Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιά η γνωμη σας για το Femara?


Recommended Posts

Κορίτσια σας χαιρετώ!Είμαι καινούριο μέλος της παρέας και θα ήθελα τις γνώμες - εμπειρίες σας από τη χρήση του φαρμάκου Femara.Μου το σύστησε ο γιατρός μου για χρήση από την τρίτη μέχρι πέμπτη μέρα της περίοδου.Το έχω παρει για πρώτη φορά και αναμένω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως μας ηρθες κουκλιτσα μου.......γι αυτο που ρωτας δε γνωριζω.τι ειναι αυτα τα χαπια;;;;για προκληση ωορεξιας;;;η καμια σχεση;;;;;;:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα !Λοιπόν τα χάπια αυτά δίνονται από τρίτη μέχρι έβδομη μέρα της περιόδου και ο λόγος είναι για να δημιουργηθούν περισσότερα ωάρια.Φυσικά είναι κάπως ακριβούτσικα αλλα ελπίζω να δουλέψουν!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Huanita μου καλημέρα, τα συγκεκριμένα δεν τα ξέρω , όμως μου κάνει εντύπωσει ότι είναι ακριβά, ενω υπάρχουν κ τα serpafar , με 2-3 Ευρω που κάνουν την ίδια δουλειά (ρύθμιση υπόφυσης για περισσότερα και ποιοτικότερα ωάρια) Εγώ πρώτη φορά αυτό το μήνα πήρα απο 3η εως 7η μέρα και ανταποκρίθηκα πολύ καλά, είμαι φουλ σε ωαριάκια (3 αριστερά-1 δεξιά) και αναμένω για ενεσούλα Pregnyl. Σε λίγο θα ξαναπάω γιατρό κ θα ξέρω περισσότερα.

Είμαι σίγουρη ωστόσο, ότι ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα γιατί σου έδωσε τα συγκεκριμένα, απλά έχε υπόψι σου ότι υπάρχουν κ τα serpafar, όχι τίποτα άλλο για να μη τα χρυσοπληρώνεις...

φιλιά , εύχομαι σύντομα μωράκι...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νικόλ μου,ελπίζω να πήγαν όλα καλά με την επίσκεψη στον γιατρό!Εγώ θα πάω σήμερα για να δούμε τα αποτελέσματα του Femara!Πιθανώς να κάνω και ένεση ωορηξίας!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το serpafar,θα το ψάξω αν κάτι δεν πάει καλά αυτό τον μήνα που το απεύχομαι φυσικά.Άντε φιλιά και σύντομα νινάκι!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ από παρασκευή θα πάρω duphaston για να μου έρθει περίοδος και μετά την δεύτερη μέρα θα πάρω serphafar μέχρι την πέμπτη ή την έβδομη, το γράφει ή συνταγή δε θυμάμαι. Δεν μου είπε όμως να πάρω ένεση. Γιατί;;;; Λέτε να πειράζει που δεν θα πάρω ένεση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marta1, εγώ τα duphaston τα πήρα τον προηγούμενο μήνα 2 μέρες μετά την ένεση για ωορηξία με σκοπό να ενσωματωθεί το έμβρυο σε περίπτωση που υπήρχε ,στην μήτρα.Επίσης με αυτά αποφεύγεται τυχόν αποβολή του εμβρύου.Εσένα γιατί σου τα έδωσε ο γιατρός;Κάνεις κάποια συγκεκριμένη θεραπεία;Δώσε λεπτομέρειες για να βοηθήσω αν μπορώ.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω ωορρυξία. Τα πέρνω για να μου 'ερθει ηπερίοδος και μετά να πάρω serpafar για να κάνω ωορρυξία. Αλλά δεν είπτε τίποτα για ένεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ρόλος της ένεσης είναι για να γίνει ωορηξία,οπότε έχεις επαφές τις συγκεκριμενη μέρα που κάνεις ένεση και την έπόμενη για να έχεις περισσότερες πιθανότητες σύλληψης.Προφανώς ο γιατρός σου θα έκρινε ότι δεν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο για να μην σου το προτείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...