 αυτία. Απο το ένα να μπαινει και απο το άλλο να βγαινει. Εμένα μου κανει τη ζωή πατίνι η αδελφή του. Για να μην πολυλογ΄β και σου λέω τι τραλά κάνει- γιατι απο όσες κοπέλες πέρασαν μονο εγω την αντέχω, θα σκέφτεσαι οτι και αυτό θα τελιώσει. Ειδικά οταν έχω να δουλέψω μαζί της, το κάνω οσο πιο γρηγορα μπορω για να τελειωνω μια ωρα αρχητερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε γλυκιά μου Cesilia, καταλαβαίνεις λοιπόν σε τι φάση βρίσκομαι... :dry:

Απορώ γιατί τόση κακία? Είναι το πιο κυκλοθυμηκό άτομο που έχω γνωρίσει ποτέ. Την μία δεν τρέχει τίποτα και την άλλη λες και την έχεις βρίσει... :blink:

Είμαι η μόνη παλιά εδώ μέσα και έχω προσφέρει τα πάντα σε αυτή την εταιρεία και αντί να με στηρίζει με προσβάλλει και με υποτιμά. :(

Βλέπεις γεννήθηκε αφεντικό, δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή της για να ξέρει πως νοιώθει ο εργαζόμενος...

Υπάρχει θεός και τα βλέπει όλα....κάποτε θα δικαιωθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΤΡΑΒΑΒΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ

ΜΕΧΑΛΥΤΕΡΟΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Δ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ

Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΓΡΓΡΓΡΓΡΓ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΦΑΣΗ ΧΘΕΣ 5 ΞΑΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ Κ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ (6,30 ΗΡΘΕ ΤΕΛΙΚΑ)

ΤΟΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΟΙ ΤΗΛ ΤΟΥ ΧΤΥΠΑΓΑΝ ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ ΤΠΤ ΑΥΤΟΣ(ΜΕΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ

ΑΠΟ ΠΙΣΩ)ΟΣΠΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ Κ ΡΩΤΑΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΕΟ????

ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΓΑΜΠΡΟς ΤΟΥ...

Κ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ???

ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ Κ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΕΙ....

Κ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Κ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Η ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ

ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ Κ Δ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ :P :p :D

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ?????

ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΗΣ ΠΟΥ....ΝΑΣ

Δ ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΣ ΛΕΕΙ

Α ΝΑΙ ????ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ

ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΕ Η ΠΩΛΙΝΑ (ΕΓΩ ΔΛΔ)

5 ΛΕΠΤΑ Κ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΜΑΝΟΥΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ????

ΕΕΕΕΕ Δ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΛΕΕΙ

ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΣΗ ΕΓΩ ΑΠΟΘΗΚΗ

Κ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΠΩΣ ΟΜΩΣ Δ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ Κ ΑΥΤΗ ΠΕΡΝΕΙ 2 ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!!!!ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕ Κ ΕΦΥΓΕ

ΠΟΥ ΕΓΩ 7,30 ΠΙΑΝΟΥΜΕ 7,10 ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

5 ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ Κ 4,30 ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

ΓΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΡΓΗΣΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ Δ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΟΟΥ!!!!!!

Κ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ !!!!!!1ΧΑΧΑΧΑ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΠΟ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!11

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν καταλαβαινω λέει!!! Χτες με πειρε κατα τις 21:00 στο κινητο να μου πει να της αλλάξω το ξενοδοχειο στο Μόναχο γιατι βρηκε άλλο καλύτερο απο αυτό στο οποιο μένει...και να αρνηθω να πληρωσω τα ακυρωτικά...δεν ξέρει πώς...να βρω τρόπο....και ο μικρός να ουρλιαζει γιατι τον ετοιμαζα για μπάνιο!!!!. Τι να κάνεις. Και εφω ειμαι εδψ 7,5 χρόνια. Αντέχω γιατι τα λευτα ειναι καλά - μετα θα τα δοσω όλα για χυψαναλυση αλλά αυτό ειναι άλλο θεμα. Τι να κανεισ καλή μου. Εχουνε οικογέννεια, αν δεν ήταν το παιδακι μου θα τα ειχα βροντήξει προ πολλού. Καλά ια ήταν να δουλέυαμε απο χόμπι αλλά... Και φυσικά μην περιμένεις να καταλάβει. Χαμογέλε, βριζε την απο μέσα σου...όσο για το αν υπάρχει Θεος, υπάρχει για να μας δίνει την υπομονη να τους αντεχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω δουλέψει πολύ, αλλά από τα λίγα που ξέρω και ακούω και από άλλους, ένα πράγμα συνειδητοποιώ: ότι σε κάθε δουλειά υπάρχει και ο μλκς. Πάντα μα πάντα. Τουλάχιστον ένας!!!!!!!!!

Εμάς στο σχολείο δεν έχει εκδηλωθεί ακόμα. Αλλού που ήμουν εντοπιζόταν εύκολα!!!

Οπότε, με την κρίση που υπάρχει, κάνουμε υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως βρε Cesilia δεν δουλεύουμε από χόμπι εξού και το τουμπεκί!

