Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΑΓΧΩΣΤΕ ΜΕ......


ΝΑΝΙ2004

Recommended Posts

γεια σας μελλουσες μανουλες.ειμαι 27 χρονων και θελω παρα πολυ να γινω μαμα!εχω πολυκυστικες ωοθηκες αλλα παρολαυτα ο κυκλος μου ειναι σταθερος 28 ημερων. το προβλημα απο οτι καταλαβα ηταν ο εντοπισμος των γονιμων ημερων μου, γιατι απο οτι καταλαβα δεν ειχα ωορηξια την 12 -14 μερα.αγορασα την συσκευη Vican fertility που εντοπιζει τις γονιμες μερες με σαλιο.το εκανα λοιπον καθε μερα και φανηκε η γονιμη μερα την 18 και 19.ειχαμε επαφες με τον αντρα μου την 12, 14, και 18.περιμενω την ακατανομαστη στις 28.απλα απο χθες εχει πρηστει πολυ το στηθοσ και οπως καταλαβαινετε για μια ακομη φορα φαντασιωνομαι μωρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε άσε το άγχος... Όλα θα πάνε καλά... Άλλωστε μωράκι είσαι ακόμα.

Παρεμπιπτόντως και εγώ έχω πολυκυστικές ωοθήκες και μάλιστα έχω κάνει και ένα χειρουργείο στην δεξιά ωοθήκη... Αυτή την στιγμή έχω ένα μωρό... Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά....

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ! Εύχομαι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχες κανει καμια θεραπεια για τις πολυκυστικες??οι γονιμες μερεσ σου ποτε ηταν?παρεξενευτηκα που ειδα οτι ηταν γονιμη η 18 και 19.εμενα με προβληματιζει γιατι κανουμε πολυ καιρο ελευθερα αλλα τιποτα.γι αυτο πηρα και αυτη την συσκευη για τις γονιμες μερες.το ξερω πως δεν θελει αγχος αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΙ καλώς ήρθες στο mammyland!! :)

Εύχομαι να'ναι ο τυχερός σου μήνας ο Ιούνιος!

Αλλά κι αν δεν είναι, να'σαι σίγουρη ότι κάπου παρακάτω θα μας έχεις τα ευχάριστα!

Αυτά τα συμπτώματα θα μας τρελάνουν όλες!! Αλλά μέχρι να δεις περίοδο ή θετικό τεστ (μακάρι!!), προσπάθησε να μην τους δίνεις σημασία!!

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ.ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ!ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΝΕ...ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΑΡΕ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΕΙΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΩ ΣΤΙΣ 29:)ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ,ΦΙΛΑΚΙΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιττο να σας πω οτι εχω ρωτησει ολες τις φιλες μου για τα συμπτωματα αλλα η αληθεια ειναι οτι διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα.ευχομαι να ειναι αξιοπιστη η συσκευη και να αγχωνομαι για καλο σκοπο.ομως πως το ξεπερνατε το αγχος βρε κοριτσια?εμενα μου εχει γινει σχεδον εμμονη.βασικα φταει ισως το γεγονος οτι ολο εγκυμοσυνες βλεπω τριγυρω μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ:laugh: ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΕΥΚΟΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΠΙΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΙΙΓΟ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΥΦΕΥΓΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΑΚΟΥΩ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ:P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΙ2004 καλώς ήρθες κι από μένα στο mammyland!! Σου εύχομαι ο Ιούνιος να είναι κι ο τυχερός σου μήνας! Εγώ ανακάλυψα ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες το 2002!! Έκανε να μου έρθει η περίοδος 3 μήνες σχεδόν! Όλο έλεγα τώρα θα έρθει, έβγαζα σπυράκια, πρηζόμουν αλλά τίποτα! Ενδεχ΄μενο εγκυμοσύνης τότε δεν έπαιζε μιας κι από τον κρίνο τελικά δεν μένεις έγκυος... !! Έκανα 1 χρόνο περίπου θεραπεία με αντισυλληπτικά χάπια και κατάφερα κάπως να κάνω τον κύκλο μου από 30 έως 40 μέρες!

Τον Σεπτέμβριο του 2008, πήγα στον γιατρό για έναν προγεννετικό έλεγχο μιας και θα ξεκινούσα ελεύθερα για παιδάκι! Ο γιατρός μου βρήκε ένα ωάριο που μεγάλωνε κι ήταν έτοιμο να σκάσει! Μου είπε πως αν έκανα ελεύθερα Παρασκευή Σάββατο Κυριακή.. υπήρχε το ενδεχόμενο να πιάσω! Έκανα Παρασκευή και Κυριακή! Ήμασταν μάλιστα και στο γαμήλιο!! Μετά από 2 βδομάδες.. κι αφού το είχα σίγουρο ότι έπιασα... τρομάρα μου.. αδιαθέτησα!! Τον Οκτώβριο άρχισα και μέτραγα μέρες, σημείωνα και κατάλαβα πως αν το έχω συνέχεια στο μυαλό μου.. δεν θα κάνω και πολλά πράγματα!! Ξαναδιαθέτησα.. Τον Νοέμβριο είπα... Όποτε κάτσει!! Κι έκατσε!! Όταν απέβαλλα το άγχος και το στρες έπιασα! Τόσο εύκολα!

Και τα τεστάκια αν κάνεις.. απλά μην το σκέφτεσαι συνέχεια!! Απόλαυσε τις στιγμές... που πίστεψε με.. δεν ξανάρχονται!! Εγώ από τον φόβο μου τώρα δεν κάνω τίποτα.. κι ο μπέμπης όταν έρθει ξέρω ότι πια δεν θα είναι το ίδιο ξένοιαστο μ'ένα ζουζουνάκι σπίτι!!

