Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταστήματα jumbo-να εμπιστευθώ τα ρούχα τους;;


Recommended Posts

Κόριτσια διστυχώς τα παιδικά ρούχα είναι πανάκριβα αλλά όπως μου τόνισε και η παιδίατρος μου "Θέλει να φοράω καλής ποιότητας εσώρουχα στην μικρή για να αποφύγουμε οτιδήποτε δερματολογικο". Όλα της τα φανελάκια είναι από τα ΗΡΑ (έχουν πιστοποιηση στα βαμβακερά που χρησιμοποιούν και επιπλέον η 6άδα κάνει 24€) όσο για τα ρουχαλάκια της ... να είναι καλά η ξαδέρφη του άντρα μου που μου είπε να πάω στο Factoroy Outlet. Έχει έναν ολόκληρο όροφο μόνο παιδικά επώνυμα και σε πολύ χαμηλές τιμές !!!

Ψώνισα όλα τα καλοκαιρινά της μικρής μου και πλήρωσα μόνο 200 € (μιλάμε για περίπου 20 σετάκια).

Ελπίζω να βοήθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω παει στα jumbο η ποιοτητα δεν ειναι καθολου καλη δεν ειναι καθολου ελαστικα και ειναι καπως σκληρα στην υφη.

Οσο για τις τιμες σε αλλα μαγαζια που πηγα ειχαν τα φορμακια-εσωρουχακια περιπου 3 ευρω το ενα αλλα ηταν παρα πολυ μαλακα και ελαστικα. Αυτο με την ελαστικοτητα επιμενω διοτι μια φιλη μου που ψωνισε καποια πραγματα απο jumbo καθε φορα που πηγαινε να ντυσει το μωρο εκλαιγε διοτι δεν μπορουσε να το ντυσει. Ισως εκανε λαθος και στα νουμερα δεν ξερω. Παντως για τους πρωτους 3 μηνες δε θα παρω τιποτα σε εσωρουχακι απο εκει πιο μετα ομως θα τα δοκιμασω ;) ! Αντε καλα ψωνια σε ολες μας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΑΜΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ απλο και μονο ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΗΡΑ Η MOTHERCARE διπλα στα του jumbo ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ! δεν ειναι οτι παθαινει κατι το μωρο αλλα αν μπορει να φοραει καλυτερη ποιοτητα γιατι οχι? και ειδικα τα βρεφη που εχουν και ευαισθητα δερματακια... δεν εχουν ολα δερματικα προβληματα αλλα εγω δεν το ρισκαρω.Και δωρα που επαιρνα πηγαινα σε stock καταστηματα.

ΑΜΑ ΣΕ ΚΑΙΕΙ Η ΤΙΜΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ , ΟΠΟΤΕ Η ΖΑΡΑ Η ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ STOCK EINAI OI ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ !;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για τα ρουχαλάκια που ακουμπούν άμμεσα το δερματάκι του μωρού,συμφωνώ και εγώ οτι δεν θα επιλέξω το jumbo για τους λόγους που προείπατε(και γιατί δεν καθαρίζουν σε χαμηλές θερμοκρασίες).Η γειτόνισσα μου έχει διδυμάκια και τους φόρεσε φορμάκια απο το jumbo.Το ένα παρουσίασε ερεθισμό το άλλο όχι.Μου το είπε σήμερα και έμεινα :blink:

Φοβήθηκα :dry:(παρότι εμείς έχουμε μόνο 3-4 φορεματάκια και μια φουστίτσα απο το jumbo)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exei foresei apo thn arxh jambo alla tora teuleutea me tsatisane giati einai para polu sklira kai traxia osopou na tou balw ena zipounaki eklege giati den exoun elastikothta .

eutixos exw apo dwra zipunakia apo kales markes kai piga kai pira kai mia siskebasia apo ta h&m twn 7 me 20E (mia xara timh kai poiothta)

kai tora mono gelakia exoume .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

και γω απο κει ψωνιζω του μπεμπη και δεν εχω κανενα παραπονο!!!!πλυνε βαλε συνεχεια τιποτα δεν εχουν παθει!!!εκτος αυτου τωρα μεγαλωνουν συνεχεια και δεν χρειαζεται-κατα την αποψη μου-να δωσεις μια περιουσια για ενα μηνα..εγω εδω και πολυ καιρο φοραω 3..ακομα 6..τα 0 νουμερο κρατησαν μονο για 40 μερες περιπου...ζητημα ειναι να τα εβαλα 2-3 φορες..

