Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταστήματα jumbo-να εμπιστευθώ τα ρούχα τους;;


Recommended Posts

κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με αγορές βρεφικών ρούχων.πήγα πριν λίγες ημέρες στα jumbo bebe κ κατενθουσιάστηκα με τις τιμές σε όλα τα είδη!είχα πληρώσει δεκαπλάσια ποσά σε άλλα καταστήματα βρεφικών,αλλά αναρωτιέμαι..έχετε αγοράσει φορμάκια από τα jumbo;να τα εμπιστευτώ ποιοτικά;εμφανισιακά μου άρεσαν πολύ κάποια κομμάτια..εσείς τί άποψη έχετε;:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera 8a soy pw to diko moy skeptiko.Egw agorazw apo ta jumbo gia ena kai mono logo anapthsonte ragdaia ta mwra opote katalabeneis oti epeidh xreiazonte kamia 15 formakia fanelakia klp den einai dynaton na ta plhrwsw xrysa kai na mhn prolabei na ta foresei.Krima einai na ksodepsw tosa lefta kai na mhn ta xarei to paidi.Opote paw sta jumbo ths pernw oti xreiazete gia diasthma 1 mhna kai kati kai meta ftoy kai apo thn arxh.Etsi kai ta forame synexeia kai lefta ston bronto den dinw alla panw apo ola moy menoyn an to 8es ta lefta giatis alles anagkes toy paidioy poy einai pio keraies px panes ,galata klp.Ayta apo mena :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω και εγω

τα περισσοτερα απο εκει τα πηρα και μερικα ζητημα να τα φορεσε 2 φορες

μεγαλωνουν τοσο γρηγορα απο τη μια μερα στην αλλη

αν θες κατι πιο καλο παιρνεις απο αλλο μαγαζι

αν και αυτα του τζαμπο μια χαρα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και εγώ!

Σίγουρα θα της έχει κάποια ακριβότερα κομμάτια για τις..κοινωνικές της εξόδους αλλά για καθημερινή χρήση δεν αξίζει.Άσε που τα μωρά λερώνονται εύκολα και θα κλαις τα λεφτά σου.

Όσο για την ποιότητα κατασκευαζονται όλα στις ίδιες χώρες..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!η αλήθεια είναι πως με ανακουφίσατε..με άγχωσε η θεία μου ,που μου έλεγε πως είναι κινεζικα τα ρούχα κ πως δεν είναι ασφαλή για το μωρό κ ανησύχησα..συμφωνώ κ εγώ πως για κάτι καλό θα πάρω κ ακριβά ρουχαλάκια,αλλά για κάθε μέρα κ εφόσον απο ό,τι μου λέτε είστε ευχαριστημένες κ εσείς,θα προτιμήσω αυτά του jumbo,που είναι κ όμορφα στο κάτω κάτω!!σας ευχαριστώ κ πάλι!!:kiss: :kiss: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα οι ανιψιές μου ειδικά τα εσωρουχάκια φορμάκια τα λιώσανε!! Είναι καλά για μένα!! Εγώ πήρα και για τον μπέμπη από τώρα να έχει μερικά!! Είναι σε πολύ καλές τιμές και συμφέρει! Γενικά επειδή μεγαλώνουν και πάρα πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνουν ο΄θτε να λιώσουν ούτε και να χαλάσουν!! :laugh:

Όσο αναφορά για τις πιο επίσημες κοινωνικές εκδηλώσεις ... όπως λέει και η hope... πάρε κάτι καλύτερο για τότε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα διαφωνήσω . Επειδή δεν δινω ποτε σημασια στο περιτύλιγα , δεν πηρα ποτε μαρκες ή ακριβά ρουχα για τη μικρούλα μου !

Ρουχα απο το τζαμπο μας δωρισαν και μας και της τα φορεσα ολα .

