Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μήπως ο γυναικείος οργασμός αποτρέπει την σύλληψη;


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Είμαι στον 2 μήνα προσπαθειών, τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες μέρες και όπως καταλαβαίνετε κάνω καθημερινά αγκαλίτσες χιχι!

Όμως προβληματίζομαι μήπως ο γυναικείος οργασμός αποτρέπει την σύλληψη... :blush:

Ξέρω, είμαι λίγο μεγαλούλα για τέτοιες "χαζές" ερωτήσεις αλλά πραγματικά τώρα που κάνω προσπάθειες για νινάκι μου έχει καρφωθεί στο μυαλό.

Λέω: μήπως από τις συσπάσεις που γίνονται και από τα υγρά που κατεβάζουμε εμείς τα κοριτσάκια, αποθούν / "σπρώχνουν" το σπέρμα και δεν του επιτρέπουν να φτάσει το στόχο του;; :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα mariloo!

Δεν έχω ιδέα αν συμβαίνει αυτό που λες, αλλά ειλικρινά δεν θέλω να το ψάξω! Αν είναι δηλαδή να κάνω σεξ προσηλωμένη μόνο στο καθήκον και να μην το χαρώ όχι παιδί δεν θα κάνω αλλά με βλέπω και να χωρίζω! Δεν νομίζω ότι πρέπει να τα ψάχνουμε τόοοοσο πολύ τα πράγματα. Η γνώμη μου αυτή είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

κάπου διάβασα ότι ο οργασμός της γυναίκας όχι μονο δεν βλάπτει αλλά διαυκολύνει τη σύλληψη. και αυτό γιατί οι συσπάσεις της μήτρας ωθούν το σπέρμα πιο μεσα και τα υγρά που κατεβάζουμε βοηθάνε τα σπερματοζωάρια να κολυμπήσουν γρηγορότερα και να βρουν το στόχο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη maryloo28 απ οτι ξερω ο γυναικειος οργασμος αποτρεπει τα θυληκα σπερματοζωαρια γι αυτο απ οτι λενε αν θελεις αγορακι καλλιτερα να εχεις οργασμο!Η εμπειρια μου (και βεβαια αυτο μπορει να ειναι και τυχαιο ) και τις τρεις φορες στη συλληψη των αγοριων μου το επιβεβαιωνει!!Τον κανονα αυτο τον εμαθα μετα απο τις εγκυμοσυνες οποτε λεω την επομενη φορα να κρατηθω!!!Χαχαχαχα!!Παρολο αυτα ομως ολα ειναι θεμα πιθανοτητων !!Καλη επιτυχια ....Ευχομαι γρηγορα να γινεις μανουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος μου ειχε πει, επαφες κανονικα, χωρις αλλαγη στασεων κτλ, οσο ποιο ερωτευμενες εισαστε οι γυναικες τοσο ποιο γονιμες εισαστε. Εγω ειχα την εντυπωση οτι τα δικα μου υγρα δεν σχετιζονται με τον κολπο μου ειναι ποιο εξωτερικα απο το σημειο στο οποιο βρισκεται το πεος, αλλα δε το ειχα συζητησει με γιατρο, παντως καταλαβαινω γιατι το λες, εχεις την αισθηση οτι μετα την επαφη υπαρχει μια πλημμυρα και ανακατεμενα υγρα σας και δεν καταλαβαινεις τι πρεπει να κανεις? ειχα ρωτησει κ την αδελφη μου και μου ειχε πει οτι και σε εκινη το ιδιο συνεβαινε, παιδακι εκανε. Οσο για την δικη μου συλληψη δε παιζει ρολο, εκανα σπερματεγχυση.

να σου πω ακομη οτι η καθημερινες επαφες αδυνατιζουν το σπερμα, ενα καταπλικτικο σπερμα δεν εχει προβλημα αλλα ενα απλα καλο γονιμο σπερμα δεν αντεχει την καθημερινη επαφη. Το ιδανικο ειναι καθε 2η μερα επαφες, η κλασσικη συνταγη ειναι απο την πρωτη μερα περιοδου μετρας 10 μερες και μετα εχεις επαφες καθε 2η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pantos eixa to kalutero tote pou ton sinelaba ....theorw oti einai blakeies .otan eixa mhnei egw egyos tote legane oti o orgasmos bohthaei akribos giautes tis sispaseis kai oti eisai polu xalarh kai me polu kalh diathesh .

emeis pantos otan arxhsame prospathies to xarikame polu ......

ola ta ala einai perita na ta skeutese ...apolaysetw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγχωρειτε αλλα................Μην τρελλαθουμε κιολα!!!!!

