Μετάβαση σε περιεχόμενο

eimai stenoxorhmenh..[shmera kommatia]...to exasa


Recommended Posts

geia sas koritsia.. telika o titlos pronoitikos apo thn arxh... telika h kardoula stamathse na xtypa..shmera den akousame tipota.. mia eyteia gramh..oute katalaba pos efyga apo to iatreio... thn paraskeyh tha kano apoksesh...tha steiloume to embryo gia istologikh.. olo to apogeyma hmaste kommatia... o de antras mou phge na kopsei tis flebes tou me ksyrafi giati thn stigmh pou tou thl ksyrizotan...hrta spiti k ton brhka na klaiei san mikro paidi...kapoies tetoies stigmes mas fernoun poio konta...eyxomai pote kamia sas na mhn biosei kati tetoio....filakia polla se oles sas k sas efxaristo gia tis eyxes sas pou mou dinate k to kouragio k thn dynamh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 191
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπη μου εγω δεν ξερω σχετικα μ αυτο που ρωτας,δεν μπορω να σε βοηθησω,το μονο που σου ευχομαι ειναι να εχεις θετικο αποτελεσμα τελικα,και καθε ανησυχια σου να χαθει!!!!Ευχομαι καλα αποτελεσματα κουκλα μου!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vrika auto an voithaei...

Ο όρος Βιοχημική κύηση αναφέρεται στην εγκυμοσύνη η οποία σταματάει πολύ νωρίς, ώστε ενω ανιχνεύεται στο αίμα ή τα ούρα (θετικό τεστ κύησης ή χοριακή γοναδοτροπίνη), το έμβρυο παλινδρομεί πριν προλάβεις να το δεις καν στον υπέρηχο.

Είναι συχνό φαινόμενο, απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν το καταλαβαίνουν καν, έχουν λίγες μέρες καθυστέρηση και μετά τους έρχεται περίοδος (συνήθως λίγο βαρύτερη απο τις άλλες φορές) οπότε δεν δίνουν σημασία.

Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα.

Δεν έχει καμμία σχέση με την εξωμήτριο κύηση, η εξωμήτριος κύηση είναι μια εγκυμοσύνη που αφορά την εμφύτευση του εμβρύου έξω απο τη μήτρα, συνήθως στις σάλπιγγες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αsteria .H βιοχημικη εγκυμοσυνη ειναι αυτο γραφει η rania .Mia κοπελα απο το forum πριν απο ενα μηνα περιπου ειχε παθει το ιδιο και ειχε κανει post Δυστυχως ειναι εγκυμοσυνη οπου το εμβρυο δεν αναπτυσεται και το αποβαλλει ο οργανισμος..

Ευχομαι να μην ειναι κατι τετοιο και να μας ανακοινωσεις ευχαριστα τη δευτερα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη στεναχωριεσαι καλη μου!!!:)

στην ιδια φαση ειμαι κι εγω και σε καταλαβαινω απολυτως!!!;)

ολα τα κοριτσια εδω μου ειπαν να εχω θετικη σκεψη και να το μεταδωσω και στο μωρακι μου!!!!αυτο εκανα και μαλλον παω καλα!!!!τη δευτερα θα παω κι εγω για την 3η χοριακη που ελπιζω να ανεβει πολυυυυ!!!!!

ευχομαι το ιδιο και για σενα!!!!!

περιμενουμε νεα σου!!!!!:)

φιλια!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα..εγώ θα σου έλεγα να είσαι αισιόδοξη..ότι έχει γίνει , έχει γίνει. Οτι είναι θα φανεί. Σίγουρα δεν είναι εύκολο να αισθανθείς όμορφα αυτή τη στιγμή..όμως δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρα μόνο να περιμένεις. Αλλά γιατί να χαλιεσαι βρε κορίτσι μου...κακό στον εαυτο σου κάνεις όπως και να έχει ποσο μάλλον αν είσαι και έγκυος και προχωράει καλα!! Ηρέμησε και κάνε άλλα πράγματα να ξεχαστείς προς το παρόν..τωρα θα μου πεις..ότι καινα κάνω το μυαλό μου εκεί γυρίζει...ευχομαι αυτότο μωράκι να ήρθε για να μείνει!!!!!!!Φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα μου είναι νωρις για να στεναχωριέσαι...

Θα δεις που όλα θα πάνε καλά!!!

Την Δευτέρα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!

Εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου σε 9 μήνες να κρατάς ένα νινάκι στην αγκαλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Έψαχνα νέα σου γιατί αν θυμάσαι μιλήσαμε στο on line και είμαστε στην ίδια φάση πριν τη χοριακή!!! Και εγώ θα πάρω τα αποτελέσματα τη Δευτέρα. Ελπίζω να έχουμε και οι δύο χαρούμενα νέα και απλά το μικρό σου να μην έχει εμφανιστεί ακόμη!!!! Μακάρι ο θεούλης να είναι κοντά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΕΝΟΣ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου κι εγω τα καλυτερα!!!Ολα να ειναι μια χαρα την Δευτερα και για τους επομενους 9 μηνες!!!!Να εισαι αισιοδοξη γιατι οντως μπορει να ηταν νωρις γι αυτο να εδειξε τοσο χαμηλη!!!Ευχομαι στο Θεο Την Δευτερα να ειναι ανεβασμενη στα συννεφα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου μη μου στενοχωριέσαι, σε παρακαλώ! Εύχομαι μέσα από την ψυχούλα μου να είσαι εγκυούλα και να μην σε ταλαιπωρήσει καθόλου αυτή τη φορά το νινάκι σου! Περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής σου! Πολλά-πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ASTERIAS, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣB) ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ Σ/Κ.

ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΚΑΙΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!:silly: :silly:

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asterias καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Μακάρι να έγινε αργότερα η σύλληψη από ότι υπολογίζεις και να έχεις ένα εμβρυάκι στην κοιλιά σου υγιέστατο, που αναπτύσσεται σωστά!

Ακριβώς ίδια περίπτωση είναι της κολλητής μου. Με άστατο και μεγάλο κύκλο κι αυτή, έκανε χοριακή μετά από θετικό τεστ εγκυμοσύνης και το αποτέλεσμα την αποκαρδίωσε. Πολύ μικρό (δε θυμάμαι όμως πόσο). Στην επόμενη μέτρηση χοριακής η τιμή ανέβηκε και ανέβηκε και ανέβηκε και ξανανέβηκε και σε ένα μήνα το πολύ θα φέρει στον κόσμο την μπέμπα της.

Είχε ένα θέμα με την ΠΗΤ. Με βάση την ΤΕΡ θα έπρεπε να γεννάει από μέρα σε μέρα. Ο υπέρηχος από την αρχή όμως βγάζει το μωρό κατά 2 εβδομαδες πιο μικρό. Απλά είχε αργήσει να γίνει η ωορρηξία και σύλληψη και ο γιατρός της έδωσε ΠΗΤ 2 εβδομάδες μετά.

Όλα με το καλό να γίνουν! Η Παναγιά μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε παρακαλω μην λυγιζεις.δεν ξερεις τα αποτελεσματα.μπορει οντως να εγινε πιο μετα η συλληψη.εγω αυτο πιστευω και αφου πηρες και φαρμακα,ολα θα πανε καλα..ευχομαι οτι καλυτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ Λίνα μου, τι να πω...δεν το εχω ξανακουσει ουτε εγώ...

Απλα ευχομαι να πανε ολα καλα κ αν σκεφτεσαι θετικά θα δεις που θα πανε...Μακαρι κοπελα μου να ειναι πολύ καλή η χωριακή σου κα να μας πεις τα ευχάριστα...Πάντως χαρηκα με αυτά τα νεα σου γιατί τουλαχιστον υπαρχει κατι...ετσι δεν ειναι?:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κουκλιτσα μου,μην πρωτρεχεις!!!!!!!!!!!!!μπορει να αργησε να γινει η συλληψη......η κουμπαρα μου ξεκινησε με χοριακη 19!!!!!!!!!πιο μικρη απο σενα και τωρα ειναι 7 μηνων εγκυος στο μπεμπακο της......χαλαρωσε μη στεναχωριεσαι και ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!!!!!!!!!!σε φιλω γλυκα και ευχομαι ολα να ειναι τελεια τη δευτερα!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asterias,θα σου πω οτι κ οι υπολοιπες κοπελες,κοινοτυπο κ πολλες φορες υπομενο αλλα ειναι αυτο που πραγματικα θα πρεπει να κανεις...Σκεψου αισιοδοξα,μην βγαζεις συμπερασματα ακομη...κατσε να δουμε,μεχρι την Τριτη..ασε που πιστευω πως η χοριακη σου θα ειναι πολυυυυυυυ ανεβασμενη.

Ε,κ αν δεν ειναι δεν πειραζει....τον αλλο μηνα...οι περισσσοτερες εδω μεσα ετσι ειμαστε...θα ερθει..αυτο σκεψου!!δεν το βλεπεις ποσο κοντα ειναι.....ε...;;;;;);) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...