Μετάβαση σε περιεχόμενο

Diapercakes 100% πρωτότυπο 1000% χρήσιμο


Recommended Posts

Diapercakes επί το ελληνικότερο "τούρτα με πάνες" (ναι!! πάνες pampers) νομίζω πως είναι το πιο πρωτότυπο δωράκι για το νέο μωρό.

Ηδη παράγγειλα για μια βάφτιση (παιδάκι 14 μηνών) ένα σχέδιο με πυζαμακια και παραμυθάκια αλλά και μία (για νεογέννητο) για το μωράκι που έρχεται του αδελφού μου.

Ηξερα πως ήταν μεγάλη μόδα στην Αμερική το είχα δει και στο sex & the city και τώρα ήρθε και στην Ελλάδα.

το site είναι www.diapercakes.gr

Τα έχετε δεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου πολυάρεσε για δυο λόγους. Πρώτος είμαι φαν της βιολογικής πάνας και είναι ουτοπία να θεωρούμε ότι ένα μάτσο πάμπερς που θα πάρει κάποιος μια φορά θα μας σώσει και 2ον κάποια από τα προιόντα του είναι από τα τζάμπο..Είχα δει μια παραλλαγή του συγκεκριμένου με πάνες οικολογικές και άλλα τέτοια οικολογικά προιόντα. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο. Βέβαια γούστα είναι αυτά και διαφέρουν!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν λες βιολογική πάνα εννοείς το diaperclothing με τις πάνες που πλένονται? Γιατί ένα τέτοιο diapercakes κοστίζει πάνω από 200€ :unsure: .

Τώρα αν εννοείς τις βιοδιασπώμενες πάνες moltex πχ ναι, φτιάχνει και μάλιστα έχει αν κάποιος θέλει και φορμάκι από βαμβάκι βιολογικής καλλιέργειας και βιολογικά προιόντα weleδα αφρόλουτρο-σαμπουάν, κρέμα για την αλλάγη της πάνας και άλλα αν κάποιος θέλει να βάλει επάνω.

Μόνο που το site είναι ερασιτεχνικό και κάπως πίσω. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές εννοούσα αλλά έχεις δίκιο με το κόστος. Εκτός κι αν πρόκεται για πολύ κοντινό σου πρόσωπο και θες να του τις κάνεις δώρο. Εγώ για παράδειγμα στην κοπέλα του αδερφού μου που έιναι έγκυος και ξέρω ότι θα τις χρησιμοποιήσει έχω σκοπο να τους τις κάνω δώρο. Ενα ακριβό δώρο που θα χρειαστεί μέχρι το μωρό να πάει 3 ετών..

Πάντως ναι..μοιάζει λίγο ερασιτεχνικό το σάιτ..χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τέτοιες πάνες υφασμάτινες να ψαχτείς στο εξωτερικό μέσω ιντερνετ γιατί εκεί κοστίζουν τα μισά λεφτά από ότι στην Ελλάδα

το είχα κοιτάξει και εγώ αλλά είναι λίγο δύσκολο για εργαζόμενη μητέρα ασε που δεν τις δέχονται και στους παιδικούς σταθμούς.

Πάντως ΑΥΤΟ είναι πραγματική οικολόγια και βγάζω το καπέλο στην μαμά που δεν θα αφήσει πίσω της τόννους σκουπίδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνεις λάθος..εμένα το δέχτηκαν στον παιδικό σταθμό και μάλιστα εκεί που είναι το πρόβλημα δηλαδή τα κακά, υπάρχει ρολό βιοδιασπώμενο αρκετά οικονιμικό στα χρήματα, σαν χαρτί κουζίνασ είναι που το τοποθετείς μέσα στην πάνα και όταν κάνει κακά το πιάνεις και το πετάς. Οπότε δεν χρειάζεται επιπλέον καθάρισμα από τα κακά και μπαίνει κταυθείαν στο πλυντήριο. Επίσης αν πάρεις μια 20αριά θα πληρώσεις βέβαια μπόλικα αλλά θα είναι μια κ έξω και θα σου μείνουν μέχρι να μάθει το γιογιο. Ας μην βγαίνω εκτός θέματος..πλέον το θεωρώ ανώφελο να χρησιμοποιούμε τα απλά πάμπερς..πάλι σας τα έπρηξα με τις οικολογικές ε;; Συγχωράστε με κορίτσια αλλά είμα φανατική και μου αρέσουν τρελά!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Λοιπόν αυτό θα σε ενδιαφέρει τότε γιατί στο www.diapercakes.gr μπορείς να πάρεις καλαθάκι με βιολογικά προιόντα weleδα για δώρο στο νεογέννητο όπως αυτό που να κοστίζει 30€

