Μετάβαση σε περιεχόμενο

polikistikes..........


Recommended Posts

Kalispera,

eimai nea sto foroum....prospatho gia moraki 1 hrono tora,

eho polikistikes kai etsi ta pragmata einai diskola.

Eiha parei ormones gia 3 mines alla tipota, edo kai 1,5 mina

allaxa giatro, meta apo polles exetaseis kai se mena kai sto sizigo mou

mou edose Glucophage kai argotera mou eipe oti tha paro pali ormones.

O giatros mou eipe pos tha mou rithmize to kiklo, distihos omos eho

kathisterisi peripou 10 meres (oso mporo na ipologiso giati i periodos mou einai poli astati). Signomi an ta leo ligo mperdemena, please gia ti gnomi sas kai tin empiria sas,efharisto poli!:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στο mammyland! :)

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις μωράκι!

Για το θέμα των πολυκυστικών δεν ξέρω πολλά, μόνο ό,τι έχω ακούσει από γνωστές μου. Το Glucophase θα ρύθμιζε τον κύκλο σου κατευθείαν; Τι σου'χει πει ο γιατρός σου; Για την καθυστέρηση που λες, δεν υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες αρχικα στην παρεα μας.

οντως λιγο μπερδεμενα. αρχικα να σε ρωτησω πόσες κυστες σου εχουν βρει και τι μεγεθος εχουν; μεγαλες μικρες (γενικα τι σου εχουν πει). κι εγω ειχα αλλα με αγωγη με αντισηλληπτικα (ορμονες ουσιαστικα) παρεμειναν σταθερες και δεν ειχα καποιο προβλημα με την συλληψη και ηταν γενικα μικρες προς μεσαιες. ουσιαστικα και ο δευτερος γιατρος την ιδια αγωγη σου εδωσε πανω κατω. σου εχει δωσει πιθανοτητες για παιδι; και κατι αλλο εξετασεις εχεις κανει μονο εσυ;

στην τελικη μην το σκεφτεσαι και πολυ γιατι θα μουρλαθεις. κανε οτι σου λεει ο γιατρος και σιγα σιγα ολα θα γινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ah koritsia sas efharisto para poli pou mou apantisate!

Oi kistes einai polles kai mikres tora megethos akrivos de gnorizo.

Ormones ego leo to Seprafar, o sizigos ekane exetasi spermatos ehei megalo arithmo alla einai ligo tempeliko to sperma tou.

O giatros mou eipe pos to paidaki mporei na ginei sto spiti me ligi ipomoni.....kai poli prospatheia apo mena, na perno tin agogi kai na kano diatrofi giati eho provlima me ta kila mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες!!!!!!!!!!! ομοιοπαθουσα!! και εγω με πολυκυστικες και προσπαθω ενα χρονο!! :) θα το πετυχουμε το θαυματακι μας,μην φοβασαι καθολου! και με εμας τις τρελες που εμπλεξες εδωπερα,θα σου φερουμε γουρι θα το δεις!!!!! :):)

εγω εκανα ορμονικες εξετασεις γιατι τωρα δημιουργηθηκαν οι κυστουλες μου απο τη δεξια μερια, μου ειπε ο γιατρος οτι αφου θελουμε παιδακι,θα μου δωσει κατα πασα πιθανοτητα γλυκοφας και εμενα, και μαλλον και ενα αντιανδρογονο(καπως ετσι το ειπε),θα δει τις εξετασεις πρωτα και μετα θα αποφασισει για ολα. παντως εγω ξεκινησα αυτο το μηνα τα τεστακια ωορηξιας και βρηκα ωορηξια ,αλλα εκανα χοριακουλα σημερα και ταν αρνητικη! παμε για τον αλλον μηνα!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Einai i proti fora pou milao me atoma pou ehoun to idio provlima me mena kai niotho poli kala, ston kiklo mou den eheis kaneis provlima kai etsi mou einai ligo diskolo na miliso mazi tous gia to thema mou.

Ego genithika me tis kistes (kati teteio) kai etsi to thema kistes den ehei lisi. Eho polles erotiseis alla to myalo mou einai ligo mperdemeno tora, mia pou eho einai eheis kanei exetaseis??? an nai ekanes salpiggografia kai aimatos gia ormones????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε boys μου δεν εχεις λογο να ανησυχεις. αφου ουτε εσυ ουτε ο αντρουλης σου εχετε ουσιαστικο προβλημα δεν υπαρχει λογος να ανυσηχεις. καλυτερα χωρις αγχος και σιγα σιγα να κανετε το παιδακι σας παρα να ταλαιπωρηθεις στην συνεχεις με πολλες αγωγες και εξωσωματικη.

