Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ!


bobiraki

Recommended Posts

Καλημερα, έχω μια απορία... έχουμε κι εγώ και ο σύζυγός μου ουρολοίμωξη(κολλήσαμε ο ένας τον άλλον!) αλλά ταυτόχρονα κάνουμε προσπάθειες για να μείνω έγκυος. Το πρόβλήμα είναι ότι ο γιατρός μας είπε να παίρνουμε και οι δύο ceclor των 750mg, ξέρει καμία μήπως άν θα εμπόδίσει την προσπάθειά μας??

Μίλησα με τον γιατρό μου φυσικά αλλά μου είπε αοριστίες, ότι και καλά άμα μείνω έγκυος η αντιβίωση δεν θα κάνει κακό στο έμβρυο (μιας και θα την παίρνω για 15 μέρες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι, αν και δεν ειμαι γιατρος δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα!αν δεν κανω λαθος(ειναι αυτα στο ασπρο κουτι με μια μπλε γραμμη έτσι δεν είναι?)τα συγκεκριμένα τα επαιρνα στην αρχή της εγκυμοσυνης γιατι ειχα ουρεοπλασμα! δεν θα κανουν κακο στο εμβρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σου

και περαστηκα

μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν ενδειξεις οτι η αντιβιωση στην αρχη μιας εγκυμοσυνης ή κατα τη διαρκεια προσπαθειων επηρεαζει ειτε την συλληψη ειτε το ιδιο το εμβρυο

εγω καμια βδομαδα πριν μεινω εγκυος επερνα αντιβιωση για βαρια ωτιτιδα που ειχα αλλα βεβαια τον ειχα ενημερωσει οτι ηθελα να μεινω εγκυος και μου εδωσε αντιβιωση που κανει και στην εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που επερνα αντιβιωση στην διαρκεια της εγκυμοσυνης μου λογω ουρολοιμωξης ειχα διαβασει στο συνταγολογιο και βεβαια μου το ειπε και ογιατρος οτι δεν υπαρχει προβλημα!Βεβαια ηταν amoxil για την ceclor δεν ξερω γιατι δεν διαβαζεις το συνταγολογιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα οτι μπορείς να το πάρεις σε περίοδο εγκυμοσύνης, απλα δεν έχω καταλάβει αν επηρεάζει την σύλληψη ή όχι.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις παντως οταν ειχαμε αναλογα προβληματα μας ειπ κ γυναικολογος κ ουρολογος να μην ερχομαστε σε επαφη για λιγο η με προφυλαξη για να φυγει εντελωσ το μικροβιο ετσι κ αλλιως για λιγο δεν ειναι η αντιβιωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο θα έλεγα και εγώ, ότι σε παρόμοια περίπτωση ο γιατρός μας είχε πει να αποφύγουμε τις επαφές για όσο καιρό θα κρατούσε η θεραπεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι κι εγω πηρα αντιβιωση στον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης.

Εξαλλου θα ειναι για πολυ λιγο η θεραπεια σου οποτε δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι.

Οι αντιβιωσεις που δινουν συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ελαφριες.

Φιλια και καλη προσπαθεια!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...