φιλια!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ JUMBO ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς στην αρχή ψωνίσαμε τζαμπο. Μετά η μικρή παρουσίασε ατοπικη δερματίτιδα. Δε λέω οτι έφταιγαν τα ρούχα. Δεν ξέρουμε απο τι προέρχεται. Πάντως τα πετάξαμε όλα και πήραμε εσώρουχα μινέρβα. Επίσης ψωνίζουμε απο Ζάρα και φοράμε και αυτά που μας φέρνουν δώρα, που είναι πάρα πολλά.

Τα τζάμπο δε μου αρεσουν. Μας φέρανε στη βάπτιση κάποια κομμάτια και τα έχω μαζεψει να τα πάω πισω για αλλαγή. Θα της πάρω κάποιο παιχνιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως και να μην είμαι η πιο κατάλληλη να μιλήσω, επειδή δεν έχω ακόμη παιδάκι. Όμως κοριτσάκια μου, για τις ανηψιές μου (που τις λατρεύω και τις θεωρώ παιδιά μου!) και για παιδιά φίλων-γνωστών, εδώ και χρόνια ψωνίζω φανατικά από Jumbo τα πάντα, από είδη μπιμπερό-πιπίλες, κτλ. ως βέβαια κι εσώρουχα και φορμάκια και ρουχαλάκια! Ουδείς κι ουδέποτε μου είπε το παραμικρό για ενοχλήσεις-δερματίτιδες, κτλ. και φυσικά, και τα δικά μου τα παιδιά από εκεί θα τα ντύνω, δεν το διαπραγματεύομαι! Μόνο, η κολλητή μου, μου έλεγε τις προάλλες πως της είπε η παιδίατρος της για αλλεργίες κτλ. κι εντάξει, δεκτή και σεβαστή η γνώμη της, θα της ψωνίσω από αλλού για τη μπουμπού της κι όχι από τα Jumbo. Μια χαρά ρούχα έχει κι αφού συνεχώς αναπτύσσεται το μωράκι, καλόν είναι να έχεις και τη δυνατότητα να μπορείς να αντεπεξέλθεις! Απλώς, για πιο καλό ντύσιμο, σίγουρα βρίσκουμε κι αλλού, αλλά γιατί να το σκεφτώ? Ειδικά, η μεγαλύτερη μου αδυναμία, η πιο γλυκειά μου ανηψούλα (σε 3 μήνες γίνεται 3!) έχει ολόκληρη προίκα από εκεί και μάλιστα η ίδια η μαμά της με παρακαλάει να της ψωνίζω από Jumbo γιατί είναι και οικονομικά και καλά! Οπότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

μου ειχαν φερει δωρο κατι φορμακια απο τα jumbo. Παρολο που ελεγε 100% βαμβακι εμενα δεν με επεισε.Στο πλυσιμο κ στο σιδερωμα μου φανηκε οτι εχει συνθετικο. Αν μενεις Αθηνα μπορεις να ψωνισεις απο τα H&M,ειναι απο τα πιο οικονομικα κ καλης ποιοτητας βαμβακι. Και επειδη μεγαλωνουν γρηγορα δεν συμφερει να δινουμε πολλα χρηματα για ρουχακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έγραψε:

Εμείς στην αρχή ψωνίσαμε τζαμπο. Μετά η μικρή παρουσίασε ατοπικη δερματίτιδα. Δε λέω οτι έφταιγαν τα ρούχα. Δεν ξέρουμε απο τι προέρχεται. Πάντως τα πετάξαμε όλα και πήραμε εσώρουχα μινέρβα. Επίσης ψωνίζουμε απο Ζάρα και φοράμε και αυτά που μας φέρνουν δώρα, που είναι πάρα πολλά.

Τα τζάμπο δε μου αρεσουν. Μας φέρανε στη βάπτιση κάποια κομμάτια και τα έχω μαζεψει να τα πάω πισω για αλλαγή. Θα της πάρω κάποιο παιχνιδάκι.

