Μετάβαση σε περιεχόμενο

lete na eimai egkios?sos


merykal

Recommended Posts

geia sas koritsia,kai ego apofasisa na gino mellos gia na mou lithoun kapou oi protes ipopsies mou.eimai arraboniasmeni k exo me ton sintrofo mou eleutheri sexoualiki epafi.o kuklos mou omos parolou pou tha ton elega stathero tous 2 teleutaious mines mou ekane nera,mou irthe diladi ligo noritera me 25 k 23 meres ton augousto pou itan k i teleutaia fora ,apo tote ego eixa epafi stis 7/09 opou egine k to "atixima"perimena periodo meta apo 28 meres pou einai k to anotero k to stathero mou xtes 20/09 omos tipota opos k simera to idio ,pira ena test clearblue diplo alla bgike arnitiko to proto omos i ipopsia den efuge opos k kapoia simptomata opos anagoula kai ena piasimo stin koilia les k ekana gimnastiki k piastika,auksimena einai k ta ugra mou,opos episis to priksimo sto stithos k o ponos sti mesi.to proaistima mou leei pos eimai alla mipos kano lathos?boithiste me sas parakalo,ti na kano?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ----ΕΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσι μου κανε ενα τεστ....ποια απο μας μπορει να απαντησει σε αυτην την ερωτηση?????????καμια..μονο το τεστ η η χωριακη....

καταρχην το αποκαλεσες ατυχημα,και δεν καταλαβα,το θελετε το μωρο,η οχι??εγω λεω να πας να κανεις μια χωριακη..παντως ευχομαι το αποτελεσμα να σε χαροποιησει οποιο και να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην, σου ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου, να έχεις νινάκι στην κοιλίτσα!

Αλλά και να μην, να μην στεναχωρεθείς καθόλου!!!

:-)

Απο την άλλη, καθώ θα διαβάσεις το φόρουμ, θα δεις οτι τα συμπτώματα (δυστυχώς) πολλές φορές τα γεννάμε μόνες μας! :-s!!!

Δεν υπάρχουν (απο οτι λένε τόσο νωρίς)

Αύριο πρωί λοιπόν, ΑΝΤΕ για μία χοριακή Και εύχομαι νάναι πολύυυυυυυυυυ μεγάλη!!!!!!!!!!

:-)

Και μην δώσεις μια περιουσία σε τεστ! ;-)

Φιλικά........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μην δωσεις μια περιουσια σε τεστ!

συμφωνω και εγω με την abou.κανε καλυτερα μια χωριακη για πιο σιγουρα αποτελεσματα.ειναι 100%πιο αξιοπιστο!καλη επιτυχια σου ευχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merykal Μόνο η χοριακή θα δείξει 100%. Μην ξοδεύεις τα λεφτά σου με τα τεστ. Κάνε μία αύριο και με το καλό τα ευχάριστα!Μέτρησες καθόλου την θερμοκρασία σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε χοριακή κουκλίτσα που είναι σίγουρη. Εγώ ενώ είχα συλλάβει, εκανα το self clear την 27η μερα και ηταν αρνητικό.

Για συμπτώματα που ρωτάς είχα πόνο στη μέση, σαν να με χτυπούσε, πριν την καθυστέρηση όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συμπτώματα της αναμονής της περιόδου κι αυτά της εγκυμοσύμης μοιάζουν πάρα μα πάρα πολύ.Εκτος απο χοριακή κι ενα τεστ που μπορεις να κάνεις τις επομενες μέρες ειναι να μετρησεις την θερμοκρασια σου το πρωι και πριν σηκωθείς από το κρεβάτι,αν έχεις δέκατα οι πιθανότητες εγκυμοσύνης αυξάνονται.

Η γνωμη μου πάντως ειναι να περιμένεισ 3-4 μέρες ακόμα.1-2 μέρες που έχεις καθυστέρηση δεν λένε κάτι.Λίγη υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου κοπέλα...

Επειδή είχα μια πολύ άσχημη εμπειρία, λόγω του ότι δεν κατάλαβα εγκαίρως την εγκυμοσύνη μου, απέβαλλα συγκεκριμένα το Σαββατο που πέρασε, στην 6η εβδομάδα,

θα σε συμβούλευα να κάνεις μια β χοριακή και να συμβουλευτείς το γυναικολόγο σου!!!

Ωστόσο να τρέφεσαι υγιεινά και να μην κουράζεσαι και να μην στεναχωριέσαι για τίποτα!

Ο γιατρός σου από νωρίς θα σε προφυλάξει από όλα...

