Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΧΥΤΡΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΝΑ ΠΑΡΩ?


Recommended Posts

ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΛΕΩ ΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΧΥΤΡΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.. ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΡΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ..

ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕ ΠΑΝΤΑ ΠΟΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ, ΕΥΚΟΛΗ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ (ΒΑΣΙΚΟ!!!!) ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΓΕΥΣΤΙΚΑ ΦΑΓΗΤΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!! Εγω εχω της fissler(μαλλον λαθος το γραφω!:P ) αυτο το σετ των δυο που αλλαζουν καπακι!Με μαυρο χερουλι!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη αν και.............

Δεν κανουν απο μονες τους ωραια φαγητα!!!!!Πρεπει κ εγω να βαλω το χερακι μου!! :P :laugh:

Αν μαθεις να υπολογιζεις τους χρονους κερδιζεις πολυ σε χρονο!!Βεβαια εγω-μαθημενη απτις κοινες κατσαρολες- τα βγαζω πολλες φορες νιανια τα φαγητα γτ δεν μπορω να κατανοησω πως γινεται να ειναι ετοιμα τα φασολακια σε 10(κ λιγοτερο!!1 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα από την Ιταλία της Lagostina που την βρήκα προσφορά και δεν το μετάνιωσα! Από 150 ευρώ την πήρα 50 από outlet! Τέλεια επιλογή! Εύκολη στην χρήση, νόστιμο φαγητό, ασφαλής! Για να ανοίξει βγάζει την πίεση και κατεβαίνει μια βαλβιδούλα αλλιώς δεν ανοίγει με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μητέρα μου έχει μαγαζί με κουζινικά οπότε από ας πούμε εμπειρία, θα έλεγα οι fissler είναι από τις καλύτερες σαν ποιότητα, αλλά εγώ επειδή προτιμώ την ευκολία πήρα την clipso της tefal που έχει το πιο εύκολο άνοιγμα-κλείσιμο και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Όλες πάντως έχουν βιβλιαράκι με οδηγίες και συνταγές και γράφουν και χρόνο μαγειρέματος ανάλογα το φαί. Τώρα που την έχω αναρωτιέμαι πώς ζούσα χωρίς χύτρα τόσο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω αυτην της tefal με το ευκολο ανοιγμα και κλεισιμο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.βασικα για καλη χυτρα ανεξαρτητως μαρκας κατα την αποψη μου θα πρεπει να διαθεσεις γυρω στα 150-200 για να την κρατησεις για χρονια.αν μπορεις να δωσεις τοσα νομιζω οτι παιρνεις μια αξιοπρεπη χυτρα καλης ποιοτητος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έχω πάρει από το Praktiker ένα σετ των 2- μεγάλη και μικρή με 2 καπακια - χύτρας και γιάλινο και σχαρα, μαρκά PRAKTIKA Γερμανική - πάρα πολυ καλύ ποιοτητα, μαγειρευω 3 χρόνια.

Ηταν προσφορα κα η τιμή ήταν 56 νομιζω ευρώ - τιποτα!

Εγω οταν ανεβαίνει η βαλβίδα κλεινω το μάτι και και θέλει 15-20 λεπτα περίπου για φαγητα χωρίς κρέας και 2 φορες έτσι αν έχει κρεατικά!

Μεγάλη οικονομία και ρευματος και χρόνου και υγειενά φαγητά με πλούσια γευση και περισσότερς βιταμίνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALEXY, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΧΑ, ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ! ΑΛΗΘΕΥΕΙ Η ΟΧΙ? Α! ΤΗΣ ΦΙΣΛΕΡ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα κοριτσια, πιστευω οι φισλερ και τεφαλ ειναι οι καλυτερες. τωρα για να βγουνε νοστιμα τα φαγητα,...απο την μαγειρισσα εξαρταται!

οσον αφορα τις βιταμινες, μιας και ειμαι καθηγητρια οικιακης οικονομιας, γενικοτερα τα θρεπτικα συστατικα για να διατηρηθουν πρεπει το νερο της χυτρας να ειναι ηδη ζεστο πριν βαλουμε το φαγητο μεσα, ειτε ειναι κρεας ειτε λαχανικα ειτε οσπρια. δηλ. εχουμε το καπακι ανοικτο στην αρχη μεχρι να ζεσταθει το νερο και μετα βαζουμε μεσα το φαγητο. αυτο το κανουμε και με τον φουρνο, δηλ να ειναι προθερμασμενος πριν και παλι στα βραστα φαγητα να ειναι ζεστο το νερο... ετσι διατηρουνται τα θρεπτικα συστατικα!