Αυτα που δεν της φορεσα και δινω μεγαλη σημασία στην ποιοτητα ειναι τα εσωρουχάκι /φορμάκια . Της φοραω και θα της φοράω μονο απο αγνο βιολογικό βαμβάκι . Ερχονται σε αμεση επαφή με το τρυφερο δερματάκι του μωρου και θεωρώ πως πρεπει να δινουμε πολυ μεγαλη σημασια . :)

Ειναι ακριβότερα , δεν ξερω αν βρισκεις στην Ελλάδα (μπορεις να κανεις αγορες απο το νετ ) αλλα αξιζουν τα χρηματα τους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω κι εγω εμεις τα βολευτικαμε πολυ πλυνε βαλε ειναι και βολικα και οικονομικα ετσι και αλλιως χρειαζονται τοσα ρουχα και που να τα αγορασεις σε κυριλε μαγαζι θες μια περιουσια ασε που μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που μολις τα παιρναμε μετα απο λιγο καιρο θελαμε αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρε αυτα που θελεις απο τα jumbo απλα προσεξε πολυ το υφασμα και βγαλε τις ετικετες απο τα ρουχα

Ειχα παρει και εγω μερικα ρουχαλακια μονο και μονο απο το σχεδιο και το χρωμα αλλα τωρα που τα κοιταω ειναι μια χαρα και αλλα δεν τρελενομαι να της τα φορεσω οταν θα ερθει

Μην παρεις ρουχα σε συσκευασια οπου δεν μπορεις να ελενξεις την υφη του ρουχου

και κατι που θα κανω εγω ειναι τα περισοτερα ρουχα της να τα παρω 3+ μηνων και οχι απο 0-3 θα εχει και κανα δυο τετοια για το νοσοκομειο αλλα οχι πολλα οπως ειπαν και τα κοριτσια τα μωρα αναπτυσονται γρηγορα οποτε κριμα ειναι καθε μηνα θελεις να πας για ψωνια για καινουργια ρουχαλακια στο μωρο που μπορει να τα βαλει μονο 1 η 2 φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εγω θα διαφωνήσω . Επειδή δεν δινω ποτε σημασια στο περιτύλιγα , δεν πηρα ποτε μαρκες ή ακριβά ρουχα για τη μικρούλα μου !

Ρουχα απο το τζαμπο μας δωρισαν και μας και της τα φορεσα ολα .

Αυτα που δεν της φορεσα και δινω μεγαλη σημασία στην ποιοτητα ειναι τα εσωρουχάκι /φορμάκια . Της φοραω και θα της φοράω μονο απο αγνο βιολογικό βαμβάκι . Ερχονται σε αμεση επαφή με το τρυφερο δερματάκι του μωρου και θεωρώ πως πρεπει να δινουμε πολυ μεγαλη σημασια . :)

Ειναι ακριβότερα , δεν ξερω αν βρισκεις στην Ελλάδα (μπορεις να κανεις αγορες απο το νετ ) αλλα αξιζουν τα χρηματα τους .

LaLa, έχεις κάποιο link να μας δώσεις για αγορές βιολογικών από το νετ? Σε ποια χώρα βρίσκεσαι?

Τώρα θα μου πεις, βιάζομαι λίγο....:blush:......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου αν κανεις μια ερευνα αγορας θα δεισ οτι υπαρχουν μαγαζια με τετοια ρουχα.Θα σου ελεγα να πας στην κοπελα που περνω και εγω αλλα θα θεωρηθη διαφημηση και επειδη δεν εχω μιληση μαζι τησ για να ξερει δυστηχως δεν μπορω να την εκθεσω..Αν το διαβασει το θεματακι και θελει θα μιλησει απο μονη της.Παντως οσα εχω παρει βιολογικια βγηκαν ΑΨΟΓΑ.Εν τουτησ κανε ενα τσεκ στο νετ θα βρεις αρκετα σαιτ.Φιλια πολλα.

ΥΣ.Καλε η Lala στην ελλαδα ειναι :laugh: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ JUMBO Κ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ MOTHERCARE.ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ,ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ Κ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ZARA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ Κ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΑΚΡΙΒΑ ΜΑΓΑΖΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

ΥΣ.Καλε η Lala στην ελλαδα ειναι :laugh: .

Ουπς......:silly: ....θεώρησα ότι βρίσκεται εξωτερικό επειδή έγραψε "δεν ξέρω αν βρίσκεις στη Ελλάδα"...

