Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΞΑΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ


rapanaki

Recommended Posts

καλησπερααααααααα ελπιζω να γραφω το θεμα στο σωστο μερος αν κανω λαθος συγνωμη ειμαι ηδη μανουλα ενος μπεμπη 7,5 μηνων ειχα μιλησει με τον γυναικολογο μου και μου χε πει οτι επειδη εκανα καισαρικη πρεπει οποσδηποτε να περασει ενα 6μηνο και μετα αν θελω τοσο γρηγορα παλι να ξεκινησω τισ προσπαθειουλες για μπεμπακι γιατι λεει ο οργανισμος περναει ενα μεγαλο σοκ και ολα πρεπει να ερθουν στην θεση τους παλι και λογικο ειναι απλα η περιοδος εμενα μου ξαναρθε μετα απο 3 μηνες περιπου και ειναι λιγο αστατη ξερετε ποτε φτιαχνει παλι ο κυκλος?γιατι πως θα μετραω ποτε ειναι οι γονιμες μερες μου ωστε να γινονται πιο δυναμικες οι προσπαθειες μας χα χα χα χα ?εκει λιγο τα χω χαμενα γιατι αλλες φορες εχω αιμα κανονικα και αλλες φορες ειναι λιγο τι να πω αν καμοια σας μπορει να βοηθησει .........ευχαριστω πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki να σου ζησει το μωρακι...

κ γω εχω ενα μπεμπακι 5,5 μηνων κ θελω κ αλλο...:huh: :huh:

το μονο που σκεφτομαι ειναι δε θα προλαβω να χαρω το πρωτο...:(

κ θα κοπουν κ οι βολτουλες μιας κ δε θα μπορω να σηκωνω βαρος.(καροτσι κτλ.):angry: :angry:

μη μετρας τις γονιμες μερες..απολαυσε το κ οποτε ερθει με το καλο να ερθει:) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ Κ ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 8 ΜΗΝΕΣ....

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ THOULI....ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ!ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η περιοδος μου ηρθε αμεσως μετα την γεννα κανονικα και με τον νομο και εγω με καισαρικη γεννησα και σταθεροποιηθηκε ο κυκλος μου εκει γυρω στους 7 με 8 μηνες οσο για να ξαναμεινω εγκυος μου ειπε ο γιατρος εμενα μετα απο χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαινεται τα μωρακια μας δεν μας κουρασαν και πολυ χα χα χα χα χα και ειμαστε απο αυτες ου θελουμε και αλλο γρηγορα καλε φυσικα και το απολαμβανω δεν το συζηταω αυτο αλλα με το μπαχαλακι αυτο οταν και αν τελικα μεινω εγκυος δεν θα το καταλαβω εκτος βεβαια και αν περασει μηνας χα χα χα χα χα χα

παντως κοριτσια και απο αλλες φιλες μου εχω ακουσει οτι θελουν να απολαυσουν τισ στιγμες με τα μπεμπακια τους και σε κανα 2 χρονια το συζυτανε παλι

τι να πω τον μπεμπη ειδικα τωρα που μεγαλωνει οχι απλα τον απολαμβανω αλλα κοιταω να περναμε πολλεσ ωρες μαζι-βλεπετε κοιμαται και πολυ -και να μην χανω οσο το δυνατο γινεται καθε τι καινουργιο που κανει

σιγα και οταν τελικα μας κατσει παλι το λαχειο ενταξει θα θελει λιγο προσοχη με τις κινησεις αλλα κατα τα αλλαααααααααα τρελλα τρελλα και παλι τρελλα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μπορω ανετα τωρα να βαλω μπρος για μωρο αλλα δεν βιαζομαι ειναι σε φαση που μπουσουλαει και ετοιμαζεται να περπατησει και ηδη τρεχω σαν την τρελη απο πισω του οποτε αργοτερα και αν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια?αν δεν θελει τι να κανεις και συ?απλα υπομονη καποια στιγμη θα θελησει και στο κατω κατω καποια στιγμη μπορει να μην ειναι τοσο προσεκτικος................και να γινει το μπεμπακι αλλα καλο ειναι να το θελετε και οι δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο Αλεξανδρος ειναι 8,μηνων και θα ηθελα πολυ ενα αλλο μωρακι αλλα οχι τωραααα....μετα απο 2 χρονακια θα θελαμε να ερθει και το 2ο παιδακι μας!!Τωρα το μονο που χρειαζομαστε ειναι να απολαυσουμε τον γιο μας και να παρουμε δυναμεις για το επομενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά στο κουράγιο σας κορίτσια!!! :laugh:

Η μπουμπού μου δεν με κούρασε καθόλου αλλά δεν θα μπορούσα να με φανταστώ και με ένα δευτερο κουτσούβελο τόσο νωρίς, νομίζω οτι μετά δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε για ένα καφέ να πάω! Γιατί τώρα όλα είναι εύκολα, ένα μωρό, ένα καροτσάκι, μια τσάντα... Μετά???