και μια συχνη ερωτηση...αν κανουμε βραστο κοτοπουλο στη χυτρα, και βαλουμε το κοτοπουλο μεσα στο νερο κατευθειαν, χωρις να εχει ζεσταθει, και μετα πιεις το ζουμι, παλι δεν εχεις παρει τα θρεπτικα συστατικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Δεν κανουν απο μονες τους ωραια φαγητα!!!!!Πρεπει κ εγω να βαλω το χερακι μου!! :P :laugh:

Αν μαθεις να υπολογιζεις τους χρονους κερδιζεις πολυ σε χρονο!!Βεβαια εγω-μαθημενη απτις κοινες κατσαρολες- τα βγαζω πολλες φορες νιανια τα φαγητα γτ δεν μπορω να κατανοησω πως γινεται να ειναι ετοιμα τα φασολακια σε 10(κ λιγοτερο!!1 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:laugh: :laugh: :laugh:

Έτσι την πατάω κι εγώ!! Μια από τα ίδια!! Λέω, μπα σιγά να μην έγιναν κιόλας.. και τελικά τα κάνω νια νια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εδω και 10 χρονια παντρεμενη μαγειρευω με την χυτρα της fissler συγκεκριμενα εχω παει το σετ quatro τι ειναια υτο ;ειναι δυο σκευη που εχουν διαφορετικα καπακια και τα άλλαζεις και ετσι εχει τη δυνατοτητα να εχιεα μια χυτρα 8 λιτρων και ενα βαθυ τηγανι και αν λαλλαξεις τα καπακια εχεις μια μεγαλη κατσαρολα και μια μικροτερη χυτρα .

Το μηστικο στη χυτρα ειανι να βαζεις τα υλικα να βαζεις πολυ λιγο νερο και να χαμηλωνεις τη φωτια μιλις σηκωθει η βαλβιδα .Η χυτρα ειναι οτι καλυτερο χρειαζετε η γναικα αυτο ακι το πληντηριο πιατων δεν το άλλαζω με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω κορίτσια έχω τη τεφαλ και είμαι υπερ-ευχαριστημενη!!!Μου πήρε βεβαια καποιο διαστημα να τη συνηθίσω,να μην καιω τα φαγητά ή να μη τα κανω νιανια αλλά τα καταφερα και κερδίζω τουλαχιστον 50%περισσοτερο χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΚΟΥΖΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΧΥΤΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!

ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ

ΨΩΝΙΖΑΜΕ ΠΕΡΥΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ.

ΠΗΡΑ ΤΕΦΑΛ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΑΥΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ!!!ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω pyramis πολύ καλή και η δική μου.Την είχα και κάθονταν γιατί φοβόμουν να τη χρησιμοποιήσω αλλά τώρα με το μωρό μου έλυσε τα χέρια.Πραγματικά εχανα τόσο καιρό που δεν τη χρησιμοποιούσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ηθελα να ρωτησω εσεις που εχετε την clipso της tefal μεινατε αληθεια ικανοποιημενες;:(

εγω εχει κατι μηνες που την πηρα ,(αγορασα τη μεγαλη κιολας να χωραει μπολικο φαγητο!):P

κ ειναι ολο προβληματα,μονο μια φορα μαγειρεψε σωστα!

το προβλημα της ειναι οτι τρεχουν τα νεα απο το πλαι!:woohoo:

μιλαμε εχω σκασει! εχω πεταξει μοσχαρακι που πηγε συννεφο,αφου μου το αφηνε ωμο!

κ μαλιστα προσπαθησα να την κλεισω οσο καλυτερα γινοτανε,ετσι με μια πετσετα στα χερια σκουπιζα τα νερα που ετρεχαν ποταμι! κ αντε μετα να καθαριζω κ την κεραμικη!

την πηγα κ στο service μου ειπανε οτι ειναι οκ.

εχθες μαγειρεψα φασολακια τα ειχα 40 λεπτα! τιποτα ωμα μου τα βγαλε!:ohmy:

κ τα εβαλα σε αλλη χυτρα που εχω !

Πειτε μου βρε κοριτσια γιατι θα σκασω!:(

κ ελεγα να παρω της fissler,αλλα αυτη φαινοταν πιο πρακτικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

γεια σας και απο μενα κοριτσια, πιστευω οι φισλερ και τεφαλ ειναι οι καλυτερες. τωρα για να βγουνε νοστιμα τα φαγητα,...απο την μαγειρισσα εξαρταται!