Καλή επιτυχία εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια θυμαστε που σας ελεγα οτι εχει πρηστει υπερβολικα το στηθος μου δυο μερες μετα τις αγκαλιτσες??δηλαδη την 19 μερα και περιμενω περιοδο στις 29?πρωτη φορα ετσι...κι εχω μερα παρα μερα τσιμπηματακια στον αφαλο.και πονακια κανονικα σαν να περιμενω περιοδο.τι συμβαινει??λετε να?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ενθαρρυντικά τα συμπτώματα σου ιδίως εφόσον λες ότι δεν τα ξαναείχες, οπότε δεν είναι συμπτώματα πριν την περίοδο σου. Τα πονάκια χαμηλά σαν περιόδου, όταν είσαι έγκυος, δείχνουν ότι γίνεται η εμφύτευση και ανοιγει η μήτρα σιγά σιγά. Αυτά είχα κι εγώ και νόμιζα θα μου έρθει περίοδος και τώρα είμαι στον 5ο μήνα. Τα τσιμπιματάκια που λες τα είχε μια φίλη μου που ήταν κι εκείνη έγκυος. Κοντός ψαλμός αλληλούια!Αν έχεις πολλή αγωνία και δεν μπορείς να περιμένεις μέχρι τις 29 πάρε το γνωστό self clear που δείχνει 5 μέρες μετά την πιθανή ημερομηνία σύλληψης, αλλά μην είσαι και σίγουρη ότι λέει πάντα την αλήθεια-σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος-γιατί αν δείξει θετικό είσαι σίγουρα!Αν πάλι δεν είσαι μη μου σκας!Τώρα που ξέρεις και ποιες είναι οι γόνιμες μέρες...δωστου τότε να καταλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πειτε μου παλι την γνωμη σας.σημερα ειμαι στην 25 μερα.περιμενω περιοδο 28-29. σημερα το πρωι ειδα 2 μεγαλες σταγονες καφε σκουρο αιμα.εγω να σας πω απογοητευτηκα....μαλλον θα αδιαθετησω ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΙ2004 έγραψε:

κοριτσια πειτε μου παλι την γνωμη σας.σημερα ειμαι στην 25 μερα.περιμενω περιοδο 28-29. σημερα το πρωι ειδα 2 μεγαλες σταγονες καφε σκουρο αιμα.εγω να σας πω απογοητευτηκα....μαλλον θα αδιαθετησω ε?

εγω και στα 2 παιδια μου 2 μερες την αναμενομενη περιοδο ειχα καφε υγρα!

και μιλαμε για σταθεροτατο κυκλο! μακαρι να εισαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι,τι να πω.απλα παραξενευτηκα γιατι ηταν καφε σκουρα.κι αλλες φορες πριν την περιοδο μπορει να δω υγρα αλλα ειναι ροζ.πονακια εχω βεβαια σαν να κατεβαινει το αιμα.

αχ μακαρι να μην ερθει η ακατανομαστη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια μου θελω επειγοντως την βοηθεια σας εχω καθυστερηση 4 μερες εχει πριστει το στηθος μου μολις τωρα εκανα μπανιο και πιεσα το στηθος μου και εβγαλε καφε υγρο ξερει καποια τι ειναι σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

myriam mou kalispera!!!

exo tin entiposi xoris na eimai sigouri...oti tha prepei na kaneis ormonologikes exetaseis kai na deis kata poso auxanetai i prolaktini sou...kai go kairo prin meino egkios evgaza mpez-kafe ugra kai mou vrikan elafros auximeni prolaktini..

des to...kai mexri na to kaneis..kane kai mia xoriaki..i ena testaki!

kali epitixia!!!:) :)

filakia polla!!

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Myriam καλησπερα ευχομαι να μην ειναι κατι σημαντικο αυτο που περιγραφεις καλυτερα ανοιξε νεο Post για να μπορεσεις να εχεις περισσοτερες απαντησεις απο κοριτσια που τους εχει συμβει η' ξερουν κατι παραπανω .

φιλια πολλα και μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΙ2004 έγραψε:

περιττο να σας πω οτι εχω ρωτησει ολες τις φιλες μου για τα συμπτωματα αλλα η αληθεια ειναι οτι διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα.ευχομαι να ειναι αξιοπιστη η συσκευη και να αγχωνομαι για καλο σκοπο.ομως πως το ξεπερνατε το αγχος βρε κοριτσια?εμενα μου εχει γινει σχεδον εμμονη.βασικα φταει ισως το γεγονος οτι ολο εγκυμοσυνες βλεπω τριγυρω μου.

σε καταλαβαίνω απολυτα...ολα αυτά που λες τα πέρασα 9 μήνες προσπαθώντας απεγνωσμενα για μωρο ενω η κουμπάρα μου και όλες μου οι φίλες ήταν έγκυες καποιες δε στο δεύτερο..

να σου πω κατι ομως?? ασε στην ακρη τα τεστ, τα θερμοδιαγράμματα και τις ώρες και μερες και απολαυσε τον έρωτα για τον έρωτα..τότε θα ρθει και το μπεμπε...ακου την παθούσα, κατι ξέρει ;)

μπορει να σου φανεί περιεργο αλλά το άγχος μου το ξεπερνούσα παίζοντας με τα παιδιά της κουμπαρας μου που υπεραγαπώ ...ξεχνιόμουνα έτσι και συγχρόνως έβγαζα όλα μου τα μαμακίστικα συναισθηματα...

επισης ακουγα πολλη πολλη πολλη "ανεβαστική" μουσική...ενιοτε τραγουδουσα κιολας...στο μπανιο χιχι !

καλη επιτυχια και οχι αγχος !! Ευχομαι να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα συντομα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...