Μετάβαση σε περιεχόμενο

EIMAI ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ & ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ .


Recommended Posts

Κοριτσια μη το βαζετε κατω... εγω φραουλιτσα δεν προσπαθουσα πολυ καιρο, σχεδον αμεσως αλλα ξεκινησα χωρις αγχος γιατι ειχα στο μυαλο μου οτι μπορει να κανω και 6 μηνες η και παραπανω να μεινω εγκυος... ξερω κοπελες που επιασαν το πρωτο αμεσως και μετα δεν μπορουσαν να κανουν δευτερο... πολλα συμβαινουν... μην πτοειστε...:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φραουλίτσα θα ξαναπώ για πολοστή φορά οτι το mammy κανει θαυματα....

να δεις που σε λίγους μηνες (3-4) το πολύ θα εισαι εγκυούλα κ στο έυχομαι ολόψυχα...ειμαι η Ειρήνη κ εχω εναν μπεμπη 4 μηνων...πολλά φιλιά κ εδω ειμαστε..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα μου... κι εγώ αισθάνομαι πολύ πιο όμορφα κι αρκετά λιγότερο αγχωμένη εδώ, σε αυτό το forum, γιατί αντλώ δύναμη από τα άλλα κορίτσια, κι ας μην τις έχω γνωρίσει προσωπικά... δεν έχει καμία σημασία αυτό... αισθάνομαι πως έχω πολλές-πολλές φίλες... όλη μέρα μόνη μου είμαι, ο αντρούλης μου δουλεύει, πάει και γυμναστήριο μετά... το Mammyland είναι η παρεούλα μου... πώς να το κάνουμε? Φιλιά καλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλίτσα καλησπέρα κ απο μένα! καλωσόρισες στην όμορφη παρεούλα μας! πραγματικα όλα τα κορίτσια είναι καταπληκτικά!

είμαι η ελπίδα, 29 χρονών κ προσπαθώ κ εγώ, 5-6 μήνες, αλλά τζίφος ακόμα.. ελπίζω αυτό το μήνα να είμαι πιο τυχερή!

όλοι λένε όχι άγχος, το πιστεύω κ σου το εύχομαι ειλικρινά!! εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να το αποβάλλω κ πολλές φορές αγωνιώ!!!!!

θα τα ξαναπούμε! πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ...:laugh:

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ....;)

4 ΜΗΝΕς ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΕ..

ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...

ΦΙΛΙΑ:kiss: ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΧΟΣ,,,

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΕΤΣΙ?

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕς...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariniki ΜΟΥ ΓΕΙΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ DOWN ΤΩΡΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ. ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

straberry,θα ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι!ολα θα πανε καλα και να δεις πως συντομα θα γινεις και εσυ μανουλα!!!και εγω,σχεδον,στην ιδια θεση ειμαι.ειναι ο 2ος μηνας προσπαθειων και το φιλοσοφησα λιγακι...τον προηγουμενο μηνα οταν πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης+ηταν αρνητικα στεναχωρεθηκα απιστευτα..ο αντρας μου πειραζε..!!καποια κοπελα το εγραψε:αυτοι που δεν θελουν το αποκτουν,ευκολα,απο"λαθος",απο "απροσεξια" και αυτοι που το λαχταρουν παιδευονται...υπομονη και πιστη στο θεο.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

strawberry καλως μας ηρθες στη παρεα μας .Ειμαι η βανια ειμαι 38 και εχω ενα γιο 5 ετων .Παντρευτηκα στα 29 και ηθελα να κανω συντομα παιδι οχι αμεσως να περιμεναμε κανα χρονο για να συνερθουμε στο οικονομικο μια και εμεις όπως πολλα ζευγαρια δεν ειχαμε βοηθεια .