Ευχαριστώ. Φιλιά κι από μένα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Lala εγώ που σου γράφω έχω τρία πιτισρίκια ζωή ναέχουν. Σε ενημερώνω ότι μέχρι και τώρα και ο γιός μου και οι δύο μου οι κόρες και μάλιστα η Σοφία είναι 16 μηνών φοράνε φορμάκαι και εσώρουχα από το jumbo θα σου πώ κιόλας την άποψη του παιδιάτρου μου όταν τον ρώτησα για τον γιό μου τότε ότι είναι ακριβώς τα ίδια απλά στα μεγάλα μαγαζιά πληρώνεις φίρμα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια κ πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις!τα φορμάκια που είδα γράφουν 100% βαμβάκι,θα πάρω κάποια,έχω αγοράσει κ μερικά πιο ¨καλά" από επώνυμα καταστήματα για τη μέρα που θα φέρουμε,με το καλό, τον μπέμπη από την κλινική στο σπίτι κ για τις πρώτες του..κοινωνικές εκδηλώσεις!!,αλλά για κάθε μέρα χρειαζόμαστε όντως οικονομικές,αλλά κ όμορφες λύσεις!!κ πάλι σας ευχαριστώ,με ξεαγχώσατε πολύ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI EΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ JUMBO KAI HTANE MIA XΑΡΑ..

ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΚΑΤΙ.

ΕΧΕΙ 2 ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ..Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΛΕΠΤΟ ΥΦΑΣΜΑ..ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΧΑΛΙΑ..ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΕ ΚΑΙ 0-3 ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΣΕ 3.5ΜΗΝΕ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΝΕΡΒΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟ 0-3 ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟ 3-6 ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ Ή ΠΑΣ ΕΣΥ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ..

ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΙΣ ΕΤΙΚΕΤΕΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΥ ΣΩΣΤΑ,ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΜΑΣ ΤΟ 12Μ ΣΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΡΜΑΛ ΣΕ ΑΝΑΠΤΥΞΗ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ.

ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΡΕΝΑΤΑΛ...ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥ JUMBO..ΠΟΛΛΥ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΥΦΑΝΣΗ...

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ ΟΠΟΤΕ...

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟ ΖΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΕΝΝΕΤΟΝ..ΚΑΙ ΠΟΛΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΧΕΔΙΑ..

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλο απογευμα κ απο εμενα εγω τα πρωτα ρουχακια το μπεμπη μου τα πηρα απο μαγαζι που ειχε προικα μωρου κ γενικως ολων των ειδων τα εσωσρουχα ακομη κ για μενα, ειναι ελληνικα και βαμβακερα, μιας κ φοβαμαι τα κινεζικα για τους πρωτους μηνες τουλαχιστον κ τα βρηκα σε πολυ καλες τιμες,απο τα τζαμπο πηρα μονο τα μπουκαλια του την πιπιλα του κ κανα δυο αλλα μικροπραγματα....καλο ειναι γνωμη μου παντα να προσεχουμε τα πρωτα ρουχακια που θα ερθουν σε επαφη με το δερματακι τους...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snow μου μιας και μπορω να σου πω και να το ανακοινωσω κι ολας επισημα η φιλη μας η sofiadav εχει ανοιξει μαγαζι με ρουχα βιολογικα και μαλιστα τα εχει σε πολυ καλη τιμη.Εχω παρει 2 φορες και μου βγηκαν ΑΨΟΓΑ.Για τις θεσσαλονικιες φυσικα ειναι πιο οκ τα πραγματα γτ ειναι στην καλαμαρια το μαγαζι.Εμενα μου τα εδειξε μεσω msn γιατι ηθελα να της παρω και μου τα εστειλε αμμεσα με courier.:) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sas pw kai egw thn gnwmh mou...egw asxoloume kai exw magazi me biologika brefika rouxakia...opote diabasa kai to epsaksa arketa. Den einai tuxaio pou tosa mwrakia exoun ekzema kai allergies..to ti xhmika,farmaka kai xlwrines pernaei to bambaki kai to ti toksikes einai oi bafes den legete. Einai simantiko na prosexoume tin poiotita toulaxiston auta pou akoumpane to dermataki tous opos ta eswrouxa ta kaltsonakia kai ta skoufakia.

