Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανεπιθιμιτη εγκυμοσινη SOS


Recommended Posts

και ασε και τωρα που σκεφτομαι και την περιπτωση της μουφ..αμα πεφτει δουλεμα.........:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: θα κανω μια βολτα και στο παρενς,μπας και βρω και εκει κατι αναλογο.δεν γινεται ολες να γραφουν τα ιδια και εδω και εκει,αν βρω θα ενημερωσω οχι για να μην μας περνανε και για χαζες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ρε ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ γιατι γίνεσαι τόσο σκληρή?

Λυπάμαι πολύ που βλέπω τέτοιες αντιδράσεις κάθε φορά που ανοίγει ένα τέτοιο θέμα.Θέλησα να απαντήσω πριν στην Κατερίνα μέσω pm αλλα ειλικρινά θύμωσα πολύ μαζί σας.

Η κοπέλα μπηκε να μας πει όσα μας ειπε και την στήσατε όλοι στον τοίχο.

Αντι να της πείτε πόσο όμορφο είναι να κάνεις ένα παιδί απο την εμπειρία σας, αντί να της πείτε ότι ακόμα και στις ποιο δύσκολες συνθήκες αν αγαπάς τα παιδιά μπορείς να τα φέρεις στο κόσμο κάθεστε και την κράζετε.Στην τελική πήρε το χάπι της επόμενης μέρας και αυτό για μένα ήταν υπευθυνότητα, γιατι λάθη σημβαίνουν!!!Ακόμα και σε μεγαλύτερες ηλικείες, γνωστή μου 37 χρονών και είχαν ατυχημα, τι πάει να πει αυτό?οτι δεν είναι υπεύθυνη?

Κατερίνα μου, εγώ το μόνο που έχω να σου πώ, είναι οτι για να πιάσω παιδάκι έκανα 1 χρόνο, είμαι και εγώ 23 και τώρα που είμαι έγκυος έχω ορκιστεί να κάνω τα πάντα γι'αυτό το παιδί.Οικονομικά είμασταν μέτροια οταν προσπαθούσαμε και τώρα φοβόμαστε μην χάσει ο άντρας μου τη δουλειά του, παρολαυτα όμως δεν το βάζουμε κάτω, οι οικονομοικοι λόγοι αντιμετωπίζοντε οταν υπάρχει θέληση, μέχρι και σε σκάλες θα πάω να δουλέψω αν χρειαστει για να ταίσω το παιδί μου.όσο για την οικογένεια σου, αν τους πεις οτι θα κάνεις οικογένεια και θα ανοίξεις δικό σου σπίτι, ειλικρινά πρέπει να το σεβαστούν.Ασε που με το χρόνο θα αγαπήσουν και το φίλο σου και το παιδί σου.

τι θα πει οτι θα γίνει χαμός?Σκέψου αν θες να κάνεις οικογένεια, απο εκεί ξεκίνα..μην πανικοβάλεσαι...δουλειά προσωρινά μεχρι να βρεθεί κατι καλό μπορείτε να πιάσετε και σε καφετέρια και θα έρθει και η καλή δουλειά.αφου έχεις την υποστηριξη του φίλου σου δειτε θετικά το θέμα του παιδιού και θα δείτε ότι θα είναι ένα δώρο στη ζωή σας.

Βρες ένα βιντεάκι στο utube που δείχνει μια έκτρωση και θα καταλάβεις ποσο σοβαρό είναι και αντιδρούν τα κορίτσια.

Ειναι προφανές οτι είσαι πανικοβλημένη γιατι το έμαθες εχθές, ηρέμισε, σκέψουτο ψύχραιμα, και δώσε βαρύτητα στα θετικά ενός παιδιού και θα δείς οτι μπορεί και να αλλάξεις γνώμη.

Θυμάσαι στις εισήσεις ένα κοριτσάκι 17 χρονων που την διώξαν οι γονείς της και παρόλαυτα κράτησε το αγγελούδι της?μην φοβάσαι...

ΑΝ είσαι 4-5 εβδομάδων τώρα που το έμαθες σκέψου οτι χτυπάει ηδη καρδούλα του ....Δεν υπάρχει ωραιότερο συναίσθημα απο αυτό που ένιωσα την ημέρα που πήγα στο γιατρό και το ακουσα...δεν υπάρχει ωραιότερη αίσθηση τώρα που ξεκίνησε και κουνιέται το πλασματάκι μου, δεν υπάρχει ωραιότερο όνειρο απο το να γεννηθεί και να το κρατάω στην αγκαλιά μου, να του μαθαίνω τις πρώτες του λεξούλες...τα πρώτα του βήματα....δεν υπάρχει ωραιότερο δώρο στη ζωή μου απο αυτό που μου χάρισε ο θεός.Νιώθω πολύ τυχερή.