και εγω ειχα 2 στην μια και 1 στην αλλη απο οτι θυμαμαι.αρχικα υπαρχει ενα αγχος σιγουρα- λες μα γιατι μηπως φταιει αυτο ή εκεινο; - πλεον δεν τις σκεφτομαι καθολου.

να δεις οτι φετος θα ειναι η γουρικη χρονια σου και θα κανεις νινακι. σου το ευχομαι πραγματικα.

καντε αποδρασεις το σαβ/κο και χαλαρα ας γινει οτι θελει. οχι αγχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!! βασικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγα τοπροβλημα καλε,μην τοπερνεις ετσι...οτι εμεις ημαστε οιπροβληματικες! εμεις ημαστε τσαχπινες και θα γινουμε μανουλες!!!!! χαμογελα παρακαλω!!! :):):) ευχαριστω,ευχαριστω!! :P εγω πηγα για εξεταση στο γυναικολογο μου,και αφου μου εκανε το τεστ παπ, μου εκανε και υπερηχο και η μητρα μου ηταν δοξα τω θεο μια χαρα,ολα οκ εκτως απο τη δεξια ωοθηκη που εχω 3 κυστουλες εκ τωνοποιων η μια ειναι λιιιγο πιο μεγαλουτσικη απο τις αλλες... με εστειλε για ορμονικες εξετασεις και κατι αλλες εξετασεις περαιτερω dna ,τις εκανα και τωρα θα παω να τις δει και να βγαλει προγραμμα για το τι θα κανουμε :) αυτα!!! :) γιατι εισαι μπερδεμενη βρε συ, δεν ειναι τιποτα ολα αυτα,να δεις ποσα παιδακια θα κανουμε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

καλως ηρθες!!!!!!!!!!! ομοιοπαθουσα!! και εγω με πολυκυστικες και προσπαθω ενα χρονο!! :) θα το πετυχουμε το θαυματακι μας,μην φοβασαι καθολου! και με εμας τις τρελες που εμπλεξες εδωπερα,θα σου φερουμε γουρι θα το δεις!!!!! :):)

εγω εκανα ορμονικες εξετασεις γιατι τωρα δημιουργηθηκαν οι κυστουλες μου απο τη δεξια μερια, μου ειπε ο γιατρος οτι αφου θελουμε παιδακι,θα μου δωσει κατα πασα πιθανοτητα γλυκοφας και εμενα, και μαλλον και ενα αντιανδρογονο(καπως ετσι το ειπε),θα δει τις εξετασεις πρωτα και μετα θα αποφασισει για ολα. παντως εγω ξεκινησα αυτο το μηνα τα τεστακια ωορηξιας και βρηκα ωορηξια ,αλλα εκανα χοριακουλα σημερα και ταν αρνητικη! παμε για τον αλλον μηνα!!! :):)

Gia tis kistoules na min fovasai den einai tipota apla na tis parakolouthis,

an pareis Glucophage na xereis oti i moni parenergeia pou ehei einai sto enteraki tha pigeneis sihna toualeta, tipota allo.

Tora gia ti horiaki distihos otan eheis provlima me periodo einai ligo diskolo na katalaveis ti simvenei kai mpeneis sto tripaki kai sti psihologia oti ehei ginei kai meta an den eisai se pernei apo kato (toulahiston ego etsi eniotha). Tora pistevo pos otan eheis teteio provlima ola einai mia ekplixi.....to vlepo pio thetika oti se kathe arnitiko test eho parapano pithanotites tin epomeni fora.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oh hathikame ligo, xaxaxaxaxa.....ohi entaxei, mperdemenei apla giati proti fora milao gia to thema....m'aresei pou sou egrafa ti gnomi mou kai telika esi eheis pio thetiki apopsi apo afti pou katalava prin. Bravo eisai poli kali .......eimai poli haroumeni pou tha ta leme!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχι οταν λες με το γλυκοφας θα πηγενω πιο συχνα τουαλετα τι εννοεις????????? :P:P

για τσισακια ελπιζω ετσι??????? γιατι για το αλλο παω μια φορα την εβδομαδα!! χιχιχιχιχι !!! και εγω ειμαι χαρουμενη που θα τα λεμε!!!! και θα λυνουμε ολες μας τις αποριες,μην αγχωνεσαι καθολου!!! :) εγω δεν ειναι οτι εχω θετικη αποψη,...απλα ειμαι το κλοουνακι του μαμυλαντ!!! :P:P:) χιχιχιιχχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!