Καλέ κι εσύ εκεί που είσαι είναι γ.... με τεράστια γράμματα!!! :blink:

Έχεις να κάνεις με σόι που είναι χειρότερο μπλέξιμο...

Καλά για σένα mpougatsoula24 τι να πω???? :dry: Μια απ΄τα ίδια!!! :blush: Κι εγώ θέλω να φύγω αλλά πως???? Και μετά τι?????

ΕΥΤΥΧΩς ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΓΑΙΔΟΥΡΑ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ & ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστή!!! Λιγη γαηδουρια δεν εβλαψε κανεναν. Τουλαχηστον το αφεντρικούλη σου σε εκτιμαει;;;;;. Να χεις που λεει ο λογος ενα κινητρο να χαμογελας μεσα απο τα δοντια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Σωστή!!! Λιγη γαηδουρια δεν εβλαψε κανεναν. Τουλαχηστον το αφεντρικούλη σου σε εκτιμαει;;;;;. Να χεις που λεει ο λογος ενα κινητρο να χαμογελας μεσα απο τα δοντια.

Η αλήθεια είναι πως ο ίδιος με εκτιμά και με συμπαθεί πολύ (όχι ότι δεν είναι γάιδαρος κι αυτός μερικές φορές) αλλά παν απ΄ολα είναι καλός άνθρωπος. Αντιλαμβάνεται το άδικο και παραδέχεται τα λάθη του.

Και το κυριότερο είναι συζητήσιμος και δέχεται την άποψη του άλλου.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν σε μια τετοια κατασταση ανυποφορη δεν αντεχα καθολου εκανα υπομονη απο τοτε που γεννησα η συμπεριφορα τους απεναντι μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!

ωσπου χθες και προχθες δεν πηγα στην δουλεια γιατι ειχα τον μικρο αρρωστο με 39 πυρετο και....με απελυσαν!!!!

αυριο το πρωι θα παω στην επιθεωρηση γιατι λογω μητροτητας δικαιουμαι πολλα!! και δεν θα τους τα χαρισω φυσικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ (ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ)

ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ Κ@ΛΟΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ

ΜΟΥ ΠΡΗΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3ΧΡΟΝΙΑ,ΤΡΑΒΑΩ ΩΡΑΡΙΟ

ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ KAI ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΚΟΠΩ ΣΕ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ???

Η....ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΜΙΣΑ????

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ...

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ..

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ...ΟΙ

ΕΠΟΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ

ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ :angry:

ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ(ΟΧΙ ΟΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ)ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ

ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΙΚΟ ΒΡΕΞΕΙ ΧΙΟΝΙΣΕΙ.....ΣΟΥΖΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!

ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΕΜΠΕΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΟΛΑ

ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ;)

ΜΙΡΛΙΤΣΑ ΣΕΣΙΛΙΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥΛΑ......ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλη, καλημέρα. Τώρα είδα το μηνυμά σου.Ένα θα σου πω: μην τους χαρίσεις τίποτα. :angry:

Απαράδεκτη συμπεριφορά, να σε απολύσουν λόγω υποχρεώσεων με το παιδί????

Που ζούμε βρε παιδί μου? :blink:

Όσο για σένα PURPLE τι να πω, στην κατάσταση που είσαι να μην συγχύζεσαι με κανέναν και ο θεός βοηθός.

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο για την ώρα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PURPLE για σενα υπάρχει λύση, προσορινη βεβαια γιατι αρκετα επικερδεις. Πάυρνεις την αδεια που δικαούσαι, παιρνεις το εξαμηνο του ΟΑΕΔ, παιρνεις μετα και ισοχρονη προ το μειομενο ωραριο, θα έχει ψρονισει ο μικρός εως τοτε και μετα θα παραιτηθεις για να βρεις άλλη δουλεια. Εγω όταν με το καλό θα κάνω δευτερο αυτο ακριβός θα κάνω- γιατι εδω μου βγαινει η ψυχη με ενα.... θα βρω άλλη δουλεια, με λιγοτερες ωρες για να αφιερωνω περισσοτερο χρονο στα παιδια μου. Θα μου λειψουν βεβαια τα λουσα γιατι τωρα βγαζω καλά λευτα αλλα... Μπεμπουλης μου νομιζω οτι δεν εχουν δικαιωμα να σε απολύσουν Απο οσα θημαμαι στη σχολή τουλάχηστον η απαγορευση απόλυσης μπορει να παραταθει αν συντρεχουν λόγου υγειας που σχετιζονται με τον τοκετο. Ψαξτο λίγω και μη χαρίζεσαι ειναι κριμα. Τι κριση και μπουρδες μου λένε. Να ησουν οικοδομος που περναει κριση το καταλαβαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι αυτό που λες Cesilia για την κρίση εγώ είμαι της άποψης ότι όποιος έχει όρεξη για δουλειά βρίσκει.

Θα μου πεις ....''εσύ γιατί δεν τολμάς?''...θα το κάνω κι εγώ κάποτε το βήμα, θα ΄ρθει η ώρα μου!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...