Αναλογίσου οτι ο θεούλης σου χάρισε την ευκαίρια να γίνεις μαμά...

σκέψου πόσο τυχερή είσαι.....

σε χαιρετώ και αν χρειαστείς κάτι στήλε μου μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi25 έγραψε:

και ασε και τωρα που σκεφτομαι και την περιπτωση της μουφ..αμα πεφτει δουλεμα.........:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: θα κανω μια βολτα και στο παρενς,μπας και βρω και εκει κατι αναλογο.δεν γινεται ολες να γραφουν τα ιδια και εδω και εκει,αν βρω θα ενημερωσω οχι για να μην μας περνανε και για χαζες.

αντε μονολογο κανουμε ας πει και καμια αλλη την γνωμη της,ετσι να εχουμε ποικιλια...

egw ayto skeytome panta otan blepw tetio thema ....krataw mikro kalathi .

ante na mhn niotheis monh sou :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia?

eimai se thesh na krinw giati zwh mu prokite oti protimo na kanw ena pedi apo agaph para apo atixima

katanoito???

poios koroideuei edw??auto blepete?oti koroideuw kapoion tosh wra>?

an auto pisteuete den iparxei lgos na milame ...

mporei na diafonw alla sevomai k thn kardoula tou kathe anthropou pws blepei krinei k apofasizei

den eimai edw gia na tsakothw k na ironeutw

oute exw ksanampei se paromio foroum gia na exw krisei sto ti ginete me tis ekproseis kai me asximes simperifores..

otan geniete ena pedi prepei na iparxei agaph giro tou na egine apo agaph k einai poli poli basiko auto.egw etsi to blepw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΛΑ ΔΕ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΧΑΙΔΕΥΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ!!ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑ!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΜΑΙ !!!ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ; ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΜΕ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ, ΟΠΩς ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΣΕΝΑ, ΛΟΓΙΑ!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη κατερινα δεν το αγαπας το αγορι σου?λες πρεπει να υπαρχει αγαπη και να γινεται απο αγαπη.γιατι αν το αγαπας ε τοτε θα υπαρχει αγαπη και για το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΔΗΜΗΤΡΑ!!ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ , ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΑΣ ΚΛΠ ΚΛΠ ΘΑ ΤΑ ΛΕΓΑ ΣΕ ΜΙΑ 15 ΧΡΟΝΗ ΟΧΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ!!!!!ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ;;;;ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΙ "ΣΚΛΗΡΗ" ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αρχη που διαβασα το θεμα αποφασισα να μην απαντησω, να μη πάρω θεση γιατι απλώς αποφευγω τετοια θεματα..

για να μεινει καποια κοπέλα εγκυος από ότι εχω καταλάβει χρειαζεταικαποια προσπάθεια -- δε γινεται αυτοματα-- αν δεν θες να συμβει υπάρχουν δεκαδες τρόποι να το αποφυγεις.. επίσης το να αποασισεις να κανεις οικογενεια και με ποιον είναι η πιο σημαντικη απόφαση στη ζωή σου.. προσωπική μου πάντα γνωμη ειναι απαραιτητο πάνω από όλα να εχεις λάβει την απαιτουμενη παιδεια για να σταθεις στο υψος των περιστασεων,να μπορείς οικονομικα να ανταπεξελθεις και να εχεις οριοθετησει τις περισσότερες συνθηκες της κοινης ζωής σας..

ειμαι 32 χρονων και ο αντρας μου 36 και χρειαστηκε να μεινουμε πραγματικά μαζί πάνω από χρονο για να δουμε αν μπορούμε να ζησουμε μαζί και αν ειμαστε ικανοι να προσφερουμε από κοινού σε ενα παιδι οσα χρειαζεται.. λυπάμαι που εκνευριζομαι αλλά ειμαι απολυτη δυστυχως..

ειναι η γνωμη μου και μονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουζουνίτσα νομίζω οτι παραφέρεσαι...χαλάρωσε γιατι εγκυμονούμε κιολας.

Μην τσαντίζεσαι ρε κορίτσι μου..ο καθένας απο την πλευρά του το σκέφτεται με το δικό του τρόπο, αλλά δεν θα τη στήσουμε τη κοπέλα.

Το οτι μπορει να κρατήσει το παιδί και τώρα που είναι έγκυος μπορεί να της κάνετε κακό το σκεφτήκατε?χθες το έμαθε!όποιος έχει την καλή διάθεση να βοηθήσει πραγματικά και να τη σημβουλέψει ας γράψει, γιατι με το να κράζεις δεν βοηθάς.γιατι δεν της λες πως νιώθεις τώρα που θα γίνεις μαμά? και ναι αν και είναι 20τόσο μπορεί να μην ξέρει η να μην έχει φανταστεί πως μπορεί να είναι η ζωή της με ένα παιδι κλπ..και στην τελική δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο, ούτε έχουμε ολοι τις ίδιες απόψεις.