ειμαι η ευγενια 29 χρονων και προσπαθω για μωρακι με τον αντρουλη μου εδω και εναμισι χρονο!!!

Ανηκω και εγω στο κλαμπ των ΄΄πολυκυστικων΄΄ και ειμαι και εγω υπερβαρη..

Δυστυχως κοριτσια ατιμες αυτες οι πολυκυστικες απο ολες τις αποψεις......... βεβαια μεχρι τωρα προσπαθουσα χωρις βοηθεια γιατρου για να δοκιμασω και τον απλο τροπο.Αλλα εδω και καποιες μερες πηρα duphaston περιμενω αυριο να αδιαθετησω και θα παρω τα serpafar για να κανω ωορυξια και να με δει απο αποψη ωαριων.. με υπερηχο ο γιατρος.. αν κανω και ποσα κανω!!! Ξεχασα να σας πω οτι εγω ειχα ασταθεια κυκλου πολυ μεγαλη.Σχεδον 2 φορες ετησιως και αυτο με τη βοηθεια χαπιων.

να σας πω και την εμπειρια μου με τα glucophas.. Τα επινα και εγω για ενα διαστημα αλλα δεν με βοηθησαν καθολου.. τα μονα που μου εκαναν δουλεια με το κυκλο ηταν τα αντισυλληπτικα gynofen αλλα δυστυχώς μου προκαλεσαν θρομβωση στο αιμα. Τωρα κανω μια ισογλυκαιμικη διατροφη που βοηθαει κοπελες με πολυκυστικες ωοθηκες να χασουν πιο ευκολα βαρος και παραλληλα ειμαι στη διαδικασια πληρους ορμονικου ελεγχου συμφωνα παντα με τις οδηγιες του γιατρου μου!!!

Και να σας πω και κατι τελευταιο εγω ειμαι απο πατρα και ανεβηκα στη Αθηνα σε μεγαααλο γιατρο και μου ειπε σχεδον αμεσως για εξωσωματικη.. Ελεος ρε παιδια χωρις να μου πει οτιδηποτε αλλο...

Γυρισα Πατρα πηγα σε εναν πολυ καλο γιατρο και με καθοδηγησε ετσι οπως σας τα προειπα..

μολις ειδα οτι εγραψα μυθιστορημα.. Συγνωμη αν σας κουρασα απλα πιστευω οτι αξιζει να δειτε και μια δευτερη γνωμη...

φιλακια πολλα και εκατομυρια ευχες να αποκτησουμε συντομα γερα μωρακια στρουμπουλουδικα και γλυκουλικα ( ανεξαρτητως φυλου... )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου και από μένα:)

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!

Λοιπόν αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα.... Εγώ έχω πολυκιστικές και δεν κάνω οωρηξία. παλιά έπερνα αντισυλιπτικά αλλά δεν μου κάνανε τίποτα όταν τα σταματούσα. Εμένα από το Ιανουάριο του 2006 η γιατρός μου μου έδωσε τα glucophage και πάω πάρα πολύ καλά έχω σταθεροποιήσει τον κύκλο μου. Οι πολυκιστικές είναι κύστες γύρω από τις οωθήκες οι οποίες δημιοουργούνται γιατί δεν πάει η κατάλληλη ποσότητα ινσουλίνης στην οωθήκη και έτσι σου έδω αυτό το χάπι το οποίο είναι χάπι ζακχάρου... θα δεις ότι οι κύστες σου σιγά σιγά θα υποχορίσουν..... Αν θες στειλε μου π/μ να σου πω σε ποια γιατρο στην αθηνα παω ειναι παρα πολυ καλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικι σοβαρα μιλας??????δηλαδη με τα γλυκοφας σου υποχωρουν οι κυστουλες????? ουαου!!! γιαυτο ειπε και ο δικος μου γιατρος να μου τα ξεκινησει????? τελειο τελειο!!!!!!! ολες θα τα παμε τελεια!!!!!!! εχουμε δοξα τω θεο τοση βοηθεια απο την επιστημη που ολα θα πανε τελεια!!!! δεν θα προλαβενουμε να αλλαζουμε πανες στα μωρουλινια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

