Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών γίνατε μανούλες;


Recommended Posts

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Κοριτσάρες, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι καθόλου αγχωμένη, αλλά κάπως στεναχωρεμένη.

Από το Σεπτέμβριο που θα πιάσω δουλειά, νομίζω θα είναι καλύτερα τα πράγματα, γιατί δε θα κάθομαι να το σκέφτομαι συνέχεια, θα έχω άλλα πράγματα να ασχολούμαι και να σκέφτομαι.

Να κοιμηθώ αμέσως μετά το σεξ δε γίνεται, γιατί εμείς είμαστε απογευματινοί τύποι, δε βοηθάει που μένουμε και με τους γονείς μου, και προτιμάμε το απόγευμα που λείπουν.

Ακόμα στο δεύτερο μήνα είμαστε, οπότε δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις. Το 25% με ηρέμησε, καθώς είναι προφανές ότι δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα!!!

Σας ευχαριστώ πάντως όλες για τις απαντήσεις σας, πραγματικά με ηρεμήσατε πολύ!!!!! :kiss:

Γλυκια μου ο,τι σου ειπαν ολες...οσο μπορεις να ξεαγχωθεις...να σχοληθεις με αλλα πραγματα και θα ερθει και το μωρακι σιγα σιγα

Διακοπες πηγατε;Θα πατε; Πιστευω βοηθουν πααααααρα πολυ!:P

Εγω εμεινα εγκυος με την 1η ελευθερη επαφη που ειχαμε, ημασταν σε διακοπες...κοριτσια ακριβως περσι τετοια μερα! Εχουμε γεννεθλια συλληψης@@@:woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διακοπές πήγαμε, αλλά χωριστά!!!!! Μη φανταστείτε τίποτα τρελλές καταστάσεις! Ο άντρας μου πήγε λίγο μετά το Πάσχα Θεσσαλονίκη για ένα τουρνουά σκάκι, και θα πάει και τέλη αυτού του μήνα Μυτιλήνη που είναι παντρεμένος ο αδελφός του και θα είναι και όλο το σόι μαζεμένο, για να τους δει. Εγώ πήγα τέλη Μαΐου-αρχές Ιουνίου Θεσσαλονίκη για το διδακτορικό μου, και μετά Αγγλία όπου σπουδάζει ο αδελφός μου. Οπότε, παιδί στις διακοπές δεν πιάνουμε!

Το πρόβλημα είναι ότι μένουμε με τους γονείς μου, και δε νιώθουμε άνετα. Συνήθως το κάνουμε απογεύματα που είμαστε μόνο μας σπίτι.

Όπως είπα και πριν, αυτό το μήνα δεν αγχωνόμουν, το σκεφτόμουν, όμως. Από τον άλλο μήνα τα πράγματα θα είνια καλύτερα, καθώς θα πιάσω δουλειά, και θα έχω άλλα πράγματα στο κεφάλι μου.

Σας ευχαριστώ κοριτσάρες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ βρε κορίτσια...

Κι εγώ τον πρώτο μήνα δεν τα κατάφερα. Τώρα περιμένω να δω αν καταφέραμε τίποτα με την δεύτερη προσπάθεια....

Πάντως όσο κι αν το θέλω δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι.... Συνέχεια είναι στο μυαλό μου. Χθες μάλιστα έμαθα και για μια φίλη μου ότι είναι έγκυος (yupi!!!!) και ενώ το είχα αφήσει λιγάκι πίσω μου και δεν το σκεφτόμουν το θέμα τώρα σκέφτομαι μόνο αυτό.... Δεν ξέρω τι να πω....

Τον προηγούμενο μήνα ήταν η πρώτη φορά που δεν με πονούσε η κοιλιά μου καθόλου όταν περίμενα περίοδο (συνήθως έχω πόνους 1-2 μέρες πριν)παρά μόνο την στιγμή που μου ήρθε.... και νόμιζα ότι ίσως να είμαι τυχερή... Καταλαβαίνετε απογοήτευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, Γεωργία, είναι πολύ ψυχοφθόρα η αναμονή. Βρισκόμαστε, λοιπόν, στο ίδιο σημείο, στο δεύτερο μήνα προσπαθειών. Είναι πάρα πολύ νωρίς πάντως, δεν μπορούμε ακόμα ν' απογοητευτούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΙΑ,ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ 9 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΖΑΛΙΣΕΙ ΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ.

ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕ΄ΛΗΞΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΙΑ.ΕΙΜΑΙ-ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ.Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙ.

ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΣΩ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΚΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ.

ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙ ΑΥΤΟ Χ Α Λ Α Ρ Α!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι βρε κορίτσια... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι όσο γίνεται... Όταν όμως σε ρωτάνε όλοι:"Πότε με το καλό ένα μωράκι?" και οι γονείς:"Άντε να μας κάνετε και ένα εγγονάκι τώρα" τι να τους πεις?

Δεν θέλουμε να πούμε σε κανένα τίποτα παρά μόνο όταν θα είμαστε σίγουροι ότι τα...καταφέραμε. Αλλά συνέχεια στο επαναφέρουν στη μνήμη!!! ΟΥΦ!!!

Τέλος πάντων, ελπίζω να έρθει σε όλες μας η χαρμόσυνη είδηση το συντομότερο δυνατόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, θα τους το κόψεις. Δεν θα ρωτάνει, πάει και τελείωσε. Εγώ το έκοψα σε όλους. Δε θα μας τρελλάνουν. Μια ξαδέλφη μου είχε πρόβλημα γονιμότητας, και επειδή το παιδί το ήθελε όσο τίποτε άλλο στον κόσμο, είχε πάθει σχεδόν κατάθλιψη. Έτσι και τη ρωτούσε κάποιος πότε θα κάνει παιδί, έβγαζε καπνούς και αφρούς. Να μη ρωτάνει τελείωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο! Στους γονείς μου το έκοψα ήδη... Για τα πεθερικά μου δεν μπορώ να κάνω κάτι... Είναι λίγο περίεργη η κατάσταση... Ελπίζω απλώς όλα να πάνε καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τα δικά μου πεθερικά άρχισαν να παραπονιούνται στον άντρα μου, γιατί μαζί μιλάμε στο τηλέφωνο μόνο, μία τόσο, δηλαδή περίπου 6-7 φορές το χρόνο!!!!! Ο πατέρας του παραπονιόταν ότι δε θα δει εγγονάκια απ' αυτόν, λες κι εμείς το παιδί θα το κάνουμε για να χαίρονται οι γονείς μας! Ο χαζός ο άντρας μου πήγε και τους είπε ότι αρχίσαμε προσπάθειες και τώρα θ' αρχίσουν να με συγκρίνουν με τις γυναίκες του δεύτερου γιού, που έμειναν και οι δύο έγκυες με τη μία (να μην πω για την πρώτη γυναίκα που έμεινε έγκυος και δεύτερη φορά και πήγε και το έριξε). Και τον άντρα μου θα τον συγκρίνουν με το γιόκα τους, που τους έδωσε 2 εγγόνια και είναι και ο αγαπημένος τους, επειδή ακολούθησε το δικό τους δρόμο, δηλαδή, παράτησε το σχολείο, έμαθε μια τέχνη, και δούλευε από μικρός από δω κι απο κει. Δεν είναι να ασχολείσαι...

