Μετάβαση σε περιεχόμενο

TI EINAI TA GONAL ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ??


Recommended Posts

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΤΣΙ?ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ .ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ?ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ?ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ?ΣΟΣ!!!!!!!!;):(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ :

Εξωσωματική γονιμοποίηση

Το ενημερωτικό αυτό έντυπο σας παρέχει χρήσιμές πληροφορίες για τις διαδικασίες που γίνονται κατά την διάρκεια μιας προσπάθειας εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Κατά την διάρκεια μιας προσπάθειας εξωσωματικής γονιμοποίησης θα χρησιμοποιήσετε τα παρακάτω φάρμακα :

Β.Το δεύτερο φάρμακο ονομάζεται Pergogreen ή Metrodin HP ή Gonal F ή Puregon ανάλογα με το τι υπάρχει στην αγορά. Χορηγείται για να διεγείρει τις ωοθήκες ώστε να ωριμάσουν περισσότερα από ένα ωοθυλάκια (φυσιολογικά ωριμάζει συνήθως μόνο ένα σε κάθε κύκλο). Χορηγείται υπό μορφή ενδομυικών- υποδοριων ενέσεων.

Για το δοσολογικό σχήμα που θα ακολουθήσετε γι΄αυτά τα φάρμακα θα ενημερωθείτε από την μονάδα μας όταν θα είστε έτοιμη να ξεκινήσετε αυτή τη θεραπεία. Η κυρία που εντάσσεται στο πρόγραμμα εξωσωματικής γονιμοποίησης θα πρέπει να κάνει :

1. Ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης (έλεγχο για στίγμα μεσογειακής αναιμίας)

2. Ομάδα αίματος, προσδιορισμός Rhesus

3. Ελεγχο αντισωμάτων για τοξόπλασμα, ερυθρά, HIV, ηπατίτιδα Β΄, (δείκτες) και C.

ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ..ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ Μ ΑΥΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΑ ΓΚΟΝΑΛ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΕΓΕΡΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ.ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ ΩΟΘΗΚΩΝ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ!ΟΙ ΓΚΟΝΑΛ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΩΟΘΗΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΩΑΡΙΑ, ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΩΟΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.

ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩ ΦΡΕΣΚΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΑ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.εγώ έκανα ενέσεις gonal κατά τη διάρκεια της εξωσωματικής μου.Μου τα έδωσε ο γιατρός μου σε συνδιασμό με το daronda,για τη διέγερση των οωθηκών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου οι gonal είναι ενέσεις και χρησιμοποιούνται συνήθως στην εξωσωματική γονιμοποίηση για την διέγερση οωθήκων δηλαδή για να κάνεις οωρηξία και είναι υπό την αυστηρή παρακολούθηση γιατρού. Το κάθε κουτί κοστίζει 600 Ευρώ σε ενδιαφέρει:blush::S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΚΗ .ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ (ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΣΤΟ "ΕΛΕΥΘΕΡΟ"ΜΕ ΤΟΝ ΑΜΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΞΑΚΙΝΗΜΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΩΑΡΙΟΥ.ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΞΑΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΒ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 17.ΙΟΥΛΙΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...