Γιαυτό ας κρατάμε λίγο την ψυχραιμία μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και φοβαμαι μη φυγεις

ο αερας παγωνει

και η ζεστη σου ανασα...το μυαλο μου θολωνει

και φοβαμαι μη φυγεις

μα αλλο δρομο δεν εχεις

και σου γραφω στο τζαμι

σαγαπω..να προσεχεις....

με αυτο λεω οσα δεν καταλαβαν μερικες.

κοριτσια μην φαγωθουμε μεταξυ μας,λεμε απλως αποψης ισως ΕΓΩ με πιο εντονο τροπο αλλα εχω διαβασει τοσα εδω μεσα και πριν λιγο καιρο η ελεαννα που παλι ηταν εγκυος και παλι υπηρχε θανατος απο τροχαιο και παλι φοιτητρια και και και πολλες ομοιοτητες και δεν την αντεχω αλλο.οτι θελουν ας κανουν,το κριμα στο λαιμο τους ειναι οπως και της καθεμιας μας οτι και αν κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΩΛΟΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ... ΛΥΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ!!!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!!ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΥΙΟΘΕΤΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΤΣΙ;;;ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ, ΟΥΤΕ ΘΕΟΥΣΑ, ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!!ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗς ΞΟΡΚΙΖΟΥΜΕ ΠΙΑ ΚΑΘΕ ΜΩΡΑΚΙ !!!ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!

Euh prospathw na erthw sth thesh sou k de mporw me tpt alla to parapono sou me ekane na valw ta klamata k mono sth fantasia pws einai na epithimeis toso ena mwraki k na mhn erxete.

Zouzounitsa mou akoma k an den yphrxe h ektrwsh yparxoun k alloi tropoi dystixws!!!

Mia kopela aptous syggeneis tou andra mou epairne kapoia xapia k apevale.To eixe kanei 2-3 fores an de kanw lathos.

Einai pragmatika poly lyphro.

Katerina mou egw emeina eggyos sta 21 mou..twra eimai 22 k exw 2 mwrakia enos mhnwn,ta didymakia mou!Oute emeis eimaste eukatastatoi.O andras mou odhgos einai se mia etaireia k den exei spoudasei kiollas kati opws eseis.Egw de ddouleuw.Pairnw ena noiki to mhna,voithima ths manas mou.K na fantasteis exw DYO mwra!!!

Oute mia stigmh de kseftika thn ektrwsh.

K otan mpikan ta mwra se thermokoitida otan gennhsa prowra k eixe to ena provlimma sto anapneustiko elega:an pathoun kati ta mwra mou PAEI PETHANA!

Katse skepsou to kala se parakalw.Den einai paixnidaki na rikseis mia athwa zwoula alla oute k na anathrefeis paidia.

Auto pou eipan ta koritsia einai h kalyterh lysh,na dwseis to paidaki gia yiothesia.K gw yiothethmenh eimai!H mama mou eixe xasei 3 paidakia se proxwrhmeno mhna egkymosynhs.

Euxomai na se fwtisei o theos k na pareis th poio swsth apofash!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

Euh prospathw na erthw sth thesh sou k de mporw me tpt alla to parapono sou me ekane na valw ta klamata k mono sth fantasia pws einai na epithimeis toso ena mwraki k na mhn erxete.

Zouzounitsa mou akoma k an den yphrxe h ektrwsh yparxoun k alloi tropoi dystixws!!!

Mia kopela aptous syggeneis tou andra mou epairne kapoia xapia k apevale.To eixe kanei 2-3 fores an de kanw lathos.

Einai pragmatika poly lyphro.

Katerina mou egw emeina eggyos sta 21 mou..twra eimai 22 k exw 2 mwrakia enos mhnwn,ta didymakia mou!Oute emeis eimaste eukatastatoi.O andras mou odhgos einai se mia etaireia k den exei spoudasei kiollas kati opws eseis.Egw de ddouleuw.Pairnw ena noiki to mhna,voithima ths manas mou.K na fantasteis exw DYO mwra!!!

Oute mia stigmh de kseftika thn ektrwsh.

K otan mpikan ta mwra se thermokoitida otan gennhsa prowra k eixe to ena provlimma sto anapneustiko elega:an pathoun kati ta mwra mou PAEI PETHANA!

Katse skepsou to kala se parakalw.Den einai paixnidaki na rikseis mia athwa zwoula alla oute k na anathrefeis paidia.

Auto pou eipan ta koritsia einai h kalyterh lysh,na dwseis to paidaki gia yiothesia.K gw yiothethmenh eimai!H mama mou eixe xasei 3 paidakia se proxwrhmeno mhna egkymosynhs.