Δυστυχως τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως θελουμε εμεις και λιγο πριβν το γαμο μου αρρωστησα χρειαστηκε να υποβληθω σε καποιο χειρουργειο ο αντρας μου με στηριξε και ηταν κοντα μου μετα το γαμο ζησαμε και το σεισμο του 1999 δεν ειχαμε που να μεινουμε επρεπε να υποβληθω σε καποια θεραπεια με ραδιενεργο ιοδιο ηταν ο μονος τροπος να σταματησω το κακο.Ολα πετυχαν δοξα το Θεο αλλα υπηρχε ενας σημαντικος κανονας :Οχι παιδι πριν περασουν τα 3 χρονια καταλαβαινεις πως ενιωθα να τρεμω μην τυχον και μεινω εγκυος και ξερεις ημουν απο τις γυναικες που δεν μπορουσα να παρω αντισηλιπτικα αλλα ουτε προφυλακτικο λογω αλλεργιας ετσι καθε φορα φοβομουν μην τυχον και καναμε κατι που θα αμς αναγκαζε να κανουμε ενα εγκλημα .Εαν εμενα εγκυος επρεπε να διακοχω την κυηση γιατι το παιδι θα ειχε προβλημα και δεν θα ζουσε (τα συμπτωματα του τσερνομπιλ αν εχεις ακουστα ;) Περασε ο χρονος με παρα πολυ αγχος και οταν ο γιατρος μας ειπε οτι τελος η καραντινα εμεις προσπαθουσαμε αλλα δεν γινοτανε ειχαμε και τη πιεση απο το σοι αντε ποτε θα κανετε παιδι και όλα τα συναφη και όλα αυτα τα ελεγαν και το διαστημα που απαγορευοταν .Καποια στιγμη πηγα στο γυναικολογο και μου ειπε οτι ειχα μια κυστη η οποια καθηστουσε δυσκολη τυχον εγκυμοσυνη και ευνοουσε τυχον αποβολες .Μαλιστα κανα δυο φορες ειχα καθυστερηση και μετα απο λιγο καιρο γυρω στις 2 εδομαδες ειχα αιμορραγια απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος τοτε αποβαλε μαλλον ο οργανισμος μου το μωρο μαλοον απο εμαθα αργοτερα.Οταν λοιπον ο γυναικολογος μου μου ανφερε οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο μια εγκυμοσυνη κοπηκαν τα ποδια μου επρεπ για λλη μια φορα να περιμενω να κανω θεραπεια με χαπια για τη κυστη και αν δεν εφευγε τοτε θα εκαν λαπαροσκοπηση ξανα δηλαδη στο περιμενε .Βεβαια επρεπε να κανω πρωτα καποιες εξετασεις στην επομενη περιοδο πριν κανουμε οτιδηποτε .Φευγοντας εκεινη την ημερα παο το γιατο ενιωθα τοσο κενη σαν να μην υπηρχε χωρος για μενα εβλεπα τον αντρα μου ο οποιος προσπαθουσε όλα αυτα τα χρονια να μου σταθει και ξερεις ειχα βαρεθει να ειμαι η ανετη που αντιμετωπιζα τα παντα με ψυχραιμια και γελιο.Εκεινο το βραδυ εκλαψα ξεσπασα πανω στον αντρα μου και εκεινη τη νυχτα καναμε ερωτα για μας οχι γιατι ειχαμε καποιο σκοπο .

Περασαν οι μερες και περιοδο δεν ειχα επρεπε να κανω τις εξετασεις τη 3-5 μερα του κυκλου μετα παο καθυστερηση 23 ημερων παραμονη που θα ταξιδευα για διακοπες στη Σαμο μετα απο πιεση της φαρμακοποιου που αρνιοταν να μου δωσει δραμαμινες αν δενε καν το τεστ εγκυμοσυνης ανακαλυψα οτι ναι ημουν εγκυος !Εκεινη η νυχτα ηταν που μου εδωσε το πριγκιπα μου το θειο δωρο οπως αποκαλεσε ο γυανικολογος μου!

