Μετάβαση σε περιεχόμενο

μπορω να προσπαθησω να μεινω εγκυος?


georgiasamar

Recommended Posts

καλησπερα σας! θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση: ειμαι παντρμενη εδω και λιγους μηνες και ο αντρας μου εχει παει κοσσοβο!εγω ειμαι 24 χρονων και αντρας μου 27. λογω ραδιενεργειας θα υπαρξει προβλημα αν προσπαθησω αφου γυρισει με το καλο να μεινω εγκυος( να σημειωσω οτι το οχημα στο οποιο επεβαινε βρεθηκε με επιτρεπτα ορια ραδιενεργειας σταον ελεγχο των συνορων, ο ιδιος δηλ. το σωμα του ομως δεν μετρηθηκε)?

σας ευχαριστω πολυ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια καλως μας ηρθες!!!

Επειδη αυτο που ρωτας απαιτει εξειδικευμενη γνωση καλο ειναι να απευθυνθεις σε καποιο γενετιστη που Θα σου δωσει ολες τις πληροφοριες που ψαχνεις με εγκυροτητα

Ευχομαι συντομα ο αντρας σου να γυρισει πισω και να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Γεωργια καλως μας ηρθες!!!

Επειδη αυτο που ρωτας απαιτει εξειδικευμενη γνωση καλο ειναι να απευθυνθεις σε καποιο γενετιστη που Θα σου δωσει ολες τις πληροφοριες που ψαχνεις με εγκυροτητα

Ευχομαι συντομα ο αντρας σου να γυρισει πισω και να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!

apis σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου δεν το ειχαμε σκεφτει αυτο το ενδεχομενο (και να σκεφτεις ο αντραας μου ειναι στρατιωτικος οδοντιατρος!). αν ομως γνωριζει καποιος κατι επιπλεον ή εχει παρομοια εμπειρια ας στειλει κανα μηνθματακι να ενημερωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου επειδή και ο δικός μου είναι Κόσοβο ξέρω ότι όταν επιστρέψουν θα τους κάνουν συγκεκριμένες εξετάσεις για την ραδιενέργεια. Στη περιοχή που είναι ο αντρας μου δεν πέσαν. Ποτε επιστρέφει?Εμένα 11 Νοέμβρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

Γλυκιά μου επειδή και ο δικός μου είναι Κόσοβο ξέρω ότι όταν επιστρέψουν θα τους κάνουν συγκεκριμένες εξετάσεις για την ραδιενέργεια. Στη περιοχή που είναι ο αντρας μου δεν πέσαν. Ποτε επιστρέφει?Εμένα 11 Νοέμβρ

Α ρε φιλενεδα! ο δικος μου αντρας γυρνα στις 18 νοεμβριου! για την περιοχη που ειναι να σου πω δεν γνωριζω αλλα λογικα δεν εχει και πολυ σημασια αφου η ραδιενεργεια διασκορπιζεται σε μια ευρυτερη περιοχη. με το καλο να τους υποδεχτουμε παλι πισω και σου ευχομαι καλο κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρω ότι όταν τελειώσουν πάνε Λιτόχωρο τουλάχιστον ο δικός μου εκεί έκανε εκπαίδευση κα θα τους κάνουν εξετάσεις στο νοσοκομείο της θεσσαλονίκης. Απλά επειδη το ψάξαμε το θέμα έχουν να πέσουν πυρηνικά 10 χρόνια. Οπότε μην αγχώνεσε.Εγώ έχω ένα μωράκι 16 μηνών όταν θα γυρνούσε θα είχα και μια μπέμπα αλλά δυστηχώς είχε πρόβλημα και κάναμε διακοπή.Αλλά όταν γυρίσει θα ξαναπροσπαθήσουμε. Εδώ χωρίς πυρηνικά και ραδιενέργεια μας κάθεται η στραβή γενικά. Ότι είναι θα μας τύχει. Αν είναι Λιτόχωρο θα γνωρίζοντε σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ξέρω ότι όταν τελειώσουν πάνε Λιτόχωρο τουλάχιστον ο δικός μου εκεί έκανε εκπαίδευση κα θα τους κάνουν εξετάσεις στο νοσοκομείο της θεσσαλονίκης. Απλά επειδη το ψάξαμε το θέμα έχουν να πέσουν πυρηνικά 10 χρόνια. Οπότε μην αγχώνεσε.Εγώ έχω ένα μωράκι 16 μηνών όταν θα γυρνούσε θα είχα και μια μπέμπα αλλά δυστηχώς είχε πρόβλημα και κάναμε διακοπή.Αλλά όταν γυρίσει θα ξαναπροσπαθήσουμε. Εδώ χωρίς πυρηνικά και ραδιενέργεια μας κάθεται η στραβή γενικά. Ότι είναι θα μας τύχει. Αν είναι Λιτόχωρο θα γνωρίζοντε σίγουρα.

η μοναδα στην οποια υπαγεται τωρα ειναι στα γιαννιτσα, κανονικα η μεταθεση του ειναι στην αλεξανδρουπολη. και μενα μετα το εξαμηνο οπως ολοι παει για εξετασεις στο 424. να σου ζησει το μπεμπακι σου και μην απογοητευεσαι κοπελα μου. στεναχωρεθηκα για την απωλεια σου και σου ευχομαι ολοψυχα να σας πανε ολα καλα και γρηγορα για το δευτερο. ( α! ο αντρας μου ειναι στην πολη ουροσεβατσ ή κατι τετοιο )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...