Περιλαμβάνει

1 λάδι σώματος 200ml

1 λάδι σώματος 200 ml

1 κρέμα για την αλλαγή της πάνας 75ml

1 παπάκι κουδούνιστρα

όλα σε ψάθινο καλαθάκι

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... CN0631.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πως τα καταφερα και στο καλαθάκι εγραψα άλλα αντ΄άλλα ;)

να πω τα σωστά

1 λάδισώματος καλέντουλας

1 αφόλουτρο σαμπουάν

1 κρέμα για την αλλαγή της πάνας

και την κουδουνίστρα-παπάκι

φτου!!!

και μια τούρτα που μου έφτιαξαν για ένα μωράκι

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... CN0639.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω φτιάξει ήδη 2 φορες και θα φτιάξω και ακομα ενα οταν επισκεφτουμε το καινουργιο ξαδερφάκι . Ειναι πανευκολο , με οδηγιες απο το ytube τα έκανα και εβαλα οικολογικές πανες ΜΟΛΤΕΧ και διάφορα πραγματακια που μου φανηκαν χρήσιμα . :)

Αρεσαν παρα πολυ και εκαναν εντύπωση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλη οι μολτεχ δε μου αρεσαν και πολυ. Οι πλενομενες μου ρεσαν πιο πολυ. Εστρωσαν πιο ωραια στον πισινο του Χριστοφορου. Βεβαια η μαμα μουπου τν προσεχει οταν ειμαι στη δουλεια μου δηλωσε οτι δε προκειτε να πλυνει πανα, οποτε οταν ειναι στη μαμα πανα απο τα Lidl και οταν ειναι σπιτι πλενομενες!!!

Εμενα μου εκαναν μια τετοαι δωρο απο αμερικη- το εστειλε μια φιλη μου , ηταν βεβαια στραπατσαρισμενο αλλα οι πλενομενες πανες ειναι μουρλια, τα αφρολουτρα τα εχουμε ακομα γιατι παρολο που δεν κανουν αφρο, θελει πολυ μικρη ποσοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Εμενα παλη οι μολτεχ δε μου αρεσαν και πολυ. Οι πλενομενες μου ρεσαν πιο πολυ. Εστρωσαν πιο ωραια στον πισινο του Χριστοφορου. Βεβαια η μαμα μουπου τν προσεχει οταν ειμαι στη δουλεια μου δηλωσε οτι δε προκειτε να πλυνει πανα, οποτε οταν ειναι στη μαμα πανα απο τα Lidl και οταν ειναι σπιτι πλενομενες!!!

Εμενα μου εκαναν μια τετοαι δωρο απο αμερικη- το εστειλε μια φιλη μου , ηταν βεβαια στραπατσαρισμενο αλλα οι πλενομενες πανες ειναι μουρλια, τα αφρολουτρα τα εχουμε ακομα γιατι παρολο που δεν κανουν αφρο, θελει πολυ μικρη ποσοτητα

Συμφωνώ κι επαυξάνω!!!:) Κι εμείς τα ίδια βιώνουμε μη νομίζεις!!!χαχαχαχαα...το πρωι που τον βλέπει ο μπαμπάς μου του βάζει απλές πάνες και όταν γυρνάω του βάζω τις βαμβακερές..ειλικρινά δεν τις χωνεύω τις άλλες..τίγκα στο τζελ είναι!!! απαπαπαπαπαπαπαααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

...και Χριστουγεννιατικη "τούρτα με πάνες" για νεογέννητο έφτιαξαν με φορμάκια με αγιοβασιλάκια και χιονάνθρωπους και καλτσάκια

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... CN0709.jpg

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... CN0707.jpg

Νομίζω βέβαια η πρώτη μου άρεσει πιο πολύ που μέσα στην " χριστουγεννιάτικη κάλτσα" έχει κουβερτούλα, φορμάκι, σαλιάρα, καλτσάκια, σε ροζ ή μπλε ανάλογα με το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΝΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ ΝΟΝΑ ,ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΜΠΙΤΖΑΜΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ .ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΤΟΤΥΠΗ ΕΣΤΕΙΛΑ MAIL KAI STHN MAMA KATI ΣΤΟ FACE KAI STHN ETAIREIA ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΜΕΣΑ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ,νομιζω οτι θελω να τις παραγγειλω λογο του οτι δεν εχω χρονο να τις κανω μονη μου!

αλλα επειδη εστειλα σε μια κοπελα στο face kai στην εταιρεια ,αλλα απαντηση δεβ πηρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...