Πάντως ο γιατρός μου είχε πει οτι και αμέσως να ξανέμενα έγκυος θα το κρατούσαμε κ ας γέννησα με καισαρική, πάντως προτιμάει να έχουν περάσει 3-4 μήνες για να έχει επανέλθει κάπως ;)

Πάντως περίοδος αν και μου έχει έρθει απο τις 40 ημέρες, ο κύκλος μου ακόμα δεν έχει στρώσει, μου έρχεται όποτε να ναι, αλλά πάντως κάθε μήνα με θυμάται, δεν έχω παράπονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες έχετε μωράκια και θέλετε σύντομα και 2ο σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Έχω 2 μπουμπούκες και καμαρώνω τόσο πολύ!!Έχουν διαφορά 15 μήνες. Με την εγκυμοσύνη μου κάπου πρόσεχα με τη μεγάλη και τις αγκαλιές και τις πολλές βόλτες όμως τώρα αποζημιώνομαι για όλα!!! Τις βλέπω κι αυτές τόσο χαρούμενες όταν είναι μαζί!! Μη νομίζετε πάντως όταν γέννησα τη μικρή θεωρησα πως οκ αυτό ήταν δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα.. ότι παραμελώ το πρώτο μου μωράκι:( όμως όλα ήταν οι ορμόνες:P Περνάμε τέλεια οι 4 μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaioanna πολυ χαιρομαι να σου ζησουν οι κορουλες σου και γω ετσι θα θελα τουλαχιστον τα 2 πρωτα μπεμπακια να χουν μικρη διαφορα και αν καταφερω να κανω και τριτο θα αφησω κανα χρονο ισως και 2 αλλα οχι παραπανω γιατι μετα οι αντοχες δεν ειναι οι ιδιες

τωρα πιστευω ειναι καλα που τα χω προσφατα χα χα χα χα χα χα και γω παραπανο δεν εχω καθε μηνα με θυμαται αλλα οπως λεμε οτι θυμαται χαιρεται χα χα χα χα χα ετσι και η περιοδος μου χα χα χα χα χα χα για να δουμεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς θέλουμε σύντομα το δεύτερο ;) Κυρίως για να έχουν με την Αννούλα μικρή διαφορά,να παίζουν μαζί,να μάθουν να μοιράζονται...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιά μου, εγώ έχω 2 παιδάκια και τα έχω κάνει με καισαρική.

Μου είχε πει ο γιατρός μου πως μπορώ να ξαναμείνω έκγυος μετά από έξι μήνες και πράγματι έτσι έγινε. Χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει ή να ξέρω τος γόνιμες μέρες (που ποτέ δεν τις υπολογίζω) ξαναέμεινα έγκυος και δόξα τον θεο όλα πήγαν καλά και στη δεύτερη καισαρική πονάς λιγότερο και αναρρώνεις πιο γρήγορα.

'Ετσι λοιπόν μην αγχώνεσαι και θα δεις θα έρθει σύντομα και το δεύτερο ....απόλαυσε τώρα τα πάντα γιατί μετά με δυο μωρά δεν θα προλαβαίνεις και πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΔΗΛΗΜΑ...

ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ...ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ!!!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΙΝΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΣΥΝΤΟΜΑ (Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΑΝΙ 11 ΜΗΝΩΝ) Η ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΝΑ 2 ΧΡΟΝΑΚΙΑ?

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ 2 ΜΩΡΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ?

