Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ .ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ.ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΥΤΙΚΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΕ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑΛΕΠΟΡΕΙΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθήνα μου κατα την γνωμη μου να στηριχτεις στην συμβουλή του γιατρού σου και μονο!!!παρε διαφορα μασητικα οι παιχνιδακια που εχουν και διαφορα πανω για τα ουλα...καλητερα να μην χρησιμοποιησεις κρεμα κατ εμου..

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει για την mundisal. Ρωτησε τον για αυτην. Βεβαια σιγουρα να ακολουθησεις την συμβουλη του γιατι καθε παιδακι αντιμετωπιζεται διαφορετικα συμφωνα με τις ιδιαιτεροτητες του.Εναλλακτικα δινε του να δαγκωνει κατι (υπαρχουν πολλα μασητικα παιχνιδακια). Εμενα με εσωσε η πιπιλα. Και μην φοβασαι μην του γινει εξαρτηση. Εγω καταφερα να του την κοψω 15 μηνων. Κουραγιο, ειναι δυσκολη η φαση των δοντιων!Ελπιζω να βρεις λυση για να μην ταλαιπωερειται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τησ μικρης τησ εβαζα λιγο απο αυτη την κρεμα απο το φαρμακειο που μυριζει σαν ουζο και αυτο οταν ειχε πολυ γκρινια οταν ρωτησα οδοντιατρο μου ειπε οτι απαλυνει το πονο αλλα σκλυρενει περισσοτερο τα ουλα.

πλυνε καλα το δαχτυλο σου και τριψε τα ουλα του και δωστου πολλα παιχνιδακια να μασαει για την οδοντοφυια...

και την κρεμα αστην για υστατη λυση ρωτα τον γιατρο αν το βραδυ ειναι ανυσηχος μηπωσ μπορεις να του δωσεις ντεπον..

αυτα απο μενα κοριτσακι υπομονη θα βγουν και αυτα τα πρωτα ειναι τα δυσκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUDI έγραψε:

Εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει για την mundisal. Ρωτησε τον για αυτην. Βεβαια σιγουρα να ακολουθησεις την συμβουλη του γιατι καθε παιδακι αντιμετωπιζεται διαφορετικα συμφωνα με τις ιδιαιτεροτητες του.Εναλλακτικα δινε του να δαγκωνει κατι (υπαρχουν πολλα μασητικα παιχνιδακια). Εμενα με εσωσε η πιπιλα. Και μην φοβασαι μην του γινει εξαρτηση. Εγω καταφερα να του την κοψω 15 μηνων. Κουραγιο, ειναι δυσκολη η φαση των δοντιων!Ελπιζω να βρεις λυση για να μην ταλαιπωερειται.

ακριβως το ιδιο.μεχρι 8μηνων πιπιλα δε νηθλελε την εφτυνε.εδω και ενα μηνα ξεσπαει στην πιπιλα!!!!

εχω αγορασει 4! βεβαια την δινω μονο γιατον υπνο αλλα αμα την βρισκει την βαζει μονος του και περναει την ωρα του.να δω πως θα κοπει μετα..ελπιζω ευκολα οπως εσυ!!!:)

επισης την mundisal καποιες φορες αλλα στον υπνο μονο οταν ζοριζοτανε.

τα μασητικα δεν τα εβαζε καθολου στο στομα του..τα επαιζε σαν τα αλλα παιχνιδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας η αλοιφη αυτη δεν του κανει τιποτα!!!!!!!!!! οταν τον πιανει πονος εννοω και οχι απλη γκρινια τοτε μονο το ντεπον τον ηρεμει βεβαια του δινω λιγο λιγοτερο απο οσο πρεπει να πιει για να μην συνηθηζει ο οργανισμος του στο ντεπον

υπομονη δωσε να δαγκωνει κατι η τα μασητικα με το νερο αν τα πιασει(εμενα τα πεταγε) η πιπιλα κατι τελοπαντων να απαληνει τον πονο του

εμενα πριν ενα μηνα εκανε πυρετο εμετους,πηγα στον γιατρο τον ειδε μου λεει ειναι 2 δοντια ετοιμα και οι τραπεζιτες ξεκινησανε.σταματησαν τα συμπτωματα και δοντια ακομη δεν φανηκαν τι να πω περιμενουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα την mundisal μου ειπε να βαζω..

μην σκεφτεις οτι κανει και κατι το ιδιαιτερο..τουλαχιστον οχι στην μικρη μου αλλα για λιγο ανακουφιζετε..