Σε παρακαλώ, πήγαινε ακόμα και σήμερα στο γιατρό σου.

Δεν θέλω καμιά από τις αγαπητές φίλες να νιώσει τον πόνο που ένιωσα εγώ!

Από απροσεξίες απανωτές σήμερα είδα το μωράκι μου νεκρό και σπάραξε η ψυχή μου... θέλω να είμαι η τελευταία που συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Το λέω με όλη μου την αγάπη, γιατί όλες οι συνδίκτιες μας είναι γλυκύτατες και θέλω όλες σας να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες και γερά πανέμορφα μωράκια.

Με πολλή πολλή αγάπη για όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σε συμβουλευα να πας κατευθειαν για χοριακη! εγω ειχα κανει 2 τεστ που ανιχνευουν απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ, εχω σταθεροτατο κυκλο, εκανα και τα 2 τεστ σε μερες που ειχα καθυστερηση, με τα πρωινα ουρα, και βγηκαν και τα 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ 4 ΒΔΟΜΑΔΩΝ!!!

κατευθειαν για χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapites mou files sas euxaristo poli gia tis apantiseis sas,simera einai i deuteri mera pou exo kathisterisi leo na perimeno na kano kai to deutero test k meta na pao gia xoriaki,tha kano kala?i na sikotho na pao kateuthian ston ginekologo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

θα σε συμβουλευα να πας κατευθειαν για χοριακη! εγω ειχα κανει 2 τεστ που ανιχνευουν απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ, εχω σταθεροτατο κυκλο, εκανα και τα 2 τεστ σε μερες που ειχα καθυστερηση, με τα πρωινα ουρα, και βγηκαν και τα 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ 4 ΒΔΟΜΑΔΩΝ!!!

Ιδια περίπτωση με μένα και συ..και μένα αρνητικό έδειξε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ αναξιόπιστα τα τεστ. Καμιά φορά και οι αιματολογικές εξετάσεις δε δείχνουν!!!!! Μπορεί η σύλληψη να γίνει πολύ αργά και να είναι ακόμα χαμηλή η ορμόνη. Κι εγώ δεν είμαι γιατρός, καλύτερα κάνε εκεί πέρα μια χοριακή να δούμε τι γίνεται... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fili mou me to pseudonimo "thello na gino mama " kai ego etsi thello na pisteuo tha perimeno omos kana 2 meres tha kano k to deutero test pou emeine sto kouti kai meta pao kateuthian gia xoriaki,elpizo na min fao ta moutra mou k o theos na mou xarise moro!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merykal καλησπέρα, η θερμοκρασία μας όταν πρόκειται να αδιαθετήσουμε πέφτει στο φυσιολογικό δηλ. 36,6, Αντιθέτως όταν δεν προκειται να αδιαθετήσουμε για τον απλούστοτατο λόγο ότι πιάσαμε σποράκι συνήθως ανεβαίνει (37-37,5). Δεν είμαι ειδική, αλλά όσο καιρό προσπαθούσα το έψαξα και το συζήτησα αρκετά το θέμα ιδίως εδώ στο φόρουμ. Και στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα όντως δεκατάκια τις πρώτες μέρες καθυστέρησης. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal έγραψε:

agapites mou files sas euxaristo gia tis simboules sas omos molis simera adiathetisa k den xarika katholou gia auto,apogoiteutika tora prepei na psakso kala tis gonimes mou ...filia se oles

δεν πειραζει κοριτσακι μου.ευχομαι τον επομενο μηνα να εισαι πιο τυχερη και να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει...την επομενη φορά!

Αυτό με τα τεστ συμβαίνει γιατί μπορεί να μην έχει ανιχνευτεί καλά η ορμόνη..

Εμείς πάντως προσπασθούσαμε από τον Φεβρουάριο (βασικά από τον Φεβρουάριο ελευθερα), αλλά όχι συστηματικά. Πιάναμε και καμιά γόνιμη, αλλά μπορεί να είχαμε επαφή μια μέρα, και την επόμενη, και μετά από 4-5 μέρες πάλι. Αυτό δεν είναι συστηματική προσπάθεια. Τον Αύγουστο το κάναμε από την 7η μέρα της περιόδου μέρα παρά μέρα μέχρι την 22η περίπου. Μέρα παρά μέρα όμως. Ούτε μέρα χαμένη. Και έτσιέμεινα.Επίσης, μετά από κάθε επαφή σήκωνα λίγο τα πόδια ψηλά και δεν πήγαινα τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...