Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΞΗΛΑΡΙ...ΠΟΤΕ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙ ΣΕ ΜΑΞΙΛΑΡΙ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΩΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΜΑΞΙΛΑΡΙ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ. ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ. ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ? ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΠΗΡΕ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ! ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ. ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΗΣ Η ΛΕΝΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου καντινου γιατι να της το καταργησεις?? αφου το θελει η κουκλαρα σου φυσικα και μπορει να κοιμαται με μαξιλαρι εμενα ο μπεμπης κοιμαται με μαξιλαρι(μικρο)απο 9 μηνων αν και μεσα στον υπνο του φευγει απο το μαξιλαρι του αρεσει εστω και για λιγο που καθεται σαυτο φιλακια στην μπουμπουκα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο ενος ετους και μετα επιτρεπεται το μαξιλαρι......αλλα οχι πιο νωρις...εγω στο μικρο μου δεν εχω βαλει και ουτε εχω σκοπο.....αν καποια στιγμη το θελησει απο μονος του αλλιως δεν το βαζω.....καντινου και εγω να σου πω την αληθεια δεν θα ηθελα το παιδι μου να χρησιμοποιει μαξιλαρι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΩΡΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα.Εμενα ο γιος μου μου ζητησε μαξιλαρι 18 μηνων και του εδωσα ενα πολυ λεπτο.Δεν πιστευω οτι προκαλει προβλημα αρκει να ειναι λεπτο και νομιζω μονο οτι δεν πρεπει να εχει πουπουλα μεσα απο αυτα που βγαινουν απο το μαξιλαρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω βάλει στην κόρη μου μαξιλαράκι από 1 έτους, το πολύ λεπτό που είναι σαν να μην έχει.

Δεν είναι κακό άλλωστε είναι τόσο χαμηλά που δεν προκαλούν πρόβλημα στην πλάτη ή στην σπονδυλική στήλη.

Ακόμα και ο γιατρός το επιτρέπει.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ , ΜΗΝΩΝ ΑΚΟΜΗ, ΕΙΧΕ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ. ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΓΓΑΛΙΑ. ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ. ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΓΓΑΛΙΑ, ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ, ΤΟ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΚΛΙ ΤΗΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, και εγω του ειχα παρει ενα οταν ηταν σχεδον 1, ενα λεπτο παιδικο ανατομικο.Τον εβλεπα που κοιμοταν πανω στα χερια του και ετσι του το πηρα, μου εδωσε κ το οκ η παιδιατρος.

Η κορουλα σου ειναι κουκλιτσα...να την χαιρεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καντινου το ιδιο ειχαμε κι εμεις αλλα εμενα το ζητουσε και την ημερα και δεν μας αφηνε καν να το πλενουμε,το γεμιζε με φαγητα,σαλια και το εσερνε κατω και τελικα το εκρυψα (ειχαμε ενα σοου)και του εδωσα ενα μεγαλο που του ειπα οτι αυτο δεν κανει να βγει απο το κρεβατι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΕ ΜΑΞΙΑΛΑΡΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΜΕΧΡΙ Ν ΔΕΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΚΙ ΚΑΙ Η ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΑΞΙΛΑΡΙ.Η ΄ΠΧ.ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΩΛΟ ΚΤΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας ο μπεμπης μας απο 10 μηνων που τον εβαζα στο δικο μας το κρεβατι πηγαινε και κοιμοτανε πανω στο μαξιλαρι μου... μου εκανε λοιπον εντυπωση και ρωτησα την παιδιατρο και μου ειπε οτι το μαξιλαρι απαγορευεται κατω του ετους... σε εναν μηνα που θα γινει ενος εγω θα του βαλω μαξιλαρι, εχω ηδη αγορασει ενα λεπτο ειδικο για κουνιες, και αν το βολευτει και το θελει θα του το αφησω... !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΑΝΤΙΠΝΗΚΤΙΚΟ(ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΛΕΓΕΤΑΙ) ΑΠΟ ΤΑ ΛΗΤΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΣΗΚΩΣΑΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!

ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ CHICCO ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 0 - 6 ΜΗΝΩΝ ΛΕΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΨΙΛΟΣΚΛΗΡΟ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΑΛΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΑΣ,ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ!

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ..ΕΚΕΙΝΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΩΛΟ ΚΤΛ.

ΑΠΟΡΙΑ!!!!!

Δηλαδη οταν τα πας τα μωρα βολτα εξω με το καροτσακι πως τα βαζεις και καθονται δεν ακουμπαει το ποπουδακι κατω?????????:ohmy::blink: :blink: :blink: :blink: :blink::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XA!XA!XA!ΒΡΕ ΕΛΕΝΑΚΙ ΕΝΝΟΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΠΟΝΔΙΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ ΚΑΘΕΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΠΟ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΗΚΩΣΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΚΕΦΑΛΟ ΛΙΓΟ, ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΟΡΘΗ ΓΩΝΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...