Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

martha1 έγραψε:

Με δεδομένο ότι δεν ξέρω πόσος είναι ο κύκλος πόσο θα πρέπει να περιμένω;;; ΚΑι γυμναστήριο;;;

Γεια σου martha1 :)

Συνήθως η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Από τη στιγμή που θα βγει το τεστάκι θετικό η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 36 ώρες οπότε μπορεί να κάνεις ωορρηξία τη μέρα που βγαίνει θετικό ή και την επόμενη. Άρα περιμένεις 15 μερούλες και αν δε σου έρθει κάνεις τεστάκι εγκυμοσύνης! Κι εγώ πάντως που δεν είχα πολύ σταθερό κύκλο (30-35 μέρες) με τα τεστάκια έβρισκα πότε να περιμένω περίοδο.

Για το γυμναστήριο...δε νομίζω ότι χρειάζεται να το κόψεις. Εγώ έπαιζα τέννις και για μήνες στο δεύτερο μισό του κύκλου απέφευγα να παίξω μήπως και δε...δέσει το γλυκό :P... Τελικά το μήνα που έμεινα έγκυος, έπαιζα κανονικά μέχρι να μάθω ότι είμαι έγκυος και δεν είχα κανένα πρόβλημα...Μάλιστα ο γιατρός μου είπε να συνεχίζω να παίζω κανονικά, αλλα εγώ που είμαι λίγο φοβιτσιάρα σταμάτησα - μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον.

Αυτά από μενα! Σου εύχομαι σύντομα εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα καλημέρα!!!! Είμαι 33 χρονών και με παρόμοια ''σταδιοδρομία'' και εγω... Έχω κύκλο μεγάλο 40 ημερών (του ελέφαντα)!!! Θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι... το οποίο εδψ και 3,5 χρόνια δεν μου κάνει τη χάρη να εμφανιστεί... έχω βαρεθεί να βλέπω αρνητικά τεστ, να κάνω εξετάσεις, οι οποίες είναι άψογες (δεν υπάρχει προβλημα απο τη μεριά μου) και να αισθάνομαι το γνωστό ''η εγχειριση πέτυχε ο ασθενής απεβίωσε''. Δοκίμασα και με προκληση ωορηξίας με χάπια και ένεση... αλλά τίποτα...

Το προβληματάκι μας είναι τελικά στο σπέρμα.

Το Ιούλιο θα κάνω την 1η σπερματέγχυση- αναγκαστικά γιατι ο σύζυγος δεν θέλει να χειρουργηθεί γιατι εχει κιρσοκήλη.

Τελικά το θέμα παιδί με έχει παιδέωει πολύ και δεν ξέρω ποσο ακόμα...

Έχω περάσει αρκετές δοκιμασίες στη ζωή μου (σπουδές- ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών κ.α.) και μπορώ να πω οτι είμαι δραστήριο άτομο και αρκετά ψυχραιμο... αλλά στο θέμα παιδί κάνω και εγω σαν υστερικιά...

Καλή μας τύχη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια τόσες ευχές που πήρα από σας είναι σας προσευχές για να έρθει. Σας ευχαριστώ πολύ. Πραγματικά το mammyland είναι βάλσαμο. Σας ευχαριστώ και αναμένουμε. Για καλό και για κακό έκανα άλλο ένα .........κατακόρυφο εχθές. Καλά ο άντρας μου θα με κοροϊδεύει για μια ζωή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΘΑ,ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ.(1 ΧΡΟΝΟ ΕΛΕΥΘΕΡΑ)

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕΧ!

ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ Κ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!

ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ 4 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΜΕ ΑΛΛΟ,ΟΠΟΤΕ ΠΕΜΠΤΗ ΤΙΠΟΤΑ...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ 37-37,5.

ΕΛΠΙΖΩ...ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗΣ ΡΙΝΙΤΙΔΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΑΝΟΙΞΗ...ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΝΑ ΣΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ.

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ Κ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΝΑ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ !!(ΟΠΩΣ Κ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω εχθές πήγα γυμναστήριο. Επαφή μέρα παρα μέρα, σα χάπι, όλο το μήνα και από την τρίτη που έδειξε θετικό, τρίτη και τετάρτη. Εχθές δεν θέλαμε με τίποτα. Είναι καλό που πονάει το στήθος σου και έχεις δέκατα. Όλη η θετική ενέργεια μαζί σου. Μακάρι και οι δύο να τα καταφέραμε. Εσύ έχεις ωορρηξία κάθε μήνα;;; Την βρήσκεις και προσπαθείτε;;; Εγώ δεν είχα από τον Ιανουάριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...