Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικο Τεστ και αγχοσ!


yolle

Recommended Posts

Αγαπητα κοριτσια να μαι και εγω.Χαθηκα λογω διακοπων αλλα επιστρεφω με νεα.Λοιπον μετα απο 3 μηνες προσπαθειων πανω που ειπαμε οτι κατι δεν παει καλα πηγαμε διακοπες και μαλλον τα νεα ειναι θετικα.Να τα παρω απο την αρχη.

Τελευαταια περιοδος 25/7/09,ελεύθερες επαφές χώρις προγραμμα(για πρώτη φορά δεν είμασταν με το ρολόι στο χέρι.)Παρεπιπτόντως πήγα στην Μήλο και ανεβοκατέβαινα βουνά,φαγαμε πολύ και ήπιαμε πολύ(δεν το περιμέναμε).

Περίμενα περίοδο το Σάββατο με τρελούς πόνους σαν να είχα ήδη αδιαθετήσει αλλά την Κυριακή χτές όλα σταμάτησαν.Σήμερα είπα να κάνω ένα τεστ έτσι για να μου φύγει γιατι δεν το περίμενα.Και τελικά το τέστ βγήκε φωτεινό φωτεινό θετικό με ένα σταυρό ξεκάθαρο.Με άκουσαν ολοι γιατί αλλο να το περιμένεις και αλλο να το βλέπεις.Πήρα το γιατρό μου κατευθείαν και μου είπε να κάνω β χοριακή και να τον δώ την τετάρτη.Κορίτσια έχουν κοπεί τα πόδια μου για πρώτη φορά στην ζωή μου.Είμαι με ένα ερώτημα τώρα τι κάνουμε?Δεν το έχω συνηδητοποιήσει όσο και αν το προσπαθούσαμε.Τελικά αν ολα πάνε καλά γιατί δυστυχώς παλαιότερα είχα σε πιο μικρή ηλικία μια αποβολή απροσδιόριστη στον πρώτο μήνα(μακριά απο εμάς) θα λέω οτι καλυτερα να μην προγραμματίζεις τίποτα θα έρθει μόνο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητήρια!!!!!!

Κι εγώ έχω άγχος και σε καταλαβαίνω, χωρίς να έχω κάποια αποβολή στο παρελθόν, αλλά ξέρεις τί λέω στον εαυτό μου για να ηρεμώ; Αν είναι να κάτσει η εγκυμοσύνη, θα κάτσει ό,τι και να κάνω, αν είναι να μην κάτσει, δεν θα κάτσει. Δεν εξαρτάται από μας τελικά. Κι εγώ έχω παραδείγματα φίλων μου που χωρίς να κάνουν τίποτα απέβαλαν και άλλες που έπλεναν χαλιά και κουβάλαγαν κούτες γέννησαν μια χαρά! Οπότε δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyxaristw chrysoula mou!

pepita se eyxaristw poly tha paw sto giatro thn tetarth kai tha akoysw tis odhgies tou kata gramma.esy pote to emathes?exeis paei sto giatro?sygxarhthria kai se sena.otan symvouleva tis alles files apo edw elega ta kalytera twra poy eimai sthn allh akrh ta exw xamena.To kserw oti den prepei na axnonomai kai oti ola tha pane kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle έγραψε:

Eyxaristw chrysoula mou!

pepita se eyxaristw poly tha paw sto giatro thn tetarth kai tha akoysw tis odhgies tou kata gramma.esy pote to emathes?exeis paei sto giatro?sygxarhthria kai se sena.otan symvouleva tis alles files apo edw elega ta kalytera twra poy eimai sthn allh akrh ta exw xamena.To kserw oti den prepei na axnonomai kai oti ola tha pane kala.

Το έμαθα ενώ έλειπες διακοπές! Βασικά ήμουν κι εγώ διακοπές και περίμενα από μέρα σε μέρα να αδιαθετήσω. Ο κύκλος μου δεν είναι πολύ σταθερός, από 22-29 μέρες. Την 31η μέρα πήρα τη γιατρό μου και μου είπε αφού δεν έκανα τεστ ας κάνω κατευθείαν χωριακή. Της είπα τα αποτελέσματα τηλεφωνικά και ήμουν περίπου 5 εβδομάδων! Πρώτη επίσκεψη θα πάω την επόμενη Δευτέρα που θα έχω κλείσει 6 εβδομάδες για να κάνω και τον πρώτο υπέρηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou ki egw mia apo ta idia, me thn diafora oti den exw kanei to testaki akoma.. parakseyh-savvato perimena rwssous alla tipota, ponaga ki egw poli kai eixa ola ma ola ta symptwmata! Stadiaka apo xthes expoun arxisei na upoxwroun!!! Sygxarhthria polla gia to thaymataki pou tha fereis sthn zwh ..makari na exw ki egw eyxarista nea...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια!!Τι ωραια νεα!!!Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη!! Cool oλα θα πανε καλα!!Ξεκινα το πιο ομορφο ταξιδι σου για τη μητροτητα .... να το χαρεις οσο μπορεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E afou leei o laos think positive..:woohoo: tha kanw to idio tha paw sto giatro kai tha sas enhmerwsw.,sas eyxaristw oles mesa apo thnkardia mou perasa polla vradia diavazontas tis istories olwn kai psaxnontas koina shmia stis istories mas..:) sas eyxaristw oles gia tis eyxes sas...hdh metraw tis meres kai pote tha ton/thn krataw sta xeria mou,Nwris e??? :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι! Χωρίς πρόγραμμα, άγχος και γενικά ωράριο! Όποτε κάτσει που λένε!! Και σε μένα κάπως έτσι ήρθε! Στον 3ο μήνα προσπαθειών κι εκείνο το μήνα έπινα και κάπνιζα σαν την τρελή γιατί απλά έλεγα αποκλείεται να έρθει! Βέβαια μόλις βγήκε θετικό, κόπηκαν όλα μαχαίρι!! :P

Εύχομαι να έχεις μια καλή κι ήρεμη εγκυμοσύνη, με το καλό να υποδεχτείς ένα γερό μωράκι!! Συγχαρητήρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dalia mou kai elpro mou sas eyxaristw.dalia dystyxws kapnizw ekana to teleytaio ligo prin to test ti na pw.to skeftomai alla kratiemai.makari na hmoun sthn kathgoria twv gynaikwn pou den antexoun oyte thn myrwdia.tha moy peis twra kanate prospathies kai kapnizes e nai vareste me.an exete tips gia to pws tha to vgalw apo to kefali moy akouw.,,:))Einai periergo na eisai kapnisths mexri tis 15:00 kai meta tipota.Sygnwmh an neyriasoun merikes me thn apanthsh alla tha ta kataferw filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

YOLLE ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑ

ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ!!!!!!!

ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΠΟΛΛΑ ΤΣΙΓΑΡΑ,ΑΛΛΑ

ΤΙ ΛΙΓΑ ΤΙ ΠΟΛΛΑ.....

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ

ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΑ ΕΠΑΙΞΑ!!!!!!!!!!:blink:

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕ

ΟΤΙ ΚΑΡΔΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ (ΜΙΚΡΟ ΣΑΝ ΦΑΣΟΛΙ),ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ

ΤΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΟΥ

ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...