Ontos ston jumbo den mporw kai egw na antistathw...exw parei kai egw pragmatakia..omws genika den eimai uperkatanalotikos anthropos. Diladi ti tha ta kanw ta 20 formakia ton 3-4 eurw?? eksalou bazw plintirio kathe ebdomada opote protimw na exw liga kai kala. To poiotiko rouxaki fenete sto plisimo..katharizoun se xamiles thermokrasies kai meta to sidero einai san kainourgio. Thn koris mou ta rouxa otan mikrainoun ta dinw ola stin fili mou..auta pou exw parei apo to jumbo ntrepomai na ta dwse giati einai xalia kai ta petaw enw ta alla eimai sigouri oti kai polla paidakia akoma mporoun na ta baloun. Opote an exete skopo na kanete kai alla paidia ...deite to san ependusi. Ektos apo ta biologika pou pleon xrisimopoiw..exw parei kai eimai euxaristimi kai apo ta benetton kai kati kormakia apo ta ALDI itane super.

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι'εγω εχω ψωνισει απο τα jumbo ρουχα για το μικρο και δεν εχει παθει τιποτα φορωντας τα... προτιμω ομως να του ψωνιζω ρουχα που τα θελω για να τα χαλαει, οταν μπουσουλαει και παιζει, για δευτερα δλδ γιατι η αληθεια ειναι πως δεν ειναι και η καλυτερη ποιοτητα... φαινεται και οπτικα και δεν ειναι αναγκη να τα πιασεις για να το καταλαβεις... εγω γενικοτερα του ψωνιζω ρουχα απο τα h&m, baby gap, lapin και mothercare... εχουν πολυ ωραια σχεδιακια και αν ψαξεις βρισκεις και οικονομικα σετακια...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω με αυτα τα jumbo!!

Οταν γεννηθηκε η μπεμπα,αρχισαν να μου φερνουν κορμακια κτλ απο jumbo,

αθλια ποιοτητα βρε κοριτσια το βαμβακι σαν μαλλινο μου εκανε,δεν τα εμπιστευθηκα με τιποτα,οπως ητανε πεταμα,τα ειχα παρει! μιλαμε!

δεν ξερω αλλα ειναι πολυ μικρουλια κ το δερματακι τους ειναι τοσο ευαισθητο,καλυτερα ελληνικο βαμβακι κ αυτο οικονομικο ειναι,

Βασικα εμεις ειχαμε αγορασει πολλα φορμακια κ.α. της chicco,απο ιταλια μας τα εφεραν, γιατι εδω,στην πολη δεν εχουμε,μιλαμε τετοια ποιοτητα πηραμε κ beneton ,μακουδακια,ομως η chicco πιστευω εχει τα καλυτερα,απλα το κακο ειναι οτι τα φορεσαμε ζητημα 2-3 φορες,κριμα!:(

γι αυτο,τα ελληνικα ειναι οικονομικοτερα κ δεν τα λυπασε οταν μικραινουν!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της έχω φορέσει φορμάκια από τα jumbo και δεν πάθαμε τίποτα ούτε εμείς, αλλά ούτε κι αυτά :P (π.χ. στο πλύσιμο). Και αυτά με τα ουδέτερα χρώματα τα κρατάω και για τον γιο που έχω λυσσάξει να κάνω και δε μου κάθεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofiadav πού ακριβώς είναι το κατάστημά σου στην καλαμαριά;το πατρικό μου είναι εκεί κ θα με βόλευε να περάσω μια βόλτα για ψώνια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω απο κει ψωνιζω του μπεμπη και δεν εχω κανενα παραπονο!!!!πλυνε βαλε συνεχεια τιποτα δεν εχουν παθει!!!εκτος αυτου τωρα μεγαλωνουν συνεχεια και δεν χρειαζεται-κατα την αποψη μου-να δωσεις μια περιουσια για ενα μηνα..εγω εδω και πολυ καιρο φοραω 3..ακομα 6..τα 0 νουμερο κρατησαν μονο για 40 μερες περιπου...ζητημα ειναι να τα εβαλα 2-3 φορες..

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...