Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θεωρείται τώρα αυτό αίμα;;


Recommended Posts

Γειά σας. Το είχα αναφέρει στο θέμα με τις κοπέλες που γεννάμε Χριστούγεννα όμως ήθελα να ακούσω και άλλες εμπειρίες κορίτσιων κ γι αυτό άνοιξα κ θέμα περι τούτου. Τρεις μέρες τώρα μια φορά τη μέρα όταν βγαίνει βλέννα έβλεπα τα υγρά να είναι ανακάτεμένα με λίγο καφετί, όχι πολύ. Πριν λίγο όμως έιδα τη βλέννη με μια μικρή δόση κόκκινο..τι είναι αυτό τώρα;; Σκέφτομαι να πάω στο γιατρό γιατί δε μου εχει ξανατύχει και ανησυχω...θεωρείται αίμα αυτό τώρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξάπλωσε λίγο περισσότερο, ξεκουράσου αρκετά, μην κουράζεσαι και μη σηκώνεις καθόλου βάρος. Καλό θα είναι να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου. Καλύτερα να τον ενοχλήσεις και να μην είναι τίποτα, παρά να σου πει "γιατί δε μου τηλεφώνησες".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον είχα πάρει τηλέφωνο πριν 2 μέρες και αφού του είπα ότι τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης συνεχίζουν κανονικά αναγούλα κτλ μου είπε να το εχουμε υπο την επιβλεψή μας. Αλλά αναρωτιέμαι αν αυτή η τρίχα αίματος μπορεί να θεωρηθεί κάτι σοβαρο...θα πάω βέβαια αυριο να με δει απλώς θέλω να ξέρω περίπου τ σοβαρότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω το καλύτερο που μπορείς να κάνεις αυτήν την ώρα είναι να ξαπλώσεις, να ξεκουραστείς και να κοιμηθείς. Αναζητώντας πιθανές αιτίες μόνο άγχος και αγωνία θα σε γεμίσουν κι αυτό είναι χειρότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδακι, μην ανησυχεις ! Μου ετυχε κι εμενα οταν ημουν στις εβδομαδες σου.Πηρα κι εγω τον γιατρο (ειχα καφετι υγρα για 3-4 μερες) και μου είπε να μην ανησυχω, δεν ειναι τιποτα. Παντως, μου ειχαν πει και κοπελες που ηταν εγκυες οτι τον πρωτο μηνα μπορει να δεις και αιμα αλλα να μην τρομαξω.Μου ειχαν αναφερει και καποιο λογο που γινεται αυτο αλλα δε θυμαμαι. Δε νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας, απλα αν δεν αισθανεσαι ησυχη, παρε τον γιατρο σου ενα τηλ. φιλάκια!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω συμφωνω να ενημερωσεις τον γιατρο σου,αλλα μην ανησυχεις γιατι στην αρχη της εγκυμοσυνης βλεπουμε τετοια υγρα,παντως αιμα δεν θεωρειται αυτο που ειδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki geia sou

Symfwnw me ta koritsia peri xekourasis. Kai mena mou eixe tyxei kati paromoio dyo-treis fores ekei ston deftero mina meta apo orthostasia sti douleia.

O giatros sou pantws tha se katatopisei kalytera.

aa, kai mipws eixes sexoualiki epafi tin proigoumeni mera? Kamia fora stis arxes mporei na to prokalesei exw akousei.

Mhn anhsyxeis pantws!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυρογαριδακι μου να ξεκουραστεις να ξπλωσεις και μην κανεις δουλειες η να σηκωσεις τιποτα βαρυ σιγουρα να πας στον γιατρο σου!!!!!!!!!!!!!!!! αν και εγω αυτο δεν το θεωρω αιμα εγω ειχα κανονικο αιμα στον 3ο μηνα(μου γεμισε ολο το χαρτι οταν σκουπιστικα) και μου κρατησε για μια ωρα και μετα τελος

ολα καλα θα ειναι μην ανυσηχεις γλυκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...πραγματικά με βοήθησαν να χαλαρώσω.Όμως σήμερα το πρωί όταν σκουπίστηκα η βλέννη ήταν κοκκινωπή...και ανησυχησα πάλι...πήρα το γιατρό ήταν στο χειρουργείο. Μιλησα μετά με τη μαία που με παρακολουθεί και μου είπε πως δεν είναι τίποτα , είμαι πάνω στην αλλαγη του μήνα και να ξαπλώσω καμιά ωρίτσα κ να την πάρω τηλεφωνο να την ενημερώσω αν συνεχίζει. Δεν ξέρω τι να κάνω..να πάω ή να μην πάω στο γιατρό;;; Δεν είναι βεβαια αίμα-αίμα , όπως της περιόδου δηλαδή , όμως έχω και πονάκια στην κοιλιά μου σαν κράμπες περιόδου ελαφρές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυρογαριδάκι μην ανησυχείς απλά ξεκουράσου λιγάκι .Εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης που είχα μια πάρα πολύ μικρή αποκόλληση μου είχε πει ο γιατρός οτι μπορεί να έβλεπα κανά δυο σταγόνες καφέ αιματάκι .Εσύ όμως δεν έχεις κάτι ανάλογο. Λένε πως και στην αλλαγή του μήνα πολλές κοπέλες έβλεπαν κάτι ανάλογο και ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.Γι αυτό μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πονακια και τα τραβηγματακι ειναι φυσιολογικα. Αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να πας μια βολτα απο τον ιατρο. Για αυτο τους εχουμε αλλωστε για να τους ρωταμε και το παραμικρο. Οποτε εγω λεω να πας μια βολτα απο εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...