ΕΧΩ ΦΙΛΕΣ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΜΑΚΡΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΤΑΧΤΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι της αποψης αν ειναι να κανεις και δευτερο να το κανεις οσο ειναι ακομα νωρις, γιατι αν ξεμπερδεψεις για τα καλα μετις αποστειρωσεις κλπ πολυ δυσκολα θα ξαναμπεις στα ιδια. Κ εμεις λεμε να κανουμε γρηγορα το δευτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΝΟΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΑ! ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΩΡΑ ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ 15 ΜΗΝΩΝ! ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ Ή ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΔΑΣ ΜΟΥ ΟΙ 3 ΓΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ 13 ΜΕ 14 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ.... Ο ΚΩΣΤΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΜΑΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΜΑΡΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ... ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΙΣΩΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ρε κορίτσια όταν το ζουζούνι μου ήταν 9 μηνών ήθελα ένα δεύτερο και αρχίσαμε τις προσπάθειες.Μετά από 1 μήνα έμεινα έγκυος βέβαια κάναμε διακοπή κύησης στον 5ο μήνα λόγω σοβαρού προβλήματος.Ξέρετε πόσο το ήθελα δεν με ενδιαφέρει τίποτα παρα μονάχα ο ρόλος της μαμάς.Εννοείτε δεν παραμελώ τον άντρα μου αλλά δεν ξέρω ίσως επειδή είμαι από μεγάλη οικογένεια και μεγάλωσα 4 αδέλφια.΄Με έριξε αυτή η αποβολή.Περιμένω να ξαναμείνω έγκυος αλλά μετά από Μαίο μου είπε. Έκανα 2 καισαρικές και αγχώνομαι ότι δεν θα καταφέρω να κάνω τα 4 παιδάκια που ήθελα όχι λόγω ηλικίας γιατί είμαι 29 αλλά λόγω των καισαρικών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βρε κορίτσια είχα την τέλεια εγκυμοσύνη! Δεν κατάλαβα τίποτα! Μόνο η κοιλίτσα μου που φούσκωνε και ο μπεμπάκος μου που έκανε αισθητή την παρουσία του όλη την ώρα!! :laugh: Έλεγα ότι θα περιμένω να φτάσει ο μπέμπης 10 μηνών για να ξεκινήσω για το 2ο! Μετά την γέννα όμως, και με τις ενοχλήσεις, τα ράμματα, τα λόχεια.. οι αφόρητοι πόνοι που έχω.. σκέφτομαι πολύ σοβαρά για 2ο!! Βέβαια μου έχουν πει πως μόλις περάσουν τα ξεχνάς όλα! Εσείς τι λέτε;; Θα μου περάσει;; Εν το μεταξύ, θέλω να τον χαρώ λίγο κι αυτόν σαν μωράκι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ε λοιπόν κι εγώ θέλω τρελλά και δεύτερο μωράκι!!!!!!

Η μπουμπού μου είναι 3 μηνών και ο γιατρός μου είπε τα κλασσικά

μετά από ένα εξάμηνο ....οπότε αναμένουμε!

Dallia τα ξεχνάς όλα και απλά θυμάσαι πόσο τέλεια, πόσο μοναδικά ήταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! και γω με καισαρικη γενησα πριν 10 μηνες,και τωρα ειμαι παλι εγγυος στον 3ο μηνα σχεδον (11 εβδομαδα).Εμεινα δλδ εγγυος οταν ο γιος μου ηταν περιπου 7 μηνων.Ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι μπορουσα να μεινω οποτε ηθελα αν αισθανομουν ετοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και εγώ το ίδιο δίλημμα έχω.η κόρη μου είναι 13 μηνών και προσπαθώ να αποφασίσω πότε να ξεκινήσουμε για το δεύτερο.ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα και μου λέει πως η απόφαση είναι δικιά μου αφού περισσότερο αφορά το δικό μου σώμα.συμφωνούμε ότι θέλουμε δεύτερο παιδάκι.το καλό είναι ότι έχω την άνεση να είμαι στο σπίτι με το παιδί.από τη μία σκέφτομαι ότι θα ήταν καλύτερο να βάλουμε τώρα μπροστά για το δεύτερο έτσι ώστε να "ζοριστούμε" λίγο τώρα αλλά να έχουν μικρή διαφορά και απ'την άλλη λέω μήπως είναι καλύτερο να περιμένω να πάει και η μικρή σταθμό να πάω και εγώ λίγο πίσω στη δουλειά να βγω από το σπίτι γιατί αν κάνουμε και το δεύτερο με το καλό θα μείνω περίπου 3-4 χρόνια σπίτι και επειδή δεν είμαι συνηθισμένη φοβάμαι μην μου στρίψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...