Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!!!


Recommended Posts

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΙΚΡΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ.

ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ?ΑΠΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΜΗΣΥΧΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΣΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΡΕΘΙΣΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΦΙΛΑΝΕ!ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ανιψιος μου το παθαινε αυτο πολυ συχνα οταν ηταν μωρο στα μαγουλακια μετα τα 2 χρονια επαψαν να του εμφανιζονται δεν ειναι τιποτα απλα θα το πας σε ενα δερματολο μια φορα και θα σου γραψει μια κρεμουλα για να του βαζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα τα σπιθουρακια αν μοιαζουν οπως σου ειπα ειναι πολυ συνηθισμενα στα νεογεννητα και υποχωρουν μονα τους,δεν χρειαζεται να ανησυχεις!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΣΠΡΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΗΣ.ΤΗΝ ΕΙΔΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΕΡΕΘΙΣΜΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΡΙΒΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΤΑΙΣΜΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΟΜΠΡΕΣΟΥΛΕΣ ΜΕ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΙ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΙΣΜΑΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ Η ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΝΙΑ ΑΝ ΤΗΝ ΦΙΛΑΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΜΩΣ!ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΕΜΑΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι νεογεννητο το μωρο σου τοτε μην ανησυχεις γιατι ειναι βρεφικη ακμη. Τη βγαζουν ολα τα μωρακια και οφειλεται στις ορμονες της μαμας κατα την εγκυμοσυνη. Μη βαζεις τιποτα πανω, δεν χρειαζεται. Σε μερικες βδομαδες θα φυγουν απο μονα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΒΟΝΝΗ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ ΜΕΣΑ ΟΧΙ ΟΛΑ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ 25 ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΝΟ.ΙΣΩΣ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθαρισε με αποστειρωμενη γαζα και φυσιολογικο ορο.Το δικο μου εβγαλε καποια στιγμη σπυρακια (τελικα ηταν αλλεργια,λογω του καλαθιου που το εβαζα τις πρωτες μερες). Εγω αυτο εκανα -αφου ρωτησα την παιδιατρο και μετα του εβαζα κρεμα την hydrovit D-Panthenol. καθαρισε το προσωπακι του σε μια μερα. ειναι ακακη κρεμα. Παρε τον παιδιατρο σου,γι αυτο τους εχουμε οχι μονο για εμβολια:)

και μην ανησυχεις μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο ειναι το μωρακι σου;Αν ειναι εβδομαδων,ειναι αυτο που λεει το papaki νεογνικη ακμη κ μεις ειχαμε κ στο κεφαλακι!:woohoo:

μπορει να εμφανιστουν απο την 1η εβδομαδα και μεχρι κ την 6η.

Εμας μας κρατησαν μια βδομαδα.Δεν βαζουμε παντως τιποτα επανω,απο οσα εχω διαβασει,εμεις ετσι το περασαμε.Υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΜΙΑ Η ΜΥΤΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΓΙΝΑΝΕ ΜΑΝΕΣ ΗΡΕΜΗΣΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΘΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ ΗΣΥΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο πιθανό είναι να εχει βρεφική ακμή και είναι ασήμαστο. Μπορεί να κρατήσει από λίγες εβδομάδες έως 3 με 6 μήνες. Εμείς βάζαμε λίγη βαζελίνη για ενυδάτωση.

Υπάρχει όμως και μια πολύ μικρή πιθανότητα να είναι και ατοπική δερματίτιδα.

Πολύ μικρή όμως μιας και λες οτι έχει σπυράκια μόνο στο προσωπάκι της.

Παρακολούθησε την για να δεις αν έχει νευρικότητα ή αν προσπαθεί να ξυθεί. Επίσης παρακολούθησε και το κορμάκι της αν έχει "αγριέψει" κατα τόπους. Τηλεφώνησε και στην γιατρό δεν είναι κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΟΥΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΠΙΘΟΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ FISSAN ΥΓΡΗ ΠΟΥΔΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΦΙΚΗ ΑΚΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΛΙΣ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΙΛΑΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα σημερα τελικα την παιδιατρο τηλεφωνο,μου ειπε να μην ανησυχω ολα σχεδον τα μωρακια βγαζουν και μου ειπε αν δω οτι δεν υποχωρουν να βαλω μια κρεμουλα την μπακρτομπαν δεν ξερω αν την ξερετε.την πηραμε απο το φαρμακειο και οταν ξυπνησει θα της βαλω λιγη.αντε να δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΥΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΗΟΔΕΡΜΙΑ,ΜΕΤΑ ΒΡΕΦΙΚΗ ΑΚΜΗ.

ΒΑΖΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΡΕΜΕΣ.

ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΙΝΙΔΑ ΣΕ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΦΡΥΔΙΑ.

Ο,ΤΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΙ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια κι εμείς εδώ και 5-6 μέρες αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα και πάω να τρελαθώ..Η μπεμπούλα μου έχει βγάλει στο μετωπάκι της και στο προσωπάκι της αυτά τα αντιπαθητικά σπυράκια κι εμένα σπαράζει η καρδούλα μου..Πήραμε τηλέφωνο το γιατρό, είπε ότι έιναι εντελώς φυσιολογικό, αλλά δε μας έδωσε κάποια κρεμνούλα..Μας είπε μόνο να της πλένουμε το προσωπάκι της με χλιαρό νεράκι κάθε φορά που κάνει μπάνιο..

