Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΠΛΟΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SIGHT KAI ΘΕΛΩ ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ, ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ... ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....

ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ ΚΥΚΛΟ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΕΝ ΕΤΕΙ 2009 ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ....???? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ GYNOFEN ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΘΡΟΜΒΩΣΗ. ΑΡΑ ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ... ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ..

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝΕΒΗΚΑ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟ ΠΑΡΑΣΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ.. ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΤΑ DUPHASTON ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΛΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ SERPAFAR. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ???

Α ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΑΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ... ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ...

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST)

ΕΥΓΕΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ Π.Ο.

Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΠΙΑΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ

ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.

ΑΦΟΥ Κ ΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ Κ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΝΤΟΥΦΑΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΑΣ

ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΤΟΥ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.

ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΘΩΣ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΤΟ

ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ.ΕΓΩ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΑΡΗ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑ Π/Ο

ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ 14 ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΟΥΝΑ ΑΔΥΝΑΤΗ Κ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΜΟΥ ΦΥΓΑΝΕ.

ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Κ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ

ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..

ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία καλώς ήρθες κι από μένα! Έχεις κάνει ποτέ κάποια θεραπεία για τις πολυκυστικές;

Εγώ το 2002 είχα περίπου 3 μήνες ν'αδιαθετήσω και πήγα σε γυναικολόγο πρώτη φορά τότε! Βρήκαμε ότι έχω και εγώ το σύνδρομο των πολυκυστικών ωοθηκών, έκανα μια σειρά εξετάσεων και εν τέλει έκανα ένα χρόνο θεραπεία με αντισυλληπτικά χάπια. Δεν κάπνιζα!! Κατάφερα κάπως να σταθεροποιήσω τον κύκλο μου από 30 έως 40 μέρες! Άλλωτε 30, 31, 34, 36,39 κ.ο.κ.! Ποτέ πάνω από 40! Μου το είχε πει κι ο γιατρός! Αν πάει πάνω από 40 θεωρείτε καθυστέρηση και το ξαναελέγχουμε! Τελικά δεν το πολυκοίταγα όλα αυτά τα χρόνια! Πάντα στο περίπου υπολόγιζα πότε αδιαθετώ. Το 2008 που ήθελα να παντρευτώ άρχισα και μέτραγα για να μην έχω περίοδο την ημέρα του γάμου! Και μετά το συνέχισα γιατί λέγαμε από το γαμήλιο και μετά θα ξεκινάγαμε και για παιδάκι. Έπιασα στον 3ο μήνα, αλλά είχα περιόδο κανονικά! Τον 1ο μήνα μου ήρθαν στς 33 μέρες, και τον 2ο επειδή αγχώθηκα λιγάκι τον καθυστέρησα στις 39. Τον 3ο, είχα ένα θετικό τεστάκι και δεν μου ξανάρθε από τότε! Έχω περίπου 6 εβδομάδες ακόμα για να γεννήσω τον μπομπιράκο μου.

Σου εύχομαι τα καλύτερα γρήγορα! Θα σου έλεγα να κάνετε κάποιες ορμονολογικές εξετάσεις και να βρεις έναν γιατρό που να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να είναι διατεθιμένος να βοηθήσει στο πρόβλημα. Και να μην σε τρομοκρατεί το γεγονός της σπερματέγχυσης ή της εξωσωματικής! Είναι ανώδυνες μέθοδοι προκειμένου να κάνεις μωράκι.. ;)

Ότι χρειαστείς και ξέρω να απαντήσω.. θα χαρώ να βοηθήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ γιοτἀκι!!!!!! Να σου ζήσει το μικρό σου!!!!!!

Αστα ειναι μανικι να μην αδιαθετεις και να πρηζεσαι ολη την ώρα και να μη σου μιλήσω για ψυχολογία....

Σε ευχαριστω για την απαντησή σου!!!!!!!!!!!! θα τα λεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχες σου dalia και ευχομαι να εχεις εναν ανωδυνο και ευκολο τοκετο για να κρατησεις το ζουμπουρλουδικό σου αγκαλια!!!!!!!!!!:woohoo:

Επισης ευχαριστώ και για την απαντηση σου και για το κουράγιο που μου δίνεις.

Λοιπόν ακου εγω καπνιζω και επειδη ανεκαθεν ειχα αυτο το προβλημα των Π.Ω. Ο Γιατρός μου εδινε τα gynofen για να φτιάξω τον κυκλο μου. τα έπινα για ενα εξαμηνο. ρυθμιζοταν αλλα χαλαγε παλι... ασε δε που δεν μου ανεφεραν λέξη για το τσιγάρο και συνέχιζα να τα πίνω για να μου έρχεται περίοδος και ετσι μου ήρθε η θρόμβωση.Απο τότε σχεδον 3 χρόνια.... εχω περίοδο 2 φορες το χρονο και αυτό με χάπια.

τωρα σκεφτομαι μολις παρω τα σερπαφαρ να μετρήσω τις μέρες μου για ναδω αν κάνω ωορυξια για να μπορεσω και εγω να γινω μανουλα. αλλιως θα ακολουθήσω τις συμβουλες του γιατρού μου για την εξωσωματικη. Δεφοβάμαι την διαδικασία. Απλα φοβάμαι μήπως είναι λιγο νωρις για κατι τέτοιο. Αλλα με ολα αυτα που βλεπω μαλλον δε πρεπει να το αφήσω..

Και παλι σε ευχαριστω!! cu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ χάλια περίοδο λόγω προλακτίνης. Παλλίνδρομη τον Σεπτέμβριο, περίοδος από 4/1 με duphaston στις 30/3. Και εγώ τώρα έχω μπεί στη διαδικασία των serpafar για δεύτερο μήνα. Κάπως έτσι αντιμετωπίζονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...