Έτσι και αρχίσουν να ρωτάνε, θα του πω να τους το κόψει. Κι αν μου πουν εμένα τίποτα "είναι δικό μας θέμα", πάει και τελείωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια προσπαθήστε να μην αγχώνεστε από τον πρώτο κιόλας μήνα προσπαθειών γιατί θα τη χάσετε τη μπάλα!Σας το λέω από πρώτο χέρι!Εμένα μου πήρε ένα χρόνο και 2 μήνες για να συλλάβω και μάλιστα συνέλαβα όταν μου βγήκε τελείως από το μυαλό, επειδή λόγω ιατρικής εξέτασης που απαγόρευε επαφές για 20 μέρες, θεώρησα ότι έχασα όλες τις γόνιμες μέρες εκείνου του μήνα και είπα μέσα μου ¨οκ από τον επόμενο πάλι¨. Και τσουπ...το σποράκι...κι ας πήγα να πλυθώ αμέσως, όχι όπως όλες τις προηγούμενες φορές που σήκωνα τα πόδια ψηλά για ένα τέταρτο τουλάχιστο ή που κοιμόμουν όλη νύχτα χωρίς να πλυθώ. Προτείνω ωστόσο να κάνετε όσες δεν έχετε σταθερό κυκλο, έστω κανα δυο φορές, τα τεστ ωορρηξίας, απλώς για να διαπιστώσετε πάνω κατω πότε έχετε τις γόνιμες μέρες σας. Μπορεί να εκπλαγείτε...να μην είναι τις μέρες που νομίζατε...κι αυτό εκ πείρας σας το λέω. Τα κορίτσια που σας έγραψαν ότι έμειναν γρήγορα κι εύκολα εγκυούλες είναι οι εξαιρέσεις!!!Μην παρασυρθείτε και αναρωτιέστε ότι κάτι συμβαίνει με σας που δε συλλάβατε αμέσως, όπως η τάδε.Ναι ναι... κι αυτό εκ πείρας σας το λέω!Ναι είναι πολλά παρα πολλά τα κορίτσια που λαχταρούν ένα σποράκι στην κοιλίτσα τους, δεν είστε οι μόνες, κι αυτή η αγχωτική λαχτάρα είναι που μπλοκάρει τη γονιμότητα τη δική σας και του συντρόφου σας.Αχ ναι...και αυτό εκ πείρας σας το λέω!Ο φυσιολογικός χρόνος αναμονής για σύλληψη είναι ένας με ενάμισης χρόνο παρακαλώ!Ξεαγχωθείτε λοιπόν!!!Σας φιλώ...και...απολαύστε τις προσπάθειες ;) και θα γεμίσει ο τόπος με μωρά του έρωτα!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Dominique, γι' αυτό έκανα αυτό το post, μήπως και μου γράψουν όλες ότι κάνανε κανα χρόνο και ξεαγχωθώ, κι άρχισαν όλες να μου γράφουν ότι τα κατάφεραν απ' τον πρώτο μήνα!!!!

Για τεστ ωορρηξίας θα ρωτήσω και το γιατρό μου, αν και δε θέλω να κάνω, γιατί νομίζω θα αγχωθώ περισσότερο. Πάντως, αυτό το μήνα αποκλείεται να μην τις πετύχαμε, γιατί το κάναμε συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάρα μου με το ποστ σου θυμηθηκα ενα παρόμοιο που είχα ανοίξει πριν ενάμιση περίπου χρόνο και μου απαντούσαν κι εμένα τα ίδια.Ηθελα να τις πνίξω τις κωλόφαρδες!:laugh: Εχε χάρη που είναι καλά κορίτσια:P :P Γιαυτό και σου τόνισα ότι αποτελούν εξαίρεση!και σου μιλώ ειλικρινά!Οταν έμεινα έγκυος και πήγα να κάνω κάτι καλλιέργιες ρουτίνας που χρειαζόταν να δει ο γιατρός, έτυχε να πω στη γυναικολόγο που μου τις έκανε ¨ξέρετε προσπαθούσα πάνω από ένα χρόνο και είχα αγχωθεί¨ και τι μου λέει; ¨Ενα χρόνο;;;!!!Μα αυτό είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα!¨. Και το είπε τόσο ειλικρινά που με ξεάγχωσε, που με έκανε να συνειδητοποιησω ότι για να γουρλώνει αυτή τις ματάρες της έτσι, σημαίνει πράγματι ότι έτσι είναι!Και στο λέει μια κοπέλα που όταν πρωτογράφτηκε στο μάμμυ πήγε κατευθείαν στην κατηγορία ΄΄προσπαθώ εδώ και καιρό΄΄ όχι στο όπως λέει κι ο ίδιος ο τίτλος ΄΄θέλω να γίνω μαμά όμως ακόμα δεν έχω ξεκινήσει΄΄.Κατάλαβες;Δεν έχεις ακόμα ξεκινήσει παιδάκι μου!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ...ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΔΝΕ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ- ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΗΔΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΠΙΣΗΣ....ΑΣΤΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ- ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΨΕΙ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ- ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ, ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗ , ΝΑ ΔΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ..ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ..ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ...

