Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Ε την ιστορία μου την έχω πει πολλές φορές. Άστατη περίοδο- κάθε 2 με 3 μήνες, θέμα προλακτίνης, έγκυος και απόξεση στις αρχές του τρίου μάλλον στις 28/09/08 και μετά περίοδος μάι φορά το νοέμβρη, μια φορά στις 04/01/09 και μία φορά με duphaston στις 30/03/09. Εμβόλιο αντιπατρικών έως 02/02/09. Ο γιατρός την τελευταία φορά μου είπε να πάρω τέλος Μαρτίου serpafar για να έρθει η ωορρυξία, Και εχθές...... αφού επίτρεις μήνες κανένα τεστ ωορρυξίας δεν έβγαινε θετικό, έκανα τέσσσερα και τα τέσσερα θετικά.... Πήρα το γιατρό και είπε να έρθουμε σε επαφή και να μην τυχόν και πάρω τα serpafar πριν μου έρθει η περίοδος αν τελικά δεν γίνει τίποτα.

Αχ η τύχη μου. Λετε τελικά να καταφέραμε τίποτα εχθές. Με δεδομένο ότι δεν ξέρω πόσος είναι ο κύκλος πόσο θα πρέπει να περιμένω;;; ΚΑι γυμναστήριο;;; Δεν το σταματάω μονο και μόνο μήπως με την πρώτη ωορρυξία στο εξάμηνο. Αχ βρε κορίτσια. Είμαι 33, υποτίθεται με μυαλό, αφού είμαι όπως λένε "σπουδασμένη με μεταπτυχιακά" και κάνω σα χαζό μωρό με αυτό το θέμα. Δεν το κάνω επίτηδες. Μου βγαίνει. μόνο αυτό θέλω και τίποτα άλλο. Μέχρι κατακόρυφο έκανα εχθές η χοντρή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Martha mou kalimera agapi mou...

Ti na pw agapi mou???

Extos apo,,,

sou euxwme ta kalitera...

Kai ena mwraki suntoma ma suntoma stin kilitsa sou...

O theoullis agapi mou pantote mazi sou...

Kai to dwraki sou tha sto ferei stin wra tou...

Sas euxwme ta kalitera agapi mou...

Kai na ginei auto pou theletai...

Na eisai egkuoulla...

Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθα καλη σου μερα!Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!!Μην αγχωνεσαι!Εσυ εκανες οτι μπορουσες...Μεχρι και κατακορυφο....Εεεεεε απο εκει και περα ειναι μονοδρομος!!!!Μονο ταμπελα δεν τα εβαλες(τα σπερματοζωαρια)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: μαρθουλα αστα..εχω κανει ..πολυ κατακορυφο!!! μονο ..σπαγγατο δεν εχω κανει..ολα τ αλλα τα δοκιμασα!!

αλλα τα καταφερα!!Ετσι θα γινει κ με σενα!!Οι προσπαθειες ,οι προσευχες, η θεληση....τα κατακορυφα...ολα θα ανταμειφθουν!!

με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως ο άντρας μου ξεράθηκε στα γέλια. Ερώτηση. Εχθές έδειξε θετικό πόσο πρέπει να περιμένω με δεδομένο ότι δεν έχω σταθερό κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου είμαι πού αισιόδοξη!!!!! Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα καλά νεα! Το μάμμυ όντως είναι πολύ γούρικο!

Όσο για το κατακόρυφο, κι εγώ το έκανα!! Χεχε! Κι ο άντρας μου μαζί για συμπαράσταση! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ Μαρθούλα σε καταλαβαίνω! Σου στέλνω όλες μου τις ευχές και τη θετική μου ενέργεια για ένα θετικό τεστ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ αυτή τη φορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθα μου καλημερα και απο μενα.

Ευχομαι μετα απο ολες αυτες τις δυσκολιες που περασες να ερθει επιτελους το νινακι σου.

Και γω στις προσπαθειες ειμαι και περιμενω στις 17/5

Ευχομαι να μαστε τυχερες αυτο το μηνα....:lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλό να μας πεις τα καλά νέα, να πάρπυμε θάρρος. Εγώ πότε να περιμένω που έχω άστατο κύκλο με δεδομένο ότι εχθές είχα ωορρυξία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha1, απ'ότι έχω διαβάσει εδώ, 14 μέρες μετά την ωορηξία έρχεται περίοδος (αν δεν είσαι έγκυος).

5-6 μέρες μετά την επαφή, γίνεται η σύλληψη.

Το self clear λένε τα κορίτσια ότι δείχνει εάν είσαι έγκυος πριν την αναμενόμενη περίοδο.

Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!!!!!

Κι εγώ μετά από θεραπεία με serpafar έκανα ένεση pregnyl σήμερα το πρωί και αύριο το βράδυ πρέπει να έρθω σε επαφή. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι..

Φιλιά και καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!MARTHA 1,ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ΄ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ+ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Είμαι και εγώ σε αναμονή αυτό το μήνα, (4 μήνες αρνητικά τεστ ωορρηξίας)

και αυτό το μήνα πήρα serpafar-pregnyl, και περιμένω να περάσουν τουλάχιστον 10 μέρες ακόμα για να δω τι κάναμε..... είμαι και εγώ στο κλαμπ των 33 και με πολύ ανυπομονησία για μωράκι.

Πόσα ωοθυλάκια αναπτύχθηκαν σε εσάς? Εμένα 3 αριστερά 20mm kai 1 δεξιά 17mm, (αν μου κάτσει και διδυμία...καλά θα τρελαθώ)......

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έκανε αυτή τη θεραπεία και έμεινε έγκυος?

Φιλιά και καλή μας τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα και Νικόλ, καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!

Ο γιατρός μου είπε ότι η ορμόνη που ανιχνεύεται στο τεστ εγκυμοσύνης παράγεται σε αρκετές ποσότητες αφού εμφυτευθεί το γονιμοποιημένο ωάριο στη μήτρα. Αυτό σημαίνει από 6 έως 12 μέρες μετά τη σύλληψη, δηλαδή καλύτερα να έχουν περάσει 12 μέρες για να κάνετε τεστ!!

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω θα ξεκίναγα με serpafar μετά τις 15 αλλά το ωράριο αποφάσισε να κατεύει πρώτη φορά μέσα στο εξάμηνο και βάλε.

Αν δεν πετύχει θα πάρω στην επόμενη περίοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol, εμένα την πρώτη φορά που πήρα serpafar έκανα υπέρηχο την 11η μέρα και είχε 2 δεξιά 15mm & 1 αριστερά 16mm. Τώρα είμαι στην δεύτερη προσπαθειά μου με serpafar και ο υπέρηχος την 15η μέρα έδειξε 2 των 18 mm. Σήμερα το πρωί έκανα ένεση pregnyl και περιμένω..

Μας εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρθουλα μου!Σου ευχομαι τα καλυτερα και καλα αποτελεσματα....αυτος ο μηνας να σου φερει την μεγαλυτερη χαρα της ζωης σου!!Οσο για το οτι κανεις σαν μωρο....αχ δεν εισαι η μονη....δεν εχει σημασια τι εχεις σπουδασει και ποσο χρονων εισαι....σημασια εχει πως αισθανεσαι και τι νιωθεις....

χα χα χα κατακορυφο ε?Μια χαρα....ολα θα πανε καλα!!!Να σκεφτεσαι θετικα!ΤΩρα για το διαστημα που θα πρεπει να περιμενεις δεν ξερω αλλα φανταζομαιγυρω στις 20-25 μερες....και για το γυμναστηριο...εγω θα προτεινα να πας αλλα να κανεις διαδρομο και γενικα ελαφρια ασκηση αν και δεν νομιζω να πειραζει αλλα για να αισθανεσαι εσυ καλυτερα κανε ηρεμα....αλλα για να μην λεω οτι να ναι το καλυτερο ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου...Φιλακια και παλι καλη επιτυχια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια συνειδητοποιω μερα με τη μερα το ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περναμε ολες οσες προσπαθουμε και μας αξιζουν συγχαρητηρια για την επιμονη και τα γερα νευρα μας..(τα οποια σπανε συχνα,αλλα ειναι ελεγχομενο ευτυχως..)εμενα μου ηρθε η καταραμενη πριν απο 3 μερες αλλα οπως ειπα και σε αλλο μηνυματακι γραφτηκα στο γυμναστηριο και ηδη εχω αλλη ψυχολογια..

βρειτε κατι αλλο να σας απασχολει και να σας διασκεδαζει για να το περνατε πιο ανωδυνα ολο αυτο..

σιγουρα με τον εναν η τον αλλο τροπο οι κοποι μας θα ανταμειφθουν και θα ερθει η μερα που θα γραψουμε κι εμεις τη δικη μας ανακοινωση στην κατηγορια "ανακοινωσεις εγκυμοσυνης"..με αυτη τη σκεψη συνεχιζω και επιμενω χωρις να τρελαινομαι οπως πριν..γιατι ισχυει το οτι ερχεται απο κει που δεν το περιμενεις..πραγματικα ισχυει γιαυτο ψυχραιμια και υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...