νικι σοβαρα μιλας??????δηλαδη με τα γλυκοφας σου υποχωρουν οι κυστουλες????? ουαου!!! γιαυτο ειπε και ο δικος μου γιατρος να μου τα ξεκινησει????? τελειο τελειο!!!!!!! ολες θα τα παμε τελεια!!!!!!! εχουμε δοξα τω θεο τοση βοηθεια απο την επιστημη που ολα θα πανε τελεια!!!! δεν θα προλαβενουμε να αλλαζουμε πανες στα μωρουλινια μας!!

χαχαχαχα:laugh: :laugh:

εγώ έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά αλλά παίζουν ρόλο και τα κιλά εγώ έχω πολλά παραπανήσια και αυτό με χαλάει πρέπει να κάνω δίαιτα αν κάνω και τα χάσω δεν εχω προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera!!!

Thelo na po kati gia to Glucophage, i alithia einai oti kanei poli kalo alla.....prepei na gnorizeis an exeis kanei tora kistes i an tis eihes panta, sti 2eri periptosi oi kistes den fevgoun paramenoun apla menoun statheres (kai kathe organismos antidra diaforetika)

Episis gia na pareis to Glucophage prepei na s'ehei dei kai endokrinologos o opoios prepei na einai se sinehei epikoinonia me ton gynaikologo, oi polikistikes einai thema endrokrinologou kai ean den sinergastoun einai poli diskola ta pragmata kai fisika na ehei kanei exetaseis kai o sizigos .Se kamia periptosi den kano ti daskala apla parakoloutho to provlima mou apo 12 eton kai tora eimai 29 kai sas metafero afta pou gnorizo ego. filakia

A! kai kati akoma, i megali prospatheia einai apo emas kali diatrofi, athlisi kai vasikotero i psihologia. O giatros mas kathodigei den mporei na kanei thavmata horis na kanoume kai 'meis prospatheia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na 'mai pali!!!!!

Eho ema minima akoma.......tha gino manoula :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Eiha kathisterisi alla den eiha dosei kai poli simasia giati eho panta..........Mou leei loipon o antroulis mou simera to proi oti ehei proesthima alla ego os gaidara den tou edosa simasia. Argotera loipon eipa na kano mia prospatheia akoma kai kontepsa na patho sigkopi gelaga kai eklega mazi. Eftihos o antroulis mou den einai edo tora giati thelo na tou kano ekplixi;)

H megaliteri efhi mou se oles sas einai na niosete oso pio sintoma afto to sinaisthima kai na einai ola dexia. Na eiste oi kaliteres manoules tou kosmou giati axizei se oles meta apo tosi prospatheia.

Pragmatika eiste gourikes.

Filakia polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτές οι πολυκυστικές! Λοιπόν, σκέφτηκα να καταθέσω κι εδώ την δική μου εμπειρία! Ίσως το δικό μου πρόβλημα να μην είναι τόσο μεγάλο όσο το δικό σου! Στα 20 μου, κάποια στιγμή είχα να δω περίοδο περίπου 3 μήνες! Είχα όλα τα συμπτώματα, πρήξιμο, σπυράκια κ.ο.κ. αλλά πουθενά η περιοδούλα! Πρηζόμουν.. ξεπρηζόμουν.. και ξανά απ'την αρχή! Μέχρι που έκανα την πρώτη επίσκεψη σε γυναικολόγο!! Εκεί ανακαλύψαμε τις πολυκυστικές μου ωοθήκες! Μικρές κύστες σε μέγεθος βέβαια και στην δεξιά και στην αριστερή ωοθήκη! Έκανα μια σειρά εξετάσεων, με παρακολούθησε κι ενδοκρινολόγος φυσικά, πήρα για έναν περίπου χρόνο αντισυλληπτικά χάπια τα "Laurina" έτσι λέγονταν κι απ'όσο ξέρω ήταν τα πιο ελαφρία!Καταφέραμε κατά κάποιο τρόπο να σταθεροποιηθεί ο κύκλος στις 30 με 40 μέρες!

