Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 9 ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ.... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ? ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ CLEAR BLUE ΕΙΧΑ ΟΩΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λώρα κατ' αρχήν καλώς όρισες στη μανουλοχώρα!

Δεν πιστεύω ότι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης γιατί είναι μόλις 6 μέρες από την ωορρηξία σου. Χαλάρωσε, ηρέμησε και έχε υπομονή μέχρι τις 9 Ιουνίου.

Σου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα νέα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ. ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΩΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσα μου!!!!!!

Μόλις χθές έμαθα πως είμαι έγκυος!!!!!!!! :)

Να σου πω τα δικά μου συμπτώματα είναι ακριβώς τα ίδια με τα δικά σου!

Εγώ περίμενα περίοδο στις 02/06 όπου 5-6 μέρες πρίν άρχισα να έχω φοβερή υπνηλία, πονάκια χαμηλά και λίγο πρήξιμο στο στήθος. Για να μην απογοητευτώ (όπως τον προηγούμενο μήνα :( ) δικαιολόγησα την υπνηλία λόγω κούρασης και τα πονάκια λόγω περιόδου. Χθες λοιπόν που είχα στην ουσία 1-2 μέρες καθυστέρηση έκανα χοριακή και βγήκε 103,61 μονάδες!

Εύχομαι και σε εσένα ολόψυχα να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lwra mou kalimera agapi mou...

Nai agapi mou ta sumptwmata einai ta idia...

Wmos kathe gunaika diaferei...

Sou euxwme na exeis ena sporaki mesa stin kilitsa sou...

Tha perimenoume ta nea sou...

Na fantasteis egw stin prwti mou egkumwsini eixa kanonikotata periodo gia 2 me 3 mines...

Kai den iksera pws imouna egkuws...

Filia agapi mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες Λώρα!

Πιστεύω πως αν η σύλληψη έγινε την Πέμπτη που λές ότι είχες ωορρηξία, είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα. Μπορεί όμως να έγινε πιο νωρίς η σύλληψη και να είναι συμπτώματα. Ποτέ δεν ξέρεις. Πολλά κορίτσια έμειναν εγκυούλες πριν ή μετά την ωορρηξία.

Εγώ θα έλεγα να ηρεμήσεις λιγάκι και να περιμένεις. Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις γιατί θα περιμένουμε κι εμείς μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ περιμένω περίοδο γύρω από 16-20/06 (δεν είμαι και ο σταθερότερος άνθρωπος του πλανήτη)! Προχθές είχα λίγο αίμα και πόνους χαμηλά αν και δεν πονάω συνήθως. Όπως καταλαβαίνετε τα'χω παίξει! Νοιώθω πολύ πρησμένη γενικά στο σώμα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα...Και εγω περιμενω μεχρι και το Σαββατο 6/6 αλλα ηδη απο σημερα νιωθω οτι αυτες οι δυο μερες θα μου φανουν αιωνας...Σημερα ειμαι στην 26η μερα του κυκλου. Με τρωει απο το πρωι να κανω ενα τεστ και αυτο γιατι τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 26 μερες, ομως κρατιεμαι..(ποσο ακομα???).Απο συμπτωματα τιποτα το ιδιαιτερο...Πρηξιμο στο στηθος οπως και στην περιοδο και ισως λιγα ανεπαισθητα πονακια χαμηλα στη κοιλια...Και το πρωι ενιωσα μια ελαφρια αδιαθεσια η οποια βεβαια μπορει να οφειλεται και στο αγχος..Αχ αυτο το αγχος...Τρελη θα καταντησω μεχρι να γινω μανα....Ο αντρας μου με συγκρατει με νυχια και με δοντια να μην κανω το τεστ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Είμαι νέο μέλος και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου, που δυστυχώ έως σήμερα δεν είναι οι καλύτερες.

Προσπαθώ να αποκτήσω παιδί εδώ και πολλά χρόνια, έχωντας 3 αποτυχημένες εγκυμοσύνες. Δύο εξωμήτρια και μία εγκυμοσύνη που έφτασε έως και την 24η εβδομάδα (6 μηνών), όπου έσπασαν τα νερά ξαφνικά και το μωρό μου χάθηκε λόγω προωρότητας τον περασμένο Άυγουστο.

Και όλα αυτά με εξωσωματικές.

Τώρα που είμαι καλύτερα ψυχολογικά αποφάσισα να το ξαναδοκιμάσω και πριν απο 10 μέρες έκανα εξωσωματική, περιμένοντας την επόμενη εβδομάδα 17/06 να κάνω την β-χοριακή.

Πίστευα ότι μετά απο τόσες προσπάθειες θα συνίθιζα κάπως αλλά...

Ελπίζω για το καλύτερο πιστεύοντας ότι αξίζει τον κόπο όλη η ταλαιπωρία, κυρίως ψυχική, ώστε να καταφέρω να γίνω μανούλα.

Εύχομαι σε όλες μας που αναμένουμε και προσπαθούμε να μπορέσουμε σύντομα να μοιραστούμε την χαρά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polly μου σου εύχομαι τα καλύτερα, με ενα μωράκι στην κοιλίτσα σου. Στεναχωριέμαι όταν βλέπω ατυχίες σε ανθρώπους που θέλουν με τόση αγάπη ενα μωράκι....

μεσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια κ σε όσες κοπέλες προσπαθούν τα φιλιά μου και σύντομα μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Νικόλ για τα καλά σου λόγια. Νιώθω αισιόδοξη και λέω πάντα ότι εάν είναι να έρθει, να έρθει με το καλό ως το τέλος και τότε αρχίζουν όλα τα υπέροχα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...

γινεται να εχεις μεινει εγκυος και λιγες μερες πριν την αναμενομενη περιοδο να πονας???:dry:

δηλαδη να εχεις τα ιδια συμπτωματα με της περιοδου??:blink:

οχι απλα πονακια...και τσιμπιματα....

και η θερμοκρασια πρεπει να ειναι ανβασμενη"?:S αν ειναι 36.4 δεν γινεται να εισαι εγκυος?:(

βλακειες ρωταω:blush: αλλα το ειχα απορια αυτο...:unsure:

φιλια;) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...