οσον αφορα τις βιταμινες, μιας και ειμαι καθηγητρια οικιακης οικονομιας, γενικοτερα τα θρεπτικα συστατικα για να διατηρηθουν πρεπει το νερο της χυτρας να ειναι ηδη ζεστο πριν βαλουμε το φαγητο μεσα, ειτε ειναι κρεας ειτε λαχανικα ειτε οσπρια. δηλ. εχουμε το καπακι ανοικτο στην αρχη μεχρι να ζεσταθει το νερο και μετα βαζουμε μεσα το φαγητο. αυτο το κανουμε και με τον φουρνο, δηλ να ειναι προθερμασμενος πριν και παλι στα βραστα φαγητα να ειναι ζεστο το νερο... ετσι διατηρουνται τα θρεπτικα συστατικα!

και μια συχνη ερωτηση...αν κανουμε βραστο κοτοπουλο στη χυτρα, και βαλουμε το κοτοπουλο μεσα στο νερο κατευθειαν, χωρις να εχει ζεσταθει, και μετα πιεις το ζουμι, παλι δεν εχεις παρει τα θρεπτικα συστατικα!

Σούπερ οι πληροφορίες σου!

Σε ευχαριστούμε πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου βγαζει κ απο τη μια πλευρα κ απο την αλλη σταζει συνεχεια με αποτελεσμα να μενουν ωμα τα φαγητα!

τι λαθος κανω θα σκασω!

εχει κανενα κολπο στο κλεισιμο,οταν την κλεινω γυριζει σβουρα ολοκληρο το καπακι ,μηπως δε τη βαζω στη σωστη θερμοκρασια; εσυ στο ποσο τη βαζεις Πιτερ Παν;εγω ξεκινω στο 7 κ μολις σφιριξει τη βαζω στο 4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μαμά μου χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια την Pyramis. Τέτοια αγόρασα κι εγώ και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη. Είναι και οικονομικές σε σχέση με τις άλλες μάρκες. Πήρα την πιο μεγάλη 10 λίτρων περίπου 110 ευρώ (αν θυμάμαι καλά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω εργαζομαι στην electronet της ξανθης.εγω ψηφιζω της tefal την clipso.κορυφαιες βεβαια ειναι και οι fissler αλλα θεωρω οτι η tefal ειναι πιο ευκολη στην χρηση και στο κλεισιμο φυσικα.εγω δεν χρησιμοποιω ακομη αλλα αυτο το οτι σταζουν πρωτη φορα το ακουω κανενας πελατης μας δεν εχει αναφερει τετοιο προβλημα και οι συγκεκριμενες εχουν πουληθει σε μεγαλο ποσοστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BEBISNIK έγραψε:

κοριτσια εγω εργαζομαι στην electronet της ξανθης.εγω ψηφιζω της tefal την clipso.κορυφαιες βεβαια ειναι και οι fissler αλλα θεωρω οτι η tefal ειναι πιο ευκολη στην χρηση και στο κλεισιμο φυσικα.εγω δεν χρησιμοποιω ακομη αλλα αυτο το οτι σταζουν πρωτη φορα το ακουω κανενας πελατης μας δεν εχει αναφερει τετοιο προβλημα και οι συγκεκριμενες εχουν πουληθει σε μεγαλο ποσοστο!

Συμφωνώ με την ΒΕΒISΝΙΚ.Και εγώ αυτήν έχω και ειμαι πολύ ευχαριστημένη:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

εγω εδω και 10 χρονια παντρεμενη μαγειρευω με την χυτρα της fissler συγκεκριμενα εχω παει το σετ quatro τι ειναια υτο ;ειναι δυο σκευη που εχουν διαφορετικα καπακια και τα άλλαζεις και ετσι εχει τη δυνατοτητα να εχιεα μια χυτρα 8 λιτρων και ενα βαθυ τηγανι και αν λαλλαξεις τα καπακια εχεις μια μεγαλη κατσαρολα και μια μικροτερη χυτρα .

Το μηστικο στη χυτρα ειανι να βαζεις τα υλικα να βαζεις πολυ λιγο νερο και να χαμηλωνεις τη φωτια μιλις σηκωθει η βαλβιδα .Η χυτρα ειναι οτι καλυτερο χρειαζετε η γναικα αυτο ακι το πληντηριο πιατων δεν το άλλαζω με τιποτα

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...

ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ FISSLER QUATRO ΚΑΙ ΔΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ.

ΕΙΔΙΚΑ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΤ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΚΑΤΑΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ.!!

ΚΑΙ ΓΙΘΑ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria έγραψε:

Βανια έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...

ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ FISSLER QUATRO ΚΑΙ ΔΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ.

ΕΙΔΙΚΑ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΤ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΚΑΤΑΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ.!!

ΚΑΙ ΓΙΘΑ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ!![/quote:3vkbeamd]

Και εγω αυτη εχω!!Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...