Μετάβαση σε περιεχόμενο

xreiazontai kapoies e3etaseis?


anthy

Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ. ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ, ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΣΤΙΓΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδιαααααα

εγώ πριν ξεκινήσω προσπάθειες, πήγα στο γυναικολόγο και του είπα

ότι 8έλουμε με τον άντρα μου να επιδιώξουμε για μωράκι.

Αφού με εξέτασε από πάνω μέχρι κάτω μου έγραψε τον προγεννητικό έλεγχο.

είναι γύρω στις 13-15 εξετάσεις.

γενική ούρων

τοξόπλασμα

ουριόπλασμα

σίδηρος

ασβέστιο

εξέταση για στίγμα

θυροειδής

σάκχαρο

ουρία

ηπατίτιδα

κι άλλες που δε μπορούσα να βγάλω στα γραμματά του τι έλεγε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera anthy mou!kat arxin exeis paei se ginaikolodo na dei tin oorisia sou?na kaneis ena test pap kai na dei tin progesteroni sou gia arxi..an ola einai kala tote pisteyo prepei na proxoriseis stis exsetasei pou sou eipe i elenitsa!gia ton antrasopu ena spermodiagramma..an tora den kaneis poli kairo prospatheies kane prota esi min anxoseis ton antrouli sou kai epeita blepete...xoris agxos pano ap ola!euxomai na apoktiseis to moraki sou sintoma!filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ανθή μου. Εγώ ένα ΤΕΣΤΠΑΠ έκανα, που ήτανε καλό και γενικές εξετάσεις αίματος-σιδήρου, λόγω χρονίου προβλήματος με αναιμία. Εκτός από όλες τις άλλες τιμές, μόνον ο αιματοκρίτης μου ήταν πεσμένος και παίρνω χαπάκια σιδήρου-φυλλικού οξέως 2 φορές ημερησίως. Ο αντρούλης μου έκανε κι εκείνος γενικές αίματος-σιδήρου κι όλα του τα επίπεδα είναι φυσιολογικά. Δεν μου σύστησε κάτι άλλο η γιατρός μου. Εάν περάσει το διάστημα που μας έδωσε, τότε το ψάχνουμε. Καλή σου επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Anthy!!

Emena o giatros mou den me evale se diadikasia eksetasewn apo twra.

Ektos apo to klasiko test PAP k mia sunexi parakolouthisi enos inomuomatos pou exw mou eipe ante me to kalo na arxisete k an ston 1 xrono den exoume kati tote tha milisoume k gia eksetaseis!!

Auta k sou euxomai grigora me ena nini!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalo meshmeri!!!

eimai asfalismenh sto teve kai phga sto giatro pou einai sumvevlhmenos me to teve na mou grapsei kapoies e3etaseis prin meinw eguos(prwta o theos makari theouli mou). alla autos mou eipe oti den xreiazete tipota kamia e3etash kai to pio koufo einai oti ton rwthsa poso kostizei h episkepsh s auton afou exw kai asfalish kai mou eipe 70 eurw. den kaluptei tipota to tameio?h' me koroidepse?

3erei kamia?

ase me neuriase para polu autos kai tha to skeftw para polu na paw s auton....

sorry gia to megalo post!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ανθούλα.

Λοιπόν εγώ πήγα στον γυναικολόγο μου πρώτα του εξήγησα οτι λέω να βάλω εμπρός για μωράκι και μου έγραψε τις εξετάσεις που έπρεπε να κάνω, ορμονολογικες, γενική αιματος, για ηπατιτιδα, υπέρηχους ωοθηκών, μητρας κ.α

Αυτο λοιπόν που πρέπει να κάνεις είναι να επισκεφθείς τον γυναικολόγο σου , να του εξηγησεις οτι θέλεις να γινεις σύντομα μανούλα και ασ΄τα όλα πάνω του αυτός ξέρει τι να σου γράψει.

Οσο για το ΤΕΒΕ λίγο περιέργο μου ακούγεται αυτο.... αφου είσαι ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ και ο γιατρος ειναι συμβεβλήμενος με το ΤΕΒΕ γιατι πλήρωσες την επίσκεψη? Θα ρωτήσω τον αδελφό μου που έχει και αυτός ΤΕΒΕ και θα σου απάντησω αύριο.

Φιλακιααααααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Anthy moy!!!!!

Kai ego sto teve eimai asfalismeni alla den plirono episkepsi se kanena giatro pou exo epileksei sto vivliario moy. Mipos den toy edikses to vivliario soy? Parakseno moy fenetai. An den tou eipes pos exeis teve einai logiko na se xreosei. Diaforetika se epiase koroido. Na min to afiseis etsi pantos.... einai orismenoi asiniditoi pou to paizoun giatroi alla telika to mono pou tous niazei einai to xrima kai tipota allo.

Oso gia tis eksetaseis poy theleis na kaneis..... gnomi moy einai na min mpeis apo tora se tetoia psixofthora diadikasia.... ase na perasei ligos kairos kai an meta apo 1 xrono prospatheion (pragma poy apefxomai) den exei ginei tipota, tote psakse to. min apogoiteuesai kai min to skeftesai... tha soy erthei to ninaki soy!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Ανθη καταρχην να σου πω πως εγω εκανα προγγενετικο ελεγχο ενα χρονο περιπου πριν ξεκινησουμε για μωρακι.Ηθελα να ειμαι σιγουρη πως ολα ειναι καλα ωστε να εχω το χρονο να αντιμετωπισω τυχον προβληματακι χωρις αγχος!Οι εξετασεις ειναι αυτες που σου γραφει η Ελενιτσα και καποιες ακομα!

Ειμαι κι εγω ασφαλισμενη στο ΤΕΒΕ.Δεν πληρωνω επισκεψη σε κανεναν γιατρο ΕΚΤΟΣ απο οδοντιατρο και γυναικολογο!!!! :ohmy: Απ'οτι εχω καταλαβει δεν ειναι νομιμο που παιρνουν λεφτα!Αλλα ΛΕΝΕ πως δε βγαινουνε αλλιως :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βεβαια ενω η κανονικη επισκεψη ειναι 70ε στη γιατρο μου,εμενα μου παιρνει 40.ΟΤΙ κι αν κανουμε.Ειτε απλο υπερηχο ειτε αυχενικη διαφανεια!!!Αλλα καθομαι κ σχεδον ωρα εκει και κουβεντιαζουμε!Τι να πω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Εγώ πήγα στη γυναικολόγο μου για το ετήσιο παπ τεστ και της είπα ότι θέλουμε να ξεκινήσουμε για μωράκι και μου είπε ότι οι εξετάσεις γίνοντα συνήθως όλες μόλις μείνεις έγκυος και μου έγραψε μόνο για στίγμα και για σίδηρο. Απλώς εγώ προληπτικά της είπα να μου βάλει και γενική αίματος (χοληστερίνη, ουρία, σάκχαρο κλπ). Υπέρηχο ωοθηκών μου έκανε επι τόπου, έχει μηχάνημα. Και δεν με χρέωσε γι' αυτό! Βέβαια, είναι οικογενειακή φίλη και δεν με χρεώνει ούτε επισκέψεις...!!!!

Καλή συνέχεια στις προσπάθειές μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...