Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άντε πάλι..... ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!


Recommended Posts

Τελικά κορίτσια το πήρα απόφαση ότι δεν πρόκειται να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου!!!:(

Μόλις σταμάτησαν οι εμετοί και είπα να χαρώ την κοιλίτσα μου και την όρεξή μου και πάνω που είχα βολευτεί στον ύπνο και κοιμόμουν καλά, τώρα δεν μπορώ να βολευτώ!

Προχθές το βράδυ δεν κοιμήθηκα από τους πόνους. Με έχει πιάσει ένας πόνος στην πλάτη, στο ύψος της μέσης και κάτω από τα πλευρά!Δεν μπορούσα να βρώ θέση να με ανακουφίζει!

Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης και μου είπε...ντεπόν,αντιρευματικές κρέμες κ.τ.λ.

Δεν πήρα τίποτα από αυτά. Φοβάμαι να πάρω, αφού δεν θα περάσει....

Την βγάζω με οινόπνευμα και κομπρέσες...Ελπίζω να μην βλάπτω το μωράκι μου!

Δεν ξέρω τι θα κάνω αν δεν περάσει. Είναι σαν να κουβαλάω μια πληγή στην πλάτη!Μάλλον είναι κάποιο νεύρο πιασμένο... Τα νεύρα μου ομως έχουν σπάσει, σκέφτομαι το μωράκι μου και κάνω υπομονή!

Ανησυχώ μήπως και το έχω συνέχεια αυτό! Κι όταν μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά τι θα γίνει? Δεν θα μπορώ να κουνηθώ από τους πόνους?? Αχ!!! Πείτε μου τη γνώμη σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν εχω καποιο πιασιμο στο νευρο στην πλατη ( συνηθως την παταω στον υπνο ) με βοηθαει το περπατημα ( για τον τοκετο δεν εχω ιδεα αν θα βοηθησει )τουλαχιστον μιση ωρα την μερα

Επισης αν θες περπατημα καντο τωρα οσο ειναι νωρις εγω τωρα που μπηκα στον 8ο μιση ωρα μου φαινεται βουνο εχω βαρυνει και μου βγαινει η γλωσσα εξω :S:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΥΛΙΤΣΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ 25η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΥΠΕΦΕΡΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpoulitsa Mou se poia evdomada eisai?

Emena arxisan auta ta provlimmata ston ypno apth 22h h 23h (de thymamai).

Kai gw eixa tis idies apories me esena,den eXw parei oute ena depon.K sy kala kaneis kai de peires.

Tha deis oti oso pairnaei o kairos tha vreis mia thesh sto krevati pou toulaxiston tha koimasai (exw perasei kai gw kati ksenyxtia).

Volepsou me polla maksilaria,lepta tha sou elega gia na se volepsoun.Katw apth koilitsa kai sth plath.

Egw exw psilohremhsei me auton ton tropo.Apla kati fores einai anhsyxa ta mwrakia mou kai de mporw na voleutw pouthena :P

Twra gia ta pleura de mporeis na kaneis kati.Einai poly ennoxlhtiko to kserw,k emena ponane poly k synexeia.Ypomonh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομοιοπαθούσα! Εγώ βέβαια έχω ένα άλλο πρόβλημα! Με πονάει το κεντρικό κόκκαλο της σπονδυλικής μου στήλης! Νιώθω τρομερό κάψιμο! Κάθομαι ίσια, πονάει! Κάθομαι πλάι πονάει!Χύνομαι στον καναπέ, πονάει!! Και δεν είναι μόνο αυτό φυσικά!! Υπομονή κοπέλα μου! Θα περάσει! Σκέψου σε λίγο καιρό θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου και θα τα έχεις ξεχάσει όλα αυτά τα αρνητικά συμπτώματα! Καλή συνέχεια!!

Ελενάκι, τι να πεις και εσύ που τα έχεις και 2 τα ζουζούνια!! Εμείς δεν πρέπει να μιλάμε καθόλου!! Άλλαξε και το μωρό στο τικεράκι!!! Πλησιάζουμε σιγά σιγά... Καλή συνέχεια και σε σένα κοριτσάρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σου γραψανε και τα κοριτσια δεν μπορεις να κανεισ και πολλα..εμενα παλι με βοηθαγε το να ειμαι ξαπλωμενη..

δεν ειμαι σιγουρη και δεν θελω να σε αγχωσω αλλα νομιζω δεν κανει να βαζεις οινοπνευμα οταν εισαι εγκυος..και παλι σου λεω δεν ειμαι σιγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ταλαιπωρηθηκα σε ολη την εγκυμοσυνη με εμετους πονους, στη πλατη, συσπασεις και δε σημεζευεται.

τωρα κοιταω τη μπεμπουλα μου και ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

υπομονη

βαλε τον αντρα σου να σε τριψει λιγακι,εμενα με βοηθουσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...