Όμως δεν υποχωρούν..Αύριο θα τον ξαναπάρω τηλέφωνο να του πω να έρθει να τη δει ή να μας δώσει μια κρεμούλα..Δεν αντέχω να βλέπω έτσι το μωρουλίνι μου...

Τα σπυράκια είναι μικρούλικα, μερικά έχουν και άσπρη "μυτούλα" και άλλες φορές είναι κόκκινα κι άλλες όχι...

Πότε θα αρχίσουν να υποχωρούν;;;;Η μπεμπούλα μου είναι τριών εβδομάδων...

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 ΕΜΑΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ.Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ.ΑΝΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ??????:( :( :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Αν ειναι νεογεννητο το μωρο σου τοτε μην ανησυχεις γιατι ειναι βρεφικη ακμη. Τη βγαζουν ολα τα μωρακια και οφειλεται στις ορμονες της μαμας κατα την εγκυμοσυνη. Μη βαζεις τιποτα πανω, δεν χρειαζεται. Σε μερικες βδομαδες θα φυγουν απο μονα τους.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΡΑΡΑΚΙ70.ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΧΡΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΜΟΝΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΕΦΟΥΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ "ΑΝΟΙΞΕΙ" ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΠΡΙΝ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΕΛΟΥΔΟ!ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΥΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΗΟΔΕΡΜΙΑ,ΜΕΤΑ ΒΡΕΦΙΚΗ ΑΚΜΗ.

ΒΑΖΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΡΕΜΕΣ.

ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΙΝΙΔΑ ΣΕ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΦΡΥΔΙΑ.

Ο,ΤΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΙ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ!

teo cool και μενα εχει νινιδα. Τι κανεις εσυ? Δωσε καμια συμβουλη γιατι πια εχω πελαγωσει με τη νινιδα.Βγαζει συνεχεια εδω και μηνες.Εχω βαλει ABCC της frezyderm,βαζελινη,ελαιολαδο.... τωρα μας εωσε η παιδιατρος το σαπουνι baby seba med,αντε να δουμε. Και εχει φαγουρα το καυμενο συνεχεια.

efoula ολα καλα με τα σπυρακια? εφυγαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula mou na sou zisi to moraki sou. ean psakseis sto foroum uparxoune kai paliotera post me to idio thema eixa kanei ki ego. :)

emena i zouzouna mou peripou 40 imeron gemise to prosopaki tis me kokina spirakia san spithourakia. kai mou eipe i paidiatros pos einai polu sunithes fenomeno sta morakia mporei i na tous peirakse kati i apo ta filia i apo otidipote. den einai anisixitiko tha kanoun ton kuklo tous kai tha figoun mona tous mi trellenese . ego eixa skasei... kratisane peripou 3 bdomades. min agxonese alla kalo tha itane na to peis ston paidiatro sou. na erthei na ta dei.. filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα.

sisi 84 καιbebadomama ακομα τα εχουμε τα σπυρακια

sisi 84 ειναι ακριβως ετσι και τα δικα μας.μια βδομαδα τα εχουμε τωρα.αλλα πηρα θαρρος με αυτα που μου λετε και εσεις και η παιδιατρος μας τα ιδια μας ειπε.οτι θα φυγουν και ειναι φυσιολογικο.ενα μηνων ειναι το μωρακι μου και δεν μπορω να το βλεπω ετσι το καημενο.αλλα ελπιζω να φυγουν γρηγορα.

bebadomama τι ειναι η νινιδα?να ξερω μηπως το εχει και το δικο μου.

εμας ειναι και ξηρο το δερματακι του.αντε να δουμε ποτε θα στρωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula έγραψε:

κοριτσια καλησπερα.

sisi 84 καιbebadomama ακομα τα εχουμε τα σπυρακια

sisi 84 ειναι ακριβως ετσι και τα δικα μας.μια βδομαδα τα εχουμε τωρα.αλλα πηρα θαρρος με αυτα που μου λετε και εσεις και η παιδιατρος μας τα ιδια μας ειπε.οτι θα φυγουν και ειναι φυσιολογικο.ενα μηνων ειναι το μωρακι μου και δεν μπορω να το βλεπω ετσι το καημενο.αλλα ελπιζω να φυγουν γρηγορα.

bebadomama τι ειναι η νινιδα?να ξερω μηπως το εχει και το δικο μου.

εμας ειναι και ξηρο το δερματακι του.αντε να δουμε ποτε θα στρωσει

efoula αν ειχε το μικρο σου νινιδα θα στο λεγε κ ο παιδιατρος αλλα θα το καταλαβαινες κ μονη σου. Ειναι σαν λεπια,ξερο δερμα που συνηθως βγαινει στο κεφαλι.Εμενα εχει απο 2 μηνων ο μικρος κ τωρα που εκλεισε τον 7ο ακομα εχει. Παντως εσυ μην στενοχωριεσαι,ολα κατι βγαζουν,σκεψου μονο το σοκ του σωματος τους τοσους μηνες μεσα στην κοιλια κ μετα προσαρμογη στον εξω κοσμο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ουφ ουφ κι εμείς βγάλαμε τέτοια εδώ και 3-4 μέρες, δηλαδή ενώ ήμαστε 16 ημερών. Το λυπάμαι τόσο πολύ το μπουμπουκάκι μου που γέμισε σπυράκια! Νομίζω ότι οι γουλίτσες που του φεύγουν ενίοτε όταν θηλάζει κάνουν τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Μέχρι σήμερα τα καθάριζα με βαμβάκι με νερό αποστειρωμένο. Από σήμερα θα ξεκινήσω κι εγώ να του βάζω χαμομηλάκι. Περαστικά μας!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...