Μην το σκεφτεσαι καν αυτο το πραγμα....Βρε συυυυυυυ θες να μου πεις πως οι "ανοργασμικες" γυναικες ειναι γονιμοτερες??????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καταλαβαινω πως ενα αγχος το εχεις,οπως κ ολες οι γυναικες που προσπαθουνε για παιδακι αλλα σε λαθος σκεψεις χαραμιζεις το μυαλο σου!

Καλυτερα να σκεφτεσαι καταπρασινα λιβαδια,τυρκουαζ θαλλασες με κοκκοφοινικες,φουξ παρεο συνδιασμενο με κιτρινες σαγιοναρες :P κλπ ΟΛΗ ΜΕΡΑ και θα δεις ποσο γρηγορα θα ερθει το νινακι!!!(Αγορακι ή κοριτσακι δεν ειναι στο χερι μας,τον πωπουδακο μας κατω να χτυπαμε!!) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λέει η Χristina33... Εμένα ο γιατρός μου μας έχει πει μία λέξη μόνο ως συνταγή για να πιάσουμε παιδί: "Καυ...στε!" (sorry για την έκφραση αλλά έτσι ακριβώς μου την είπε... Φοβερός γιατρός;!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΧΜΜΜ... ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΥΖΗΓΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΜΟΝΟ (ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ) ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ Μ ΑΦΗΣΕΙ ΕΤΣΙ.:blush: Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙ. ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΔΕ... ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ! ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ, ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΜΕ ΒΙΟΛΙΑ, ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΕΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΣ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.:woohoo: :woohoo: ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗ ΠΡΑΞΗΣ. ΝΑ ΑΦΗΝΕΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΗ ΓΙΑ ΝΤΟΥΖ. ΚΑΘΗΣΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΜΕ ΑΓΓΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΙΣΑΩΡΟ ΥΠΝΟ ΠΡΙΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ!! ΑΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑ... ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blush: Τι καθομαι και διαβαζω εγκυος γυναικα! Κι εμεις τωρα τελευταια μονο αγκαλιτσες.... οσο για το αλλο ... υπομονη, να γεννησω, να 40ντησω , και μετα! :lol:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαα!!!!Λογικη απορια αλλα μην ανυσηχεις μπορεις να απολαμβανεις χωρις φοβο!!!!Ισα ισα που βοηθα πολυ στη συλληψη!!!!Σιγουρο αυτο και δοκιμασμενο :blush: χαχαχαχααχαχα!!!Μαλιστα οι ειδικοι λενε οτι αν δεν τα καταφερουμε με τον συντροφο να το κανουμε μονες μετα στο καπακι:woohoo: χιχιχχιχι!!!!!Σιγουρα πραγματα σας λεω!!!!!!!!!

Τωρα να ρωτησω εγω κατι αλλο!!!!!!!!:blush: Επιτεπεται ο οργασμος στην εγκυμοσύνη????????????Γιατι φοβαμαι τις συσπασεις που κανουμε μηπως δεν κανουν καλο!!!!:huh:Μου ειπε ο αντρας μου να ρωτησω τον γιατρο αλλα ντρεπομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki_1978 έγραψε:

Χαχαχαχαχαα!!!!Λογικη απορια αλλα μην ανυσηχεις μπορεις να απολαμβανεις χωρις φοβο!!!!Ισα ισα που βοηθα πολυ στη συλληψη!!!!Σιγουρο αυτο και δοκιμασμενο :blush: χαχαχαχααχαχα!!!Μαλιστα οι ειδικοι λενε οτι αν δεν τα καταφερουμε με τον συντροφο να το κανουμε μονες μετα στο καπακι:woohoo: χιχιχχιχι!!!!!Σιγουρα πραγματα σας λεω!!!!!!!!!

Τωρα να ρωτησω εγω κατι αλλο!!!!!!!!:blush: Επιτεπεται ο οργασμος στην εγκυμοσύνη????????????Γιατι φοβαμαι τις συσπασεις που κανουμε μηπως δεν κανουν καλο!!!!:huh:Μου ειπε ο αντρας μου να ρωτησω τον γιατρο αλλα ντρεπομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:S

Συμφωνω οτι ο οργασμος βοηθα στη συλληψη και πολυ μαλιστα!! :)

Οσο για την ερωτηση σου μαρακι μαλλον δεν υπαρχει προβλημα. Η γιατρος μας ειπε επιτρεποντε οι επαφες αρα και ο οργασμος. Εγω παντως δεν επαθα τιποτε μεχρι τωρα! :P;):cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

egw pantos eixa to kalutero tote pou ton sinelaba ....theorw oti einai blakeies .otan eixa mhnei egw egyos tote legane oti o orgasmos bohthaei akribos giautes tis sispaseis kai oti eisai polu xalarh kai me polu kalh diathesh .

