Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς σας βρήκα!!!! Είμαι και εγώ έγκυος!!!!


Recommended Posts

Γεια σε όλες! Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας...

Πριν 10 μέρες έμαθα πως είμαι έγκυος και πως το μωράκι μας θα έρθει τα Χριστούγεννα!!!!! και φυσικά είμαι πάρα μα πάρα πολύ χαρούμενη!!!

Είχα όμως αιματάκι όλες τις ημέρες μετά τη σύλληψη γι’ αυτό και άργησα να κάνω τεστ παρ' όλο που υποψιαζόμουν πως θα ήταν θετικό...

Τελικά πήγα στη γιατρό μου και μου συνέστητε να παραμείνω σπίτι και να κάνω ησυχία . Έτσι από τις 30/4 μέχρι και σήμερα είμαι από κρεβάτι καναπέ και από καναπέ κρεβάτι!

Σταμάτησα από τη δουλειά και παρ’ όλο που φοβάμαι πάρα πολύ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!!!!!!

Την Τετάρτη είχα πάλι ραντεβού με τη γιατρό όπου διαπιστώσαμε ότι όλα είναι μια χαρά και ακούσαμε την καρδούλα του!!!!

Παίρνω Felicine 1 την ημέρα και Utrogestan 3 την ημέρα!!! Το αιματάκι σταμάτησε αλλά έχω κάποιες στιγμές της ημέρας υγρά προς το καφετί ανοιχτό… αυτά για αρχή!!! Ελπίζω να τα λέμε συχνά … ειδικά τώρα που είμαι όλη μέρα στο σπίτι!!!

Φιλιά σε όλες!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας βρήκες κι εσύ φιλενεδίτσα.

Σου εύχομαι να έχεις καλή εγκυνοσύνη και με το καλό να σας φέρει το μωράκι ο Αι-Βασίλης!!!:)

Ξεκουράσου και μην σκεφτεσαι καθόλου αρνητικά.:kiss: :kiss: :kiss:

Θα τα λέμε συχνά, καλημέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamouni καλως μας ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου:) τα λεγαμε κ στο τσατ πιο πριν το οτι εχεις λιγο αιματακι ειναι κατι που συμβενει σε πολλες κοπελες στις αρχες της εγκυμοσηνης μας,ειχε συμβει κ σε μενα κ επερνα κ εγω τα χαπια που γραφεις πιο πανω κ ημουν επισης ξαπλα μεχρι τη 12 εβδομαδα,αλλα ολα εξελιχθηκαν πολυ καλα κ τωρα ειμαι στα μεσα του 7 μηνα θα χαρω πολυ να τα λεμε μιας κ οπως ειπες τωρα εμεις ειμαστε η παρεουλα σου φιλακια...:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες και να σε συγχαρώ κι εγώ με τη σειρά μου για την εγκυμοσύνη σου!

Μην ανησυχείς γιατί όλα θα πάνε καλά και θα περάσετε τις πιο όμορφες γιορτουλες!

Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου mamouni!Συγχαρητηρια!Κι εγω πριν 10 μερες εμαθα για την εγκυμοσυνη μου (ειναι η δευτερη εχω ενα γιο 2 ετων)και πρωτα ο Θεος γενναω κι εγω κοντα στα Χριστουγεννα.Ειχα τελευταια περιοδο 20/3 και οπως κι εσυ ειχα λιγο αιμα και ειμαι απο την Τριτη ξαπλα και αυτην την Τριτη εχω ραντεβου στο γιατρο να δουμε αν ειναι ολα καλα.Το ειχα παθει και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αυτο και ξερω οτι οταν βλεπεις καφε ειναι καλο σημαδι οποτε μην ανησυχεις.Με το καλο σου ευχομαι και καλως ηρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλως μας ηρθες μαμουνακι!!!Ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!Με το καλο καλη συνεχεια!!Να εισαι παντα χαρουμενη και να σκεφτεσαι θετικα!!!Ευχομαι τα καλυτερα φιλακια πολλα!!!Θα τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι!!!!!!!!!

ολα θα πανε καλα!!!!!!

μην ανησυχεις!!!!!!!!!!!!

τα ειπαμε και στο chat το πρωι!!!!!!!!

στην ιδια φαση ειμαστε!!!!!!!!!!καναπες- κρεβατι-κρεβατι -καναπες!!!!!!!!!οποτε θα τα λεμε συχνα!!!!!!!!:laugh:

φιλακια!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου συγχαρητηριααααααααααααα σου ευχομαι ολοψυχα να χεις μια τελειααααα εγκυμοσυνη!!!!Χαλαρωσε ξεκουρασου και απολαυσε το!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοσώρισες κοπέλα μου στην ομορφη παρέα μας!!!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου!!!Εγω εχω ενα αγοράκι εναμιση μηνών:) Οσο για το καφετι αιμα και γω ειχα στην αρχη και επαιρνα 2 χαπια utrogestan την μερα:dry: και ολα καλα πηγαν..ειχα λιγη αποκόλληση γι αυτο..παραλληλα επαιρνα και φιλισιν 2 την μερα και αργοτερα μου εδωσε και ασβεστιο,σιδηρο και μαγνησιο..

καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχεις!!:) φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες μαμουνακι!;) Ευχομαι μια καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!!!Με το καλο να κρατησεις το αγγελουδι σου αγκαλια!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!:) ΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!:P ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!:) ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΣΕΝΑ (ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ)ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ UTROGESTAN (ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ)ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!:P ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε κορίτσια με ανεβάσατε από χθες... Μόνο που ακουσα τόσο κόσμο να εχει παρόμοια εμπερία και να εχουν πάει όλα καλα ηρεμήσα!!!! Σας εχαριστώ και πάλι πολύ πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamouni καλωσόρισες στην παρέα μας!

Με το καλό το μωράκι σου!

Είμαι η Φαίδρα,32 ετών,φιλόλογος,από Αθήνα.Είμαι μανούλα τριων αγγέλων και περιμένω το τέταρτο μωράκι μου με ΠΗΤ 13/12/2009:laugh:

Θα χαρώ να τα λέμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαίδρα μου σου βγάζω το καπέλο!!! το τεταρτο ε; Μπράβο κοπέλα μου...

και εμείς θελουμε πολλα παιδακια ... μακαρι να μας αξιώσει ο θεός να τα κάνουμε!!!!

Εγώ δεν συστήθηκα! Είμαι η Ελένη και σε λίγες μερες θα κλέισω τα 30!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

niakoylinaki έγραψε:

eimai kai egw egkyoylaaaaaaaaaaaaa...........................

sinxaritiria alla giati ekanes anakoinosh pano se allo post ????

anikse ena diko sou na to efxaristi8eis k na mporesoun na to doune k oloi giati tora mpaineis vlepeis prin 7 mhnes k kapou mperdevete i katastasi :) pados k pali sinxaritiria :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 έγραψε:

niakoylinaki έγραψε:

sinxaritiria alla giati ekanes anakoinosh pano se allo post ????

anikse ena diko sou na to efxaristi8eis k na mporesoun na to doune k oloi giati tora mpaineis vlepeis prin 7 mhnes k kapou mperdevete i katastasi :) pados k pali sinxaritiria :)[/quote:231yqa96]

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ :blink::blink:

ΑΝΟΙΞΕ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤ ΝΑ ΓΕΜΗΣΕΙ ΜΕ ΕΥΧΕΣ....ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ειναι λιγο μπερδεμα αλλα αυτο που εχει συμασιαααααααα ειναι οτι ειστε εγκυουλες να στε καλα και με το καλο τα μωρακια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...