ΑΧ!!!!! ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ για τα post σας! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω αγχωθεί. Στεναχωρέθηκα όταν άρχισαν τα συμπτώματα της περιόδου, τη Δευτέρα, το θέμα, όμως, είναι ότι 2 μέρες πήγαν και σταμάτησαν. Πονάει η κοιλιά μου, αλλά δεν είναι πόνοι περίοδου, είναι δυσκοιλιότητα. Δεν σκέφτομαι ότι είμαι έγκυος για να μην απογοητευτώ, σκέφτομαι ότι αυτό είναι σημάδι ότι θα έχω καθυστέρηση.

Ευτυχώς που έχω εσάς και με στηρίζετε... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΡΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Ν'ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΣΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!ΜΟΝΟ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ?ΚΑΚΟΣ!!!ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙ?ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ν'ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΜΑΜΑ?Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ.ΑΥΤΕΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ!ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.ΒΓΑΛΤΟ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΜΗΝΑΣ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose, σ' ευχαριστώ! Έχεις δίκιο, είναι πάρα πολύ νωρίς. Το έχω βγάλει απ' το μυαλό μου τώρα, και περιμένω να μου έρθει η περίοδος, για να δούμε...

Σου εύχομαι γρήγορα κι εσένα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose bravo gia th dynamh sou!!!! eisai paradeigma gia oles emas pou apogoitevomaste!!!!!!

thelo na gino mama , etsi na se akouo - thtikh aisiodoksi kai tha deis to megalo + grhgora!!!!!!! (ta lew se sena mpas kai ta akousw egw)

polla polla filakia se oles sas koritsia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ:):kiss:

alice1979 ΜΟΥ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΗΣΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΕΤΙΚΑ.ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΤΟΜΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΑΠΛΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ:P ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,

ειμαι μανούλα εδω και 1 μηνα!!!.....(και εχω συμπτωματα εγκυμοσυνης παλι!! :unsure: )

Σε πληροφορω οτι δεν εκανα καμια προσπαθεια, ετυχε και εμεινα εγκυος!Πιστευω πως οταν προσπαθεις και εχεις προγρμματισει μια εγκυμοσυνη, το αγχος σου για το αν εμεινες η οχι δεν σε αφηνει να χαλαρωσεις ωστε να μεινεις......μην αγχωνεσαι!!!Θα γινεις και εσυ μανουλα!!:)

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία, είδα το post σου, και τα έχω παίξει!!!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τι άλλο να πω!!!!!!! Και στα δικά μας!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ έγραψε:

θελω τοσο πολυ να κανω ενα μωρακι που οσο κι αν προσπαθω το μυαλο μου ειναι συνεχως εκει!το θελω σαν τρελη τοσο που νιωθω οτι αλλη δεν θα κανει σαν εμενα(μακαρι να μην υπηρχε αλλα σιγουρα κι αλλες αγωνιουν οπως εγω).εχω μετανιωσει πικρα που φυλαγομασταν τοσο καιρο.παντρευτηκα πριν 3 χρονια(ημουν 21,5) τυχαια εμεινα εγκυος τους πρωτους μηνες ομως δυστυχως ηταν βιοχημικη γιατι μετα απο 103μοναδες χωριακη αδιαθετησα και μετα φυλαγομασταν γιατι και καλα δεν ημασταν ετοιμοι,νιωθαμε μικροι,θελαμε να ζησουμε λιγο μονοι,να κανουμε ταξιδια και αλλα τετοια που τωρα μου φαινονται μπουρδες μπροστα στο θαυμα της εγκυμοσυνης.τωρα το κανουμε ελευθερα γυρω στους 8μηνες αλλα με πολυ αραιες επαφες γιατι ειχα ολο κολπιτιδες και πονουσα φρικτα.πολυ εντατικα 3 μηνες αλλα εγω εχω αγχωθει ελεεινα!!!τιποτα αλλο δεν μου δινει χαρα παρα μονο η ιδεα του μπεμπε.."θελω να γινω μαμα"σου ευχομαι πολυ συντομα να φουσκωσει η κοιλιτσα σου κι εσενα και ολων οσων θελουμε!!!

Σαν να το έχω γράψει εγώ!! Η διαφορά είναι στις ηλικίες, εσύ είσαι μικρή τουλάχιστον- και στο ότι εμείς έχουμε τελικά ένα προβληματάκι. ΚΙ εγώ θέλω όσο τίποτα να κάνω ένα παιδάκι! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...