Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η xarap είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο forum και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου! Έχω πολυκυστικες ωοθήκες και ασταθή κύκλο! Η γιατρός μου είχε προτείνει τα glucophage ώστε να ρυθμίσουμε τον κύκλο.Ο κύκλος έχει ρυθμιστεί κατά κάποιο τρόπο και είναι γύρω από τις 35 ημέρες το τελευταίο εξάμηνο.

Με τον σύζυγό έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και 3 περίπου χρόνια και δεν έχει έρθει παιδάκι! 

Είμαι 33 ετών και εκείνος το ιδιο, έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι όλα φυσιολογικά!

Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα τα serpafar. Πήρα για το πρώτο μηνΑ 1 χάπι αλλά μου είπε η γυναικολόγος πως δεν με καλύπτει η ποσότητα καθως δεν έκανα ωορρηξία και αυτό τον μήνα μου έδωσε διπλό χάπι για 2η-6η μερα του κύκλου!

Τελευταία περίοδος 31/03!

Την 11η μερα του κύκλου,μου έκανε κολπικό υπέρηχο και είδε ότι έχω δύο κυρίαρχα αυγουλάκια!

Την 13η ημέρα το ένα από αυτά είχε ήδη κανει ωορρηξία και το άλλο ετοιμαζοτανε!

Πήγα την 22η μερα του κύκλου να δούμε με κολπικό υπέρηχο τα αποτελέσματα της ωορρηξίας και μου είπε πως πήγε καλά και πως βλέπει υγρό στη μήτρα το οποίο είναι πολύ καλό σημάδι και πολύ καλό το ενδομήτριο ,είχε πάχυνση το τοίχος!

Είπε στον άντρα μου ότι έχω μείνει ηδη έγκυος και να μην μου το πει μέχρι να περάσουν άλλες 10 ημέρες και να επιβεβαιωθεί με χοριακη,αλλά όπως καταλαβαίνετε την ίδια αγωνία έχουμε και το μοιράστηκε! 

Σήμερα είναι η 25η μέρα του κύκλου και φυσικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αλλά ήταν αρνητικό!

Ξέρω οτι σας κούρασα....μήπως έχετε παρόμοια εμπειρία; Γνωρίζετε πότε και πώς θα μπορούσα να μαθω αν πράγματι υπάρχει εκεί μέσα φασολάκι;;; Μπορεί πράγματι ο γιατρός να το δει στον κολπικό υπέρηχο από τόσο νωρίς;;;

Πολυ αμφιβάλω για τα λεγόμενα του γιατρού.  Εδώ με χοριακη επιβεβαιωμενα δηλαδή ότι είσαι έγκυος περιμένουν να έχει αύξηση για να μπορέσουν να δουν κάτι. Αυτός το κατάλαβε από την ωορήξια? Δεν το έχω ξαναακουσει...μακαρι να είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...