που και που λιγο depon οταν ειναι πολυ εντονη η γκρινια..

και τα ειδικα παιχνιδακια για την οδοντοφυια

α εμενα ηρεμει καπως αν της κανω πραγματα που της αρεσουν π.χ επειδη τωρα ειμαστε στην φαση που περπαταει σιγα σιγα κανουμε πολλες βολτιτσες μεσα στο σπιτι και παιζουμε και ετσι ξεχνιεται καπως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κρέμα για τα δόντια ... ηρεμεί μεν τα μωράκια αλλά σκληραίνει τα ούλα ... που ουσιαστικά δυσκολεύει την έξοδο τους.

καλήτερα να πάρεις τα παιχνιδάκια που μπαίνουν στο ψυγείο ... εμένα με αυτά ηρεμεί ... επίσης υπάρχουν κάτι μασελάκια της MAM τα οποία είναι από σιλικονη και την ανακουφίζουν επίσης.

γενικά ... η φάση θέλει υπομονή και να ψάξεις να βρείς τι ανακουφίζει το μωρό σου.

καλό κουράγιο σε όλες μας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ 1.5 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ,ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ,ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΧΕΡΙΑ,ΔΑΧΤΥΛΑ Κ ΟΤΙ ΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ..Η MUNDISAL ΜΟΥ ΤΗ ΠΡΟΤΙΝΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΠΙΑΣΕ ΠΙΠΙΛΑ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΠΟΛΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ...

ΔΕ ΤΗ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΤΗ ΒΑΖΩ Κ ΔΕ ΤΗ ΦΤΥΝΕΙ!

ΣΤΗ ΜΕΓΑΑΑΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΝΤΕΠΟΝ...ΚΑΙ ΗΡΕΜΕΙ...

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕ ΤΗ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ..ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΔΕ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΣΟ ΠΟΝΑΓΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΘΗΛΗ ΒΡΗΚΑ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΜΙΑ!!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΠΙΠΙΛΑ,ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΒΕΤΑΙ,ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΔΕ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΝ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΣΑΛ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΑΛΛΑ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΛΥ,,,ΣΥΝΦΩΝΩ ΟΤΙ ΣΚΛΗΡΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΟΥΛΑ Κ ΜΕ ΣΥΝΕΧΗ ΧΡΗΣΗ ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ...ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΜΑΜ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,,Κ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ.

Υ.Γ(ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΠΟΥ ΥΠΕΦΕΡΕ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ(ΥΠΕΦΕΡΕ ΟΜΩΣ)ΤΗΣ ΕΤΡΙΨΑ ΤΑ ΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΛΙΓΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ,,ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ.ΑΥΤΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale beroiotisa to mastouroses to paidi?xaxaxaxaxa , ti mundisal oute na tin vlepei i dikia ,ou giafto vazo bexident bebe,tis aresei pou exei glukoruza k mou glufei k to daxtulo to trelokomeio mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athena μου κουραγιο. Και ο δικός μου ξεκίνησε τα ίδια, με τα 2 χέρια και ό,τι άλλο βρει στο στόμα και απειρη σιελόροια. Προχτές βράδυ που πονούσε πολύ δοκίμασα κατι που διάβασα στο what to expect the 1st year και έπιασε. Πήρα ένα λεπτό πανάκι ρεψίματος και έβαλα μέσα ένα παγάκι. Υστερα το εσφιξα με το χερι ώστε να μην φευγει το παγάκι και του το έβαλα να ακουμπήσει στα ούλα του. Πρέπει να τον ανακούφισε πολύ γιατι αρχισε να το ρουφαει και να το δαγκωνει σαν τρελός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

αληθεια και εμενα κοντευει τωρα δυο μηνων και χωνει ολο το χερι μεσα στο στομα και τα τριβει τα ουλα της και κλαιει, μπορει δηλαδη απο τοσο νωρις boymamma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΗ.ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΣΙΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΔΕ ΚΡΥΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ??ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athena έγραψε:

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΗ.ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΣΙΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΔΕ ΚΡΥΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ??ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ.

Athena και εγω το ειχα σκεφτει...χιχι!!! :woohoo: :P

βασικα κοριτσια δεν θυμαμαι αν το εχω ξαναγραψει αλλα εχω διαβασει οτι καλο ειναι να αποφευγονται τα μασητικα που εχουν μεσα υγρο και παγωνει στο ψυγειο γιατι ειναι επικυνδυνο αμα σπασει και το καταπιουν τα παιδια προκαλει δηλητιριαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...