emeis pantos otan arxhsame prospathies to xarikame polu ......

ola ta ala einai perita na ta skeutese ...apolaysetw

χαχαχαχαχαχα Θα συμφωνήσω!! Κ εγώ όταν έμεινα έγκυος στο γιο μου είχα τον καλύτερο οργασμο!!!:laugh: Ο οργασμός βοηθάει το σπέρμα με τις συσπάσεις που γίνονται να φτάσει γρηγορότερα και πιο εύκολα εξ αιτίας των υγρών στο ...στόχο του!!:) Γι αυ΄τό αν μπορείς όχι μόνο έναν αλλά και δύο και τρείς!!!:laugh: ;) Όσο πιο χαλαρή είσαι τόσο πιο πολύ απολαμβάνεις την ουσία και το χαίρεται κ το καημένο το σπερματοζωάριο που θέλει να πετύχει!!!:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑράκι μια χαρά οργασμούς είχα στηνπρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και τώρα στη 2η. Απλως όταν είχα μπει στο μήνα μου , βοήθησε να μαλακώσει ο τράχηλος και να γεννήσω σχετικά γρήγορα. Μπήκα για γέννα χωρίς πόνους στην αρχή με διαστολή 4 εκατοστά! Χαμπάρι δεν είχα πάρει! Μην ανησυχείς καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Η αλήθεια είναι οτι ανακουφιστηκα πολύ!!!! Δεν μπορώ να φανταστώ οτι έρχομαι σε επαφή και δεν θα έχω οργασμό :blush::blush:

Αχ κορίτσια ευχαριστιέμαι πάρα πολύ την διαδικασία ;) αλλά επειδή συνήθως εγώ βλέπω πρώτη "πυροτεχνήματα", από εκείνη τη στιγμή μέχρι να έρθει σε αποκορύφωση και ο άντρας μου σκέφτομαι πώς θα πάρω την καταλληλότερη θέση για να επιτευχθεί ο στόχος...!

Γενικότερα δεν αγχώνομαι αλλά εκείνη τη στιγμή (εφόσον το έχω απολαύσει! χιχι! ) το σκέφτομαι...

Μακάρι ο πελαργός να έρθει σύντομα σε όλες όσες περιμένουμε!!!!!!

Φιλιά Πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'αυτο το τελευταιο δε θα διαφωνησω μαζι σου!!!Κι εγω το σκεφτομουν και πηγα να το κανω 1 φορα! Να γυρισουμε δλδ :blush: !!!Μονο που.... καπως μπλεχτηκαν τα χερια μας στους αγκωνες,δεν υπολογισαμε και το οτι....εχω κεφαλι και.....καταληξαμε να σκασουμε στα γελια!!!! :laugh: :woohoo:

Και νομιζω πως εκεινο το ξεκαρδιστικο βραδυ "συλλαβαμε" την μπεμπα!!!!!

Αντε να το ευχαρηστηθεις και να κανετε και τα ....ακροβατικα σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina33 έγραψε:

Καλημέρα!

κάπου διάβασα ότι ο οργασμός της γυναίκας όχι μονο δεν βλάπτει αλλά διευκολύνει τη σύλληψη. και αυτό γιατί οι συσπάσεις της μήτρας ωθούν το σπέρμα πιο μεσα και τα υγρά που κατεβάζουμε βοηθάνε τα σπερματοζωάρια να κολυμπήσουν γρηγορότερα και να βρουν το στόχο τους...

Κι εγώ αυτό ξέρω, ότι βοηθάει τη σύλληψη.

Όσον αφορά το φύλο δεν έχω ακούσει τίποτα σχετικό με το αν παίζει ρόλο ο οργασμός, Αυτό που έχω ακούσει είναι ότο παίζει ρόλο αν η ημέρα της επαφής είναι και η μέρα της οωρρηξίας. Αν θέλεις αγόρι έρχεσαι σε επαφή την ημέρα της οωρρηξίας, γιατί τα σπερματοζωάρια που κάνουν αγόρι είναι πιο γρήγορα αλλά έχουν λιγότερη αντοχή. Οπότε αν θέλεις κορίτσι κάνεις 1-2 μέρες πριν την οωρρηξία, οπου τα σπερματοζωάρια που κάνουν αγόρι είναι πιο λίγα και τα σπερματοζωάρια που κάνουν κορίτσι είναι περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo μου καλημέρα! Κι εγώ από προσωπική μου εμπειρία θα σου πω ότι ναι ναι ναι ο οργασμός μας διευκολύνει τη σύλληψη! Να το χαίρεσαι όσο μπορείς κάθε μα κάθε φορά και σύντομα θα 'ρθει το μπεμπούδι! Καλή επιτυχία!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...