Σισσιω και μενα ομικρος μου εχει παρουσιασει ατοπικη δερματιτιδα αλλα ηταν απο το γαλα.Οταν αρχισαμε το υποαλλεργικο γαλα σταματησε.Ουτε φαριν λακτε τρωει εξαιτειας αυτης της αλλεργειας.Του δινω σπανια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalimerakia...

Eilikrina egw den ta empisteuwme...

Otan mou fernoun rouxalakia apo to jumbo,,,

Pigennw kai allasw gia kati allo...

Elpizw na min sas fanika kakia...

Wmos san ta rouxalakia tis mother,,,next,,,adam,,,ktl den exei...

Einai ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

Σισσιω και μενα ομικρος μου εχει παρουσιασει ατοπικη δερματιτιδα αλλα ηταν απο το γαλα.Οταν αρχισαμε το υποαλλεργικο γαλα σταματησε.Ουτε φαριν λακτε τρωει εξαιτειας αυτης της αλλεργειας.Του δινω σπανια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελες μου τη γνωμη μου την εχω γραψει και πιο πανω οτι εσωρουχακια δεν θα παρω σπο τα jumbo.

Το μονο που εχω παρει ειναι ενα φορμακι που εχει μπροστα κουμπακια και το βρηκα λιγο πιο μαλακο και βολικο. Αυτο που θελω να ρωτησω αν ξερετε πηρα το 03 διοτι εκτως του οτι το 00 ηταν πολυ μινιατουρα σκεφτηκα οτι και με το πλησιμο θα μικρανει λιγο. Εχετε παρει νουμερα 03 σε φορμακια απο το jumbo και να τα εχετε φορεσει σε νεογγενητο?? Εννοω δεν θα ειναι μεγαλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ JUMBO ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ, ΟΑΤΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ (ΣΠΑΝΙΑ) ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 24 ΜΗΝΩΝ.

ΓΕΝΙΑΚ ΨΩΝΙΖΩ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΠΟ MOTHERCARE ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΡΟΥΧΑ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ H&M KAI ZARA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.Π.Χ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΙΚΑΙΡΙ ΨΩΝΙΣΑ ΑΠΟ H&M ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΡΤΣ ΜΑΓΙΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΦΟΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΑ 120 EURO ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΣΨΡΟΥΧΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ MOTHERCARE.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΤΗΣ ΠΙΝΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.

ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΥΣΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 3 ΜΗΝΩΝ (ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ) ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 6 ΜΗΝΩΝ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΛΗΤΑ.Π.Χ ΣΤΑ MOTHERCARE ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΥΜΒΑΔΟΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.ΤΑ 7 ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ 27 EURO ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ TA JUMBO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το μωρό μου με τα ρουχαλάκια του jumbo το μεγάλωσα... Δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα... Απο νεογέννητο του φορούσα τα φορμάκια του jumbo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω, υπάρχουν κάποια φορμάκια από τα jumbo που μου έχουν βγει καλά, άλλα πάλι από την πρώτη πλύση ξεχύλωσαν.

Βέβαια για κάθε μέρα καλά είναι γαιτί είδες είναι πανφθηνά. Όμως για τις εξόδους μας τα καλύτερα για μένα είναι τα mothercare & prenatal. Η ποιότητά τους είναι τέλεια.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ έχω μωράκι ακόμα αλλά δεν έχω κανέναν πρόβλημα να πάρω ρουχαλάκια από τα Τζαμπο! Τα περισσότερα παιδάκια δεν έχουν πρόβλημα. Σιγουρα υπάρχουν και κάποια παιδάκια, που είναι πιο ευαισθητα σε αλλεργιες, ε εντάξει εκει δεν θα πάρεις από τα Τζαμπο θα πάρεις κάτι καλύτερο! Αλλά αν δεν έχει παρουσιάσει κάτι το μωράκι δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα!

Επίσης μια πολύ καλή και οικονομική λύση είναι οι εκπτώσεις! Η και οι προσφορές από συνοικιακά μαγαζιά! Εγώ τουλάχιστον έχω 3-4 καταστήματα στην περιοχηυ με παιδικά και έχω εντοπίσει πολύ καλές τιμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...