Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλωσόρισες menoula!:laugh:

Με το καλό το μωράκι σου και καλό υπόλοιπο!:kiss:

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών,φοιτήτρια απο Αθήνα και έχω μια γλυκιά μπουμπού:P

Θα χαρώ να τα λέμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΙDΕR ΜΟΥ!ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MENOULA ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΗ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΜΙΛΗΤΟΣ.ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ Β΄ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΓΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΛΙΓΟ ΓΡΕΒΕΝΑ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ.ΑΛΛΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ!ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΤΥΠΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ.!!!ΤΡΟΜΕΡΟ?ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΓΟ ΓΡΕΒΕΝΑ ΛΙΓΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ!ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ!:unsure:

ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ:( ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΣΙΡΙΞΩ!!!ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ?ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενούλα εγώ γέννησα φυσιολογικά και παρόλο τον πόνο οι στιγμές ήταν μαγικές!:) Μην κάνεις το λάθος να γεννήσεις με επισκληρίδιο.Η φύση έχει φροντίσει για όλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ:) ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ..ΣΕ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΙΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΟΝΕΙΤΑΙ ΠΟΛΥ, ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΑΣΜΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΣΦΑΖΟΥΝ!:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενούλα υπάρχει κάτι καλύτερο απο αυτό που ορίζει η φύση;Δεν νομίζω :) Γιατί να βάλεις στον οργανισμό σου αυτή την ουσία; :dry:

Εγώ πάντως έχω ακούσει γυναίκες να παραπονιούνται που γέννησαν με επισκληρίδιο αλλά καμία δεν έχει μετανιώσει τον φυσιολογικό τοκετό :)

Αυτό που μου μετέφερες συγνώμη που θα στο πω το θεωρώ ανοησία :blush: και λυπάμαι πολύ που περνάνε τέτοιες ιδέες σε δημόσιους διαλόγους :(

Δεν θέλω να σε κρίνω...Κάνε οτι πιστευεις εσύ καλύτερο για το μωράκι σου και την υγεία σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες κοπελα μου και με το καλο το μωρακι σου!

Ειμαι η Φανη 27 χρονων και περιμενω την μπεμπουλα μου απο μερα σε μερα!!

Αν δεν μας κανει την χαρη να ερθει σε λιγες μερες.. την Τεταρτη

το βραδυ μπαινω με προκληση στο Διαβαλκανικο...

Οσο για επισκληριδιο... εχω συζητησει με τον γιατρο μου να μην κανω..

(αν και ειναι θετικος στο να κανω!!)...! :blush:

Ποτε δεν ξερεις πως θα ερθουν τα πραγματα εκεινη την ωρα!

Βλεπουμε και κανουμε! Ο θεος βοηθος!!

Με το καλο να σου πανε ολα και καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!

Απολαυσε τον καθε μηνα... την καθε μερα.. την καθε ωρα!!! :)

Ειμαστε εδω για οτι χρειστεις. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..:dry:

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΩ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΚΥΛΙΣΟΥΝ ΟΜΑΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ Σ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΝΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενούλα,σίγουρα,αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα-δεν το συζητάμε- θα κάνεις οτι σου πει ο γιατρός σου.Αλλά αν είναι όλα καλά,γιατί να μην γεννήσεις φυσιολογικά;Και ας πονέσεις λίγο :) Είναι φανταστικό,στο λέω εγώ που το έζησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΑΝΗ ΜΟΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ (ΕΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΒΕΒΑΙΑ).

ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ??:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΣΟ ΓΛΥΚΑ ΤΗΝ ΕΖΗΣΕΣ ΕΣΥ ΝΕΛΛΥ ΜΟΥ!:cheer:

ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ??ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενούλα πήρα μόνο 7 κιλά γιατί μέχρι τον 4ο είχα αναγούλες και μετά μειωμένη όρεξη για φαγητό.Θηλάζω αποκλειστικά και τα έχω χάσει όλα.Τώρα παλευω να χάσω τα κιλά που πήρα μετά την εγκυμοσύνη χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν επιμενει ο γιατρος μου για επησκληριδιο! :)

Απλα μου ειπε οτι.. επειδη θα μπω με προκληση (στις 39βδομ +6μερ.)

και το μωρο θα κοντευει τα 3500 κιλα καλο θα ηταν να κανω

για να μπορεσω να συνεργαστω..:blush: ..

Δεν νομιζω να ειναι κατι τοσο κακο.

Τοσες γυναικες κανουν! Δεν μπορω να σου ομως τιποτα ακομη με σιγουρια!

Μακαρι ολα να πανε καλα και να γεννηθει το μωρο μου καλα

και δεν με νιαζει το "πως"..

Νελλακι μου σε θαυμαζω για ακομη μια φορα.:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...