Τωρα ειναι 5 ετων εδω καικανα διχρονο κανουμε προσπαθειες για δευτερο αλλα οχι με συστηματικο ρυθμο αν ειανι να ερθει καλως αλλιως δεν μπαινω πια στο λουκι που λεγεται αγχος .Σε καταλαβαινω αλλα μονο αν το βγαλεια απο το μυαλο σου μπορει αν μεινεις εγκυοε μην κανεις ερβωτα μονο ττις γονιμες ημερες κανε οσο πιο συχνα μπορεις και να δεις συντομα θα ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΠΟΛΥ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ. ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΧΑΖΟ ΠΟΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ ΦΥΣΙΚΑ..ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ 2ο ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ 5ΧΡΟΝΟ ΓΙΟ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΣΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα καλωσόρισες στον θαυμαστό κόσμο του mammyland! :cheer:

Συμφωνώ με τις προλαλήσασες... Όχι άγχος.. είναι ο χειρότερος σύμβουλος! Εξάλλου και σε γιατρό να πας και να του πεις "Προσπαθώ εδώ και καιρό και δεν μπορώ να συλλάβω", αν σε ρωτήσει πόσο καιρό και του απαντήσεις 4 μήνες θα χαμογελάσει και θα σε στείλει σπιτάκι σου..

Καλά είναι βέβαια να κάνεις τις εξετασούλες από τώρα, απλά και μόνο να σου φύγει το άγχος ότι ίσως έχεις κάποιο πρόβλημα και δεν μπόρεσες ακόμα να συλλάβεις!

Σε φιλώ, εδώ είμαστε εμείς για ότι χρειαστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

strawberry καλώς μας ήρθες!!!:woohoo:

Είμαι η Βάσω, 26 χρονών...Κι εγώ στην αναμονή και στην προσπάθεια για το πολυπόθητο θαύμα!!!

Καλή επιτυχία σε όλες μας λοιπόν!!!

Να μην τα ξαναλέω για το γουρλίδικο το mammy...Σου τα πρόλαβαν οι φιλενάδες!!!

Θα τα λεμεεεε! :woohoo: :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Strawberry καλησπερα και απο μενα.

Ειμαι η ολια και προσπαθω και εγω για παιδακι

Ευχομαι να ρθει γρηγορα σε ολες τις κοπελες που προσπαθουμε..και το θελουμε τοσο πολυ :):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα καλώς όρισες στην παρεούλα μας. Η συμβουλή μου είναι να μην αγχώνεσαι καθόλου και θα έρθει το μωράκι ...... 4 μήνες δεν είναι μεγάλο χρονικό δίαστημα, όλα θα ερθουν στην ώρα τους μην στεναχωριέσαι.

Με το κάλο να μας ανακοινώσεις τα εύχαριστα νεα συντομα...... ε και όπως είπαμε ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!

Φιλακιαααααααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες Φραουλιτσα!!!!Μην εχεις αγχος,αλλωστε ειναι πολυ μικρο το διαστημα που προσπαθεις!απολαυσε το καλοκαιρι και την καθε στιγμη και θα δεις πως το μωρο θα ερθει συντομα!!!!!Να περνας καλα κοριτσι μου!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλιτσα καλως ηρθες κοπελα μου βρε συ γιατι αγχωνεσαι απο τωρα ειναι πολυ νωρις να σκευτεσαι οτι δεν μπορεις να κανεις παιδακι χαλαρωσε και απολαυσε τις στιγμες σου με τον αντρουλη σου και θα ερθει και το μωρακι μην βαζεις τον εαυτο σε τετοιο αγχος!! το αγχος ειναι κακος συμβουλος και να δεις οτι θα ερθει τοσο γρηγορα το μωρακι και δεν θα το καταλαβεις!!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΦΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ. ΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Φραουλίτσα!!!!

Καλώσήρθες στην παρεούλα μας!!!! Είμαι 28 ετών και βρίσκομαι στον δεύτερο μήνα προσπαθειων. Με το καλό να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΤΟΥΣ .ΕΙΣΤΕ Η ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΠΑΡΕΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΟΛΕΣ :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Φραουλίτσα και καλωσόρισες.

Είμαι η Άννα και είμαι 30 χρονών και έχω 2 αγοράκια. Είμαι παλιό μέλος αλλά έχει πολύ καιρό να γίνω ενεργό μέλος. Έτσι κατα κάποιο τρόπο και εγώ νέα ειμαι τωρα....

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...