Έπειτα από 6 χρόνια, παντρεύτηκα κι αποφάσισα για παιδάκι! Πήγα επίσκεψη στον τωρινό μου γυναικολόγο, μου ανέφερε τις κύστες οι οποίες μεν μικρές αλλά υπάρχουν.. Μου είπε να μην αγχωθώ.. κι αν μέσα σ'ένα χρόνο δεν έχω πιάσει παιδάκι.. τότε θα κάναμε θεραπείες! Δεν ξέρω τι θεραπείες και μάλλον ποτέ δεν θα μάθω! Έπιασα στον τρίτο μήνα προσπαθειών, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Δεν αγχώθηκα! Εϊναι κι αυτός πολύ βασικός παράγοντας!

Εύχομαι σ'όλες σας μέσα από την ψυχή μου.. σύντομα να εξαλειφθεί αυτό το βλασανο που λέγεται πολυκυστικές και να έχετε σύντομα ένα σποράκι στην κοιλίτσα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑ ΒΑΣΑΝΟ ΟΙ ΡΗΜΑΔΕΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΧΡΝΟ ΚΑΙ ΓΚΛΟΥΚΟΦΑΖ ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ...........ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΡΟΙ;;;;;;;;;ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 5 ΜΟΥ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΟΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΕΣ;;;ΟΤΑΝ ΒΙΑΟΝΤΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΜΗΠΩΣ;;;ΓΙΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΥΡΙΕΣ ΑΛΛΕΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΛΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΟΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ....Α!ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΥΠΕΡΒΑΡΗ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ ΚΑΙ ΓΩ Η ΚΟΚΑΛΙΑΡΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΝΜ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μη φοβασαι εχω και εγω πολυκυστικες και ο γυναικολογος μου ελεγε οτι φυσιολογικα δεν θα μπορεσω να κανω παιδι γιατι μου εδωσε τα clomiphaine για ενα μηνα και δεν ανταποκτιθηκα.ετσι εκανα εξωσωματικη και εμεινα με τη μια εγκυος αλλα δυστυχως το εχασα,πηγα τωρα σε εναν γεννετιστη και θα μου δωσει και εμενα το glycorhage για να μεινω φυσιολογικα,,μακαρι να το πετυχουμε ολες μας.αυριο εχω ραντεβου με τον καινουριο γυναικολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsaki mu!!

eixa kai go polukistikes..polu megalo provlima...astato kyklo..spurakia..ponous xamila anexartitou topou kai xronou...mou espagan kathe treis kai ligo oi kistes...xamos!!!epairna gia 9 xronia antissiliptika.molis ta ekopsa..emeina amesos kai tora kleino ton trito mina tis egkimosinis mou.min akous logia mia xara tha kaneis paidaki...xalarose kai ola tha pane kala..emena mou edinan 30% pithanotites na meino fysiologika...min akous kanenan loipon...kai proxora xalara..stin anagki simvouleusou kai kapoion alln giatro!!!!

kali epityxia!!!kai suntoma euxomai na gineis manoula!!!!!:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα. λοιπον εχω πολυκυστικες και περασα τρομερη ακμη μεχρι που πηρα Gynofen. Μετα απο καποια χρονια πηρα laurina και οποτε τα εκοβα χαλια ο κυκλος. Επειδη εκανα ομοιπαθητικη για αλλο θεμα, μου εδωσε θεραπεια και για το προβλημα αυτο. Σε πληροφορω οτι μεσα σε 3 μηνες ειχα σταθερο κυκλο και απο την ωρα που ξεκινησα να μεινω εγκυος, έμεινα στον πρωτο μήνα! Βεβαια και τωρα που γεννησα παλι τα ιδια και παιρνω Gynofen για εβγαλα λιγη ακμη αλλιως θα συνεχιζα την ομοιοπαθητικη. Στο δευτερο παιδι όταν βαλω μπρος παλι το ιδιο θα κανω. Τωρα εγώ δεν πιστευα οτι με ενα τοσο σοβαρο θεμα θα βοηθουσε αλλα και ομως τα καταφερα! Εαν θες μπορω να σου στειλω το τηλ του γιατρου. Δεν χανεις τιποτα!!! Επισης χαλαρωσε οσο μπορεις γιατι το αγχος ειναι οτι χειρότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μάλλον δεν είδατε το μήνυμα της Boys, είναι έγκυος η κοπέλα γι αυτό είχε καθυστέρηση...μπράβο κοπέλα μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη ...δίνεις ελπίδα σε εμάς με τις πολυκυστικές.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...