Μετάβαση σε περιεχόμενο

Peg Perego ή Inglesina καρότσια????????


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Το Σάββατο πήγαμε για κάποια από τα ψώνια του μπεμπάκου και επισκεφτήκαμε τα MOTHERCARE που έχουν καρότσια PegPerego και τα ΗΡΑ που έχουν καρότσια Inglesina! Είναι ιταλικής προέλευσης και οι δύο μάρκες! Διαφορές έχουν ελάχιστες στην εμφάνιση! Και για το μοντέλο που μας ενδιαφέρει τα Inglesina είναι κατά 50 ευρώ ακριβότερα. Η πωλήτρια του ΗΡΑ ποστήριξε για τα καρότσια της ότι έχουν καλύτερο service αν χρειαστεί απ'ότι προσφέρει η Peg. Από τον αδερφό μου όπου έχει Peg, ξέρω ότι είναι πολύ καλό καρότσι και γενικώς είναι σκυλιά από αντοχές!

Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από Inglesina?? Εσείς τι λέτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia μου αρχίσατε ψωνάκια ε? Δεν είναι τα πιο όμορφα που έχεις κάνει ποτέ? Θα δεις κι από εδώ και πέρα! Θα προσπερνάς τις βιτρίνες με ρούχα για σένα και θα τρέχεις στις παιδικές! ;)

Για τα inglesina δεν ξέρω να σου πω. Ούτε από δική μου εμπειρία, αλλά ούτε και από γνωστών..

Για τα perego ναι, μπορώ να σου πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη... Ότι πρέπει για τους κακοτράχαλους δρόμους της Κατερίνης με τα υπέροχα σακατεμένα πεζοδρόμια! :huh:

Τώρα τελευταία βλέπω συνέχεια καρότσια quinny.. Και όσο τα βλέπω τόσο μου αρέσουν! Πήρε η φίλη μου (που γεννήσαμε με διαφορά λίγων ημερών τις μπέμπες μας) και δεν το χώνεψα καθόλου στην αρχή. Γενικά τα τρίτροχα δε μου άρεσαν! Πλέον... το λατρεύω!

Αλλά μη σε μπερδεύω Έλενά μου!

Καλές αγορές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχουυυυυυυ αρχισαν και τα καροτσια ε???.......νταλακι μου θα γινεις μανουλα :P το λεω για να το συνειδητοποιησω!!!!!!! οτι σε λιγο καιρο θα πηγενουμε βολτα με τον μαγκα με το υπεροχο ''οχημα'' που θα του διαλεξεις!!!!!!!!!!! :) πο ρε συ καψουρααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

perego !! ειχα και στην κορη μου το venezia! σκυλι μιλαμε! τωρα για το γιο πηραμε το πολυκαροτσι tri fix. (για την ακριβεια το πηρε ο παππους Κων/νος για τον Κων/νο! :P) αψογο!πολυ εργονομικο και αναπαυτικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντάλια μου καλημερα!

Εγω θα παρω inglesina και ο λογος ειναι ενας: της perego δεν μου αρεσε το καθησματακι αυτοκινητου το οποιο εφαρμοζει και πανω στο καροτσι. Δεν μου αρεσε καθολου η ιδεα το μωρο να κοιταζει προς το πισω μερος του αυτοκινητου και εγω να μην μπορω να το βλεπω. Ο λογος που κοιταζει προς τα πισω ειναι για πιο μεγαλη ασφαλεια αλλα ποσες φορες θα τρακαρω με το αυτοκινητο και ποσες φορες πχ θα πνιγει το μωρο? Επισης ειχα ενα κολημα με τα χρωματα :P !

Αυτα φιλακια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia καλημερα!!!!

δεν έχω εμπειρία από κανένα αλλά και μόνο από τα σχόλια τρίτων και από θεμα εργονομίας , εμεις θα προτιμησουμε το Peg perego , το σετ των τριων κομματιών switch-- καρότσι, πορτ μπεμπε και καθισματακι αυοκινητου!!! Νομιζω ότι σε σχέση με τα άλλα θα εξυπηρετησει πολύ!!

όμως θεωρω ότι αργοτερα σιγουρα θα χρειαστείς και ένα πιο ελαφρυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα τα Peg Perego μ'αρέσουν αλλά ο άντρας μου όταν είδε τ'άλλα του έκαναν λέει ένα κλικ!! Θα δείξει.... Σε γενικές γραμμές είναι ίδια! Δεν έχουν τρελή διαφορά! Και εμείς για το σετάκι 3 σε 1 κοιτάμε!!

Όταν το νινάκι φτάσει 3 χρονών παίρνουμε κι ένα πιο ελαφρύ φθηνότερο κι αφήνουμε το μεγάλο καρότσι για το 2ο νινί πρώτα ο Θεός!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

dallia μου αρχίσατε ψωνάκια ε? Δεν είναι τα πιο όμορφα που έχεις κάνει ποτέ? Θα δεις κι από εδώ και πέρα! Θα προσπερνάς τις βιτρίνες με ρούχα για σένα και θα τρέχεις στις παιδικές! ;)

Καλές αγορές!!!

Ιφιγένεια μου να'σαι καλά!! Σ'ευχαριστώ πολύ!! Τ'αρχίσαμε τα ψώνια κι έχω πάθει πλάκα!! Τα θέλω όλα!! Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνω!! Έχω πάρει μερικά εσωρουχάκια φορμάκια, τα βάζω στην κοιλιά μου επάνω και κάθομαι σαν το χαζό!! Παράνοια!! Και που να γεννηθεί κιόλας!! Ε ρε τρέλααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...