Μετάβαση σε περιεχόμενο

μα γιατι???


Recommended Posts

κοριτσακια μου για αλλη μια φορα αδιαθετησα αλλα δεν πειραζει:silly:

αυτο το μηνα με ταραξε στον πονο!!!!!!!!!!!!!

ηρθε ακριβως 28 ημερες!ενα θα σας πω τις πρωτες 3 μερες ημουν με 4 παυσιπονα εξτρα την ημερα!!!το πιστευετε?

και διπλωμενη στα 2!ενω τον προηγουμενο μηνα ουτε που καταλαβα πως μου ηρθε η περιοδος!αλλα γιατι τον ενα μηνα αν ποναω τοσο και τον αλλο οχι?????????εσεις το παθενετε?δηλαδη 1 μηνα μπορει να πεθαινω απο τον πονο και τον αλλο να μη καταλαβω τιποτα!ΓΙΑΤΙ????

πειτε και εσεις τις εμπειριες σας!

φιλια!

Υ.Γ.και πριν μου ερθει ειχα 3 μερες ζαλαδες και ημουν χαλια ετοιμη να πεσω κατω και νομιζα πως ηταν νινακι αλλα τζιφος!!!!!:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετοιους πονους δεν ειχα ποτε αλλα ειχα και εχω τις ζαλαδες... υπομονη θελουν δυστυχως κι'εγω δεν μπορω να κανω κατι... τις υπομενω... φιλακια πολλα και τον επομενο μηνα ελπιζω να μας εχεις νεα... :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου,μη στενοχωριέσαι,γιατί πολύ γρήγορα θα έρθει αυτό που ποθείς!Κι εγώ ήμουν πολύ ευαίσθητη στον πόνο της περιόδου και λέω ήμουν γιατί διανύω τον έβδομο μήνα της εγκυμοσύνης μου.Ο γιατρός μου είχε συστήσει να πίνω πολλά υγρά πριν αδιαθετήσω για να ωθείται το ωάριο με μεγαλύτερη ευκολία(έμμηνος ρύση).Πραγματικά σώθηκα από τότε που το εφάρμοσα!!!!!!!!

Κι εγώ πέρασα πολύ δύσκολα μέχρι να μείνω έγκυος...αλλά...έχε πίστη!Το θέλεις πολύ να μείνεις έγκυος;;;Τότε όλα θα συνωμοτήσουν για να πετύχεις το στόχο σου.Τον επόμενο μήνα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.Είναι γουρλίδικο το mammyland!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛΙΑΝΑ μου και εγω μια απο τα ιδια,αυτη τη φορα πεθανα απο τον πονο,ασε που ειχα και 3 μερες καθυστερηση, αυτο με νευριασε πιο πολυ και μου ηρθε περιοδος και πονος.Μην χανεις τις ελπιδες σου και εμεις προσπαθουμε για baby καιρο.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλιάνα μου, εγώ όταν μου ήρθε πρώτη φορά η περίοδος δεν καταλάβαινα απολύτως τίποτα! Μετά κι εφόσον είχα να δω 3 μήνες, ανακάλυψα ότι εχω πολυκυστικές ωοθήκες! Έκανα μια θεραπεία με αντισυλληπτικά για 1 χρόνο περίπου και από τότε μου έρχονται από 30 -40 μέρες κύκλο κι υποφέρω από τον πόνο! Τις δυο πρώτες μέρες ήμουν με χάπια συνέχεια! Αφού πιστεύω ότι μαστούρωνα και δεν καταλάβαινα τον πόνο..χαχα :laugh: Έμεινα σχετικά εύκολα και γρήγορα έγκυος παρόλο που πίστευα ότι λόγω πολυκυστκών θα δυσκολευόμουν αρκετά! Είχα αποβάλει άγχη και στρες κι έτσι στους 3 μήνες προσπαθειών τα κατάφερα!

Εύχομαι κοπέλα μου να μην σου έρθει τον άλλο μήνα και για τους επόμενους 9!! Και να μεγαλώνει ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Τζουλιάνα μου!!!!

Και εγώ προσπαθώ για νινάκι (είμαι στην αρχή ακόμα, τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε). Εύχομαι ολόψυχα να σου έρθει το σποράκι σου και να στρογγυλοκάτσει στην κοιλίτσα σου για 9 μήνες!!!

Εγώ με την περίοδο παθαίνω περίπου παρόμοια κατάσταση με την δική σου.

