Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tampon


andria

Recommended Posts

Geia sas!!8a i8ela na rwtisw an gnwrizete otan xrisimopoiame tampon stin periodo mas an kanei kako stin silli4i...akousa pws mporei na dimiourgisei kapoio provlima k na min mporeis na kaneis mwraki...3erei kammia an isxuei auto? Sas euxaristw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την προσωπική μου εμπειρία: φοράω εδώ και χρόνια αποκλειστικά ταμπόν και έχω μείνει 2 φορές έγκυος (χωρίς δυστυχώς ευτυχή κατάληξη, αλλά άσχετο, είναι οργανικό το πρόβλημα τελικά). Πάντως έμεινα έγκυος, οπότε, τουλάχιστον σε μένα, πρόβλημα στη σύλληψη δε μου'χει δημιουργήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria ακριβώς την ίδια λογική έχω και έγω.. το χρησιμοποιώ χρόνια και τελευταία λέω να το ελαττώσω το βράδυ με σερβιέτες.. Αν το μάθεις το ταμπόν μια δύσκολα το αφήνεις.. μεχρι στιγμής ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα απο το ταμπόν. ούτε και κανένας γυναικολόγος μου το απαγόρεψε. αλλά αυτό για την σύλληψη πρώτη φορά το ακούω.. και είμαι στις "καλές" μου μερούλες .. μη λες τέτοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο προσωπικη εμπειρια τουλαχιστον σε εμενα δεν δημιουργησε καποιο προβλημα

Ταμπον χρησιμοποιουσα περιπου 4-5 χρονια και τωρα ειμαι εγκυος στον 8ο μηνα οποτε το σταματησα :P

Καλα αποτελεσματα συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω τα ταμπον χρησιμοποιω απο τα 16 πρωι βραδυ...

Τωρα ειμαι 23 και εχω μια μπεμπα!

Δεν εχω ακουσει τιποτα αρνητικο!

Παντως δεν το αλλαζω με τη σερβιετα με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου οσον αφορα τα ταμπον,οι περισσοτεροι γιατροι συμφωνουν στην χρηση και οχι στην καταχρηση!Δηλ τα ταμπον δεν αντικαθιστουν τις σερβιετες,ειναι για καποιες ειδικες στιγμες για να μας διευκολυνουν τη ζωη, π.χ για τις διακοπες μας η αν θελουμε να φορεσουμε καποιο ρουχο και να ειμαστε περισσοτερο ανετες σε καποια εκδηλωση π.χ, και οχι για αλογιστη χρηση απο το πρωι μεχρι το βραδυ χωρις να υπαρχει λογος!Κι εγω χρησιμοποιω αλλα περιστασιακα και οχι σε μηνιαια βαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα χρησιμοποιουσα καθε μηνα μαζι με σερβιετα τις 3 πρωτες μερες παντα ( η περιοδος κρατουσε 5 μερες αλλα τις 3 πρωτες ποταμι :S ) γιατι διαφορετικα δεν μπορουσα να βγω εξω ακομα και αν φορουσα 2 σερβιετες καθε φορα διαφορετικα σχεδον παντα ξεφευγε!!!μετα οταν μειωνοταν η ροη χρησιμοποιουσα σκετη σερβιετα

μιλαμε Σωθηκα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...