Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ-ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?????


eirininik

Recommended Posts

ΚΟριτσακια μου γεια σας καιπαλι....λοιπον...την παρασκευη που θα μας ερθει θα παω να κανω την αυχενικη διαφανεια...και ηθελα να ρωτησω ποσο κοστιζει...ετσι να εχουμε μια ιδεα.....σας ευχαριστω πολυ.....φιλιαααααααααααααααααα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...ακριβώς την ίδια απορία έχω και γω κορίτσια...θα κανω και γω την ερχόμενη Τετάρτη..

σε ποιά βδομάδα είσαι φίλη μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ 115Ε ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ?ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΤΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ?ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ.ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΜΟΥ.Κ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΡ-Α ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΥΜΕΤΟΧΗ 25 ΕΥΡΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο επειη εγω ειμαι παλια μαμα εινι ηδη 5 ετων ο γιος μου τοτε υπηρχε η αυχενικη και το αλφα τεστ αμεσως μετα στην ουσια ηταν η μια εξεταση συμπληρωμα της άλλης η αυχενικη μετρουσαν με υπερηχο (εμενα αυτο μου το εκαννε ο γυναικολος γος μου και δνε πληρωσα ) και το αλφα τεστ ηταν μια μικροβιολογικη εξεταση για να δουν κατι τιμες και μαζι ενα υπερηχο στην κοιλιτσα γιανα δουν το μωρο και συγκριναν τις τιμες .Αυτο το εκανα στο αλεξανδρα και ειχα δωσει τοτε το 2004 17 ευρω αλλα τα πηρα πισω απο το ταμειο μετα .Πειτε μου τι ειναι το papp-a

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eirininik έγραψε:

ΚΟριτσακια μου γεια σας καιπαλι....λοιπον...την παρασκευη που θα μας ερθει θα παω να κανω την αυχενικη διαφανεια...και ηθελα να ρωτησω ποσο κοστιζει...ετσι να εχουμε μια ιδεα.....σας ευχαριστω πολυ.....φιλιαααααααααααααααααα.......

eirininik δεν κοστιζει κατι απο οσο ξερω.

Ειμαι απο Θεσσαλονικη και η γιατρος μου μου την χρεωσε στην κανονικη επισκεψη που ειχα να κανω.

Δηλ. 40 ευρω.

Ποσων εβδομαδων εισαι?

Μαρτιο γεννας?

Αντε με το καλο!

Α! Μην φανταστεις οτι ειναι καμια ειδικη εξεταση.Απλα μετρανε τον αυχενα και βλεπουν τα νουμερα.

Οσο για το ειδικο τεστ για την τριπλη φετοπρωτεινη (αν δεν κανω λαθος)

εμενα με εστειλε σε εξωτερικο ιατρειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα η γυναικολογος μου σε αλλο γιατρο με εστειλε...

αννιω μου μου εχει δωσει πητ 03/04...

βουλα μου εχω ασφαλεια δημοσιου οποτε θα τα παρω τα χρηματα παλι πισω απλα ηθελα να ξερω ποσο στοιχιζει....κοπελες σας ευχαριστω παρα πολυυυυυυ....φιλακια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΤΟ 'ΜΗΤΕΡΑ' 138€ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΑΦΧΑΙΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΟ ΈΜΒΡΥΟΜΗΤΡΙΚΗ 150€ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την έχω κάνει ακόμα, αλλά επειδή έκλεισα ραντεβού και ρώτησα τις τιμές, έχουμε:

110 ευρώ αυχενική διαφάνεια

+

110 ευρώ PAPP A

Σύνολο 220 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BABINA ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΟΥΝ ΤΟΣΟ;ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ;ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ.ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ 120 Κ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΠΑΠ-Α ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΚΙ στο τηλέφωνο τόσο μου είπανε...

Βασικά δεν ήξερα καθόλου τις τιμές αλλά από αυτά που διάβασα στο forum μάλλον είναι τσιμπιμένες.

Όταν με το καλό θα πάω να κάνω τις εξετάσεις θα διπιστώσω εάν έχει γίνει κάποιο λάθος (χλωμό βέβαια!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου τελικα πληρωσα 50 ευρω....για την αυχενικη διαφανεια....

συγνωμη να κανω μια ερωτηση????τι ειναι η p-appa????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eirininik έγραψε:

εγω κοριτσακια μου τελικα πληρωσα 50 ευρω....για την αυχενικη διαφανεια....

συγνωμη να κανω μια ερωτηση????τι ειναι η p-appa????

Το Pap-A είναι μια συμπληρωματική εξέταση αίματος που μαζί με την αυχενική δίνει την τελική πιθανότητα για σύνδρομο Down.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...