Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια βοηθεια!!!


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα! θα ηθελα την βοηθεια σας.απο την ημερα της ωορρηξιας με πονανε η θηλες μου παρα πολυ σε σημειω να μην μπορω να της αγγιξω και ειναι πρησμενο πολυ το στηθος μου.εκτος απο αυτο εδω και 10 μερες η θερμοκρασια μου εδειχνε 37,2 εννω σημερα το πρωι που μετρηθηκα ειχα 36,9.μηπος μπορει να με βοηθησει καμια κοπελα? σας ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου καλησπέρα.Για την θερμοκρασία που αναφέρεις σε εμένα πέφτει πριν έρθει η σιχαμένη!!!Βέβαια τα συμπτώματα διαφέρουν σε κάθε κοπέλα.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου καλησπερα! Κατάρχην εχεις καθολου καθυστερηση; Παντως αυτο με το στηθος το ειχα κι εγω αλλα απο την 4η μερα καθυστερησης. Οσο για τη θερμοκρασια, εχω ενα χαρτι απο τη γυναικολογο που δειχνει οτι αν μενεις εγκυος η θερμοκρασια ανεβαινει αμεσως μετα τη συλληψη. Βεβαια καλυτερα να περιμενεις γιατι πολλες φορες ενθουσιαζομαστε αδικα απο τα ατιμα τα συμπτωματα και μετα αυτο μας ριχνει ψυχολογικά...

Σου ευχομαι παντως ολα να ειναι οπως τα ονειρευεσαι...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η θερμοκρασία ανεβαίνει πάντα μετά την ωορρηξία - μείνεις δε μείνεις έγκυος - και πέφτει λίγες μέρες πριν έρθει η περίοδος ή αμέσως μετά.... Πάντως για να βγάλεις συμπέρασμα από θερμοκρασία, πρέπει να τη μετράς το πρωί πριν σηκωθείς από το κρεββάτι και περίπου την ίδια ώρα κάθε μέρα.... Άσε που μπορεί να επηρεαστεί από χίλια δυο...αν κοιμήθηκες αρκετά, αν ήπιες κανά ποτηράκι παραπάνω, αν σε τριγυρίζει καμιά γριπούλα.... τρέχα γύρευε δηλαδή :silly:

Και τον πόνο στις θηλές που λες, είναι φυσιολογικό να τον έχεις μετά την ωορρηξία - είσαι δεν είσαι έγκυος... Οπότε ούτε απο αυτό βγάζεις άκρη... Μακάρι να υπήρχε κάποιο σημάδι που να μας έλεγε αμέσως μετά την επαφή "είσαι έγκυος":P αλλα δυστυχώς δεν υπάρχει... Τα ...συμπτώματα...είναι πολύ άτιμα :P Εγώ όπως έχω ξαναπεί, περισσότερα συμπτώματα είχα τους μήνες που δεν ήμουν έγκυος παρά όταν έμεινα :unsure: :laugh:

Γιαυτο υπομονή, και την πρώτη μέρα καθυστέτησης....τεστάκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl έγραψε:

Τα ...συμπτώματα...είναι πολύ άτιμα :P Εγώ όπως έχω ξαναπεί, περισσότερα συμπτώματα είχα τους μήνες που δεν ήμουν έγκυος πρά όταν έμεινα :unsure: :laugh:

Γιαυτο υπομονή, και την πρώτη μέρα καθυστέτησης....τεστάκι :)

:lol: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh::laugh: :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα καλησπέρα κ από μένα. Η θερμοκρασία σου είναι φυσιολογική αφού βρίσκεσαι στο 2ο μισό του κύκλου σου. Αν συνεχίσει να είναι ανεβασμένη κ μετά το Σάββατο κ έχεις κ καθυστέρηση τότε κανε ένα τεστ. Μέχρι τότε υπομονή και μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς. Σου ευχομαι να έχει γίνει αυτό που θέλεις!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου σου ευχομαι να σαι εγκυουλα με ολη μου την καρδια!!!Αν η θερμοκρασια σου μεινει σε αυτα τα επιπεδα για αλλες 8 μερες δειχνει εγκυμοσυνη!!!Αλλα να σου πω κατι αυτο το μετρημα καθε πρωι ειναι ενα αγχος σκετο το κανα τρεις μηνες αυτη τη φορα μετρησα τις 2 πρωτες μερες και μετα το παρατησα!!!Ασε το μετρημα λοιπον και χαλαρωσε οσο μπορεις!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου δυστηχος σημερα το απογευμα μου ηρθαν λιγες σταγονες ροζ.δεν ξερω αν θα εξελιχτει σε κανονικη περιοδο.και εκτος αυτου μου ηρθε και 2 μερες νωριτερα.οποτε ειμαι στην αναμονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να ειμαι ειλικρινης εκανα ερωτα με τον αντρουλι μου και μετα ειδα τις ροζ σταγονιτσες.δεν ξερω εαν ειχε γινει κατι και το χαλασαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααα! δε νομιζω να χαλασε κατι. δε χαλαει τοσο ευκολα. Παντως κι εγω λιγες μερες πριν μου ρθει ειδα ροζ μετα την επαφη.Περιμενα βεβαια σε καμια 5-6 μερες να μου ρθει. Πριν την περιοδο μου ρθαν τα γνωστα καφετια και ως δια μαγειας δε μου ηρθε ποτε η περιοδος. το ιδιο ευχομαι και σε σενα Ιωαννα! να μας πεις νεα οταν μαθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ! μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες και να μην μου ερθει καθολου! προς το παρον περιμενω και βλεπουμε.θα σας γραψω τα νεα μου πολυ συντομα.σε ευχαριστω πολυ παντος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...