Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ ΝΕΡΟΥ-ΜΙΚΡΟΒΙΑ


Recommended Posts

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΖΑΜΙ! ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΞΥΔΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ! ΜΕ ΤΟ ΞΥΝΟ, ΟΥΤΕ ΤΡΙΨΙΜΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βραζω απο 4 μηνων περιπου το νερο της μικρης μου σε βραστηρα και δεν εχει παθει τιποτα μαλιστα ο παιδιατρος μου το ειπε και οταν εφερα καποια αρνηση μου ειπε μην φοβασε δεν θα παθει τιποτα και οντως δεν εχει παθει τιποτα.τον βραστηρα τον καθαριζω και εγω με ξυδι και νερο και ειναι σαν καινουργιος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα στο ΙΑΣΩ και πήγα στο σεμινάριο που γίνεται εκεί μου είπαν ότι πρέπει το νερό να βράζει για 10 λεπτά βεβαία το θεώρησα υπερβολικό χρόνο γάντι το νερό θα εξατμίζεται και ρώτησα την παιδίατρο και τα έκανα 5 λεπτά μέχρι που πήγε 8 μηνων.Υπαρχουν διαφοροι τροποι αποθήκευσης ή σε θερμό ή σε μπουκάλια χωρισμένο σε ποσότητες χ αν πίνει το μωρό 120 ml το βαζεις στο ψυγει (αφου εχει βραστή βεβαία )και αυτό μένει αποστειρωμένο για 1 ημέρα από τι θυμαμαι.Και μετα ή το ζεσταίνεις με τη μέθοδο μπεν μαρι ή ριχνεις νερο απο θερμο για να ερθει στη θερμοκαρασια που θες.Πιστευω οτι το καλύτερη είναι να έχεις μια κανατά κλεισμένη στο ψυγείο με αποστειρωμένο κρύο νερό και ένα θερμό με ζεστό και να μην τρέχεις να παγώνεις το νερό στο μπουκάλι ή να το ζεσταινεις.Εμας η ευδαπ τη περιοδο που κρυωνα το γαλα κατω απο τη βρυση μας ξεσκισε.Ειχα και το πλαστικο μπουκαλι της chicco για τους κολικους που δεν κρυωνε με τιποτα.Παντως μην ανησυχειται γαι τα μωρα σας δεν θα παθουν τιποτα.Τη να πει και η αδερφη μου που τις 40 πρωτες μερες δεν αποστειρωνε σωστα τα μπουκαλια απο λαθος αλλα το μωρακι ειναι μια χαρα,Γιατι εμεις πως μεγαλωσαμε νομιζετε οτι οι μαμαδες μας τα εκαναν ολα αυτα;Τοτε ηταν πιο απλα τα πραγματα.Η μανα μου μου λεει ΄Κανετε της ζωη σας πολυ δυσκολη.Μπορει να εχετε ολα τα μεσα που δεν ειχαμε εμεις αλλα κουραζεστε πιο πολυ'.Τοτε που γεννηθηκα εγω στο χωριο δεν υπηρχε στα σπιτια νερο βρυσης αλλα βρυσουλες στις παλτειες , ουτε pampers αλλα πανια που τα επλεναν ουτε πλυντιρια ουτε σιδερα με ατμο ουτε καροτσι δεν ειχε η μανα μου.Αλλα μια χαρα μεγαλωσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΞΥΝΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ <<ΛΕΜΟΝ ΤΟΥ ΖΟΥ>> ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΖΑΧΑΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΩΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...