Euxomai na se fwtisei o theos k na pareis th poio swsth apofash![/quote:29tw0lna]

ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ;;;;;;;;ΔΑΚΡΥΣΑ ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΑ ΜΙΜΗΣΗΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΜΗΝΩΝ.ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΑΥΣΤΗΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 17,5 ΠΑΝΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΜΙΑΣ ΞΑΦΝΙΚΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΑΠΤΗΝ ΟΙΚΞΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ,ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ Κ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΤΑΧΡΕΩΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΑΝ.ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ 18 ΜΗΝΕΣ,ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΠΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΛΟΓΩ ΕΞΟΔΩΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕ ΠΟΤΕ!!!ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΧΕΣΗΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ 20 ΚΑΙ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ!ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΜΙΚΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ!ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΕΠΩΔΥΝΗ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ.ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΑΠΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ.ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΠΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΙΑ ΨΥΧΗ!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ!ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΝΜ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi25 έγραψε:

και φοβαμαι μη φυγεις

ο αερας παγωνει

και η ζεστη σου ανασα...το μυαλο μου θολωνει

και φοβαμαι μη φυγεις

μα αλλο δρομο δεν εχεις

και σου γραφω στο τζαμι

σαγαπω..να προσεχεις....

με αυτο λεω οσα δεν καταλαβαν μερικες.

κοριτσια μην φαγωθουμε μεταξυ μας,λεμε απλως αποψης ισως ΕΓΩ με πιο εντονο τροπο αλλα εχω διαβασει τοσα εδω μεσα και πριν λιγο καιρο η ελεαννα που παλι ηταν εγκυος και παλι υπηρχε θανατος απο τροχαιο και παλι φοιτητρια και και και πολλες ομοιοτητες και δεν την αντεχω αλλο.οτι θελουν ας κανουν,το κριμα στο λαιμο τους ειναι οπως και της καθεμιας μας οτι και αν κανουμε.

evi pote egine auto xampari den pira ..isos giati opou blepw tetio thema den mpenw ....shmera ekatse na mpw giati den eixai tipota alo .kai apolambanw tis ekselikseis :P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το τραγουδι το λατρεψα απο την ωρα που το ακουσα,μετα οταν ξεκινησαμε για μωρο ελεγα οτι αν ειναι αγορρι θα το βαφτισουμε αγγελο,ασχετο με το τραγουδι μεχρι τοτε...απλως μου αρεσει σαν ονομα,πριν 3 βδομαδες πηγαινοντας θεσσαλονικη το ακουσα και σκεφτηκα το μωρακι μου που εφυγε και εκλαιγα "κρυφα" υποτιθετε,διπλα ο αντρας μου οδηγος στο αμαξι και δεν μου ειπε τιποτε,τι να πει?οταν εγινε αυτο που εγινε ενω ημουν στο νοσοκομειο,του ειπα ενημερωσε τους ολους να μην μου πουν καμια μαλακια ε και πηρε τηλ την ξαδερφη του και πηγε σπιτι για να της πει,μετα απο καιρο εμαθα οτι ο φαινομενικα σκληρος και λιγο αναισθητος αντρας μου της ειπε οτι σκεφτηκε και ποτε θα παει σχολειο το μωρο.ακουστε τα λογια προσεκτικα.Αντίο...στη σάρκα..λοιπον...εις το επανειδιν στην ψυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερίνα! Θεωρείς ότι δεν μπορείς ν'ανταπεξέλθεις στο θέμα εγκυμοσύνη και είναι φυσιολογικό, γιατί είναι κάτι αναπάντεχο και δεν υπάρχουν οι ''λογικές'' προϋποθέσεις...Γάμος, δουλειά..

Εμπειρικά θα σου πω ότι σου συνέβη ό,τι καλύτερο και με λίγη υπομονή όλα θα πάνε καλά και έπειτα από λίγο καιρό θα χαίρεσαι που έχεις μωρό.

Αν αγαπιέστε συζήτησέ το με τους γονείς σου και όλα είναι μία απόφαση!

Το παιδί είναι καρπός του έρωτα και δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα!

Ευελπιστώ να σας βοηθήσουν οι γονείς σας, γιατί μοναχοί είναι σίγουρα δύσκολο!Πάντως να σκεφτείς ότι και τα παιδιά δεν έρχονται όποτε μας αρέσει και σίγουρα μία άμβλωση θα επηρεάσει το μέλλον σου...Ζητείστε βοήθεια και τόλμα το! Μην κολλάς!Θα γίνεις πανευτυχής!

Πάντως ενημέρωσε τους γονείς σου, μην προβείς σε ενέργειες μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...