Τον ένα μήνα έχω πόνο, λίγη περίοδο και για μόνο 3 μέρες, τον επόμενο δεν έχω καθόλου πόνο αλλά έχω πολύ περίοδο (πλυμμύρα)και κρατάει 6 μέρες .... μου πάει εναλλαξ. και εγώ δεν το έχω εξηγήσει.Είχα ρωτήσει ένα γυναικολόγο και είχε πει οτι πολλές περιπτώσεις είναι έτσι. Δεν νομίζω οτι μου είχε πει ακριβώς το λόγο που γίνεται αυτό.

Σε μπέρδεψα λιγάκι, ε; Τουλάχιστον ξέρεις οτι υπάρχουν και άλλες κοπέλες που περνούν την ίδια κατάσταση!

Αντε με το καλό να μην μας ανησυχήσει για τους επόμενους μήνες η "σιχαμένη" γιατί θα είμαστε εγκυούλες....!!!! ;) :silly:

:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κοπέλα μου με τον πόνο... τί να κάνουμε? Πάντως μου έχει τύχει κι εμένα αυτό. Πάντως, η γυναικολόγος μου μου είχε πει, όταν πήγα για το ΠΑΠ-ΤΕΣΤ τον Δεκέμβρη, πως για να με πιάσουνε τα παυσίπονα για τους πόνους της περιόδου, θα πρέπει να τα παίρνω 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία! Αλλά αυτό δε γίνεται, αφού ο κύκλος μου είναι 26-31 μέρες! Τί να κάνω? Να "μαστουρώνομαι" τόσες μέρες? Εξάλλου, από τότε που προσπαθούμε για μωράκι, τα έχω κόψει ΟΛΑ τα φάρμακα... ούτε κατά διάννοια πια... μόνο χαπάκια σιδήρου! Είχα φτάσει να παίρνω αμέσως DEPON για απλό πονοκέφαλο! Τώρα πια τίποτε άλλο!!! Κουράγιο καλή μου! Σου εύχομαι να απαλλαγείς σύντομα από τους πόνους και την περίοδο με ένα νινάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzouliana mou na sou pw egw gia ponous periodou!!

Apo tote pou mou exei erthei periodos den thumamai kammia fora pou na min exw ponesei!!Milame omws gia pono oxi asteia panta ena vima prin to nosokomeio..

O gunaikologos mou anagastike na mou dwsei na pairnw magnisio 1 evdomada prin k kata ti diarkeia xapia ta opoia einai gia ponous xeirourgeiou!!!

Mporeis na fantasteis!!

Exw akousei omws k to allo...Otan prospathoume gia mwro kammia fora mporei na ginei sullipsi k na min mporesei na sunexistei i egumosuni k apovaletai me tin periodo gi'auto merikes fores uparxei polus ponos k polu aima!

Auta apo mena upomoni k elpizw suntoma me ena nini!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου μακαρι να μη μου ξαναερθει!!!!!!!!αλλα μαλλον δεν βλεπω να εχω πολλες ελπιδες!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ...Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ????????????:unsure:

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax tzouliana mou min mou stenaxwrise tha erthei to ninaki kai oute pou tha to katalaveis pote tha fouskonei i koilitsa sou...

twra gia to aima tous ponous kai egw exw pollous kai mou eipe o giatros oti pathenw suxna riksi oothilakiou dld paei na ginei sulipsi kai den ginete swsta kai skaei to oothilakio kai giauto ponaw...twra den kserw an einai idia kai i diki sou periptosi.

an kai egw exw mia glukoulikia beboula sou euxome na apoktiseis kai esu me to kalo...filouresssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairi$ έγραψε:

ax tzouliana mou min mou stenaxwrise tha erthei to ninaki kai oute pou tha to katalaveis pote tha fouskonei i koilitsa sou...

twra gia to aima tous ponous kai egw exw pollous kai mou eipe o giatros oti pathenw suxna riksi oothilakiou dld paei na ginei sulipsi kai den ginete swsta kai skaei to oothilakio kai giauto ponaw...twra den kserw an einai idia kai i diki sou periptosi.

an kai egw exw mia glukoulikia beboula sou euxome na apoktiseis kai esu me to kalo...filouresssssssss

να σαι καλα!δηλαδη το αιμα που ειδα μετα απο 2 ημερες τι ηταν???????????μπορεισ να μου το εξηγησεις????????

να σου ζησει η μπεμπα σου!!!!!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzouliana mou agapi mou kalimera...

Min stenaxwriesai mwro mou...

Afou ksereis ti leme...

To kalo pragma ergei na erthei kai mas erxetai PANTA ekei pou den to perimenoume...

Agapi mou sou euxwme ola ta kalitera...

O theoullis pantote mazi sou...

Kopelles oses eiste stin prospatheia sas euxwme ta kalitera kai suntoma mwrakia stin kilitsa sas...

Sas agapw poli...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...