Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΞΑΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ


rapanaki

Recommended Posts

xntou έγραψε:

αχχ κοριτσια, δεν εχω λογια να σας περιγραψω τη στιγμη που τα εχω και τα δυο στην αγκαλια μου....Απλα Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Ε Σ:)

κατι τετοιες στιγμες θελω να ζησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω να απαντησω στην dallia!Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν χάλια αφου γέννησα και δεν το πίστευα. Ειχα ένα ινομύωμα 10 εκατοστα και ε ενοχλούσε. Ο γιατρος με ειχε ενημερώσει ότι μπορει να γεννούσα και στον έβδομο. Έπερνα Buscopan απο τον 3ο μήνα γιατι με πιάναν κατι περιεργοι σφάχτες και απο τον 7ο και μετά δεν μπορούσα να περπατησω καθόλου.Το δεξι πόδι δεν το σήκωνα καθόλου...ο γιατρος έλεγε ότι φταιει το ινομύωμα.Αυτο αμα θέλουμε το πιστευουμε!!!!Οταν γέννησα (με ολική και καλά να βγαλει το ινομυωμα) πεθαινα απο τον πόνο.Με έκαιγε αριστερα που ήταν το ινομυωμα.Θηλαζα και όταν θήλαζα έκανε συσπα΄σεις η μήτρα και εγω εκλαιγα στο νοσοκομείο αλλά θηλαζα τον μπέμπη μου.Δεν μπορούσα να σηκωθώ.Με κοιτάζαν οι άλλες που κάναν καισαρική και νομίζαν ότι είμαι τρελή. Αιμα είχα για 50 μέρες.ΑΑΑΑ και όταν ήρθα σε επαφή με το σύζηγο είχα ξανα αίμαι για καμια βδομάδα.Αφου οταν φύγαμε απο το ιασω περιμενα στην εξοδο ειχα κάτσει κάτω στο δρομο μεχρι να φερει ο σύζηγος το τουτου!

Μετα απο 9 μηνες ξαναμενω εγκυος στην μπέμπα.Μέχρι τον 5ο μήνα δεν κατάλαβα τίποτα από τα παραπάνω.το ινομυωμα ήταν 7,5εκατοστα και εγω δεν πονούσα.Ειχε πάρει το κολλάει η μητρα μου απάντησε ο γιατρος.Αλλά δυστηχως έγινε διακοπή λογω προβλήματος.

Δυο διαφορετικές εγκυμοσύνης!Πέρασα άσχημα στην πρώτη αλλά ήθελα και δεν φοβόμουν για δευτερο.Τώρα φοβάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγω το σκεφτομαι πολυ τελευταια..ειναι τωρα η μικρη μου 11 μηνων και θα ηθελα να αρχισω σε λιγους μηνες..

νομιζω ομως οτι δεν θα τα καταφερω..

και ψυχολογικα και σωματικα εδω τωρα κουραζομαι με ενα παιδι και ακομα δεν εχω γυρισει στην δουλεια..

αλλα το πιο σημαντικο οικονομικα..πολλα τα εξοδα!!βεβαια ουτε και εμενα ο αντρουλης μου το πολυθελει εκτος μου λεει αν κανω ενα ιδιο με την κορη του...χιχι!!

rapanaki θα σου ελεγα και εγω να μην κοιτας γονιμες και σχετικα...απολαυσε το και αν δεις οτι αργει λιγο να ερθει τοτε μπαινεις και σε αυτην την διαδικασια!!αντε με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Εγώ βρε κορίτσια είχα την τέλεια εγκυμοσύνη! Δεν κατάλαβα τίποτα! Μόνο η κοιλίτσα μου που φούσκωνε και ο μπεμπάκος μου που έκανε αισθητή την παρουσία του όλη την ώρα!! :laugh: Έλεγα ότι θα περιμένω να φτάσει ο μπέμπης 10 μηνών για να ξεκινήσω για το 2ο! Μετά την γέννα όμως, και με τις ενοχλήσεις, τα ράμματα, τα λόχεια.. οι αφόρητοι πόνοι που έχω.. σκέφτομαι πολύ σοβαρά για 2ο!! Βέβαια μου έχουν πει πως μόλις περάσουν τα ξεχνάς όλα! Εσείς τι λέτε;; Θα μου περάσει;; Εν το μεταξύ, θέλω να τον χαρώ λίγο κι αυτόν σαν μωράκι! ;)

ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ!!!στο υπογραφω..δεν ξερω πως γινεται αλλα γινεται...ειναι μαγικο;)

ακομα ειναι πολυ νωρις αλλα σε λιγο καιρο θα τα σκεφτεσαι απλα αλλα δεν θα ειναι τοσο εντονα τα αρνητικα συναισθηματα..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...